Zkušenosti s měniči SOLIS

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
dmichal
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 31, 2020 9:29 am

Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od dmichal »

Zdravím,

dostala se ke mě nabídka s měničem SOLIS, původní plán byl použít GOODWE 10K-ET. Cena tohoto měniče je ale víc než zajímavá….

https://www.ginlong.com/rhi_3pinverter1/29118.html


Dík za případné komentáře.
Mělo by být zapojeno celkem 24ks panelů cca 410Wp, z toho 6 na východ, 6 na západ a 12 na jih.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od diablo007 »

Další nadšenec co jde do fve přes dotace a sypou na něj kouzelné sestavy?
FRSO
Příspěvky: 2254
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od FRSO »

Tak to kup, když tě zaujala cena a pak poreferuj jak jsi dopadl. :)
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od tomas »

Ten střídač má pouze dva MPPT a připojit do něj 3 pole s různou orientací nebude dobře fungovat, navíc jen 6 panelů je dost málo. To bude východ a západ v sérii? Pokud to všechno vleze na jih, tak na východ a západ bych se vyprdnul.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
dmichal
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 31, 2020 9:29 am

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od dmichal »

diablo007 píše:Další nadšenec co jde do fve přes dotace a sypou na něj kouzelné sestavy?
Kdo tu mluvil o dotaci ?? :?:
dmichal
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 31, 2020 9:29 am

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od dmichal »

tomas píše:Ten střídač má pouze dva MPPT a připojit do něj 3 pole s různou orientací nebude dobře fungovat, navíc jen 6 panelů je dost málo. To bude východ a západ v sérii? Pokud to všechno vleze na jih, tak na východ a západ bych se vyprdnul.
Konečně normální odpověď....
Střecha je valbová, na jih nacpu tak max 16 panelů. což mi příjde málo. Chtěl jsem začít jihem a časem případně východ a západ doplnit. Na východ a západ jsem zvažoval doplnění panelů například s TIGO, tak mi to aspoň bylo doporučováno.....
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od DanoP »

K tym optimizerom - ak je stastie a panel je "vhodne" zatieneny ani optimizer nepomoze, a navyse vyrobca TIGO uvadza ze pri paralelenom spojeni stringov s roznou orientaciou musia byt optimizerom vybavene vsetky panely - to potom vyjde lacnejsie samostatny regulator. Sam mam paralelne spojene stringy jeden JJV a druhy JZZ a nie je tam ziadny problem, keby mal kazdy samostatny regulator tak v hranicnych podmienkach by bol prinos do 100W, co mi za dalsi regulator nestoji (a ani za 6 optimizerov).
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od Vitek »

dmichal píše:
tomas píše:Ten střídač má pouze dva MPPT a připojit do něj 3 pole s různou orientací nebude dobře fungovat, navíc jen 6 panelů je dost málo. To bude východ a západ v sérii? Pokud to všechno vleze na jih, tak na východ a západ bych se vyprdnul.
Konečně normální odpověď....
Střecha je valbová, na jih nacpu tak max 16 panelů. což mi příjde málo. Chtěl jsem začít jihem a časem případně východ a západ doplnit. Na východ a západ jsem zvažoval doplnění panelů například s TIGO, tak mi to aspoň bylo doporučováno.....
Ahoj když jsem v loni v dubnu začínal s regulátorem siton a 8 panelů, tak na bojler to stačilo. pak propukla nemoc přidal jsem 8 vodorovně a pak sem dal jih. problém bylo že 4S na muj typ střídače je moc, tatak sem to musel zase popřepojovat na 3S.
No ale abych to dokončil. chce to jih, co nejvíc. ale musíš si umět zajistit že co vyrobíš spotřebuješ. jinak žádná FVE nedává smysl, kromě těch čistě ostrovních v lese tam ti to je jedno jestli máš přebytek a neumíš spotřebovat.

Být tebou začnu jihem, tvůj příslušný počet sériových panelů. Pozor u dlouhých stringů na stíny, pokud bys dal optimizéry tak prosim, tuším že dex to má a jede to.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od diablo007 »

dmichal píše:
diablo007 píše:Další nadšenec co jde do fve přes dotace a sypou na něj kouzelné sestavy?
Kdo tu mluvil o dotaci ?? :?:
A není to copak stavba na dotaci? Tuto kategorii měničů si nikdo na domácí stavbu nebere
dmichal
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 31, 2020 9:29 am

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od dmichal »

diablo007 píše:
dmichal píše:
diablo007 píše:Další nadšenec co jde do fve přes dotace a sypou na něj kouzelné sestavy?
Kdo tu mluvil o dotaci ?? :?:
A není to copak stavba na dotaci? Tuto kategorii měničů si nikdo na domácí stavbu nebere
Tak výjimka potvrzuje pravidlo.... Jde mi o případné doplnění a nemám rád papíry, navíc GOODWE můžu mít za necelých 70, ale toto za cca 45, což už poznat jde... a než dávat teď 350 000,- za elektrárnu a čekat na to kdy dostanu zpět peníze, tak raději si to postupně poskládám za 200 000,-. Hlavně barák je ve výstavbě, takže bych těch 150 neviděl třeba rok. A myslím, že tento měnič tam ani na dotace přihlášený nebude...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zkušenosti s měniči SOLIS

Příspěvek od diablo007 »

A co tě vede brát měnič který pracuje hv bakteriemi následně rozšíření je tam celkem drahé oproti klasickým 48V systémům kde se dá navyšovat s menší investici do baterie. Každopádně ten hybrid budeš muset legálně připojit do sítě takže pokud nemáš rád papíry tak ses papírování nezbavil

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek