Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )

Ročně díky FVE ušetřím

méně než 1500,-
2
5%
nejméně 2000,-
0
Žádná hlasování
nejméně 3000,-
1
2%
nejméně 4000,-
1
2%
nejméně 5000,-
10
24%
nejméně 7000,-
2
5%
nejméně 9000,-
4
10%
nejméně 12000,-
5
12%
nejméně 15000,-
5
12%
nejméně 20000,-
4
10%
nejméně 25000,-
1
2%
nejméně 30000,-
6
15%
nejméně 50000,-
0
Žádná hlasování
více než 50000,-
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od youda »

Quickyprd píše:Čili i kdyby měl zcela ostrovní dům (hypoteticky), tak ušetřím 17tisíc za rok (cena takové FVE milion?).
Pokud bys ten dům stavěl na zelené louce, v ČR, a rovnou v pasivním standardu, tak nebudeš na FVE potřebovat ani ten milion. Pokud bys chtěl předělat na zcela ostrovní dům běžný starší RD, samozřejmě včetně vytápění, tak se cena takové FVE blíží nekonečnu.

Matematicky je totiž lepší snižovat spotřebu, než se snažit dohnat extrémní spotřebu extrémní výrobou. Na opačném konci křivky je to zase naopak - snažit se ušetřit posledních pár wattů spotřeby nemá žádný efekt, ale brutálně to ničí životní komfort.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od mypower.cz »

diablo007 píše:Ne že bych vám do toho chlapci chtěl kecat ale anketa která se každým rokem stane neaktuální protože dojde k přecenění energie bych spíše změnil na úsporu v mwh které svojí definici nezmění charakter ani za 10 let a pořád budeme porovnávat jablka
V anketě je možno měnit volbu. Stejně jako v anketě o věku členů fóra, kde už jsem bohužel taky byl nucen změnit anketní volbu.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od Quickyprd »

youda píše:
Quickyprd píše:Čili i kdyby měl zcela ostrovní dům (hypoteticky), tak ušetřím 17tisíc za rok (cena takové FVE milion?).
Pokud bys ten dům stavěl na zelené louce, v ČR, a rovnou v pasivním standardu, tak nebudeš na FVE potřebovat ani ten milion. Pokud bys chtěl předělat na zcela ostrovní dům běžný starší RD, samozřejmě včetně vytápění, tak se cena takové FVE blíží nekonečnu.

Matematicky je totiž lepší snižovat spotřebu, než se snažit dohnat extrémní spotřebu extrémní výrobou. Na opačném konci křivky je to zase naopak - snažit se ušetřit posledních pár wattů spotřeby nemá žádný efekt, ale brutálně to ničí životní komfort.
Máme pasiv (TZ 2,1kW), spotřeba bude cca 5Mwh za rok, vše na elektřinu (a to je žena na mateřské, čili časem spotřehba klesne a taky máme starou původní kombi chladničku a plasma TV (takový malý přímotop :-) A starý PC, který již umírá a bude nahrazen NTB (herní PC už bohužel nepotřebuji :-( Problém je, že reálně dokážu dát maximálně 7kWp panelů, moc stromů...a kácet vysoké stromy pro pár wattů teda nebudu, zejména ne ty u souseda :-) A cenu u mě taky zvedá o mnoho desítek procent i fakt, že vše bude od firem. Já maximálně udělám guláš, mojito, kafe a podám pár AL profilů a protáhnu vzduchotěsnou rovinou pár kabelů :-)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od mypower.cz »

Jinak tedy hlásím, že tady lidi tu cenu za kWh spočítat umí celkem v pohodě :)
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od NOPARasito »

Quickyprd píše:
youda píše:
Quickyprd píše:Čili i kdyby měl zcela ostrovní dům (hypoteticky), tak ušetřím 17tisíc za rok (cena takové FVE milion?).
Pokud bys ten dům stavěl na zelené louce, v ČR, a rovnou v pasivním standardu, tak nebudeš na FVE potřebovat ani ten milion. Pokud bys chtěl předělat na zcela ostrovní dům běžný starší RD, samozřejmě včetně vytápění, tak se cena takové FVE blíží nekonečnu.

Matematicky je totiž lepší snižovat spotřebu, než se snažit dohnat extrémní spotřebu extrémní výrobou. Na opačném konci křivky je to zase naopak - snažit se ušetřit posledních pár wattů spotřeby nemá žádný efekt, ale brutálně to ničí životní komfort.
Máme pasiv (TZ 2,1kW), spotřeba bude cca 5Mwh za rok, vše na elektřinu (a to je žena na mateřské, čili časem spotřehba klesne a taky máme starou původní kombi chladničku a plasma TV (takový malý přímotop :-) A starý PC, který již umírá a bude nahrazen NTB (herní PC už bohužel nepotřebuji :-( Problém je, že reálně dokážu dát maximálně 7kWp panelů, moc stromů...a kácet vysoké stromy pro pár wattů teda nebudu, zejména ne ty u souseda :-) A cenu u mě taky zvedá o mnoho desítek procent i fakt, že vše bude od firem. Já maximálně udělám guláš, mojito, kafe a podám pár AL profilů a protáhnu vzduchotěsnou rovinou pár kabelů :-)
Jo taky se hlasim, ze MojiTo umim udelat :D
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od jahodovák »

Až mě to popadne,určitě to zkusím spočítat přesněji,ale hrubým odhadem mi natočí elměr 4 MW takže pokud vezmu přibližnou cenu 3 kačky za kilovatu,dojdu k částce 12k,což jistě není zrovna málo a v reálu to je jistě víc a od letoška bude ještě navíšení protože mi přibyl ještě jeden žrout,pluginhybrid....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od brumlaj »

mypower.cz píše:....... Prumer. Abychom byli schopni vycislit nejakou jednu jedinou cenu celkem, musime se nejak dopracovat k nejake cene, kterou povazujeme za cenu kč/kwh. Takze prumery nam daji cca +- prumerne vysledky a prumernou volbu z ankety. .......
Jasně, nejde o to kolik mi heblo ve sklepě ušetřilo peněz, ale kolik mi sluníčko natočilo kilowatthodin a jakou mám průměrnou cenu. Chápu. Pro mne nezajímavý údaj. Mne zajímá má opravdová finanční úspora se vším co k tomu patří.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od mypower.cz »

brumlaj píše:Pro mne nezajímavý údaj.
V pohode, ucast preci neni povinna :D Samozrejme chces-li, muzes si zalozit vlastni tema a tam resit klidne treba tve pojeti uspor tvou metodikou.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od JiříK »

A co třeba vyjádřit cenu za kilowatthodinu velmi jednoduše: Z faktury vezmu částku, kterou zaplatím a podělím počtem kWh o řádek níž? U každého to vyjde jinak, protože každý má jinou spotřebu ve VT, v NT a vlastně i celkovou. Tudíž bude v kilowatthodině rozpuštěn i fixní náklad. V mém případě je cifra za kWh včetně fixních nákladů cca. 2,81 Kč/kWh za minulé fakturační období.
Pokud totiž začneme cenu rozpočítávat na cenu ve VT a cenu v NT zvlášť, do toho nějakou vesmírnou konstantu koeficientu fixní platby nějakým poměrem do obého, dojdeme k výsledkům, které bychom rádi viděli, což je lhaní si do vlastní kapsy. Totiž jediná statistika, které věřím, je ta, kterou si sfalšuju sám...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od youda »

Pro účely této konkrétní ankety by to všichni, kteří se chtějí zúčastnit, měli počítat tak, jak to admin napsal a jak to teď JiříK znovu zopakoval. To proto, aby výsledky byly konzistentní alespoň mezi sebou.

"výroba za rok v kWh X cena ekvivalentu elektřiny z DS za kWh včetně paušálů (za jistič, příspěvky na OZE atd.)"

Přesto je potřeba přiznat, že data z podobných anket a měření nelze brát jako etalon. Proč:
  • 1) Anketa, uspořádaná v restauraci golfového klubu, nemá valnou vypovídací hodnotu o průměrných měsíčních výdajích českého občana na sportovní aktivity. Na tomto fóru jsme všichni tak trochu golfisti (nebo spíše pacienti?), takže aplikovat naše výsledky na obyčejného člověka, který neusíná s pájkou a měřákem v ruce, prostě nelze.

    2) Pokud někomu výrazně klesá odběr z DS, tak mu extrémně roste cena za kWh počítaná dle vzorce roční_platby/odebráno_kWh. Pokud pak touto ekvivalentní cenou vynásobí výrobu z FVE, dopočte se neuvěřitelných výsledků. Někde jsem snad viděl odstrašující příklad chaty, kdy roční platba byla 1000 Kč, odebráno 1kWh pro sekačku, tudíž ekvivalentní cena byla 1mil Kč za MWh. Pokud se na dané chatě postaví FVE s vířivkou a infrasaunou, tak při výrobě 3MWh bude vypočtená roční úspora 3mil Kč. Jednou větou, takto pokřivená případová studie je vlhkým snem každého prodejce fotovoltaických elektráren, který musí zákazníkovi předložit výpočet potenciální návratnosti.

    3) Spousta zdejších pacientů krmí díky FVE spotřebiče, které by si bez FVE vůbec nepořídili. Elektromobily, klimatizace, podlahová topení, ohřevy bazénů a monstrózní vytěžovače. Tento energetický blahobyt zvyšuje výrobu z FVE tak podstatně, že to může vypočtenou "úsporu" klidně i zdvojnásobit.

    4) Hodně ročních operativních nákladů lze ušetřit i jen pouhým přeléváním energie mezi NT/VT, přes baterie, jak správně podotknul kolega Brumlaj. Tuším, že třeba u Dreamboxe je to dost podstatná funkce FVE. Přelévání přitom deformuje obě strany rovnice: vykazuje se do AC výroby i AC spotřeby, ale zároveň snižuje průměrnou cenu ekvivalentu elektřiny z DS za kWh, protože na dané přípojce se vše z DS odebírá jen v levném NT.
Vymyslet správný a férový vzorec prostě nelze, neboť se jedná o případ, kdy průběžné výsledky rovnice mají vliv na průběžné vstupní hodnoty. Navíc, speciálně majitelé elektromobilů mohou mít větší úsporu na tom, že nenakupovali benzín. Otázkou samozřejmě je, jestli by na ropu najezdili ročně stejný počet kilometrů jako si dovolí najezdit na slunce.

Jak stohoven?
Pokud by někdo v budoucnu chtěl zahájit výzkum s cílem zjistit, kdo z nás se dokázal nejlépe odpojit od systému, pak bych mu doporučil srovnávat absolutní roční částku v korunách, která bude dána součtem:
- platby za EE
- platby za uhlí, uran, plyn, dřevo, pelety či jiné topení
- platby za vodné, stočné a odpady
- platby za benzín, naftu, taxi, busy a vlaky
- alimenty

Kdo má menší číslo, vyhrává.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše: Pokud někomu výrazně klesá odběr z DS,
Od tohoto je dobre se oprostit ze klesa vyrazne odber z DS. Predstav si, ze napriklad u me na chate kdyz odeberu 1 MWh z DS za rok, tak zaplatim 6000 za rok. To mas 6,-/kWh. No a kdyz vyrobim 1 MWh z FVE a jelikoz uz nemam DS, tak 6000 nezaplatim. Ano, platil bych pausaly kvuli udrzeni DS, ale ja uz ani ty neplatim, pac tu DS nemam.

Priklad: Mas FVE na chate ze ktere si vyrobil 1 MWh. Z DS si odebral 1kWh za cely rok. Cena je diky pausalum 1000,- tak jak to rikas v bode 2). To je ale blbost pro tento vypocet. Tim si vytvaris extreme vysokou cenu za kWh. Protoze kdyz vezmes ekvivalent energie co si vyrobil, tedy kdybys odebral totez, tedy 1MWh z DS, ses na cene rekneme stejne jako ja, tedy 6kc/kWh. Ze si odebral jen 1kWh, na to zapomen. Protoze pak ti vyjde 1000,-/kWh ale my musime uvazovat, aby jsme se dostali k normalni cene, prave tu 1MWh, kterou nam sice vyrobila FVE, ale my si predstavime, ze bychom ji odebrali z DS, abychom se dostali k rozumne cene a mohli srovnat.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od marko250 »

Tady: https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodav ... ni-nabidek si zadejte svou spotřebu za rok a koukněte kolik by stála a pak to podělte a máte cenu z DS,kdyby FVE nebyla.No a pak je to už jen o tom co vše zahrnout do výpočtu z FVE,jelikoš přebytky zvyšují bonifitu.Mě vyšel tarif z DS na 4.8Kč z nutné spotřeby domu,nikoli i s přebytky z toho vykryji 93% FVE.Potřebuji 5MWh,vykryji 4.7MWh a mám k tomu další 1MWh v přebytcích za měničem bez ztrát.Takže 22 500Kč+ 4 800Kč kdybych to bral z DS.Ale to bych neudělal,vodu bych hřál dřevem a dvě malá TČ vzduch/vzduch a jezírkové čerpadlo bych jednoduše neměl,takže zůstávám u toho nutného základu.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od youda »

Ano Admine, tento způsob "výpočtu ekvivalentní ceny energie z DS" je lepší. Aby dával smysl, muselo by to být tak, že každý nasype svoji roční výrobu do ERU kalkulačky a pak jako etalon vybere ten nejvýhodnější z nabízených tarifů pro roční spotřebu o stejné velikosti.

Problém bude s rozlišením NT/VT, které u FVE neřešíš a tudíž nevíš, jak to na ERU kalkulačce do těch dvou pásem rozdělit. Takže už do toho zanášíš první manuální chybu.

Druhá chyba je zanesena tím, že spousta lidí by nikdy z DS neodebrala energii, kterou dnes propálí ve vytěžovačích. Tudíž v reálu by se na tu lepší cenu za kWh dle ERU kalkulačky vlastně ani nedostali.

Prostě mám takové tušení, že všechny ankety budou dobře fungovat v oblasti mediánu, ale pro mezní případy jako jsou buď tvoje chata nebo něčí elektromobil, tam budou vneseny příliš velké "chyby měření". Každopádně, rozhodně bych neměnil metodiku uprostřed výzkumu - ačkoliv ještě nemáme kvanta respondentů, určitý pattern už se tam rýsuje. Jen bych prostě moc nevěřil nejnižším a nejvyšším reportovaným hodnotám.

EDIT: Vidím, že Marko byl rychlejší a dokonce uvedl i stejný případ s blahobytnou spotřebou, která by z DS nebyla :D
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dovolím si další extrém . A to celková roční spotřeba elektřiny :home: , tojest spotřeba z DS + spotřeba z jiných zdrojů (FVE , vítr , voda , fůze atd.) / celková roční suma peněz zaplacená distributorovi .
Mě toto vychází na cca 1,15Kč/1kWh :yes: .
Což dle toho co tu čtu určitě zepsujete že je to naprosto špatně , Váš názor ... .

Mě avšak tato skutečnost dokonale chrání před energetickými naháněči ala šmejdi :mrgreen: . Před pár dny další naprostý úspěch + bonus v podobě vykolejené operátorky :lol: .

Má odpověď na otázku "Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?" je -> málo na návratnost vložených peněz , ale dost aby mě to bavilo ::rolleyes:: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od youda »

Člověče Abramsi, ty jsi mistr mystifikace. Chudera operátorka :lol:

Přitom když se nad tím zamyslím, tak ona by asi nechtěla, aby jsi svůj fůzní reaktor hodil do koše a nahradil to celé jejich tarifem. Takže pokud by sis FVE nechal, a ve svém energetickém mixu jen vyměnil stávající DS tarif za nějaký levnější DS tarif, pak by se tvoje průměrná cena 1.15kč/1kWh mohla snížit na 1.14Kč/1kWh ;)

Hele, dělám to stejně - všechny telefonické nabídky zásadně odmítám, věřím jen tomu, co si najdu sám offline.

PS:
Po čase se mi opět ozvalo callcentrum Europe Easy Energy, od kterého jsem odešel poté, co můj dříve oblíbený Ampermarket koupila Bohemia Energy pro svoji dceřinou společnost Europe Easy Energy, aby následně zvedla původním koncákům Ampermarketu ceny o 20%.

Zvedl jsem ten hovor v autě a když jsem z handsfree uslyšel, že tahle loupežnická firma pro mne má skvělou nabídku, tak jsem to málem napral do mostního pilíře. Pak jsem se upokojil, a klidným hlasem jsem pronesl, že nákup energií v domácnosti řeší můj dospělý syn, na kterého že obratem pošlu telefonní číslo, protože tato skvělá nabídka ho určitě bude zajímat. O několik minut později, když jsem stál u benzínky, jsem pak SMSkou přeposlal telefon na otravného finančního poradce Brokers&Consulting, kterého mám v seznamu uloženého pod heslem "K*OKOT NEZVEDAT".
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od Marcus81 »

youda píše: Když jsem stál u benzínky, jsem pak SMSkou přeposlal telefon na otravného finančního poradce Brokers&Consulting, kterého mám v seznamu uloženého pod heslem "K*OKOT NEZVEDAT".
Fičursky si to vymyslel a pomenovanine a ulozenie financneho poradcu je super napad za 100 bodov :yes:
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

žeprej umí pro desetitisíce jejich klientů vysoutěžit a vydražit nejlevnější dodávky elektřiny . Tak sem se zeptal zda-li jsou mi schopni zajistit elektřinu levněji se všemi poplatky a daněmi než ji mám nyní , tedy za méně než-li 1,15Kč/1kWh .
Paní operátorka : "cože ? "
Ja otázku zvopakoval .
Paní : "to je divný , u jakého distributora že jsem nyní ?"
Ja : u e-onu .
Paní : "Co ? U e-onu ?"
Ja : jo .
Paní : "to přece nejde , dyť silovka stojí 1,37Kč/1kWh ... vážně e-on ?"
Ja : tak co , jste schopni mi nabídnou levnější elektřinu ?
Paní : již naprdnutým tónem "no , tak nízkou cenu ? to ne."
Ja : tak vám děkuji za vyrušení . Naslyšenou .

Hele , podobně sem prudil mobilní operátory s jejich nabídkami levnějších tarifů . Až se vykecali , sem jim řekl kolik průměrně provolám za měsíc . Chvilka pauzy následovaná jejich rozloučením :mrgreen: . Holt z týpka s 80-ti Kč za měsíc by nic nevyždímali :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od vlkazajac »

Ako by si odpočúval môj hovor :mrgreen:
Volala mi agentka, že má pre mňa program, či oni to teraz volajú PRODUKT, kde ušetrím na hovoroch až 20 EUR mesačne. Spýtal som sa, ako to chce urobiť, keď mám mesačné faktúry za telefón okolo 3,5 EUR. No, to že ona nedokáže, a tak mi praje pekný deň !
Inokedy mi ponúkali iný PRODUKT, tentoraz investičný s výnosom 7 %. Ja som bol celkom milý a rýchlo som ženičku prerušil s informáciou, že ja svoje peniaze zhodnocujem s 30 % výnosom. Prepáčte, že som vyrušovala.... Ale hlas mala milý.

Prečo sa dnes aj bežný nizkonákladový hudobný klip pomenúva slovom PROJEKT ? Dnešný svet mi niekedy uniká ..... Som už starec.

Ináč u mňa po dobu viac ako pol roka neminiem do TUV snáď ani kubík plynu vďaka FVE. Dalo by sa to iste prepočítať cez ceny plynu a elektriny z DS. Zachvacuje ma ale lenivosť....
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od mypower.cz »

Panove nezlobte se na me, ale nechcete s tema offtopicama jit do jineho vlakna?

To je fakt nemozne se drzet puvodniho tematu?

Tedy vzit vyrobu z FVE a pokusit se ji vycislit jako bychom ji odebrali z DS, pokud se na to citime, ze to vycislit jsme schopni a na druhou stranu vykaslat se na to, pokud toho nejsme schopni?

Ja moc nechapu duvod proc mi likvidujete tohle vlakno.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Kolik ročně ušetříte na elektřině díky FVE?

Příspěvek od vlkazajac »

Ja sa ospravedňujem, pridal som pokec...

Ale ako riešiť prípad, keď úspora plynu je značná a u niekoho, kto má elektrický ohrev TUV, sa ušetrená energia cez vyťažovák do úspory elektriny započíta ? U mňa nie, potom porovnanie s kolegom je o niečom inom.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek