Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř srp 12, 2020 7:19 pm

Daruji miniaturní satelitní přijímač

Předchozí

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvekod kybos » stř črc 22, 2020 8:23 pm

kodl69 píše:To Kybos: Ta anténa na autě určitě GSM signál nezesiluje...

Řekl bych, že jej zesiluje minimálně svým ziskem. Když telefon od externí antény odpojím, kvalita příjmu výrazně poklesne.
7,5 kWp poly Renesola + 3x Tristar MPPT60 (>46 MWh) + 48V VRLA 180 Ah + LiFePO 540 Ah + UPS 8kW (OPTI-Solar SP8000-SW) + 3F nabíječka 4,8kW (DELTA) Start: 2012
kybos

Příspěvekod youda » čtv črc 23, 2020 11:03 am

kodl69 píše:ten sirius, to je něco takovýhohle? https://shop.siriusxm.com/siriusxm-sxv3 ... tuner.html
to by mě možná zajímalo...
To Kybos: Ta anténa na autě určitě GSM signál nezesiluje...

Já to znám jako nativní součást infotaimentu auta. Vše se tedy ovládalo přímo z displeje továrního rádia.
V US je to evidentně standard, viz databáze zde: https://www.siriusxm.com/vehicleavailab ... esktop=yes

Nicméně jedná se o stejnou firmu, takže ta retrofitní věcička z odkazu asi bude fungovat taky, byť třeba její ovládání nebude tak pohodlné. Samozřejmě, je potřeba dát pozor na toto:
- jedná se o placenou službu
- nevím, jestli má SiriusXM satelitní pokrytí i v Evropě a jaké stanice nabízí

Spoustu rádií vysílá i na Astře 23.5E. Otázkou je, jestli existuje nějaký HW kit, který dokáže příjmat signál z Astry jen pomocí nějakého puku, bez potřeby montovat na auto parabolu s gimbalem.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Příspěvekod kodl69 » čtv črc 23, 2020 12:30 pm

to Kybos: Zesilováním myslím aktivní zesilovač, kterej jsi popisoval ve svým příspěvku, že je u antény... O zisku antény, už třeba proto, že je nad velkou plechovou plochou, nediskutuju, ani by mě to nenapalo. Už to, že se anténa vystrčí ven z plechové bedny s pokovenými skly udělá klidně 6dB.
to Youda: zase je ta evropa jinde, ale spíš v ......
Trochu odjinud: občas poslouchám střední a krátký vlny, po setmění klidně z celýho světa.
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x Auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod kybos » čtv črc 23, 2020 1:45 pm

kodl69 píše:to Kybos: Zesilováním myslím aktivní zesilovač, kterej jsi popisoval ve svým příspěvku, že je u antény... O zisku antény, už třeba proto, že je nad velkou plechovou plochou, nediskutuju, ani by mě to nenapalo.

Zesilovač je u antény namontovaný ale nevím, zda výhybka (pásmová propust) pro GSM je před ním nebo za ním. DC napájení zesilovače je vedeno koaxem a když jej vypnu, tak úroveň signálu v rádiu výrazně poklesne. Rozebrané jsem to ještě neměl, jelikož už to dvacet let bez problémů funguje, tak k tomu nebyl důvod. Do palubní desky už vedou jen dva samostatné koaxy.
7,5 kWp poly Renesola + 3x Tristar MPPT60 (>46 MWh) + 48V VRLA 180 Ah + LiFePO 540 Ah + UPS 8kW (OPTI-Solar SP8000-SW) + 3F nabíječka 4,8kW (DELTA) Start: 2012
kybos

Příspěvekod youda » sob črc 25, 2020 8:52 am

youda píše:Rezervováno pro Příštipkář.

Přátelé, vzhledem k tomu, že Příštipkář mi nereaguje na SZ, už asi nemá zájem. Tak pokud ten satelitní krám někdo chcete adoptovat, dejte vědět.

EDIT: Aha, takže nic, prý jen asi ucpané trubky. Krám se tedy vydává na cestu k Příštipkářovi.
Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Předchozí

Zpět na Daruji