Novinka MPP Solar PIP-MAX

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od rasto1 »

Som si isty ze nebude :-(
To ma laka, ze by mali 2 paralelne utiahnut cely dom bez , kompromisov a maju integrovane paralelne karty vratane kabelaze.
Indukcka sama o sebe mu zoberie celu kapacitu a kazdy iny vacsi spotrebic by ho zhodil do bypasu.
Taktiez by som nerad isiel na hranicne hodnoty nechal si vykonovu rezervu.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
kodl69
Příspěvky: 7406
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od kodl69 »

Pořád netuším, co máš za indukci. Já momentálně testuju kombinovanou varnou desku, a indukční část nedokáže vzít víc než 2.5kW. Ty pořád píšeš, jako by se u vás používaly 4 plotýnky na plnej výkon, to si nedokážu ani představit. Měřil jsi skutečnou spotřebu té indukce? - tím se leckerej výrobce chlubí, jakej tam pošle výkon, a nakonec jde do jedné velké plotýnky max. 1500W, tj při smažení trvá rozehřátí pánve dýl než na sklokeramice která má velkou plotýnku 2kW...
Další věc je, že když víš, jakej je aktuální odběr (někde na displeji poblíž kuchyně, prádelny), a ta paní, co s ní bydlíš je trochu normální, tak není problém celej dům bez větších omezení provozovat s odběrem do 4kW...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2556
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od NOPARasito »

rasto1 píše:Dokonca by sa mal dat cez telefon i ovladat nie len monitorovat.
Favorit na kupu :-)
Je tak.
Pokrok nezastavis. Jenze kdo ma jiz jine PIP(Y) tak musi pockat.
U novych adeptu bych nevahal a zkusil usmlouvat cenu a nakoupit.
Sak se tu najde nejakej tester.
Osobne mam take na tomto foru unikatni menice PIP4048MST.
A heslo "nevyzkousis=> nevis" plati.(nejsem kolenovrt ;-()
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od Vitek »

kodl69 píše:Pořád netuším, co máš za indukci. Já momentálně testuju kombinovanou varnou desku, a indukční část nedokáže vzít víc než 2.5kW. Ty pořád píšeš, jako by se u vás používaly 4 plotýnky na plnej výkon, to si nedokážu ani představit. Měřil jsi skutečnou spotřebu té indukce? - tím se leckerej výrobce chlubí, jakej tam pošle výkon, a nakonec jde do jedné velké plotýnky max. 1500W, tj při smažení trvá rozehřátí pánve dýl než na sklokeramice která má velkou plotýnku 2kW...
Další věc je, že když víš, jakej je aktuální odběr (někde na displeji poblíž kuchyně, prádelny), a ta paní, co s ní bydlíš je trochu normální, tak není problém celej dům bez větších omezení provozovat s odběrem do 4kW...
Kodle jen pro orientacive výrobcích, já mám 80 cm indukci na štítku je 7200W maximum a brala mi tušim 120A při 50V. když jsem testoval 4 velký hrnce nějaká voda... ale... bylo mi líto toho že to rvu z baterek. ... takže i dnešní indukce fakt napájený ze 2 fází se společnou nulou ( šedý je N2 ) tak to fakt umí slušně zatáhnout.

Tož moje zkušenost s mojí indukcí
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od Xixan »

Nehcem robot reklamu ale taliansky solarpower24 ho ma za 950e aj s postovnym ...len neviem ci posielaju aj k nam :)
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od Xixan »

Normalny smrtelnik pouziva max. Vynimocne 2 platne cize dokopy okolo 3-3.5 kw....a poriadny solarnik ma platnu rozdwlenu na 2 elektricke + 2 plynove na zimu :)
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od Vitek »

Xixan píše:Normalny smrtelnik pouziva max. Vynimocne 2 platne cize dokopy okolo 3-3.5 kw....a poriadny solarnik ma platnu rozdwlenu na 2 elektricke + 2 plynove na zimu :)
Normalni smrtelnik se netaha s propanbutanem jen za cenu zimniho vareni a normalni smrtelnik se neomezuje. Je potreba komponenty prizpuspbit cloveku a ne cloveka komponentum. Toto neni stredovek...
kodl69
Příspěvky: 7406
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od kodl69 »

To na to máme trochu rozdílnej názor. je nějaký uskromění to, že si při vaření tříchodovýho menu trochu naplánuji práci, a nezapínám celou desku naráz naplno jako magor? Třeba tuhle neděli jsem vařil já, a celkem bez omezování. Napřed jsem očistil kotletu, odřezky dal do hrnce na vývar a ten zapnul naplno, po začátku varu stačil první stupeň výkonu. Mezitím někdo oškrábal brambory (já to nebyl, přiznávám), tak jsem je po skoro pomalého varu zapnul na plno, jak začaly vařit, tak znovu 1. stupeň výkonu. V té chvíli jsem zapnul naplno pánev a po nahřátí udělal ty kotlety na přírodně, v mezičase jsem ochutil polévku a přidal do ní zavářku, slil uvařený brambory a pro některý abonenty ještě orestoval mraženou zeleninu na másle a na druhé pánvi udělal nivovou omáčku. Na nic jsem nečekal, jako že nemám výkon z měniče, naopak spíš jsem v závěru nestíhal, jak už bylo všechno uvařený. Na salát není žádná energie krom ruky na struhadle potřeba. Pokud vím, tak v žádné chvíli jsem se nedostal přes 4kW. V závěru akce byly obsazený všechny 4 plotýnky. Pokud by se v troubě ještě pekla nějaká sladkomina, tak bych ji stejně zapínal v době, kdy už vývar vařil, tj spotřeba cca 400W na udržení teploty, a i ta trouba po nahřátí bere ty 2.5kW (horkovzdušný těleso) jenom chvilkama, a víc nebere, než bere. Víc už si nedokážu představit, že bych potřeboval. Ostatně u současnýho zbastlenýho měniče ani nevím, kdy reaguje nadproudová ochrana, protože jsem se k ní ještě nikdy nedostal, ale je tam.
Samozřejmě pokud budu vařit polívku ze sáčku, narychlo zároveň dopékat v troubě pizzu z polotovaru a zároveň si vařit vodu na kafe, nedejbože něco rozmrazovat v mikrovlnce, pustím zároveň pračku a myčku, tak to nedá ani 10kW měnič, ale to je taky o životním stylu...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od jahodovák »

Normální smrtelník je omezen víc než si myslíš,nebo neplatí žádné zákony a může si dělat co chce,omyl ani náhodou,třeba od září náhubky aby neremcal....většinou ten kdo hlásá že je neomezený ,tak toho se to týká nejvíc.Rozumný člověk jedná v souladu s přírodou a nedrancuje jí a nerazí heslo po mě potopa.Jelikož při dnešním stavu není zdrojů neomezeně,není možno si myslet opak a na nic nebrat ohled.Pokud ale je někdo schopen vše reciklovat a rozumným hospodařením a vymíšlením nových technologií,které jsou v souladu s přírodnímy zákony,nepoškozují přírodu a životní prostředí,tak může jeho spotřeba zárověn s tím stoupat.Velice rychle se blíží doba,kdy dojde ke změně a jsem zvědav,jak na to někteří budou reagovat.Samozřejmě přeji všem aby to dovedli využít a konstruktivně se zapojily,ono je to na každém,a na rozdíl od dnešní doby to nepůjde okecat....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od Vitek »

kodl69 píše:To na to máme trochu rozdílnej názor. je nějaký uskromění to, že si při vaření tříchodovýho menu trochu naplánuji práci, a nezapínám celou desku naráz naplno jako magor? Třeba tuhle neděli jsem vařil já, a celkem bez omezování. Napřed jsem očistil kotletu, odřezky dal do hrnce na vývar a ten zapnul naplno, po začátku varu stačil první stupeň výkonu. Mezitím někdo oškrábal brambory (já to nebyl, přiznávám), tak jsem je po skoro pomalého varu zapnul na plno, jak začaly vařit, tak znovu 1. stupeň výkonu. V té chvíli jsem zapnul naplno pánev a po nahřátí udělal ty kotlety na přírodně, v mezičase jsem ochutil polévku a přidal do ní zavářku, slil uvařený brambory a pro některý abonenty ještě orestoval mraženou zeleninu na másle a na druhé pánvi udělal nivovou omáčku. Na nic jsem nečekal, jako že nemám výkon z měniče, naopak spíš jsem v závěru nestíhal, jak už bylo všechno uvařený. Na salát není žádná energie krom ruky na struhadle potřeba. Pokud vím, tak v žádné chvíli jsem se nedostal přes 4kW. V závěru akce byly obsazený všechny 4 plotýnky. Pokud by se v troubě ještě pekla nějaká sladkomina, tak bych ji stejně zapínal v době, kdy už vývar vařil, tj spotřeba cca 400W na udržení teploty, a i ta trouba po nahřátí bere ty 2.5kW (horkovzdušný těleso) jenom chvilkama, a víc nebere, než bere. Víc už si nedokážu představit, že bych potřeboval. Ostatně u současnýho zbastlenýho měniče ani nevím, kdy reaguje nadproudová ochrana, protože jsem se k ní ještě nikdy nedostal, ale je tam.
Samozřejmě pokud budu vařit polívku ze sáčku, narychlo zároveň dopékat v troubě pizzu z polotovaru a zároveň si vařit vodu na kafe, nedejbože něco rozmrazovat v mikrovlnce, pustím zároveň pračku a myčku, tak to nedá ani 10kW měnič, ale to je taky o životním stylu...
Ano souhlas takto probiha vareni i u nas. Nemusis popisovat jak jsi rozmrazoval lzicku masla. Dobre vim jak to funguje. Jista pravdepodobnost toho ze se sejde vvse naraz tam je a proto je nutne ten stav vyzkouset. Jako varit na jednoplotynce to sorry to je lepsi teda ohen venku na ohnisti a nebo dovezene jidlo z hospody. Jen jsem chtel upozornit na to ze se muze stat soubeh a to ne jen vareni ale i peceni a mycka nedejboze pracka.
Je to hodne offtopic a proto jiz nebudj plevelit a budu se drzet sveho mota a to jest zakryju vsude a vsech o dokud nebudou letadla padat na propaleny trup od odlesku kdyz se blizi na runway.
Tak preju klidny a veleuspesny vecer
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2556
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od NOPARasito »

Ja to pobral tak.
Holt vykon 7,2kW vyhovuje vetsine domacnosti.
Jahodovak: Poprosil bych kohokoli, kterej je podepsanej pod stupidnima zakonama at se prihlasi.
To by snad v dobe 95% pokryti internetem nemel byt problem??? NEBO???
Tohle proste ZMR.I, kteri ze sebe vytlaci hromadu sra.ek(cti zakonu) mohli podepsat jen opravdu po skole z PLZNE.
Asi se to v CR jen tak nezmeni.
Pozn.: Plne je chapu jak zakazat diaobolky, resp. darovani olova zdarma. Ta rychlost 300-700m/s je snad smrtici :yes: .
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne čtv zář 03, 2020 11:37 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od hurvayz »

No, nakonec se aspoň naučím z fóra vařit, díky :roll: 8-)
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
petrd
Příspěvky: 145
Registrován: pát srp 09, 2019 8:56 am
Bydliště: Brno jih

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od petrd »

Co mate furt s tem indukcema a infradeskama ? Neni mnohem lepsi plyn pripadne propanbutan :) ?
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od Vitek »

petrd píše:Co mate furt s tem indukcema a infradeskama ? Neni mnohem lepsi plyn pripadne propanbutan :) ?
Tak jo odpovím - ne každý domek má přípojku plynu a ne každý si chce likvidovat vybavení na plynu. hrnce jdou doprd-eůe, likvidují se pánvičky, vše se napaluje.
Ano je to levnější a ano stačí zapálit.

A ne každý musí tahat bomby. vim je to třeba 1 až 2 za rok, ale myslím že do baráku plyn ne. jediný co jo tak venkovní gril

ALE vše to co ted píšu se vztahuje pouze na mě a muj domek, každý jiný to má jinak. a je mi jasný že co vyhovuje mě, nemusí už tobě nebo kodlovi, či dalším. nemám problém vyslechnout a poradit pokud se dá o tom takhle polemizovat.

Propan butan fakt domu na trvalé užívání nechceš. zemní plyn v paneláku prosim...

Howk
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od chatař »

Propan butan fakt domu na trvalé užívání nechceš. zemní plyn v paneláku prosim...

Nevím proč? S manželkou jedeme na propan-butan k veškeré spokojenosti. Za 10kg láhev dáme 390Kč, a vydrží nám 3 měsíce, většinou o něco dýl. A co hlavní, propan nezdražil už celá léta. Když jsem rekonstruoval chatu na trvalé bydlení, manželka pořád cosi mlela o indukci. Prý je to moderní, mají to všichni. Naštěstí se mi podařilo jí to vymluvit. Jednak by mi to neutáhly stávající rozvody, platil bych jak mourovatý za čím dál tím dražší elektřinu, a na FV co by mi utáhla indukci v létě v zimě bych mohl akorát tak zapomenout. Jednak by to stálo majlant, ale především nemám místo na střeše pro tolik panelů. Takže pro mě je ideální vařit na propanu, topit dřevem a dřevěnými briketami v Dakonu. Samozřejmě mám moderní plotnu s elektrickým zapalováním a hlídačem plamene.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od Vitek »

chatař píše:Propan butan fakt domu na trvalé užívání nechceš. zemní plyn v paneláku prosim...

Nevím proč? S manželkou jedeme na propan-butan k veškeré spokojenosti. Za 10kg láhev dáme 390Kč, a vydrží nám 3 měsíce, většinou o něco dýl. A co hlavní, propan nezdražil už celá léta. Když jsem rekonstruoval chatu na trvalé bydlení, manželka pořád cosi mlela o indukci. Prý je to moderní, mají to všichni. Naštěstí se mi podařilo jí to vymluvit. Jednak by mi to neutáhly stávající rozvody, platil bych jak mourovatý za čím dál tím dražší elektřinu, a na FV co by mi utáhla indukci v létě v zimě bych mohl akorát tak zapomenout. Jednak by to stálo majlant, ale především nemám místo na střeše pro tolik panelů. Takže pro mě je ideální vařit na propanu, topit dřevem a dřevěnými briketami v Dakonu. Samozřejmě mám moderní plotnu s piezo zapalováním a hlídačem plamene.
Souhlas a proto chataři jsem tam psal že se to vztahuje jen na mě a že ostatní to mužou mít jinak.
S jedním nesouhlasím před 20 lety jsem chodil rodičům pro plyn za 220 kč dnes je ta lahev za 390 takže se to sakra zdražilo.
S vyššími náklady na FVE Ano. na takovou chatičku jak máš ty, je to OK, u nás 2 malinké děti a to prostě nechceš... co se týká hrnců přiznej si že se to nádobí fakt kurvní, takže co ušetříš na plynu dáž za hrnce a pánve...
A jsi na tom stejně.
V.
petrd
Příspěvky: 145
Registrován: pát srp 09, 2019 8:56 am
Bydliště: Brno jih

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od petrd »

To je zase offtopic:) Samozrejme PB smrdi a cadi ale... v byte sem mel tu infradesku a vetsinou jsem zapnul jinou plotynku nez na ni byl hrnec a nahrivalo se to desne dlouho :)
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od matobabetak »

v zahradnej dielny mam dvojplatničkou na PB na varenie a ohrievanie, na vsetko ostane je tam Axpert :)
domov je lespi zemny plyn na varenie, na pecenie a varenie pre 4 osoby na vikend jednoznacne sporak na drevo. indukciu by som nechcel
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od hurvayz »

Když už furt teda vaříte: indukce je super v rychlosti, nechápu jak ta voda na klobás může za minutu vřít..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
petrd
Příspěvky: 145
Registrován: pát srp 09, 2019 8:56 am
Bydliště: Brno jih

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od petrd »

Jsem rad aspon za PB ale nejak jsem z diskuzi vydedukoval, ze Indukce je jakasi nirvana kam se da s FVE dostat, nejlepe na LiFe ostrove a dal jiti ani nelze.

level 0. solarni kalkulacka
level 1. svitim na FVE ledkama,
level 2. prihrivam vodu ,
level 3 poustim pracku,
level 4 jezdim na FVE v EV
level 5 varim stedrovecerni veceri na ostrovni FVE trojfazove indukci.

... a proto je potreba koupit ten novy PIP MAX:) nejlepe 3ks.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek