Baterie CALB na Alixpresu

Archiv ukončených inzerátů
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od Mikel »

vybijeci proud 7,5A na baterii 200Ah? neni to nejak malo?
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 691
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od shuty »

Mikel píše:vybijeci proud 7,5A na baterii 200Ah? neni to nejak malo?
asi ano ale nemam moznost nastavit viac, bohuzial
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•5kWh LiFePo4•
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od lubomirz »

ako som ti napisal v inej teme "teraz uz vies preco boli take lacne". Alebo zeby hento bolo normalne spravanie ?
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od DanoP »

Je to normalne spravanie a robia to aj baterie fyzicky priamo od vyrobcu, ten rozdiel napati je sposobeny rozdielom kapacit cca 1 - 2Ah na 100Ah kapacity. (mam zmerane, tak viem o com hovorim). Prave vybitie malym prudom k 3 V, dokaze bateriu vyprazdnit takmer uplne a zacnu sa prejavovat rozdiely v kapacite. Je to pomerne nebezpecny stav, vzhladom na to ze do uplneho vybitia uz toho moc nezostava.
Priklad zavislosti napatia na dodanej kapacite pre 50Ah clanok
Life_Discharge.PNG
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od lubomirz »

rozdiel 1-2Ah pri 210Ah kapacite a vybijani malym prudom sposobi rozdiel v napati takmer az desatinu volta ? Pri 2.6V asi ano, ale pri 3.05 az 3.10V ?

Graf hore vidim a poznam uz predtym ale neviem odhadnut kolko spravi 1Ah :) teda pride mi to menej nez bolo reportovane. Navyse henten graf je pre 50Ah clanok, co je obrovsky rozdiel oproti 200Ah.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od DanoP »

Ach jo, .... Dosiel som na to tak, ze tolko potrebovali clanky dobit aby sa po vypnuti nabijania a "odstatia" napatovo zrovnali s ostatnymi (bez zataze). Islo o akumulator 16S2P zlozeny z 100Ah clankov. Dorovnaval som rozdiel cca 50mV.
Islo o clanky vyrobene v EV battery v podobnej situacii ako mal shuty. Tiez som spominal, ze toto je hranicny stav lebo v clankoch je uz len radovo par Ah kapacity. Preto je vybijanie malym prudom "nebezpecne", lebo dokaze zobrat daleko vacsiu kapacitu ako vybijanie velkym prudom (na to iste napatie). Vidno to po odlahceni, ked pri vybijani 50A vyskoci napatie spat nad 3V/clanok, aj ked pri zatazeni bolo na 2,9V/cl.
Btw. s clankami LiFe robim uz od roku 1999 - zacal som znamymi A123, na ktore doteraz nedam dopustit.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od Vitek »

lubomirz píše:rozdiel 1-2Ah pri 210Ah kapacite a vybijani malym prudom sposobi rozdiel v napati takmer az desatinu volta ? Pri 2.6V asi ano, ale pri 3.05 az 3.10V ?

Graf hore vidim a poznam uz predtym ale neviem odhadnut kolko spravi 1Ah :) teda pride mi to menej nez bolo reportovane. Navyse henten graf je pre 50Ah clanok, co je obrovsky rozdiel oproti 200Ah.

Lubo, nechci do tebe rejpat ale myslím si že tvými otázkami a teoretizování zde zbytečně vyčníváš až provokuješ. a nejsu to jen já, zatím to jen přehlížím, ale asi bys měl sebrat svoje úspory a postavit aspon 10 kWp elektrárnu s 50 kWh baterií at nám pak můžeš popisovat v reálu že máš takový či makový problém, takovýhle tlachání je sprominutím o hovně.. sorry ale už mě to moc unavovalo moc píšeš málo jsi dokázal....
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od ota »

Lubo, já se přimlouvám. 50% přispěvků je tlachání. Napiš něco konkrétního: co jsi postavil, vyzkoušel, změřil, zničil ...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 691
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od shuty »

Dostal sa mi do rúk jeden článok CALB kupovany od predajcu na Slovensku.
Porovnavam ho s tymi kupovanimy na Ali a je tam vidiet zopar rozdielov. Clanok ma na sebe aj bar kody s cislami, po dekodovani cisla podla manualu je to clanok urceny pre EU trh, kapacita 100Ah, vyrobeny 28.10.2015, seriove cislo 0800...
na prvy pohlad je plast mierne tmavsi, tmavsi je aj cerveny kruzok pod + polom a aj nalepka s informaciami.
hrany odliatych reliefov su ostrejsie ako na tych z Ali. a teraz asi ten najvacsi rozdiel - vaha.
tento clanok vazi 3,342kg zatial co clanky z Ali ale aj od Radot -a vazia 3,042kg. kde sa stratilo tych 300g netusim, xi sa za 5 rokov zmenila vyroba alebo je to inak neviem. chcelo by to zohnat clanok od lokalneho predajcu s datumom vyroby 2020 a odvazit ten, potom by bolo jasne kde je pes zakopany.
Přílohy
vaha EU clanku
vaha EU clanku
vaha ali clanku
vaha ali clanku
na lavo ali
na lavo ali
na lavo ali
na lavo ali
na lavo Ali
na lavo Ali
barkod a terminaly
barkod a terminaly
nalepka
nalepka
bar kody
bar kody
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•5kWh LiFePo4•
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od rva »

Ty levné z Číny mám a fungují stejně jako originál. Dokonce zvažuji, že si pořídím další. Dle odkazu https://diysolarforum.com/threads/calb- ... ards.9029/ se nemusí jednat o padělky, ale o originální články, které se dostávají z Číny neoficiálními cestami. Proto se varuje ne před jejich vlastnostmi, ale před tím, že jsou dopravovány bez dostatečného zabezpečení.
Na youtube je i video s měřením kapacity takových článků, kde problikne i prodejce z Aliexpresu: https://youtu.be/Di2o7an-WJw?t=42
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 691
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od shuty »

Dnes som konecne dokoncil kapacitny test vsetkych 16-tich clankov. Za mna dobre... kapacita mi vysla 106-108Ah, nabijal som na 3,6V vybijal do 2,8V prud 5A.
Přílohy
test kapacity
test kapacity
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•5kWh LiFePo4•
hobzik
Příspěvky: 32
Registrován: ned črc 19, 2020 10:53 am

Re: Baterie CALB na Alixpresu

Příspěvek od hobzik »

Myslím, že se jedná o B kvalitu - pro jistotu jsem si od prodejce objednal ještě 4 články jako eventuální zálohu a na přiloženém papíru mi přišly i žluté kódy, které (jak tu někdo psal v diskuzi) jsou známkou Grade B.
Viz foto.
IMG_20201128_144551.jpg
Jinak články mi zatím běží bez problému:)
Hybridní ostrovní systém 6kWp východ/západ, baterie 20 kWh lead-carbon +10 kWh LiFePo4, měnič paralelně Axpert 2x 5kW
+ fotovoltaický ohřev vody 2kWp boiler 200l