ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohody

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
jiri59
Příspěvky: 62
Registrován: ned úno 26, 2017 10:29 pm
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1200
Kapacita baterie [kWh]: malá

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od jiri59 »

Nechť tento můj zveřejněný příběh je pro každého poučením, že tudy cesta nevede. Na konci této cesty vám zbude záznam v evidenci přestupku, několik nevyužitelných komponent a hořkost, že snaha o vytvoření malého, efektivního a cenově návratného systému na ekologickou výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů je zašlapána do země vrchnostenskou mocí.
ostrov = panel 5S 250 Wp + EASUN 3500 +(4 x NiCd NKO118 nabízím za odvoz) + 2,8kWh Lion z 18650
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od Jozef51 »

chatař píše:Na druhou stranu, přiznání a vyjádření účinné lítosti bývá polehčující okolností. Nejsem sice právník, ale tak trochu se mi nezdá, že v případě budoucího nedbalostního trestného činu - přejedu bábu autem, bude o tom, jestli dostanu podmínku, anebo půjdu do lochu natvrdo, rozhodovat to, jestli jsem před léty platil nějakou pokutu ve správním řízení. Tam se přihlíží ke spáchání trestných činů podobného ražení. Zlodějíček napoprvé dostane podmínku, příště za stejný čin půjde sedět. Pokutu ve správním řízení může člověk dostat i za překročení rychlosti. Nebo alkohol za volantem.
Chatari asi Ste dobry clovek ale bez skusenosti. Ak pri strete so statnou mocou natrafite na normalneho cloveka mate pravdu. Mne sa to tiez stalo a ja tomu hovorim neuveritelne stastie. Pravidlom ale je, ze celite psychopatovi ktory ma za ciel Vas maximalne potopit. A zneuzije vsetko aby dosiahol svoj ciel. I Vasu empatiu a naivitu. A proti Vam nestoji iba jeden psychopat. Za nim je cela organizacia bohato dotovana Vasimi danami ktora bez skurpul ohyba zakony a ustavu - samozrejme vo Vas neprospech.
Za 30 rokov sa tento system zabetonoval scestnymi zakonmi a hlavne spravnymi ludmi na spravnych miestach a mozeme ho kludne nazyvat (scestne) dokonalym. Ludove a zrozumitelne sa tomu systemu hovori mafia.
Samozrejme zostalo zopar este nedotknutych miest ktore mafia zatial nepokryva. Zatial. Ale vyvoj kraca v smere vo Vas (a i moj) neprospech.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od NOPARasito »

Jozef51 píše:
chatař píše:Na druhou stranu, přiznání a vyjádření účinné lítosti bývá polehčující okolností. Nejsem sice právník, ale tak trochu se mi nezdá, že v případě budoucího nedbalostního trestného činu - přejedu bábu autem, bude o tom, jestli dostanu podmínku, anebo půjdu do lochu natvrdo, rozhodovat to, jestli jsem před léty platil nějakou pokutu ve správním řízení. Tam se přihlíží ke spáchání trestných činů podobného ražení. Zlodějíček napoprvé dostane podmínku, příště za stejný čin půjde sedět. Pokutu ve správním řízení může člověk dostat i za překročení rychlosti. Nebo alkohol za volantem.
Chatari asi Ste dobry clovek ale bez skusenosti. Ak pri strete so statnou mocou natrafite na normalneho cloveka mate pravdu. Mne sa to tiez stalo a ja tomu hovorim neuveritelne stastie. Pravidlom ale je, ze celite psychopatovi ktory ma za ciel Vas maximalne potopit. A zneuzije vsetko aby dosiahol svoj ciel. I Vasu empatiu a naivitu. A proti Vam nestoji iba jeden psychopat. Za nim je cela organizacia bohato dotovana Vasimi danami ktora bez skurpul ohyba zakony a ustavu - samozrejme vo Vas neprospech.
Za 30 rokov sa tento system zabetonoval scestnymi zakonmi a hlavne spravnymi ludmi na spravnych miestach a mozeme ho kludne nazyvat (scestne) dokonalym. Ludove a zrozumitelne sa tomu systemu hovori mafia.
Samozrejme zostalo zopar este nedotknutych miest ktore mafia zatial nepokryva. Zatial. Ale vyvoj kraca v smere vo Vas (a i moj) neprospech.
Pekne jsi to popsal, ja bych to formuloval, ze energeticky boj jiz zacal a tudiz musime bojovat proti parazitum a prizivnikum na ukor tech co neco buduji a umi. Bude hur, jen se nesmime nechat "oje.avat".
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

Jozefe51, já netvrdím, že pokud se člověk cítí být nevinným, pokud ví, že nespáchal to, co je mu dáváno za vinu že nemá bojovat. To ne. To bych se klidně soudil. Ale pokud jsem udělal něco, co není povoleno a byl jsem načapán, tak já nemám povahu bojovat v takovém boji. Když mě policajti naměří vyšší rychlost tak neprudím, prostě přiznám vinu, že mi to asi trochu "ujelo" a doufám v nižší pokutu. Jsou frajeři co začnou prudit a pak skončí ve správním řízení a pokuta je násobná.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od brumlaj »

řekl bych že nejvíce zarážející je formulace:

"v důsledku čehož ovlivnil měření skutečné spotřeby elektřiny"

není tam "skutečně odebrané elektřiny z distribuční sítě"

To není o tom, že bychom finančně poškodili firmu ČEZ, nýbrž že se začínáme vymykat kontrole! A to dle uvedeného příkazu pravděpodobně velmi nebezpečně.

Ono to sedí se systémem OTE - opravdu se mu musí nahlásit skutečná spotřeba elektřiny v OM. Vidím v tomto rozhodnutí nebezpečný precedens který nás v budoucnu donutí reportovat své výroby! Na toto se opravdu musíme psychicky velmi dobře připravit a moc děkuji jak RRR s jiri59, tak Otovi s unicastem za osvětu! Nestrkejme hlavu do písku! Je jasné že jde do tuhého a že ČEZ a ERU se i za pomoci tohoto fóra a za pomocí prdlamentu precizuje a to ne pro blaho lidu. Jak bylo psáno, je nezbytně zapotřebí donutit systém k přesnému a zákonnému jednání což se stávajícím personálem není možné. Pokud systém k tomu nedonutíme, tak sami zapláčeme, protože se bude čím dále tím častěji vozit po nás! A mezi námi, pokud budeme vzděláni v základech práva a to i správního, tak se nám bude lépe to samé vyžadovat od námi volených poblitiků - při tvorbě zákonů.

Ještě bych si dovolil jeden apel na nestrkání hlavy do písku. Ono se to týká i (polo)ostrovníků kteří výrobnu nemají spojenu s distribuční sítí - i my (téměř) všichni jsme totiž "ovlivnili měření skutečné spotřeby elektřiny"
jiri59 píše:......... Na konci této cesty vám zbude záznam v evidenci přestupku, ...........
Inu možná pro někoho jde o konec cesty, ale představ si, že například vlastníš či teprve žádáš o zbrojní průkaz, nebo jsi členem mysliveckého spolku - posuzování zda jsi osoba důvěryhodná může ihned nabýt jiných proporcí ..... a zřejmě to nebude jediný možný problém domělého "konce cesty".
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Martin P
Příspěvky: 580
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od Martin P »

Dobrý den.
Ono i záznam v rejstříku přestupků může být problém pokud se někdo z nás rozhodne jít do politiky, případně se ucházet o úřední, či vyšší manažerské funkce.
Jen mne tak napadlo: možná by stálo za to založit občanské sdružení (klidně na základě fóra). Mám za to, že jeho připomínky a návrhy se berou vážněji než od jednotlivců. Rád uslyším připomínky a náměty od ostatních.

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

Ještě bych si dovolil jeden apel na nestrkání hlavy do písku. Ono se to týká i (polo)ostrovníků kteří výrobnu nemají spojenu s distribuční sítí - i my (téměř) všichni jsme totiž "ovlivnili měření skutečné spotřeby elektřiny"

Tak s tím si dovolím nesouhlasit. Nepřipojený (polo)ostrovník neovlivnil měření (nezasahoval do elměru, ani jím neproháněl proud v opačném směru) skutené spotřeby, ale ovlivnil množství odebrané elektřiny od distributora. Jako kdyby šetřil. A to není trestné, k šetření jsme dokonce nabádáni. Mám uzavřenou smlouvu s E.ONem, a v té smlouvě se neuvádí minimální spotřeba, kterou musím ročně vykázat. Když bude za rok má spotřeba nulová, je to v pořádku. Platím za pronájem elektroměru a za jistič - rezervovaný výkon. Je jenom na mně, nakolik využiji možnosti odebírat elektřinu. Vlastnit můžu cokoli. Teoreticky i elektrický zdroj z jaderné ponorky. Pokud se jej nebudu snažit připojit k disribuční síti, je po tom distributorovi úplné hov. co vlastním.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

Inu možná pro někoho jde o konec cesty, ale představ si, že například vlastníš či teprve žádáš o zbrojní průkaz, nebo jsi členem mysliveckého spolku - posuzování zda jsi osoba důvěryhodná může ihned nabýt jiných proporcí ..... a zřejmě to nebude jediný možný problém domělého "konce cesty".

S tím také nesouhlasím. V Zákoně o zbraních a střelivu jsou taxativně vyjmenovány přestupky mající vliv na posuzování tzv. spolehlivosti pro držení zbraně. Jde o přestupky na úseku zneužívání alkoholu a návykových látek, (opakovaně vás načapají za volantem pod vlivem) a o přestupky proti občanskému soužití (soused na vás opakovaně zavolá policajty kvůli rušení nočního klidu). Opilec ani výtržník prostě nárok na zbraň nemá. U držitele ZP pak přibývají přestupky na poli Zákona o zbraních a střelivu. Typicky je to nošení zbraně "pod vlivem", střelba mimo střelnici (někde v lese), "krochna" položená v autě viditelně, špatné zabezpečení zbraně, případně ztráta zbraně, a tak podobně. Ale ani tak na odebrání ZP nestačí jeden přestupek! K odebrání dojde (mělo by dojít) po spáchání druhého takového přestupku. Takže nějaký přestupek proti jinému podnikatelskému subjektu na zbroják opravdu nemá vliv. To už bohužel nelze označit jinak, než jako "předposranost".
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

Ono i záznam v rejstříku přestupků může být problém pokud se někdo z nás rozhodne jít do politiky, případně se ucházet o úřední, či vyšší manažerské funkce.

Tak s tímhle musím bohužel souhlasit. Ale spíš jde o zneužití. Kdo vstupuje do politiky, a má přitom mainstreamově nepohodlné názory, může být proti němu zneužito cokoli.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od unicast »

jiri59 píše:Nechť tento můj zveřejněný příběh je pro každého poučením, že tudy cesta nevede. Na konci této cesty vám zbude záznam v evidenci přestupku, několik nevyužitelných komponent a hořkost, že snaha o vytvoření malého, efektivního a cenově návratného systému na ekologickou výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů je zašlapána do země vrchnostenskou mocí.
Nezlob se, ale nesouhlasím s Tebou. Namísto efektivní obrany jsi jim přiznal úplně všechno, teď se pozicuješ do role oběti systému a děláš z toho obecný princip. A to pomíjím pochybení při návrhu toho tvého systému (ignorace přetoků).
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dovolím si vysvětlit pojmy a jejich významy :
> Rezervovaný příkon - obvykle hlavní jistič před fakturačním elměrem jehož hodnota odpovídá výši rezervovaného maximálního příkonu (obděru el. z DS) odběrného místa (dále OM) .

> Rezervovaný výkon - hodnota dle uzavřené smlouvy o paralelním připojení zdroje do DS , může být nižší než-li nominální hodnota hlavního jističe , max do hodnoty hlavního jističe . Jedná se o dodávky el. do DS .

> Odběr z DS - jedná se okamžitý odběr či odebranou el. z DS za určitý čas . Může se pohybovat od 0,0000MWh/rok až do maxima dovolujícího vlastnosti hlavního jističe před elměrem .
Například 25A jistič bytu = 25A x 230V x 24hod x 365,25dní = 50.404,5MWh/rok .

> Dodávka el. do DS - jedná se o okamžitou dodávku el. od DS či dodané množství el. od DS za určitý čas .

> Celková spotřeba OM - je celková spotřeba OM za určitý čas . Do této spotřeby se počítá jak odběr z DS tak i el. spotřebovaná z jiných zdrojů , v našem případě solárních UPSek :D .

K případu sankcionovaného ""lumpa"" , porušil platné předpisy provozováním neschváleného zdroje jímž neoprávněně dodával el. do DS . Díky čemuž měl distributor oprávnění šlápnou mu na krk . Nedodával-li by do DS , nic by na něj neměli . Mě se již dvakrát zajímal distributor kvůli nulovým odběrům el. z DS po část roku - nic protiprávního nezjistil takže mi nic nemůže . Zatím .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od brumlaj »

chatař píše:Ještě bych si dovolil jeden apel na nestrkání hlavy do písku. Ono se to týká i (polo)ostrovníků kteří výrobnu nemají spojenu s distribuční sítí - i my (téměř) všichni jsme totiž "ovlivnili měření skutečné spotřeby elektřiny"

Tak s tím si dovolím nesouhlasit. Nepřipojený (polo)ostrovník neovlivnil měření (nezasahoval do elměru, ani jím neproháněl proud v opačném směru) skutené spotřeby, ale ovlivnil množství odebrané elektřiny od distributora. Jako kdyby šetřil. A to není trestné, k šetření jsme dokonce nabádáni. Mám uzavřenou smlouvu s E.ONem, a v té smlouvě se neuvádí minimální spotřeba, kterou musím ročně vykázat. Když bude za rok má spotřeba nulová, je to v pořádku. Platím za pronájem elektroměru a za jistič - rezervovaný výkon. Je jenom na mně, nakolik využiji možnosti odebírat elektřinu. Vlastnit můžu cokoli. Teoreticky i elektrický zdroj z jaderné ponorky. Pokud se jej nebudu snažit připojit k disribuční síti, je po tom distributorovi úplné hov. co vlastním.
Uvědom si, že uvažuji dál než jen na ČEZ. Když elektřinu nespotřebuješ, tak proti Tobě fakt nic nezmůžou. Ale pokud v legálním OM si část elektřiny nahradíš tou ze slunce, tak jsi ovlivnil měření spotřebované energie v OM. A jak je vidět, dělají vše pro to aby se to stalo trestným činem. Zatím nemají jinou šanci než že se přiznáš jak píše unicast. Pánové, pokud nebudeme myslet rychleji a do větší hloubky než oni, tak to dopadne stejně špatně jako u jiri59. A o to jde, ne o nějakou organizaci - jde o právní povědomí jednotlivce! Bohužel, a vím to ze své vlastní zkušenosti jde o pěkně tvrdý koníček-oříšek. Ale vyplatí se. To mám také z nejedné vlastní zkušenosti.
chatař píše:....... To už bohužel nelze označit jinak, než jako "předposranost".
Možná, ale spíš to u sebe vidím jako předběžnou opatrnost. Ano už i já jsem zaměstnavateli před podpisem smlouvy předkládal nejen výpis z rejstříku trestů, "bezdlužnost", ale i výpis z bodového systému. A co je mému zaměstnavateli do toho odkud beru elektřinu a pokud je to fosilní či jaderný ultranacionalista tak proč bych mu měl dávat střelivo sám proti sobě? Mně už nad hlavu stačí HR věková bariéra.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Kostěj
Příspěvky: 587
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od Kostěj »

unicast píše:Nezlob se, ale nesouhlasím s Tebou. Namísto efektivní obrany jsi jim přiznal úplně všechno, teď se pozicuješ do role oběti systému a děláš z toho obecný princip. A to pomíjím pochybení při návrhu toho tvého systému (ignorace přetoků).
Tak s tímto zase nesouhlasím já. A vysoce oceňuji, když někdo upřímně a vyčerpávajícím způsobem popíše svůj kix. Nevím jak Vy, ale já se raději učím na cizích chybách.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od brumlaj »

ale vždyť unicast přeci nemyslel to že to zde zveřejnil! To bych řekl oceňuje i unicast. Jde o to, že jiri59 sedl na lep "těžařům" informací. (obvyklá policejní hláška - "jdeme pána vytěžit") A ti toho hned využili. ČEZu se vůbec nic nestalo, naopak na jeho přetocích ještě vydělal když ušetřil za ztráty v distribuční soustavě a elektřinu prodal jiriho59 sousedům. A jiri59 správně podotkl jakou pachuť k zelenému chování to u něj zanechalo.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

Ale pokud v legálním OM si část elektřiny nahradíš tou ze slunce, tak jsi ovlivnil měření spotřebované energie v OM.

Já můžu v legálním OM nahradit část elektřiny třeba třením ebonitové tyče liščím ohonem. Pokud se nebudu snažit tu ebonitovou tyč ilegálně přifázovat k DS je to jen má věc. Jinými slovy, pokud nemám svůj zdroj připojený k DS a nemůžu jí ovlivnit přetoky, nedopouštím se ničeho ilegálního. Jenže kolik je fotovoltaiků, co nemá k Axpertovi připojen AC vstup? :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od brumlaj »

Tvůj názor, stejně jako můj, jestli můžeš, nebo nemůžeš je irelevantní. Jde o to, že v tomto konkrétním případě ovlivnil či neovlivnil. Bohužel příkaz hovoří, že ovlivnil a za to je postih. Není postih za přetok či nepřetok či za směr otáčení Křižíka. Pánové, přesně proto píšu, naučme se číst a pochopit psaný text! Tím že budeme negovat jasný příkaz jindy než v odvolacím řízení, pak škodíme pouze sobě a lidem kteří nám uvěří! Ano zastávat postoj který zastáváš, ale dosahovat jej tak, že protistrana nedostane do ruky chyt a po namydlené stěně sjede do propadliště dějin. Jedině tak si mezi přivšími na tento web zasloužíme úctu za konkrétní, přesné a včasné informace.

Obecně ale rada všem, kteří jdou do správního řízení, PŘED ním si nechte předložit spis a ofoťte si jak zní podnět k jeho zahájení. Je to opruz, ale to že vy nemáte informace je pouze Vaše chyba. Stejně jako se mi stalo, že úřednice věc odložila a už se ke spisu nedostanu (pokud se proti odložení neodvolám). Jednoduše už nejsem účastníkem řízení! Takže lži policistů které si v jedné svědcovské řeči během tří minut odporují už asi nezískám. I tak se zametá s člověkem který se sice nenechal nachytat, ale byl tak blbý, že neřešil věci hned a na kopii průběhu řízení prostě zapoměl.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od unicast »

brumlaj píše:Stejně jako se mi stalo, že úřednice věc odložila a už se ke spisu nedostanu (pokud se proti odložení neodvolám). Jednoduše už nejsem účastníkem řízení! Takže lži policistů které si v jedné svědcovské řeči během tří minut odporují už asi nezískám.
Mohlo by to jít přes oznámení o přestupku křivého svědectví těch policistů a trvání na účastenství v řízení pro nějaký právní zájem, například na dobré pověsti zmocnitele apod. Ale bacha na formulaci.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od NOPARasito »

chatař píše:Ale pokud v legálním OM si část elektřiny nahradíš tou ze slunce, tak jsi ovlivnil měření spotřebované energie v OM.

Já můžu v legálním OM nahradit část elektřiny třeba třením ebonitové tyče liščím ohonem. Pokud se nebudu snažit tu ebonitovou tyč ilegálně přifázovat k DS je to jen má věc. Jinými slovy, pokud nemám svůj zdroj připojený k DS a nemůžu jí ovlivnit přetoky, nedopouštím se ničeho ilegálního. Jenže kolik je fotovoltaiků, co nemá k Axpertovi připojen AC vstup? :D
Nechci byt za vocasa, ale tusim tady neni co vymyslet. Pokud byl pod delsim drobnohledem (coz 3roky) jsou dost.
Sam mam osobni zkusenosti a staci mit kameru na rozvadec a kontrolovat co se tam deje. Clovek se nestaci divit jak casto se ochomejta E-on kolem dokola pokud se objevi na strese sklenena krytina s hlinikovym ramem.
No intenzita klesne po prvnim rocnim vyuctovani a pak uz to jede jen rocne.
Ja osobne mam vlastni "plombu" na rozvadeci, takze nemusim extra sledovat kamery, jen jak je porusena jdu po ni.
Jj kazdej si brani svuj majetek a oni zisk.
Takze 3roky jsou dost, a tusim budou mit i videozaznam.
Pozn.: Jsem hrozne rad ze sel ten jejich kram z prujezdu na stenu do ulice. Ty me ale sra..li, kdyz kazdej druhej odecet chteli do baraku!!!!! A tak to teda ani omylem. Za 8tis, i s materialem, me to stalo :roll:
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od unicast »

Je fakt, že po střechách tihle terénní pracovníci distributorů koukají, dokonce i po věcech, do kterých jim vůbec nic není (třeba fototermika).

Nicméně k tomu, že není co vymyslet, jedna taková historka. Nejmenovaný účastník silničního provozu byl změřen a zastaven hlídkou, prý 64 km/h v obci (silnice rovná jako mlat poblíž cedule "konec obce", letní sobota, nízký provoz), ztotožněn, odmítl řešení na místě, takže správní řízení. Laikovi by se mohlo zdát, že to nešlo vyhrát.

Korespondenčně podal vysvětlení, v něm psal, že korespondenční podání vysvětlení postačí + odkazy na příslušné judikáty a obsahem vysvětlení bylo, že podání vysvětlení s odkazem na čl. 37 odst. 1 LZPS a § 60 odst. 1 tehdy platného zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, odpírá, podpis, sbohem a šáteček. Úřad měl v ruce od PČR nepoužitelné důkazy (na fotografii z Polcamu bylo víc vozidel než jen ono údajně změřené). V záloze měl reálně existujícího a komunikujícího zmocněnce v zahraničí a nesprávné doručování pošty tomuto zmocněnci, ale na to ani nemuselo dojít, protože správní orgán pro nedostatek důkazů řízení zastavil velmi moudře sám už v prvním kole.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od NOPARasito »

unicast píše:Je fakt, že po střechách tihle terénní pracovníci distributorů koukají, dokonce i po věcech, do kterých jim vůbec nic není (třeba fototermika).

Nicméně k tomu, že není co vymyslet, jedna taková historka. Nejmenovaný účastník silničního provozu byl změřen a zastaven hlídkou, prý 64 km/h v obci (silnice rovná jako mlat poblíž cedule "konec obce", letní sobota, nízký provoz), ztotožněn, odmítl řešení na místě, takže správní řízení. Laikovi by se mohlo zdát, že to nešlo vyhrát.

Korespondenčně podal vysvětlení, v něm psal, že korespondenční podání vysvětlení postačí + odkazy na příslušné judikáty a obsahem vysvětlení bylo, že podání vysvětlení s odkazem na čl. 37 odst. 1 LZPS a § 60 odst. 1 tehdy platného zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, odpírá, podpis, sbohem a šáteček. Úřad měl v ruce od PČR nepoužitelné důkazy (na fotografii z Polcamu bylo víc vozidel než jen ono údajně změřené). V záloze měl reálně existujícího a komunikujícího zmocněnce v zahraničí a nesprávné doručování pošty tomuto zmocněnci, ale na to ani nemuselo dojít, protože správní orgán pro nedostatek důkazů řízení zastavil velmi moudře sám už v prvním kole.
No ja se bavim o tom, ze byly predlozeny dukazy. Nebo???
S tou rychlosti to tak je, dokonce muzou prokoucovat i lhutu kalibrace zarizeni, pak je to taky "pesek".

Otazka teda v pripade reseni neopravnene dodavky zni, jake byly teda dukazy???
Vlastne, pokud nebyl evidentne natocenej pretok, a kdyz byl merak, kterej to umi jen analogove, tak by musel byt natocenej (optimalne video a s osob. cislama poldu) , ze jede opacne.
Takze takove dukazy byly?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek