FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
jahodovák
Příspěvky: 1933
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od jahodovák »

vlkazajac píše:Zaujímal by ma postoj projektanta zateplenia baráku. Oceľové či hliníkové pätky budú tepelný most naprieč tepelnou izoláciou. Zatepľujú sa totiž aj špalety - futrá okien.
nemyslím si,že by s tím měl problém,daleko větší oříšek představují balkony a i s těma si dovedou poradit....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od vlkazajac »

Balkón tam už je a ako most funguje, poradiť sa s tým moc nedá, len sa akceptuje.
Nová konštrukcia pre uchytenie panelov tam nie je, dá sa čakať odpor....
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
jahodovák
Příspěvky: 1933
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od jahodovák »

vlkazajac píše:Balkón tam už je a ako most funguje, poradiť sa s tým moc nedá, len sa akceptuje.
Nová konštrukcia pre uchytenie panelov tam nie je, dá sa čakať odpor....
Ano,kde není snaha najít řešení ale naopak najít proč to nejde,což je dnes vidět snad skoro všude,tak se řešení samozřejmě nenajde...ona už ta bebilizace společnosti spěje do dalšího levelu......
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od vlkazajac »

Ja to nechcem vidieť ako naťahovačky - kto z koho, ale len ako technický problém. Tepelne vodivý kov ( viac alebo menej ) skrz izolačnú vrstvu znižuje účinok zateplenia a môže spôsobiť jej navlhnutie. Ako projektant by som to určite riešil podrobne. To však ja nie som.
xxxxxxxxxxxxxxx
U nás na činžiaku hneď po zateplení vŕtali ľudia do novej fasády a vešali tam satelitné antény. To mi bolo akosi proti chuti a ja som moju anténu zavesil na konštrukciu balkóna, teda na "studenú" vonkajšiu časť.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od DanoP »

Su aj kotvy s prerusenym tepelnym mostom, len nie su zadarmo. Napriklad https://www.fischer-sk.sk/sk-sk/produkt ... s-izolacii.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
ChlapeczDediny
Příspěvky: 233
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od ChlapeczDediny »

youda píše: Když mají domy běžně společnou televizní anténu, satelit a kočárkárnu, nevidím důvod, proč by nemohly mít společnou FVE.
Protože v společných kočárkárnách, satelitech a anténách nemají zastupitelé podíly, narozdíl od dodavatelů tepla, likvidátorů odpadů a podobně.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
Hyp
Příspěvky: 263
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od Hyp »

Kolik je SVJ s licenci k vyrobe ve FVE je verejny udaj, viz databaze ERU :-)

Spis je to o tom, kdyz nekdo ma to know how, tak bude mit naladu presvedcovat o tom ostatni “tupce” v SVJ, aby s nim investovali? Myslim ze to nehrozi a v malokterych SVJ by se to opravdu vyplatilo s nejakou rozumnou navratnosti.

Co kdyz se ten co to u rozumi odstehuje :-)

Vsak i pan youda si tu FVE nedelal dodavatelsky, protoze to by stala asi tak 2 nasobek a navratnost tedy 200 let :-)
Cyberon
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 13, 2017 9:34 am
Bydliště: Votice

Re: FVE Cyberonův ostrůvek Votice

Příspěvek od Cyberon »

Tak po delší době aktualizuji informace. Minulý rok jsem začátkem léta potřeboval na jednu instalaci 2ks 100Wp panelů, ale bohužel dodání bylo až za 3 měsíce. Tak jsem je odpojil u sebe s tím že si koupím panely 350Wp a udělám plánovaný upgrade. Bohužel jsem na tom byl stejně a panely měly stejnou dodací lhůtu. Nakonec jsem nákup trochu upravil a koupil jsem panely Canadian solar 375Wp mono. Polykrystal by byl asi lepší, ale už se nějak nevyrábějí ve větších výkonech.

Upravil jsem připevnění panelů, které nebyly na oknech, ale na L profilu souběžně s fasádou. Nebyly tedy stíněné a mohly být osvícené delší čas od rána do večera. A takhle to vypadalo.
Úprava v roce 2021. Panely 4x 50Wp.
Úprava v roce 2021. Panely 4x 50Wp.
Letos v dubnu jsem udělal menší změnu a to že jsem předělal panely do sklonu 25 stupňů. O trochu se zvedl proud dodávaný z panelů. A takhle zatím vypadá současný stav než dojde ke konečné výměně panelů.
Panely ve sklonu 25 stupňů.
Panely ve sklonu 25 stupňů.
Mám koupených 6ks panelů 375Wp. Ceny energií stoupají a kvůli chybě ČEZu, kdy jsme zbytečně čekali od ledna do března na zaslání smlouvy k podpisu a po několika urgencích jsme stejně museli na pobočku, kde nám řekli, že původní smlouva nemůže být dokončená, protože ceník už neplatí. Protože jsme byli v režimu DPI, museli jsme přistoupit na novou smlouvu s aktuální cenou 10Kč/kWh. Takže jsem se rozhodl z plánovaných 4ks pro 6ks panelů.

Plánovaná stavba baterie z článků 18650 se po několika letech sbírání a následném vybrání článků s použitelnou kapacitou jde moc pomalu pro nedostatek množství potřebných kusů. Kupovat se mi je nechce, tak jen sbírám a zachraňuji před vyhozením. Rozhodl jsem se tedy koupit 16ks článků LiFePo4 na které od března čekám a snad by mohly být už příští týden. Až dorazí, tak se pustím do formátování a sestavení aku packu. Následně se pustím do velkého upgradu panelů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek