ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohody

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
unicast
Příspěvky: 1222
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od unicast »

camel1cz píše:Faktem je, že žijeme v nějakém systému a měli bychom ho respektovat.
Ano. Počínaje těmi právy, co deklarují v LZPS, třeba že při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena., což se tu ovšem děje dnes a denně, to přihlašování těch záložních zdrojů energie je naprosto jasný příklad.

No a protože ten systém respektujeme, respektujeme i ta ostatní pravidla a principy. Například princip institutu materiální pravdy ve smyslu §3 sprřádu nebo institut doručování tak, jak má ze zákona probíhat. Prostě máme-li respektovat pravidla, ok, ale budou se tedy respektovat všechna pravidla, která nám zákonodárce nadělil a budou je respektovat i správní orgány a soudy. Nelze si vzít jeden zákon, ten vypíchnout, že je ho nutné dodržovat a ty ostatní ne (a to platí zejména pro státní správu). Není na tom nic nečestného, prostě zákon takovou obranu umožňuje, tak se použije, kdyby ji zákonodárce považoval za nečestnou, tak by ji ve své neskonalé moudrosti patrně neumožnil, že :-)
camel1cz píše:Ale konstruktivně: netušíme někdo jak reálné je zkusit vymoci fér pravidla? Což je podle mého odběr v rámci jističe a nulová dodávka? V právním státě by nějaké snížení odběru přece nemohlo obstát... I to nahlašování UPS mi přijde za hranou osobních svobod.
Jasně, můžeš to zkusit dotáhnout až po ústavní stížnost. Jen to je nepredikovatelné, zdlouhavé a něco to stojí (přímo ústavní stížnost ne, ta je zdarma, ale soudní poplatky nižším soudním instancím a pak náklady na právní zastoupení. Přeji mnoho úspěchů.
j0hn
Příspěvky: 156
Registrován: čtv dub 11, 2019 4:56 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od j0hn »

chatař píše:Udat se, to zrovna ne, ale pokud mě náhodou čapnou a já vím, že jsem udělal botu tak se nevymlouvat jak malý kluk.
Neměl by se chlap postavit čelem ke skutečný botě, kterou udělal, bez ohledu na to jestli ho chytnou? Například, když na parkovišti ťuknu cizí auto a nikdo mě u toho nevidí.

Měl by se chlap postavit čelem ke zdánlivý botě, když ho chytnou? Například překročení rychlosti na rovný prázdný silnici.

Proto taky zákon rozlišuje objektivní a materiální aspekt. To že si s tím státní správa vytírá zadel, je druhá věc.

Jaktože je možný jet v DE na dálnici neomezeně? V PL a DE mimo město 100? To tam platěj jiný fyzikální zákony? Kdo stanovil, že víc jak 90 je za všech okolností nebezpečný?
chatař píše: Pokud jsem nespáchal něco, za co bych mohl jít sedět, anebo platit likvidační pokutu, tak to vymlouvání a různé hry za ty nervy podle mě ani nestojí.
Vrah se tedy vymlouvat může, ale při špatnym parkování musím žmoulat čepcici?
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od ota »

V tom je právě jádro pudla.
Připojením solárních panelů do instalace nikomu škoda nevznikla.
Pokuta uložená ve správním řízení postrádá výchovný smysl.

Ono totiž právo není to samé o spravedlnost.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

Vrah se tedy vymlouvat může, ale při špatnym parkování musím žmoulat čepcici?

Ano, vrah se vymlouvat může, a také se to od něj očekává, protože za vraždu je dvacet let až doživotí. Ovšem před tím, než se začne vymlouvat, lhát a zapírat musí tak nějak odhadnout, zda kriminálka vaří z vody a jen to na něj zkouší, anebo má proti němu tvrdé důkazy. V tom druhém případě je lepší to vzdát, přiznat se, tzv. spolupracovat a doufat v nižší trest. Při evidentně špatném parkování nemá smysl se hádat, to si člověk může akorát tak ublížit. Kvůli pár stovkám pokuty nebudu přece prudit policajty.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od ikovlabs »

chatař píše:Vrah se tedy vymlouvat může, ale při špatnym parkování musím žmoulat čepcici?

Ano, vrah se vymlouvat může, a také se to od něj očekává, protože za vraždu je dvacet let až doživotí. Ovšem před tím, než se začne vymlouvat, lhát a zapírat musí tak nějak odhadnout, zda kriminálka vaří z vody a jen to na něj zkouší, anebo má proti němu tvrdé důkazy. V tom druhém případě je lepší to vzdát, přiznat se, tzv. spolupracovat a doufat v nižší trest. Při evidentně špatném parkování nemá smysl se hádat, to si člověk může akorát tak ublížit. Kvůli pár stovkám pokuty nebudu přece prudit policajty.
To je nepochopeni systemu "spoluprace " - pokud maji tvrde dukazy tak nepotrebujou Vase doznani.Navic jakoukoli vypovedi si snizujte sanci na efektivni obranu.Je to mozna "necestne" ale ucinne navic nemate moc jinych moznosti.Zavrit a potrestat chteji oni Vas .
Ps. cest je vec relativni a pri setkani s represivni slozkou jdou vetsinou predstavy hodne mimo limit obcana.
Napr. nektery dostavaji exemplarni trest se zduvodnenim ze je potreba pusobit preventivne - no to uz tu bylo v 50 letech ....
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

Je pravda, že k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek. A některé rozsudky jsou podivné...
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
unicast
Příspěvky: 1222
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od unicast »

chatař píše:Při evidentně špatném parkování nemá smysl se hádat, to si člověk může akorát tak ublížit.
„Ale kdepak, vašnosti. Já sám jsem se jich optal, jestli to mám podepsat, a když řekli, abych to podepsal, tak jsem jich uposlechl. Přece se nebudu prát s nimi kvůli mýmu vlastnímu podpisu. Tím bych si rozhodně neposloužil. Pořádek musí bejt.“
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od brin »

Koukám, že tady to furt spousta lidí nepochopila. S ORGÁNAMA se NEMLUVÍ. Prostě ne! Cokoliv řeknete bude použito proti vám. VŽDY. Když nic neřeknete, rozhodně vám to nepřitíží! Nemůže!
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od marsal64 »

brin píše:Koukám, že tady to furt spousta lidí nepochopila. S ORGÁNAMA se NEMLUVÍ. Prostě ne! Cokoliv řeknete bude použito proti vám. VŽDY. Když nic neřeknete, rozhodně vám to nepřitíží! Nemůže!
Jedna z oceňovaných samizdatových pomůcek v časech komunistické totality byla brožurka "Jak se chovat u výslechu", sepsaná Jiřinou Šiklovou. Stručně řečeno se v ní doporučovalo jako základní strategie právě toto: nevím, nevzpomínám si, nemám k tomu co říci.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od xmasin »

U jakéhokoliv jednání s našimi úřady je třeba se mít na pozoru, pokud si člověk není jist, tak je lepší poslat vše do správního řízení, kdy má jednak čas na přípravu a případnou konzultaci s právníkem nebo aspoň lépe obeznámeným kamarádem a hlavně v rámci správního řízení může předkládat důkazy svědčící v jeho prospěch. Celkem pravidelně čtu servery http://dfens-cz.com/ a případně https://road-fens.cz/ kde se poměrně často probírá problematika komunikace s různými úřady, takže člověk má aspoň návod jak se chovat.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

unicast píše:
chatař píše:Při evidentně špatném parkování nemá smysl se hádat, to si člověk může akorát tak ublížit.
„Ale kdepak, vašnosti. Já sám jsem se jich optal, jestli to mám podepsat, a když řekli, abych to podepsal, tak jsem jich uposlechl. Přece se nebudu prát s nimi kvůli mýmu vlastnímu podpisu. Tím bych si rozhodně neposloužil. Pořádek musí bejt.“
Osudy dobrého vojáka Švejka. Klasika. Dělat ze sebe debila je také jedna z možností, jak komunikovat s úřady. Ale být superarbitrován jako "notorický blb", bych také být nechtěl. :lol:
Naposledy upravil(a) chatař dne stř čer 17, 2020 1:39 pm, celkem upraveno 1 x.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

xmasin píše:U jakéhokoliv jednání s našimi úřady je třeba se mít na pozoru, pokud si člověk není jist, tak je lepší poslat vše do správního řízení, kdy má jednak čas na přípravu a případnou konzultaci s právníkem nebo aspoň lépe obeznámeným kamarádem a hlavně v rámci správního řízení může předkládat důkazy svědčící v jeho prospěch. Celkem pravidelně čtu servery http://dfens-cz.com/ a případně https://road-fens.cz/ kde se poměrně často probírá problematika komunikace s různými úřady, takže člověk má aspoň návod jak se chovat.
A co tak stáhnout gatě, a vystrčit na úředníky holý zadek? Mohlo by to být považováno za pohrdání úřadem? To by si zasloužilo právní rozbor. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od ikovlabs »

Pokud to bude zdokumentovane tak urcite - pokud ne tak je to stejne slovo urednika proti slovu poddaneho.Navic by to mohli rozvinout na vytrznictvi,ohrozeni mravniho vyvoje a pod....
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od brumlaj »

j0hn píše:Neměl by se chlap postavit čelem ke skutečný botě, kterou udělal, bez ohledu na to jestli ho chytnou? Například, když na parkovišti ťuknu cizí auto a nikdo mě u toho nevidí.

Měl by se chlap postavit čelem ke zdánlivý botě, když ho chytnou? Například překročení rychlosti na rovný prázdný silnici.
Samozřejmě, že když chlap překročí na rovný prázdný silnici rychlostní limit, tak se má jít sám bez vyzvání udat na nejbližší policejní služebnu. To tedy bude postaven čelem.

Ale z jiného soudku - kdo prošel vojenskou základní službou ví, že pokud se neumí "zařadit", tak stojí na chodbě a učí se to. Dokud to neumí, tak do místnosti nevstoupí - je nemilosrdně z místnosti vyhozen.
Takže pokud se státní orgán neumí ani "zařadit" - tedy nesplní co splnit má, tak se S NÍM NEBAVÍM. To jestli se nakonec přiznám, je až druhý krok a to ten až jsou jasné osoby a obsazení. A dokud se tedy stát nezařadí, není důvěryhodný a diskuse s ním neprobíhá protože vůbec není jisté že jde o stát!

Proč asi denně čumíme na filmy kde US policisté prvně co udělají je že se představí a poučí protistranu o jeho právech? No asi proto, že do té doby cokoli řečeného neplatí. Ne tak u nás. A dokud to nebudeme všichni striktně vyžadovat, tak těm sociopatickým testosteronům s přebujelým egem, chůzí připomínající nosiče melounů které někdo nakopal do kulí a praštil do nosu ze kterého jim teče červená tak mají zakloněnou hlavu.... bude hřebínek neustále růst.

Ani ve správním řízení nebylo jednoduché soudružku úřednici umravnit, že než začneme projednávat domnělé křivdy, tak zapíše co ji diktuji, protože se jedná o námitku proti způsobu předvolání a tedy její průser. Takže poté se nemělo skoro cenu o ničem bavit.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
daffyx
Příspěvky: 94
Registrován: ned lis 04, 2018 8:33 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od daffyx »

chatař píše:Jak to, že to nesplní žádný měnič? Stačí u měniče nepřipojit AC vstup, a vykopat si vlastní PE. A samozřejmě žádný přepínač sítí DS - FV. Vyrobenou elektřinu pouštět z měniče do zvláštních zásuvek, zvláštního osvětlení. Čistý ostrov. Je to nepohodlné, ale legální.
Řešilo se to tu dávno, oddělěné to je, jde jim jen o ten grid.
Přijede ČEZak, vidí střechu plnou panelů, co jako ? ostrov do baterek - Mám nainstalován práskače - ukládá si do sebe přetoky. Problém nastane, pokud si při výpadku připojím centrálu - vyhodím hlavní jistič, ale elektroměr žije na měřících cívkách před měřením. Uloží to vždy jako dodávku do sítě ( pokud jim připojím elektroměr a vyčtu hodnoty přes optickou hlavici.
Vzhledem ke spotřebě kolem 30Mwh to neřeší.
Ohledně gridů, není problém s gridem, i kdyby si vesnice co má 1000 lidí, dala každá domácnost 280Wp panel s gridem co dá tak 230Wmax a ještě na fázi.. síť nerozhází. Velké FVE mají elměr s Gsmkou a práskají online. Čeps má pak přehled kde a co se děje. U malých FVE co vím jsou běžný elektroměry s měřením přetoku a jen podružný elektroměr na fakturaci.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od chatař »

Tak, přetoky, jasně. Jen mi nejde do hlavy, jak by mohlo dojít k přetokům u ostrovního systému odděleného od DS.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od Vitek »

chatař píše:Tak, přetoky, jasně. Jen mi nejde do hlavy, jak by mohlo dojít k přetokům u ostrovního systému odděleného od DS.
Nijak pokud je to oddelene galvanicky
Dagus
Příspěvky: 1950
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od Dagus »

ikovlabs píše:Pokud to bude zdokumentovane tak urcite - pokud ne tak je to stejne slovo urednika proti slovu poddaneho.Navic by to mohli rozvinout na vytrznictvi,ohrozeni mravniho vyvoje a pod....
Pozor pozor poddaný je úředník, ne občan. Že se chovají jinak, je jen naše volba.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
daffyx
Příspěvky: 94
Registrován: ned lis 04, 2018 8:33 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od daffyx »

Vitek píše:
chatař píše:Tak, přetoky, jasně. Jen mi nejde do hlavy, jak by mohlo dojít k přetokům u ostrovního systému odděleného od DS.
Nijak pokud je to oddelene galvanicky
Tak u nových elektroměrů je to vlastně nemožné!
Křižík bez brzdy se bude točit obráceně - to ano -to jim bude vadit.
Nový kotoučkový elektroměr s brzdou bude stát , tj přetoky zadarmo dáte do sítě.
Digitální je bude počítat jako spotřebu !
Digitál práskač si je sice zapíše do eeprom a bude je připocítávát ke spotřebě!
Takže pro ostatní co budou mít digitální, sice bude zalogován přetok, ALE bude to přičítáno ke spotřebě a nebude se jednat tím pádem o návštěvu tech blbcu.
Zajímal by mě pak výrok ERU, když se to počítalo jako spotřeba. ( zkoušel jsem to na několikla levných, i elektroměrech co osazují emergetici)
daffyx
Příspěvky: 94
Registrován: ned lis 04, 2018 8:33 pm

Re: ERÚ rozhodnutí o provozování náhradních zdrojů bez dohod

Příspěvek od daffyx »

Z pohledu právního by to bylo hodně zajímavé.
Z pohledu právníka :
NTZ a PCR? Proč?
Byla porušena plobma NE
Bylo manipulováno se měř zařízením, bylo upravováno? NE
Byl černý odběr, neměřeno? NE
PCR - co by měl vysvětlovat? Pokud, tak by měl být u výslechu osobna znalá problematiky (nebudu dále rozšiřovat, jsou to lidi) K čemu bych sepřiznal mohu obratem otočit na jejich neznalost.
Při dodávce nekřižíka ,!! každý !!elektroměr! počítá dodávku ke spotřebě! takže ji vlastně zaplatíte - takže se nejdená o krádež, ale spíše obohacení ze strany provozovatele DS.
Pokud bude někdo apelovat na připojení zařízení ovlivnující chod sítě (bylo připojeno před novelou pred rokem XY)
Tohle Smrdí, smrdí to až moc.
Výčet dat z elektromeru pro zajímavost, projdu si jich víc a porovnám je u ostatních lidí.
C.1.0(8833224477) Výr číslo elektromeru
0.0.0(9811045577299889) SN elektromeru / zákaznické číslo
0.3.0(10000*imp/kWh) Měřicí konstanta činné energie [imp/kWh]
F.F(000000) ERR list - Chybové hlášení (kód)
1.8.0(0175751.953*kWh) registr celkove činné energie
1.8.1(0008915.614*kWh) registr činné energie: sazba VT
11.8.2(0166836.339*kWh) registr činné energie: sazba NT
221.8.0(0038121.942*kWh)
41.8.0(0045727.967*kWh)
61.8.0(0073454.456*kWh)
2.8.0(0000041.778*kWh) registr činne energie: sazba dodávka ceková
22.8.0(0000029.888*kWh) registr činne energie: sazba dodávka NT
42.8.0(0000000.000*kWh)
62.8.0(0000011.900*kWh) registr činne energie: sazba dodávka VT
C.8.1(0006172145) Provozní doba tarifního registru T1.
C.8.2(0314731919) Provozní doba tarifního registru T2.
C.8.0(0357081987) Provozní doba celkem RRMMDDhhmm, RR-rok, MM-měsíc, DD-den, hh-hodina, mm-minuta.
C.82.0(0000071902) Provozní doba celkem
C.7.1(00000000) Vypadky fazi L1
C.7.2(00000001) Vypadky fazi L2
C.7.3(00000001) Vypadky fazi L3
0.2.1(ver.02, 100158, B974) SW verze elektromeru
C.2.1(1511221933) Datum a čas poslední parametrizace 2015/11/22 19:33 ?
C.2.9(1511221933) Datum posledního readoutu
C.3.9(0000000000)!

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek