Axpert King - Přepanelování

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
salinm1
Příspěvky: 43
Registrován: čtv srp 14, 2014 12:50 pm

Axpert King - Přepanelování

Příspěvek od salinm1 »

Ahoj, mám dostaz kolik toho King alias MPP klok snese na svtupu mám panely s Umpp=31,1V a Uoc= 38,1V, Axpert by měl mít na vstu max 145V. Panely jsou orientované na jih, ael se sklonem 2% tj prakticky na ležato myslíte, že 5ks v sérii to zvládne nebo už je to moc?

Děkujii za radu.
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: Axpert King - Přepanelování

Příspěvek od rokytna »

salinm1 píše:King alias MPP klok
klokan ?

Jinak pro PIP MK se tohle už řešilo ve vlákně (Axpert), stačí prohledat, jsou tam i praktické zkušenosti (Vít).
ostrovní FVE
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert King - Přepanelování

Příspěvek od diablo007 »

salinm1 píše:Ahoj, mám dostaz kolik toho King alias MPP klok snese na svtupu mám panely s Umpp=31,1V a Uoc= 38,1V, Axpert by měl mít na vstu max 145V. Panely jsou orientované na jih, ael se sklonem 2% tj prakticky na ležato myslíte, že 5ks v sérii to zvládne nebo už je to moc?

Děkujii za radu.
3s max to je vyzkoušené. A měnič lze prepanelovat jen výkonnostně rozhodně ne napěťově
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Axpert King - Přepanelování

Příspěvek od youda »

Achjo...
5 x Vmpp 38.1V = 190.5V
5 x Voc 31.1V = 155.5V

Vypadá to, že 5 panelů v sérii je výrazně nad limit MPPT vstupu, 145V.
A teď to napětí ještě zkus pronásobit teplotním koeficientem při teplotě aspoň -20°C. Najdeš jej v datasheetu panelů.

Všechny tyhle regly, které jsou do cca 150V jsou v našich klimatických podmínkách určené pro 3ks 60ti článkových panelů v sérii.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert King - Přepanelování

Příspěvek od Vitek »

rokytna píše:
salinm1 píše:King alias MPP klok
klokan ?

Jinak pro PIP MK se tohle už řešilo ve vlákně (Axpert), stačí prohledat, jsou tam i praktické zkušenosti (Vít).
Jo něco málo jsem zkoušel, nicméně natolik sem si nadělal do gatí že jsem nakoupil další střídače a dal je do paralelu, a protože 3 MK byly eště málo, musel jsem přikoupit externí nabíječ.
nicméně funguje to přepanelování, je tam limitka na 81 A a maká, otázka je když budeš drtit ten MPPT charger tak dlouho že to třeba vydrží jen 10 let... kdoví..
Co se týká přepanelování v tvém případě šel bych na max 5 kWp v létě je stejně horko tak takový výkon nebude a v zimě máš tak špatný úhjel že to je taky s rezervou.

Doporučuju nedělat nějaké extra velké brikule ikdyž zdáse že to funguje celkem obstojně, alespon u mě.
zdraví Vítek
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Axpert King - Přepanelování

Příspěvek od camel1cz »

Řešilo se to tu. Např já zde

V kostce: vstupní napětí nutno dodržet včetně teplotního koeficientu, výkon lze primerene prepanelovani (cca. 10%)
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek