Teplota v mraziaku

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
StefanK
Příspěvky: 172
Registrován: pon kvě 04, 2020 7:27 pm
Bydliště: Orava SK

Teplota v mraziaku

Příspěvek od StefanK »

Dobry vecer, riesil niekto, ako prepasovat do mraziaku cidlo na meranie teploty ?
Konkretne DS18 a v pripade poklesu napr pod -10 poslat z alarmu sms
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Teplota v mraziaku

Příspěvek od mypower.cz »

Rychla myslenka:
Jednoduche reseni: extra tenky kablik od ds18, ktery neovlivni tesneni ve dverich mrazaku.
Overkill reseni: arduino s baterii s wifi nebo RF modulem odesilajici data bezdratove. Ovsem nevim co ta baterie na to.
:))

https://www.amazon.com/Fancasee-Ultra-T ... B07FFMMMDJ
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Teplota v mraziaku

Příspěvek od Frenky »

StefanK píše:Dobry vecer, riesil niekto, ako prepasovat do mraziaku cidlo na meranie teploty ?
Konkretne DS18 a v pripade poklesu napr pod -10 poslat z alarmu sms
Nevím jak v mrazáku, ale v ledničce mám bezdrátově čidlo od systému fibaro. Funguje cca 2 roky a baterka je v pohodě. U mrazáku to bude asi problém. To je dalších - 20 st. C. :mrgreen:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Teplota v mraziaku

Příspěvek od volente »

Řešil bych běžným přivřením do dveří nebo víka, max bych dal kolem kousek molitanového těsnění do oken.
Běžně takto přivírám mezi těsnění dveří a dosedací plochu kablík China teploměru (2,5mm) a nikdy jsem nepozoroval nějaký vliv.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
StefanK
Příspěvky: 172
Registrován: pon kvě 04, 2020 7:27 pm
Bydliště: Orava SK

Re: Teplota v mraziaku

Příspěvek od StefanK »

vdaka za inspitacie,asi zvolim ultratenky kablik
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Teplota v mraziaku

Příspěvek od dracekvo »

Já bych tedy do těsnění nic nepřivíral. Protože to těsnění je magnetické, aby co nejlépe doléhalo. Jak tam něco dáte, tak to prostě už nikdy těsnit nebude.
Já si do staršího mrazáku dával lepší termostat a normálně jsem ho provrtal. Jen to chce vrtat s rozumem, aby člověk netrefil chladicí trubku (dají se najít přiměřeným tlakem prsty na bok). A taky potom pořádně zalepit, aby nedocházelo k vlhnutí izolace.

https://dracekvo.rajce.idnes.cz/Uprava_ ... _michadla/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek