Dotace, volby a politika

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Dotace, volby a politika

Příspěvek od mypower.cz »

kloss68 píše:jen jsem nepochopil ten prispevek ze utracim penize vas vsech. to bych chtel vysvetlit.
Zdravim, dotace jsou penize, ktere byly od nas vsech vybrany na danich, povinne, bez moznosti to odmítnout, dokonce pod pohruzkou financnich trestu, penale (tedy neco jako vypalne), a prerozdeleny tem, kteri dotace ziskaji. Je to zde vnimano negativne a ja se nedivim. Jsou lide kteri ziji na hrane (taky jsem si takovym obdobim prosel), dane je velmi zatezuji, ale musi je platit jinak hrozi trest. Pri predstave, ze se z techto dani vyplaci nejake projekty, ze kterych dotycny platce dane nema naprosto zadny uzitek je to takove... no neprijemne. Ano, napriklad vase dotace pokryta 10ti miliony lidi v CR je na jednoho cloveka zanedbatelny prispevek, ale to je koruna ke korune (dotace k dotaci) a nakonec je z toho pro jednoho celkem ranec na danich. Proto zde dotace vnimame spatne. Navic kdyz se podivame na dotacni podvody ceskeho premiera, capim hnizdem pocinaje, konce jeho firmou Agrofert se kterou nema udajne vubec ale vubec nic spoleceho, je jednomu z pojmu "dotace" na zvraceni, kolik penez by nemusel vyvalit na tyhle veci a mit sam pro sebe vice na svuj vlastni zivot a sve vlastni projekty.

Admin edit: téma odděleno od tématu ktere reseni vybrat ?.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od diablo007 »

Problém chybně zvoleného systému na dotace je ta časová plomba kdy to ty jako uživatel a dokonce ani firma co ti to montuje nemůže jakkoliv předělávat protože jsi dostal dotace s tím jsi se zavázal že ho budeš používat tak jak je. Pokud jde o tu poznámku o utrácení našich peněz je to jen poukázání na to že se veškeré dotace platí z peněz které někdo do systému odvedl a místo aby se rozumně využily pro všechny použijí to jen někteří kterým se namontuje někdy nesmyslný systém jen aby se někdo na papíře mohl pokochat. Ale to je všeobecně problém dotaci ať už destovka fve či jiné to neber osobně.
Jinak to že je přidána hodnota v tomto vláknu to že jsme poukázali co je na systému špatně a někdo další se z toho poučí sice zní vznešeně ale.bohuzel zde již několikrát bylo řešeno podobné a stejně to mnoho lidé nepřečetlo aby se poučilo a neobjednali další takový systém kam jsi se bohužel zařadil i ty. Proto některé komentáře zněly vůči tobě dost negativně ale je to dané tím že se to tu opravdu řeší relativně často a přesto noví lidé dělají opět stejná chybná rozhodnutí či dokola řeší stejné věci. Viz teď kolega co se hrozně diví že mu Infinity neda 9kw na fázi
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od diablo007 »

Koukám že dotace už mne předběhl Filip
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od mypower.cz »

diablo007 píše:Jinak to že je přidána hodnota v tomto vláknu to že jsme poukázali co je na systému špatně a někdo další se z toho poučí sice zní vznešeně ale.bohuzel zde již několikrát bylo řešeno podobné a stejně to mnoho lidé nepřečetlo aby se poučilo a neobjednali další takový systém kam jsi se bohužel zařadil i ty. Proto některé komentáře zněly vůči tobě dost negativně ale je to dané tím že se to tu opravdu řeší relativně často a přesto noví lidé dělají opět stejná chybná rozhodnutí či dokola řeší stejné věci. Viz teď kolega co se hrozně diví že mu Infinity neda 9kw na fázi
Tohle bychom si ale mohli i sypat popel na hlavu my, jako komunita, ze nejsme schopni se konecne zorganizovat, prihlasit se nekteri na wiki a doplnit ji opakujicimi se informacemi. Misto toho to davame opakovane do vlaken, ktera maji nekolik stran, a ktere je uz hodne pracne prolezat a procitat cele pro nove prichoziho ctenare, aby ctenar narazil na ty podstatne informace, coz zprvu nevi na co konkretniho se zamerit.
kloss68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2020 10:32 pm

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od kloss68 »

ok, chapu ten concept ze dotazce jdou z dani obcanu i kdyz si myslim eu posila castecne penize na tuto technologii. kdyz se podivam kolik ja odvadim v ramci dani a potom vidim ty caste "mlade a schopne" invalidni duchodce pred mistnim obchodem rano s pivem v naruci...
me je tu v cr dobre a jsem rad ze jsem zvolil tuto zem jako svuj domov, poznal jsem hodne dobrych lidi a i kdyz nechci zavadet politiku do technicke sfery, pri pohledu ze 30% lidi voli ano s babisem v cele, cela ta dotacni politika par tisic oproti miliardam co jde na vrub agrofertu tak se na me nezlobte, tohle moc neresim...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od diablo007 »

mypower.cz píše:
diablo007 píše:Jinak to že je přidána hodnota v tomto vláknu to že jsme poukázali co je na systému špatně a někdo další se z toho poučí sice zní vznešeně ale.bohuzel zde již několikrát bylo řešeno podobné a stejně to mnoho lidé nepřečetlo aby se poučilo a neobjednali další takový systém kam jsi se bohužel zařadil i ty. Proto některé komentáře zněly vůči tobě dost negativně ale je to dané tím že se to tu opravdu řeší relativně často a přesto noví lidé dělají opět stejná chybná rozhodnutí či dokola řeší stejné věci. Viz teď kolega co se hrozně diví že mu Infinity neda 9kw na fázi
Tohle bychom si ale mohli i sypat popel na hlavu my, jako komunita, ze nejsme schopni se konecne zorganizovat, prihlasit se nekteri na wiki a doplnit ji opakujicimi se informacemi. Misto toho to davame opakovane do vlaken, ktera maji nekolik stran, a ktere je uz hodne pracne prolezat a procitat cele pro nove prichoziho ctenare, aby ctenar narazil na ty podstatne informace, coz zprvu nevi na co konkretniho se zamerit.
Na jednu stranu máš pravdu ale na druhou když budeš chtít hledat tak je tu kouzelná lupa která te zavede do konkrétní části diskuze s tebou preferovaným slovem ale to se často ani nenamahaji použít a asi už to začíná být OT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od mypower.cz »

kloss68 píše:ok, chapu ten concept ze dotazce jdou z dani obcanu i kdyz si myslim eu posila castecne penize na tuto technologii.
Do EU ty penize sypeme take my vsichni z dani, aby nam je pak milosrdne vratila ve forme dotaci. To je naprosto totez. Nebo kde se ty penize vytvori? Centralni EU banka je natiskne z niceho? Jak kdy .. do EU posilame penize. Samy se nevytvori.
kloss68 píše:kdyz se podivam kolik ja odvadim v ramci dani
Na to se divame my vsichni. Kazdy v pomeru ke svym moznostem. Ten pomer je dulezity. Nikoliv vyse, ale pomer k prijmum daneho jednotlivce. Ze napriklad nekdo odvadi dane o rad vyssi neznamena ze pro jineho o rad nizsi dane nemohou byt obrovsky problem. Je potreba nevidet jen sebe.
kloss68 píše:pri pohledu ze 30% lidi voli ano s babisem v cele, cela ta dotacni politika par tisic oproti miliardam co jde na vrub agrofertu tak se na me nezlobte, tohle moc neresim...
Vy ne, my ano.
diablo007 píše:je tu kouzelná lupa která te zavede do konkrétní části diskuze s tebou preferovaným slovem ale to se často ani nenamahaji použít a asi už to začíná být OT
Prvne musis vedet co hledat abys to nasel. Ani toto ale nove prichozi nevi nebot o problemu o kterem nevedel se dozvi az po instalaci nikoliv pred ni. Takze hledani a lupa neni vsespasna. Strukturovane informace strucne a prehledne podane jsou mnohem lepsi nez tisice prispevku z nichz jen nejake procento je pro dotycneho uzitecnych.
kloss68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2020 10:32 pm

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od kloss68 »

v principu souhlas. kdyz mi ale stat nabidne castecne zaplatit project tak se nebudu branit. na rytire na bilem koni si uz nehraji, z toho jsem vyrostl. osobni nazor co vidim v ramci vlady cr ajak se tu hospodari tak dotace na fve opravdu neresim... verim ze dotace jako takove jsou cesta do pekel, souhlas ale kdyz vidim a realne slysim kolem sebe jak se hospodari a jak se vesele rozkrada stat ve velkem, nemluvneji o cele te politice v ramci foto-baronu tech par tisic co si vezmu od statu me absolutne nepali.
kdyz tretine republiky nevadi ze je premier okrada ve velkem a verejne tak se na me nezlobte toto je pro me no-issue...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od tomas »

Myslím že dotace z NZÚ je poskytována z části prodeje emisních povolenek.
Bohužel ty podmínky dotace a legislativa je v ČR vymyšlená tak "dokonale", že pokud si investoři nedají pozor, tak ve skutečnosti jde převážně jen o drahou a nesmyslnou podporu distributorů a k nim se ty peníze přelijí přes ten měřící podvod.
Kdyby to bylo stejné jako v zahraničí, tak by nebyl problém, ale jsme v ČEZku, takže jeden podvod se kryje dalším a vymýšlejí se různé složité ohýbáky a na to zase rovnáky.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od kodl69 »

Ještě jsem neviděl FV ani jinou instalaci, která by byla částečně hrazena z dotací, aby fungovala tak, jak zadavetel chce.
A je jedno jestli jde o FV nebo třeba o tepelný čerpadla. Takže za mě ne! Co si zaplatím, to si ohlídám že dostanu, jinak realizační firma nedostane prachy. Jak je to na dotace, tak je to dycky "ale podmínka pro dotaci je xxx" a zrovna to, co je mi k ničemu.
A výmluva pro sebe před sebou, že "všetci kradnů" tak já taky, je fakt zoufalá.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od mypower.cz »

kloss68 píše:kdyz mi ale stat nabidne castecne zaplatit project tak se nebudu branit.
Totez si rikaji i ti lide, ktere jste sam zminil, kdyz vidite ty " 'mlade a schopne' invalidni duchodce pred mistnim obchodem rano s pivem v naruci...", v CR navic i jista mensina obyvatel, chytre vyuzivajici socialni davky. Proc by to nebrali kdyz to je k dispozici, nebudou se preci branit. Tohle neni dobre zduvodneni - viz jak pise kodl69 predemnou v posledni vete.
kloss68 píše:kdyz tretine republiky nevadi ze je premier okrada ve velkem a verejne tak se na me nezlobte toto je pro me no-issue...
Ja to zas beru tak, ze kdyz je tretina lidi, kteri jdou k volbam, coz je rozhodne snad mozna cca i o rad mene nez tretina republiky, a to je celkem hodne dulezite vzit v potaz, nevadi ze premier krade, tak ze to nebude vadit i me, pokud mluvim sam za sebe. Ty celkove pocty volicu a celkove pocty obcanu v republice je dobre neplest. Jsou to diametralne odlisne pocty lidi. Pak ten nazor totiz nabyde uplne jinych rozmeru a zjistime ze za nas v demokracii rozhoduje jakasi mensina psychopatu a mentalne labilnich lidi, kteri ale jdou k volbam, narozdil od tech, kteri tam nejdou z duvodu ze volba mezi shnilym a plesnivym jablkem je ztrata casu.
kloss68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2020 10:32 pm

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od kloss68 »

Dotace jak e jsem psal verim ze cesta do pekel jako takova ve schemu eu. to protoze cely dotacni schema bylo vyuzito v cr jako spatne. v usa se dotace vazou na lidi kteri sezone nemuzou udrzet nad vodou typu farmaru a lidi kteri potrebuji podporu casove limited aby se zbrkali a mohli pokracovat dalsi rok bez dotaci. jakasi berle co stat pouzije aby se podnik znova rozchodil po povodnich a jinych prirodnich katastrofach. znam nekolik rodim co muselo pouzit dotace aby prezili a znovu prosperuji.

bohuzel v cr je dotace spatne slovo protoze neni pouzite pro podporu podniku a farem kteri potrebuji prezit ale stylem zivota. agrofert bere 800mlrd eu s eu a maly zemedelci jsou zatlouceni do zeme. o tom neco vim, mam par znamych co tez maji male farmy.

dotace na fve pro rodine domy byly poklidne zneuzity paroubkem a spol do miry ze ted uz neni vyhodne postavit si fve pro rodininy dum na dotace protoze vlada vyuzila momentu, priklepla nejvyhodnejsi podminky foto-baronum a obycejny clovek dnes kdyz si chce poridit fve je kritizovan ze 'milkuje' stat.
o tomto tematu verim vite vice nez ja i kdyz jiste informace z doby peroubka mam a je mi na bliti...

mimochodem brat dotace od statu osobne neberu jako kradez.

tudiz kdykoliv lide reknou dotace je to slovo spatne, neni ale cesky narod, potazmo vlady v minulosti to z nej udelalo...
Naposledy upravil(a) kloss68 dne úte črc 21, 2020 1:18 pm, celkem upraveno 1 x.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od kodl69 »

To Admin: navíc náš volební systém je otřesnej. Šel jsem k obecním volbám, ty lidi znám, tak jsem zakroužkoval nějaký lidi z konce kandidátek. Když jsem zjistil, že to kroužkování je vlastně zbytečný, a že jsem dal hlas těm na prvním místě (stejně, jako kdybych volil stranu, která se tam nedostane) kteří jsou fakt kariéristi nejhrubšího zrna bez morálních zábran, tak jsem si celkem fest vyliskal, abych už takový prasečiny v životě nedělal.
Řešení je jenom revoluce, defenestrace nebo tak něco, pak aspoň na chvilku je trochu volněj pro obyčejný lidi (i pro grázly, ale co naplat)
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od marko250 »

Mám takový pocit,že jste už zapoměli na takové jako Gros,Kalousek,Topolánek,Nečas,Rath,Dalík,Klaus,Paroubek,Šedivá,Bursík,Špidla a spousta jiných přímých tunelářů.
A stěmi dotacemi a vlastnictvím,je tu někdo kdo nemá možnost si o ně požádat a zpracovat na to projekt tak, aby ji dostal?Je tu někdo kdo bude tvrdit,že babiš zapřel své vlastnictví před vstupem do politiky?Je tu někdo kdo neměl možnost se svobodně vyjádřit ve volbách?
Nejsem zastánce žádné strany ani hnutí,ale to poslední na mě dělá lepší dojem ,než všechny co tu byly doposud od 89.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od mypower.cz »

marko250 píše:Je tu někdo kdo neměl možnost se svobodně vyjádřit ve volbách?
Propana jana. A co si jako v tech volbach svobodne vyjadril a jaky to melo vysledek? Stejny jako se svobodne vyjadrit do zdi? Boha jeho. Ze si hodil hlas do urny. A to je jako vsechno co ti staci? Nebo si tim dokazal zmenit vic? *fall*
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od youda »

Nechcete ty politický úvahy přesunout do nějakého odpadního vlákna?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:Nechcete ty politický úvahy přesunout do nějakého odpadního vlákna?
Staniž se.
Martin P
Příspěvky: 580
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od Martin P »

Jak se začne montovat ideologie a technologie dohromady tak z toho kouká problém. V podání ČEZka obzvlášť.

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od jahodovák »

kodl69 píše:To Admin: navíc náš volební systém je otřesnej. Šel jsem k obecním volbám, ty lidi znám, tak jsem zakroužkoval nějaký lidi z konce kandidátek. Když jsem zjistil, že to kroužkování je vlastně zbytečný, a že jsem dal hlas těm na prvním místě (stejně, jako kdybych volil stranu, která se tam nedostane) kteří jsou fakt kariéristi nejhrubšího zrna bez morálních zábran, tak jsem si celkem fest vyliskal, abych už takový prasečiny v životě nedělal.
Řešení je jenom revoluce, defenestrace nebo tak něco, pak aspoň na chvilku je trochu volněj pro obyčejný lidi (i pro grázly, ale co naplat)
Ono pokud by to vadilo většině lidí,tak mohou v obecních volbách sestavit vlastní kandidátku a ty grázly nahradit,je to ale o tom,kdo to chce dělat skutečně pro lidi a ne pro sebe...a hlavně říkat já bych to dělal jinak ale když mu nabídneš funkci už se kroutí já ne at ten druhej..násilím to nejde řešit,násilí vede zas jen k násilí,ale angažovaním lidí,kdo jde na pokud se mu něco nelíbí na schuzi a řekne tam svůj názor,asi nikdo,nebo jen málo lidí a proto se děje to,co se děje.Ne nadarmo se říká,chceš změnu,tak začni od sebe,změníš-li se,změníš vše kolem sebe...hezký večer
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od diablo007 »

Tohle vlákno na toto fórum vůbec nepatří smazal bych ho.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek