Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vybojek

Odpovědět
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vybojek

Příspěvek od Vitek »

Ahojte nabizim na odvoz nebo postu 4 sady HID H7 s tim ze jsem to chtel do sveho auta. Nakonec nepouzito. Vybojky ruznych barev od 2700 do 4300K
Mozno pouzit na trakturek a nebo treba vyhodit. Chci se toho jen zbavit treba nekdo najde vyuziti do skutru nebo na motorku.
15931074266392934839329562552174.jpg
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od kodl69 »

já bych to bral, jsou po dvou stejný, nebo každá jiná?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od Vitek »

kodl69 píše:já bych to bral, jsou po dvou stejný, nebo každá jiná?
jsou tam nějaké stejné... kupoval jsem po párech ale jak a který ted jsou nebo nejsou, taky mám tušení že jeden ballast neni funkční, to by se dalo otestovat.
rád ti to přenechám, mám to doma, zbytečně se na to práší
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od dumi »

Predpokladam, ze homologace se nekona?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od Vitek »

dumi píše:Predpokladam, ze homologace se nekona?
Ne nekoná, dokonce jsem ještě neviděl žádnou HID sadu s homologací a ani ledku s homologací... tyto světelné zdroje potřebují složitou techniku ( zrcadla, ohniska ) a to klasický reflektor neumí... měl jsem to i v čočce kde je zrcátko a stínítko, tam to fungovalo dobře... radši jsem si ale koupil jiný auto s lepšíma světlama.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od dumi »

Prave proto sem se ptal. v.podstate to nema.na silnici co delat.

Miluju lidi co si to.strcej.do halogenek bez senzoru zatizeni zadni.napravy, ktera u xenonu musi byt a.jezdej s tim. Jezdim.dost casto za tmy rekneme tak 40% dlouhych cest. Tyhle.ridici jsou na facku. Sice oni dobre vidi, ale.protijedouci nebo prednima jedouci vidi uplny prd kvuli oslneni.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od Vitek »

dumi píše:Prave proto sem se ptal. v.podstate to nema.na silnici co delat.

Miluju lidi co si to.strcej.do halogenek bez senzoru zatizeni zadni.napravy, ktera u xenonu musi byt a.jezdej s tim. Jezdim.dost casto za tmy rekneme tak 40% dlouhych cest. Tyhle.ridici jsou na facku. Sice oni dobre vidi, ale.protijedouci nebo prednima jedouci vidi uplny prd kvuli oslneni.
Ano máš pravdu. cítím to stejně. proto jsem záměrně psal na traktor, motorku ( do terenu atd) , možná i tráva by pod tím rostla...

Co se týká oslnování tak na silnicích je ještě jeden fenomén a to stará jedničková fábka s vyšisovanýma světlama, ty reflektory co tam namysleli nebyly špaté, ale problém jsou škrábance a ty způsobí oslnování již s homologovanou H7 a blikat mužeš jak chceš na protijedoucího, on se plíží 40 protože vidí sám hovno. a ještě tě oslní
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od dumi »

Jojo klasika. Ono staci ze.lidi.nalozej kufr, posadi dozadu 3x 100kg chlapa a jaksi zapomenou sklopit svetla :-D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od ikovlabs »

Jeste lepsi jsou ti co jezdi jen s jednou zarovkou ale zato s dalkovou,pripadne adaptivni co sice nastavi ale to uz mam nasviceno v ocich na horizontu...
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od dumi »

jo jo jednocaci jsou taky dobry, idealne kdyz sviti jen u strany ke krajnici.... Pritom kazdy aspon trochu slusny auto ukazuje na pristrojovce prasklou zarovku..... ale treba mu zrovna praskla :-D

s tema adaptivnima je to taky krasa, takovy automaticky prepinani dalkovejch svetel u vetsiny automobilek funguje spickove.... nejdriv oslni protijedouciho a pak se prepne :D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od dracekvo »

Fábky jsou kapitola sama pro sebe. Mě ani nepříde, že by oslňovali, protože mají poškrábané sklo, ale pro to, že 60% z nich mají nastavené potkávací světla strašně vysoko. Ještě když sme je měli ve firmě, tak první co sem dělal bylo přepnutí vejšky světel z 0 na jedničku. Pak to bylo v pohodě.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od mobilik »

Všetkým čo majú vo svetlách HID sady a po novom čínske LEDky by som bral okamžite na ceste papiere! A pokuta. Nech sa naučia. Ich arogantnosť je obrovská, hlavne že oni vidia a na ostatných srať!

Výhod to hneď do zberu pls...
Ďakujem.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od diablo007 »

Proč by dělal odpad z fungujícího stroje. Já osobně si dokážeme představit že místo kupovali led halogenů na zahradu vezmu starý světlomet osadím ho xenonem.nebo led a napojím na 12v baterií
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od Vitek »

bez dalšího komentáře … jsou zamluveny a jeden nejmenovaný člen tohoto fora bude obdarován !
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
mobilik píše:Všetkým čo majú vo svetlách HID sady a po novom čínske LEDky by som bral okamžite na ceste papiere! A pokuta. Nech sa naučia. Ich arogantnosť je obrovská, hlavne že oni vidia a na ostatných srať!

Výhod to hneď do zberu pls...
Ďakujem.
Stěžejní problém je používání a provozování jakýchkoli xenonových výbojek ve světlometech konstruovaných a vyrobených pro H4 halogenové žárovky . Pár let sme měli ve firemním Hjóóndéé HID výbojky místo origo H4 ... nejen če odcházeli častěji než-li H4 ale děsně zprdele osvětlovali cokoli před autem :uh: . Jsem se jednoho dne saprd a vytrhal ty HIDy do pryč , nacvaknul H4 halogenky a to vám bylo najednou posvíceníčko :yes: .

Osobně mi dost vadí vypalování sítnice tím studeným ostrým "světlem" . Od origo HID světlometů je toto ubližování na zdraví trochu slabší , ale xenonky vbastlený do H4 světlometů je na odpověď kulometem ala 007 .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od Vitek »

abrams píše:Zdravím ,
mobilik píše:Všetkým čo majú vo svetlách HID sady a po novom čínske LEDky by som bral okamžite na ceste papiere! A pokuta. Nech sa naučia. Ich arogantnosť je obrovská, hlavne že oni vidia a na ostatných srať!

Výhod to hneď do zberu pls...
Ďakujem.
Stěžejní problém je používání a provozování jakýchkoli xenonových výbojek ve světlometech konstruovaných a vyrobených pro H4 halogenové žárovky . Pár let sme měli ve firemním Hjóóndéé HID výbojky místo origo H4 ... nejen če odcházeli častěji než-li H4 ale děsně zprdele osvětlovali cokoli před autem :uh: . Jsem se jednoho dne saprd a vytrhal ty HIDy do pryč , nacvaknul H4 halogenky a to vám bylo najednou posvíceníčko :yes: .

Osobně mi dost vadí vypalování sítnice tím studeným ostrým "světlem" . Od origo HID světlometů je toto ubližování na zdraví trochu slabší , ale xenonky vbastlený do H4 světlometů je na odpověď kulometem ala 007 .

Elektronům zdar *sun*
Pánové není problém ve světle jako takovém ani v reflektoru. nejzásadnějíší je prostor ze kterého světlo vychází. nejde ani tak o barvu světla jako o to že oslnuje z důvodu špatného zdroje, vlákno je na desetinku milimetru na přesném místě a je dlouhé přesnou délku, vpodstatě to je zásadní. pokud se podíváte na výbojku a je uplně jedno zda HID nebo pouliční sodíkovou či rtuťovou bez luminiforu tak světlo vychází z kulaté baňky a je ještě roztříštěné o komoru ve které hoří plyny.

to jak ten plyn tam bude hořet respektive elektrický oblouk nejde přesně umístit tak jako vlákno a proto se všem zdá že to oslnuje. ano oslnuje ale ve špatně zvoleném reflektoru.

Pokud to bude čočka, a nebo světlomet k tomu určený, jde naopak nádherně zaříznout hranu světla na přesný rozměr a to způsobí že xenon neoslní v tomto případě...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

Jde o ohniskový bod/y reflektoru . U reflektorů konstruovaných pro halogenky H4 jsou odrazové plosky orientována na jedno či druhé vlákno . Jelikož HID xenonky mají pouze jedno ohnisko , nemůže v obou režimech řádně svítit -> v režimu dálkových světel svítívá lépe než-li v režimu potkávacím . Je to zcela logické .

K barvě světla - vlnové délky modrého , fialového a ultrafialového světla jsou pro zrak škodlivé z důvodu jejich krátké vlnové délky . Vlnové délky infračervené , červené a oranžové jsou méně škodlivé díky delší vlnové délce . Laicky řečeno při stejné působící síle (Lumenů) ostrá jehla (krátká vlnová délka) je zabodne hlouběji než-li násada od lopaty (dlouhá vlnová délka) .

U drtivé většiny aut si nelze dodatečně zvolit světlomety pro různé světelné zdroje . Při kompletování objednaného vozu je vůz osazen požadovaným typem světelného zdroje v patřičném světlometu , pokud je to uvedeno jako možnosti v katalogu tak to de . Ale strkat xenonky či LEDky do H4 světlometů je nejen nezodpovědné ale i nezákonné :evil: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Daruji nevyuzite HID sady plus nekolik nahradnich vyboje

Příspěvek od Vitek »

tak to snad každý běžně smýšlející jedinec si do souvislostí dá, nebavme se ale o H4 vs HID, ale náhrada zdroje na stejné žárovce. resp Patici.

je evidentní a doufám všem jasné že to do světel nepatří. jediné kde nevidím problém je mlhová světla, a traktory na polích pracovní světla...ostatní není legální a jsem za to rád !

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek