Filtr chlazení PIP 5048 MK

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 430
Registrován: úte led 07, 2020 1:39 pm
Lokalita: SZ od Mělníka
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 44

Filtr chlazení PIP 5048 MK

Příspěvek od Majkl »

Zdar kolegové, zkoušel jste někdo vyměnit ty originální "protiprachové" filtry za něco účinějšího? Mám měniče nainstalované ve stodole. Každý týden ty molitany čistím (vyfoukám a pak vymáchám ve vodě) ale i tak uvnitř měniče po 3 měsících provozu mřížkou vidím usazený bordel :(

M.
FV pole - 20kWp mono panelů (24ks AUO+42ks GWL)
MPPT a invertory - 3x PIP5048MK paralelně + EPever IPower Plus 5kW, 2x 60A MrPower
Baterie - 44kWh LiIon (10P15S 60Ah+1P15S 200Ah)
Řízení, vytěžování a vzdálené ovládání - LK3, na RPi běžící SolarAssistant, Home Assistant
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/9257/,
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Filtr chlazení PIP 5048 MK

Příspěvek od Vitek »

Majkl píše:Zdar kolegové, zkoušel jste někdo vyměnit ty originální "protiprachové" filtry za něco účinějšího? Mám měniče nainstalované ve stodole. Každý týden ty molitany čistím (vyfoukám a pak vymáchám ve vodě) ale i tak uvnitř měniče po 3 měsících provozu mřížkou vidím usazený bordel :(

M.
zdar majkle. ty vado, já to ted kontroloval z důvodu přidávání panelů. měnič je taky ve stodole, teplo zima, baterky to samé měnič byl otevřen a zkontrolován, deska jako z výroby filtr čištěn v zimě naposled. nikde prach.

co kdybys měničům udělal ohrádku, rack nebo něco takovýho s pořádným filtrem?
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 430
Registrován: úte led 07, 2020 1:39 pm
Lokalita: SZ od Mělníka
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 44

Re: Filtr chlazení PIP 5048 MK

Příspěvek od Majkl »

Já tam mám opravu prašno :( . Včera jsem molitany vyčistil, ale za týden dám fotku. Asi to opravdu budu muset řešit nějakým maxi filtrem přes vršek střídačů. Zkusil jsem včera vyměnit ten molitan za filtrační textilii co používáme ve fabrice na filtrech v technologii. Bohužel pří zachování původní plochy filtru má proti molitanu takový odpor, že to ventilátory v měniči skoro neprofoukly. Nechtěl jsem to dneska přes den nechat bez dozoru, když nevím, co by to dělalo s teplotou, tak jsem jí zase vyndal .....
FV pole - 20kWp mono panelů (24ks AUO+42ks GWL)
MPPT a invertory - 3x PIP5048MK paralelně + EPever IPower Plus 5kW, 2x 60A MrPower
Baterie - 44kWh LiIon (10P15S 60Ah+1P15S 200Ah)
Řízení, vytěžování a vzdálené ovládání - LK3, na RPi běžící SolarAssistant, Home Assistant
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/9257/,
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Filtr chlazení PIP 5048 MK

Příspěvek od diablo007 »

Filtr je tam jen aby do toho nevylezla Mucha jinak prach tím projde jak nic to není filtr to je spíš placebo
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Filtr chlazení PIP 5048 MK

Příspěvek od Vitek »

nejlepší řešení bude pořádnej předfiltr. a nebo box kterej neohřeješ třeba uzavřená plechová bouda ale musíš to nějak chladit z venku... co nasávat vzduch z venku mimo budovu?
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 430
Registrován: úte led 07, 2020 1:39 pm
Lokalita: SZ od Mělníka
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 44

Re: Filtr chlazení PIP 5048 MK

Příspěvek od Majkl »

Zkusím velký předfiltr z té filtrační textílie co mám k dispozici. Když znásobím plochu, tak by ten vyšší odpor neměl tolik vadit.
Přívod zvenčí je taky ve hře, ale je to jižní zeď, takže teplota nasávaného vzduch v létě by byla hodně vysoká...
FV pole - 20kWp mono panelů (24ks AUO+42ks GWL)
MPPT a invertory - 3x PIP5048MK paralelně + EPever IPower Plus 5kW, 2x 60A MrPower
Baterie - 44kWh LiIon (10P15S 60Ah+1P15S 200Ah)
Řízení, vytěžování a vzdálené ovládání - LK3, na RPi běžící SolarAssistant, Home Assistant
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/9257/,
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Filtr chlazení PIP 5048 MK

Příspěvek od NOPARasito »

Majkl píše:Zkusím velký předfiltr z té filtrační textílie co mám k dispozici. Když znásobím plochu, tak by ten vyšší odpor neměl tolik vadit.
Přívod zvenčí je taky ve hře, ale je to jižní zeď, takže teplota nasávaného vzduch v létě by byla hodně vysoká...
My na klimatizacich mame hlinikove filtry jako v digestorich, pro vetsi ucinnost cisteni se delava rozprach olejem(jen rozprasovacem nebo ve spreji), ktery se nesmi odparovat (wd nefungovalo).
Nevyhoda je cisteni v benzinu.
Ale jinak to probralo vic nez bunicina.
A zkusenost mam i ze Simsona, tam taky nasavanej vzduch byl pres dratenku namocenou v oleji, ale tam vice oleje nevadilo.(Fechtl mel klasickej papirak a to stalo za prd)
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Filtr chlazení PIP 5048 MK

Příspěvek od rasto1 »

Ked mas filtracnu textiliu, tak ona je vrstvena po vrstvach.
Rucne si oddel tolko vrstiev kolko ti prefukne a textilia co to zachyti.
Mam to tak riesene na odvodoch rekuperacie, aby mi netahalo prach z interieru do rozvodov.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek