Dotace, volby a politika

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od FRSO »

diablo007 píše:Tohle vlákno na toto fórum vůbec nepatří smazal bych ho.
Jsem taky pro.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
kloss68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2020 10:32 pm

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od kloss68 »

nechme politiky. ja sam jsem to sem zatahnul pac se mi nelibilo ze na me nekdo utoci protoze jsem se rozhodnul si brat dotace. svuj point jsem myslim rekl. takze, za parmesicu se ozvu jak me funguje/nefunguje moje fve. do te doby preji vsem hezky zbytek leta...
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od zajo »

kodl69 píše:Ještě jsem neviděl FV ani jinou instalaci, která by byla částečně hrazena z dotací, aby fungovala tak, jak zadavetel chce.
A je jedno jestli jde o FV nebo třeba o tepelný čerpadla. Takže za mě ne! Co si zaplatím, to si ohlídám že dostanu, jinak realizační firma nedostane prachy. Jak je to na dotace, tak je to dycky "ale podmínka pro dotaci je xxx" a zrovna to, co je mi k ničemu.
A výmluva pro sebe před sebou, že "všetci kradnů" tak já taky, je fakt zoufalá.
Příjď se podívat funguje jak TČ tak i FVE která pomalu a jistě roste a nechci vidět kam až doroste :lol: .
.
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od unicast »

mypower.cz píše: Zdravim, dotace jsou penize, ktere byly od nas vsech vybrany na danich, povinne, bez moznosti to odmítnout, dokonce pod pohruzkou financnich trestu, penale (tedy neco jako vypalne), a prerozdeleny tem, kteri dotace ziskaji. Je to zde vnimano negativne a ja se nedivim. Jsou lide kteri ziji na hrane (taky jsem si takovym obdobim prosel), dane je velmi zatezuji, ale musi je platit jinak hrozi trest. Pri predstave, ze se z techto dani vyplaci nejake projekty, ze kterych dotycny platce dane nema naprosto zadny uzitek je to takove... no neprijemne. Ano, napriklad vase dotace pokryta 10ti miliony lidi v CR je na jednoho cloveka zanedbatelny prispevek, ale to je koruna ke korune (dotace k dotaci) a nakonec je z toho pro jednoho celkem ranec na danich. Proto zde dotace vnimame spatne.
To je hezky napsané. Jen tam ještě něco chybí. Body 2, 3 a 4.

2) dotace způsobují pokřivení trhu a to hned několika způsoby. Prvním z nich je, že si spotřebitel zpravidla nemůže pořídit přesně to, co by se mu hodilo nejvíce, ale naopak to, co splňuje podmínky konkrétního dotačního programu. Vytváří se tak systémová neefektivita.

3) Tím druhým pokřivením trhu je posun poptávky po daném zboží, který způsobí růst jeho ceny, takže dané konkrétní zboží je pak dražší i pro ty spotřebitele, kteří si ho chtějí koupit i bez dotace. Naopak jsou poškozeni producenti substitutů onoho dotovaného zboží, protože po něm díky dotaci klesá poptávka. Další systémová neefektivita.

4) Producenti dotovaného zboží pak zdánlivě prosperují, rozšiřují výrobu, nabírají další zaměstnance, jsou úspěšní. Do dalšího státního zásahu, například do ukončení onoho dotačního programu. Pak se dějí nepěkné věci, propouštění, rušení výroby případně naopak prohlubování závislosti výrobců na politické moci. Obojí je velmi nežádoucí.

V konečném důsledku jsou pak těmito efekty erodovány některé základní funkce trhu a sice schopnost nalézt odpovídající cenu konkrétního zboží a také schopnost regulovat poptávku a omezovat neefektivitu. V těchto funkcích pak trh nemůže neselhat, což potom různí protitržní pomatenci prezentují jako jeho vlastnost a snaží se tím prokazovat nezbytnost regulací trhu veřejnou mocí -- které by vůbec nebyly potřeba, kdyby se nedotovalo a neregulovalo už před tím. A tak tady máme regulaci, kterou se napravuje důsledek jiné regulace, kterou se napravuje důsledek jiné regulace, kterou se napravuje důsledek jiné regulace, kterou se napravuje důsledek jiné regulace, kterou se napravuje důsledek jiné regulace atd. až do zblbnutí.
Naposledy upravil(a) unicast dne úte črc 21, 2020 10:11 pm, celkem upraveno 1 x.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od unicast »

kloss68 píše:v principu souhlas. kdyz mi ale stat nabidne castecne zaplatit project tak se nebudu branit. na rytire na bilem koni si uz nehraji, z toho jsem vyrostl. osobni nazor co vidim v ramci vlady cr ajak se tu hospodari tak dotace na fve opravdu neresim... verim ze dotace jako takove jsou cesta do pekel, souhlas ale kdyz vidim a realne slysim kolem sebe jak se hospodari a jak se vesele rozkrada stat ve velkem, nemluvneji o cele te politice v ramci foto-baronu tech par tisic co si vezmu od statu me absolutne nepali.
kdyz tretine republiky nevadi ze je premier okrada ve velkem a verejne tak se na me nezlobte toto je pro me no-issue...
Někde se začít musí. Když takový systém budeš podporovat (což tím, že ho financuješ, ale i tím, že od něj bereš peníze, děláš), máš jedinou jistotu -- že se ho nezbavíš už nikdy. Jasně, ještě lepší variantou je mu vůbec žádné peníze nedávat, což je bohužel jen velmi obtížně realizovatelné.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od ikovlabs »

Ale zbavi - az dojdou prachy a ty dojdou .Pamatuji ty hefty jak mame to nejnizzsi zadluzeni kolem.
Tak to uz taky ten firemni sef opravil.
Pripomina mi to Titanik - na palube se tanci a dole uz bubla voda..A az to pojde cugrunt prestoupi kapitan na svoji jachtu a bude z povzdali pokrikovat na zachranujici posadku nadavky protoze kdyz byl kapitan tak se jen krasne tancilo.
Martin P
Příspěvky: 579
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od Martin P »

No, jestli se dotace ze zadotovanych taky nebudou snažit dostat zpět... .
Jako varovný příklad může posloužit příběh příbuzného spolužáka.
Před lety si pořídil FVE na dotaci. Několik let vše fungovalo jak mělo, až mu jednoho dne odešel měnič do křemíkového nebe a to tak, že definitivně. Firmě zadal výměnu, ale ouha. Úplně stejný typ se již přestal vyrábět, dali mu tam měnič od stejného výrobce, v podstatě stejných parametrů (nepatrně lepší účinnost), jen jiného typového označení. Řekli mu, že to tak může být a kdyby žádal o výměnu za jiného výrobce musel by podstoupit úřední kolečko a než by se to vyřídilo tak by nejspíše nesplnil podmínku 70% využití vlastní ee a chtěli by dotaci zpět ( porucha nastala v květnu).
Jenže po nějaké době přišla kontrola a zjistila měnič s jiným typovým označením. A bylo zle. Šílený průšvih, z úřadu chtěli vrátit dotaci, hrozili trestním stíháním, hrozná popotahovacka. A jak to dopadlo: dotyčný vrátil dotaci, zaplatil penále a od trestního stíhání ho nakonec zachránil dobrý právník. Celá ta "sranda" ho nakonec stála cca 300 kKč a spoustu bezesných nocí.
Jaké z toho plyne ponaučení: neber dotace, neber dotace, neber dotace, nebo budeš platit ( a možná i sedět - na bidýlku v zamřížované kukani).

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od brumlaj »

kloss68 píše:.......... jen jsem nepochopil ten prispevek ze utracim penize vas vsech. to bych chtel vysvetlit. .......
Nic si z toho nedělej, to tu nechápe více lidí. Někteří týpci z fóra mají pocit, že jim patří všechny peníze světa. Striktně rozlišují případy, když Tě soukromník obere svou lichvářskou 300% marží - to je prý legální a zcela v pořádku, peníze změnily majitele a Ty už nemáš právo rozhodovat co soukromník s nimi udělá. A potom je zcela odlišný případ kdy on zaplatí daně a stejný panáček má pocit, že ty daněmi z jeho kupky stržené peníze jsou neustále jeho.

To by se ještě dalo pochopit, ale ten samý týpek Ti třeba začne v rozporu s první variantou vyčítat, že u Lidlu nabíjíš a on nemůže. Právě v tomto případě je vyjimka z první varianty, kdy týpek má pocit, že nabíjení Ti neplatí Lidl, ale zas on. A že má právo se nad touto nespravedlností rozhořčovat stylem že na Tebe doplácí...... A korunu nasadí tím, že ty daněmi v druhém případě vybrané peníze se nemají používat tak jak většina zamýšlí, ale musí se používat tak jak chce on a ještě o tom bude moralizovat. No logiku v tom nehledej, tu nevymyslíš.

Admin edit: Příspěvek přesunut z tématu ktere reseni vybrat ?. Brumlaj zřejmě nečte fórum tak často a ve 4 ráno mu uniklo, že téma názoru na dotace se už řeší jinde, abychom neplevelili spíše technické téma. Přesouvám tedy jeho názor do tohoto tématu.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od PavelR »

A toto je prave priklad toho ze vymysleji a o techto vecich rozhoduji lidi kteri jsou jinde nez v politice nebo na uradu naprosto nepouzitelni, odtrzeni od reality. I ten nejvetsi blbec na svete si prece nemuze myslet ze technicke zarizeni vydrzi na veky, nebo ze vyrobce bude drzet modelovou radu nekolik dekad.

Proste pokud byl podporovanej vykup proste schvalen na xx kWp pro konkretni instalaci, tak na vykonu nebo typu menice z pohledu podpory absolutne nezalezi. Menic vyrobu nijak nenavysuje ze. Kontrola by mela akorat zkontrolovat ty Wp a odporoucet se do riti.

Myslim ze ted uz to jde menit pri dodrzeni vykonu. Asi nekdo z uradu dosel osviceni.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od JonasPP »

Dajako som sa tu stratil v čitani,ale jedno je iste. Vedenie štatu,vlastne mnoho štatov je v tejto dobe zastarale neefektivne a nevyvažene,vlastne je efektivne,ale na zlegalizovanie mafianskych praktik. Veď sa stači pozrieť do akehokoľvek kuta planety. Všade je to rovnake. Buď sa podriadiš,alebo ta zničia všemožnym spôsobom. Ten najhorši je medove motuzy,teda v tomto pripade dotacie. Pre koloss68 dotacie,nie pomoc,ako to v jednom prispevku prekrutil. Proste je to na prd a chce to uplnu zmenu,ako keď terajši nedokonali system nahradil prežitie najsilnejšieho.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od unicast »

ikovlabs píše:Ale zbavi - az dojdou prachy a ty dojdou .Pamatuji ty hefty jak mame to nejnizzsi zadluzeni kolem...
Nezbavíme se toho, i když dojdou prachy. Oni si jednak můžou 'natisknout' další a kromě toho ani státní krach nikoho nezbaví povinnosti platit daně. Naopak budou mít tu drzost přijít a říct, že potřebujou ještě víc.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od unicast »

brumlaj píše:Striktně rozlišují případy, když Tě soukromník obere svou lichvářskou 300% marží - to je prý legální a zcela v pořádku, peníze změnily majitele a Ty už nemáš právo rozhodovat co soukromník s nimi udělá. A potom je zcela odlišný případ kdy on zaplatí daně a stejný panáček má pocit, že ty daněmi z jeho kupky stržené peníze jsou neustále jeho.
Ale on to je rozdíl a velký. Od soukromníka se totiž nemusím nechat obrat, nejsem nucen od něj to zboží nebo službu vůbec koupit, když s ním neuzavřu smlouvu, nikdo na mě nepodá žalobu a pak nepřijde žádný exekutor. Taky má zpravidla konkurenci, která ho zpravidla dokáže odkázat do patřičných mezí prostě tím, že za nesmyslnou cenu to od něj zkrátka nikdo nekoupí. Zkus ale stejným způsobem nezaplatit nějakou daň a uvidíš, co se bude dít. Tam je zakopané jádro pudla.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od mypower.cz »

brumlaj píše:Nic si z toho nedělej, to tu nechápe více lidí. Někteří týpci z fóra mají pocit, že jim patří všechny peníze světa. Striktně rozlišují případy, když Tě soukromník obere svou lichvářskou 300% marží ...

... ale ten samý týpek Ti třeba začne v rozporu s první variantou vyčítat, že u Lidlu nabíjíš a on nemůže. Právě v tomto případě je vyjimka z první varianty, kdy týpek má pocit, že nabíjení Ti neplatí Lidl, ale zas on.
Neskutečná slátanina tohle. :roll:
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od brumlaj »

unicast píše:..... Od soukromníka se totiž nemusím nechat obrat, nejsem nucen od něj to zboží nebo službu vůbec koupit, když s ním neuzavřu smlouvu, nikdo na mě nepodá žalobu a pak nepřijde žádný exekutor. Taky má zpravidla konkurenci, která ho zpravidla dokáže odkázat do patřičných mezí prostě tím, že za nesmyslnou cenu to od něj zkrátka nikdo nekoupí. Zkus ale stejným způsobem nezaplatit nějakou daň a uvidíš, co se bude dít. Tam je zakopané jádro pudla.
Nejsi ničím nucen vydělávat peníze. Pokud bys nevydělával, neplatíš daně. To je jedna možnost. Druhá je, že se sbalíš a odjedeš do daňového ráje. Takže nevykládej nesmysly, že je v tom rozdíl. Tak jak nemusíš kupovat u soukromníka nebo se jít nechat oškubat k jinému, tak nemusíš platit daně, nebo se můžeš jít nechat oškubat do daňového ráje. To že Ty jáisticky chceš vydrbat se vším tady a teď není relevantní. Svobodu volby máš. Nepleť si svobodu s ekonomismem pravičáckého typu.
mypower.cz píše:Neskutečná slátanina tohle. :roll:
Pokud pochopíš napsané, slátanina to nebude. Možná pak budeš moci argumentovat a nebudeš muset používat eristickou dialektiku k manipulaci čtenáře při tvoření si jeho názoru.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od pezizka »

brumlaj píše:
unicast píše:..... Od soukromníka se totiž nemusím nechat obrat, nejsem nucen od něj to zboží nebo službu vůbec koupit, když s ním neuzavřu smlouvu, nikdo na mě nepodá žalobu a pak nepřijde žádný exekutor. Taky má zpravidla konkurenci, která ho zpravidla dokáže odkázat do patřičných mezí prostě tím, že za nesmyslnou cenu to od něj zkrátka nikdo nekoupí. Zkus ale stejným způsobem nezaplatit nějakou daň a uvidíš, co se bude dít. Tam je zakopané jádro pudla.
Nejsi ničím nucen vydělávat peníze. Pokud bys nevydělával, neplatíš daně. To je jedna možnost. Druhá je, že se sbalíš a odjedeš do daňového ráje. Takže nevykládej nesmysly, že je v tom rozdíl. Tak jak nemusíš kupovat u soukromníka nebo se jít nechat oškubat k jinému, tak nemusíš platit daně, nebo se můžeš jít nechat oškubat do daňového ráje. To že Ty jáisticky chceš vydrbat se vším tady a teď není relevantní. Svobodu volby máš. Nepleť si svobodu s ekonomismem pravičáckého typu.
mypower.cz píše:Neskutečná slátanina tohle. :roll:
Pokud pochopíš napsané, slátanina to nebude. Možná pak budeš moci argumentovat a nebudeš muset používat eristickou dialektiku k manipulaci čtenáře při tvoření si jeho názoru.
Většinou se takovýmto idiotským debatám snažím vyhnout, ale teď si nemůžu pomoct....
To sis v životě nic nekoupil a nevydělals prašule nebo jak? Již toto Tě nutí pokud nejsi na 100% soběstačný, a i kdyby jsi byl tak jsi minimálně zaplatil daň z pozemku kde žiješ pouze z toho co dala příroda. Promiň rád bych žil jak píšeš, ale mám pocit že kážeš vodu. Já teda tak svatý a soběstaščný jako Ty nejsem.... A co Tě teda nutí? Co tu ještě děláš? Si velký kluk a stejně jako já víš že v životě MUSÍŠ jen jednu jedinou věc, nic jiného... Omlouvám se nemůžu si pomoct...
Edit - pokud nevyděláváš platíš daně pořád, to nevíš????
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od brumlaj »

pezizka píše:...... To sis v životě nic nekoupil a nevydělals prašule nebo jak? Již toto Tě nutí pokud nejsi na 100% soběstačný, a i kdyby jsi byl tak jsi minimálně zaplatil daň z pozemku kde žiješ pouze z toho co dala příroda. Promiň rád bych žil jak píšeš, ale mám pocit že kážeš vodu. Já teda tak svatý a soběstaščný jako Ty nejsem.... A co Tě teda nutí? Co tu ještě děláš? Si velký kluk a stejně jako já víš že v životě MUSÍŠ jen jednu jedinou věc, nic jiného... Omlouvám se nemůžu si pomoct...
Edit - pokud nevyděláváš platíš daně pořád, to nevíš????
Ty jsi možná vůbec nepochopil, že unicast vyzdvihnul svobodu jednotlivce při nakupování u soukromníka oproti diktatuře státu. Srovnávali jsme marži obchodníka s daněmi státu. Takže Tvůj příspěvek je tak moc mimo jak jsi bez znalosti tématu rychle odpověděl. Takže použiji Tvou logiku nikoli proti státu, ale proti obchodníkovi: To sis v životš nic nekoupil? Protože pokud ano, tak jsi zaplatil soukromníkovi marži. Protože pokud nejsi na 100% ........... Kážeš vodu ......

Tak kde je rozdíl mezi státem s jeho daněmi a soukromníkem s jeho marží? Jediný - u státu je jasné kolik mu zůstane za nehty a u obchodníka je toto výpalné mnohdy násobně vyšší. V číně tu nakupuje kdekdo, tak víte co obchodníkovi v ČR zůstane za nehty. To nehovořím, že kupujete od obchodníka v číně který nemaká za hrst rýže.

A mohl bych pokračovat i tím Editem. Takže jsi se klidně této idiotské debatě mohl vyhnout. Bohužel jsi se nevyhnul a dokonale jsi zapadl do idiotského soukolí takovéto diskuze.
Naposledy upravil(a) brumlaj dne stř črc 22, 2020 8:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od unicast »

brumlaj píše:Nejsi ničím nucen vydělávat peníze.
To sice není až tak docela pravda, ale dejme tomu.
brumlaj píše:Pokud bys nevydělával, neplatíš daně.
A to už pravda není ani trochu. Daň z nemovitosti platit musíš a nikdo se neptá, kde na to vezmeš. Zdravotní "pojištění" (čti daň) platit musíš a taky se nikdo neptá, kde na to vezmeš.

Zbytek komentáře nemá význam řešit, neboť vychází z chybných premis, které jsem právě vyvrátil a budu se zabývat dalším.
brumlaj píše:Srovnávali jsme marži obchodníka s daněmi státu.
Víš co? Zkusíme se teď pro účely této diskuse tvářit, že máš možná pravdu a že marže je od určité výše nemravná. Zkus tedy nějak logicky odůvodnit, kolik ta výše má být a proč právě tolik a ne míň nebo víc. Do toho.
Naposledy upravil(a) unicast dne stř črc 22, 2020 8:16 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od mypower.cz »

Brumlaj: Tobe vadi ze nekdo dava soukromnikovi penize za jeho marzi dobrovolne a ze mu nevadi co si s tim soukromnik udela s tema penezma? To je myslim jeho vec. Soukromnik za tebou neprijde a nevymlati z tebe sve marze nasilim (financnim, odnetim svobody, atd.) Kdezto stat sve marze nebo lepe receno dane vymaha povinne bez moznosti se toho zbavit a odmitnout financovat nektere aktivity, napriklad rozkradani, silene naklady na extremni pocty statnich zamestnancu, a rozdava je ve forme dotaci, socialnich davek pro spoluobcany, a ruzne jine veci. Odmysli si danove raje apod., pac dane stejne platis na uzemi CR. Muzes argumentovat maximalne tak se odstehuj ale tak to uz jsme jinde. Zacatek byly dotace a nedobrovolne vybrane prostredky na ne. Ty do toho michas nejake soukromniky, ktere si muzeme vybrat a jimz penize cpeme dobrovolne pac chceme. Totalni nesmysl, hrusky a jablka. Ale kdyz to chces michat, no me je to jedno. Asi ten rozdil mezi tim necitis, holt mala rozlisovaci schopnost. Se neda nic delat. Ja jsem spise pro adresnou financni podporu, ne pres prostrednika, tedy pres nehospodarny stat. Budu li chtit nekoho zadotovat, udelam to sam bez toho aby o tom rozhodoval stat.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od pezizka »

brumlaj píše:
pezizka píše:...... To sis v životě nic nekoupil a nevydělals prašule nebo jak? Již toto Tě nutí pokud nejsi na 100% soběstačný, a i kdyby jsi byl tak jsi minimálně zaplatil daň z pozemku kde žiješ pouze z toho co dala příroda. Promiň rád bych žil jak píšeš, ale mám pocit že kážeš vodu. Já teda tak svatý a soběstaščný jako Ty nejsem.... A co Tě teda nutí? Co tu ještě děláš? Si velký kluk a stejně jako já víš že v životě MUSÍŠ jen jednu jedinou věc, nic jiného... Omlouvám se nemůžu si pomoct...
Edit - pokud nevyděláváš platíš daně pořád, to nevíš????
Ty jsi možná vůbec nepochopil, že unicast vyzdvihnul svobodu jednotlivce při nakupování u soukromníka oproti diktatuře státu. Srovnávali jsme marži obchodníka s daněmi státu. Takže Tvůj příspěvek je tak moc mimo jak jsi bez znalosti tématu rychle odpověděl. Takže použiji Tvou logiku nikoli proti státu, ale proti obchodníkovi: To sis v životš nic nekoupil? Protože pokud ano, tak jsi zaplatil soukromníkovi marži. Protože pokud nejsi na 100% ........... Kážeš vodu ......

Tak kde je rozdíl mezi státem s jeho daněmi a soukromníkem s jeho marží? Jediný - u státu je jasné kolik mu zůstane za nehty a u obchodníka je toto výpalné mnohdy násobně vyšší. V číně tu nakupuje kdekdo, tak víte co obchodníkovi v ČR zůstane za nehty. To nehovořím, že kupujete od obchodníka v číně který nemaká za hrst rýže.

A mohl bych pokračovat i tím Editem. Takže jsi se klidně této idiotské debatě mohl vyhnout. Bohužel jsi se nevyhnul a dokonale jsi zapadl do idiotského soukolí takovéto diskuze.
Máš recht... Nic jsem nepochopil a JÁ napsal že nejsi nucen vydělávat a tím pádem platit daně.... Omlouvám se za to že jsem tuto ko....nu napsal JÁ... HOWGH!
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Dotace, volby a politika

Příspěvek od brumlaj »

unicast píše:.... Daň z nemovitosti platit musíš a nikdo se neptá, kde na to vezmeš.
ale ty se můžeš svobodně rozhodnout zda chceš něco vlastnit a pokud nic nevlastníš, tak daň z nemovitosti platit nemusíš. Je to to samé jako bych Tě upozornil, že máš svobodu nekupovat si nic k jídlu, nebo jít za obchodníkem, který má nulovou marži. V tomto je svoboda jednotlivce absolutně stejná ve vztahu ke státu stejně jako ve vztahu k soukromníkovi.
unicast píše: Zdravotní "pojištění" (čti daň) platit musíš a taky se nikdo neptá, kde na to vezmeš.
Nemusíš. existují tisíce lidí kteří nikdy nic nevydělali a požívají zdravotní péče. Sám jsi správně podotkl že jde o pojištění, nikoli daň.
unicast píše:Zbytek komentáře nemá význam řešit, neboť vychází z chybných premis, které jsem právě vyvrátil.
Nic jsi nevyvrátil, jen se snažíš utéct z prohraného boje.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek