3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od Xixan »

Ahoj , nasiel som tieto menice. Neviete povedat coho je to kopia ?
Add 1 cena dobra , ale co ma zaujalo ze 3.2kw aj 5.5kw inverter maju mppt nabijaku na ktoru sa da napojit az 5kwp panelov , a aj to ze sa daju paralelne spajat.
Na axpertoch ma stve ze bud ich mozes spajat alebo nan mozes napojit 5kwp panelov(king vs mk) , a hlavne 3kw axperty maju panely len do 3kwp .
Toto mi pride ideal spojit 2 × 3.2 kw inverter a clovek ma 10kwp na panely a este aj moznost spajania , ak to ma aj vypnutie pri nizkom odbere tak mega . 3.2 kw inv. Papa urcite v standby menej ako 5 kw inv.

http://led.sk/eshop/solarna-energia/hyb ... zdroj-32kw

Skusenosti ma niekto ? Alevo coho je to teda kopia ?
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od mobilik »

Náramne mi to pripomína prebaleny axpert, s krajším displejom...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od diablo007 »

https://www.ebay.com/itm/Hybrid-5000w-2 ... SwAT5dLvo9
Hybrid od mop solár vstup je tam dokonce i 6kw
Přílohy
Screenshot_2020-07-06-23-02-15-531_com.android.chrome.jpg
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od Xixan »

diablo007 píše:https://www.ebay.com/itm/Hybrid-5000w-2 ... SwAT5dLvo9
Hybrid od mop solár vstup je tam dokonce i 6kw
Len zaujimave je to že mpp solar nema 3200w verziu , a u led.sk su vsetky 90A nabijacka a mop solar ma 60 a 80 A . Myslim ze na slovensku tomu ozaj davaju len nalepku . Cize neviem ci to je mpp solar ?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od diablo007 »

Různých výrobců je hodně ale mpp solár je ověřený že parametry odpovídají zkušenosti používá to zde hodně lidí takže bych se radši díval po něčem kde štítek bude platit kde je to ověřeno.a ty máš smlouvu že chceš hybrid?
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od Xixan »

Nemam zluvu. Elektrocentralou chcem dobijat baterky ak to bude nutne. A do buducna nikto nevie. Ci poradil by si nieco ine ?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od diablo007 »

Hybrid pokud nemáš smlouvu je nesmysl budeš akorát čekat kdy to udělá pretok vem obyčejný kombinovaný měnič a je to
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od Xixan »

Preco nie hybrid ked stoji skoro rovnako(+- 150 eur rozdiel) ? S tym ze 2 hybridy mi daju moznost 10 kwp panelov co potrebujem a 6.4 kw vykon ktory uplne staci , a kombinovany mi da 10kw vykon ktory nepotrebujem, stym ze este aj 8 kwp panelov mi je malo. A to nehovorim o spotrebe 5 kw menica oproti 3.2kw. A zatial ani elektrinu mat nebudem cize nejake prietoky mi nehrozia :)
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od beethowen »

Xixan píše:Preco nie hybrid ked stoji skoro rovnako(+- 150 eur rozdiel) ? S tym ze 2 hybridy mi daju moznost 10 kwp panelov co potrebujem a 6.4 kw vykon ktory uplne staci , a kombinovany mi da 10kw vykon ktory nepotrebujem, stym ze este aj 8 kwp panelov mi je malo. A to nehovorim o spotrebe 5 kw menica oproti 3.2kw. A zatial ani elektrinu mat nebudem cize nejake prietoky mi nehrozia :)
A ty znáš spotřebu toho hybridu? Nikde jsem se v tom e-shopu ničeho nedopátral.
Připrav se na to, že tento přístroj bude mít přetoky do sítě, tak aby nebyl problém.
Ale je možné, že to bude nějaký nový zázračný přístroj.
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od Xixan »

Mas pravdu nepoznam spotrebu, ale myslim ze bude mensia spotreba 3.2kw menica ako 5kw axperta. Samozrejme keby chcem ist do toho napisem na stranku ,aka je spotreba atd (ci sa napriklad pri nizkej spotrebe vypina ako axpert).
A kam bude mat pretoky ked nebudem mat elektriku :)
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od DanoP »

preco nepozriete datasheety napr. z MPPPower - ak su to kopie bude to podobne.
Napr. (klasika)
PIP_MS_spotreba.PNG
Pretoky - pod tymto myslime neziaducu dodavku energie do distribucnej siete - ak ide o nedovolenu dodavku mozu za to byt mastne pokuty....
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od Xixan »

To je to ze nemyslim si ze je to mpp power, ten ma 80 A charger a 3kw a 5kw verzie , toto je 3.2 kw a 5.5kw s 90A charger.

Skor toto bude ono :/ http://www.sorotecups.com/product-detai ... -inverter/ tu je pisane 4500wp ale charger je 90A tsk mi to vychadza aj tak skor na 5000wp

Ale ano tak si myslim ze to bude nejak lebo vacsijou 3kw inverter mava +- 25w spotrebu naprazdno a 5kw +- 50w
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od Xixan »

Len pozeram ze tam skor ide o voltaz ako o vykon :/ ...podla tejto tabulky...pozeral som teraz kolko zere axpert king 48v aj 3kw aj 5kw ma pisanych 75w :/

A ja som chcel robit 48v system .
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od Xixan »

Skusenost s tymto ma niekdo ? http://shop.mypower.cz/hybridni-menic-r ... enzor-3960 (alebo s revo e, malo by to byt asi to iste len bez dotykoveho displeja) ,vyhody /nevyhody , spotreba na prazdno, vie prepat pri nizkej spotrebe na siet(pri akej)?
e-certik
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 16, 2020 8:04 pm

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od e-certik »

Zkušenosti ne, ale taky jsem se na to díval, a za podstatně menší cenu.
Pídil jsem se po informacích, sehnal "datasheet", podrobné nastavení, a přijde mi to nezajímavé.

Jestli jsou dodané informace co jsem dostal správně, tak:
- přisosávat ze sítě neumí, umí jen tlačit do sítě svůj výkon
- tlačit výkon skrz vstup (LINE-IN) do sítě umí, ale bez možnosti jakéhokoliv nastavení kromě limitace max. výkonu nastavením v menu (nemá řízení výkonu frekvencí ani odpojování - u nás legislativně i technicky nepoužitelné)
- ostatní parametry stejné jako axpert (ze kterého vnitřní zapojení vychází)

Suma sumárum dodávku do sítě nejde použít, bez ní je to axpert s dotykovým displejem.
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: 3.2 a 5.5 kw inverter z led.sk

Příspěvek od Xixan »

Ide mi o to ze nieco podobne je na ali, akurat ze bez dotykacu a za 540 , a ze tych 5.5kw je uz ozaj dost aj ked sa zopne viacero veci naraz + ma v sebe 100A nabijacku na 5.5kwp panelov, co je tiez super a za ten peniaz. Ide mi o to ze ci mozem do jeho vstupu "na siet" namiesto siete(nemam pripojku) napojit maly victron phoenix 800w, a ked by klesla spotreba napriklad pod 600w(co je asi 90%casu domacnosti, prebol by tento menic na "siet" kde by bol napojeny ten maly victron menic, tym by som usetril nejake watty, kedze ratan ze spotreba naprazdno ma okolo 60w, kdezto victron ma ale 5w.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek