IQ, empatie, zkušenosti?

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od youda »

Drazí kolegové,
tento příspěvek bude asi hodně netradiční, takže jsem jej zařadil do rubriky "ostatní".

Také Vás irituje, když v diskusi na internetu narazíte na někoho, kdo má podprůměrné IQ, nulovou empatii, minimum zkušeností, ale zato je bezmezně přesvědčen o své pravdě? Uvedené vlastnosti se většinou vyskytují v balíčcích, není však nutné, aby byly přítomné všechny naráz. Přemýšlím, jak takový úkaz nazvat, a jelikož mne nic kloudného nenapadá, tak použiji označení IDI0T.

Je veliké štěstí, že tady na fóru máme idi0tů minimum. Jistě za to může adminův ruční filtr, který ta největší hovada dokáže eliminovat. Bohužel, neprozřetelně jsem se začetl do některých komentářů na Youtube a řeknu Vám, tam je to hotová líheň! Ještě větší chybu jsem udělal tím, že jsem se snažil i odpovídat. Je to zbytečné, neboť každá dobře míněná odpověď je vodou na idi0tův mlýn.

Vypadá to, že komentáře pod YT videa píšou minimálně z 30ti procent právě trollové, popírači, škodiči a traviči. Normální lidé, s průměrným IQ a s nepokřiveným logickým úsudkem, se pravděpodobně na YT videa vůbec nekoukají. A pokud ano, tak asi nepíšou do komentářů. Tedy, až na pár světlých vyjímek, které se tam, naštěstí, také najdou.

Typický YT idi0t zkritizuje zvuk, střih, kameru. Poté začne napadat obsah, ačkoliv hned po jeho prvním výkřiku je jasné, že o tématu ví velké h0vno. Někdy se chytne nějaké malichernosti či faktické chybky, na které se pak vítězoslavně a s jásotem točí. Samozřejmě, pokud si na profil idi0ta kliknete, objeví se, že on sám, až protřelý filmový kritik, zveřejnil NULA vlastních videí. Při hlubším hledání se pak dopátráte, že se jedná a pasáka ovcí ze západní Ukrajiny nebo člena středního managementu firmy První Dotační Tunel s.r.o.

Ano, musíme si přiznat, že 90% globálního obsahu YT jsou kraviny, a že v případě českého YT kraviny zabírají celých 99,9%. Tím spíše však nechápu, že když už se najde jedno promile autorů, kteří si dají tu práci a připraví laikům zajímavý obsah, tak idi0ti neváhají, seběhnou se, a hned začnou autora videa cupovat.

Prosím Vás, máte podobné zážitky, nebo se ze mne jen stává čím dál tím nerudnější dědek?
Má smysl, snažit se o edukaci laiků, nebo je to předem ztracené?

Díky,
Youda

PS: Přemýšlel jsem, jak je možné, že počet vypatlaných idi0tů, na které narážím, se zvětšuje. Evoluce by přece měla náš genetický fond upravovat zcela opačně. Poté, co jsem zhlédnul upoutávku níže, už to ale začínám chápat:

https://www.youtube.com/watch?v=YwZ0ZUy7P3E
ytv.PNG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Matess
Příspěvky: 1520
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Matess »

jj ten film má něco do sebe. Viděl jsem ho asi před rokem. Bohužel tou ukázkou končí ta sledovatelná inteligentní část... potom to chce hodně trpělivosti. Je to prostě dělané tak aby to i ti s IQ 90 pochopili.

Na YT koukám a občas i komentuji, ale není to moc časté...
Za sledování podle mě stojí:

IT:
https://www.youtube.com/channel/UCXuqSB ... -yeJA0Tunw

Elektronika:
https://www.youtube.com/channel/UCO8DQr ... 37qNqTooOw
https://www.youtube.com/channel/UC6mIxF ... EHPsEdflzQ

Elektřina z vody:
https://www.youtube.com/channel/UCs0gZq ... 8o9e4PrmpA (škoda že to nedodělal - asi TOP)
https://www.youtube.com/channel/UCi_j30 ... llCKaKZYTw
https://www.youtube.com/channel/UCnwtue ... jqSJHiTnrw
https://www.youtube.com/channel/UC5rT7F ... 4rJ9kzgWzw

z české scény si občas něco pustím od Kovyho pro pobavení, ale na nic pravidelně nekoukám.
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od dano »

Film Idiokracia je humorne spracovanie toho, kam sa ubera vyvoj :lol: .
Nedavno som narazil na jeden zaujimavy clanok https://www.flowee.cz/clovek/4607-proc- ... -let-klesa
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

vývoj savců homo sapiens na této planetě se již mnoho stovek tisíc let vymiká principům přirozeného výběru i přirozené evoluce . Což vedlo k nynějšímu stavu života nejen homo sapiens ale bohužel i VŠECH ostatních obyvatel :cry: .
Co se týče prokazatelného sociálního úpadku homo sapiens , je důsledek přemnožení v kombinaci se snadností žití . Pro získání jídla stačí pouze natáhnou ruku či podlachnit smartphon -> absence snahy vede k odumírání nepoužívaných buněk (mozkových , tukové chrochtají blahem) , což je degradace , úpadek .
Přidá-li se trochu mocenského tlaku stejným směrem , máme z toho parádní debilizaci lidstva :yes: .
Ustrašeným pitomcům se vládne nejsnáze i nejlépe otročí .
A dění na internetu , ono cosik neuchopitelného poskytujíc téměř nekonečný distanc mnohdy nabádá k vypouštění osobnostních stránek jež by při osobním kontaktu ani nepíply . Je to snadné , rychlé a anonymní .
Vyjímečně vyjímečné vyjímky jsou , naštěstí ještě jsou :) .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od chatař »

Jestli tě to, Youdo aspoň trochu potěší, s přibývajícím věkem ti idioti budou vadit čím dál, tím míň. Přestaneš si jich všímat. Těžko říct, jestli je to rezignací, anebo zafungováním pudu sebezáchovy duševního zdraví. Kdyby se měl člověk zabývat každým idiotem, skončil by v Bohnicích.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
unicast
Příspěvky: 1230
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od unicast »

Youdo, evoluce svého vrcholu, co se týče lidské inteligence a schopností, dosáhla někdy v období někdy na přelomu 19. a 20. století. Pokrok v medicíně a sociálně zaměřené zákonodárství umožňuje, aby přežilo a mohlo svými bláboly otravovat život jiným i to, co by ve století 19. skončilo v obecní pastoušce nebo se to dokonce nedožilo dospělosti. Celkem slušné živobytí bez potřeby používat hlouběji mozek vede k tomu, že se rozvíjejí ty části mozku, zaměřené na povrchní vnímání, zážitky a emoce kdežto ty části, kde sídlí logika, znalosti atd. atrofují. Ne u každého, ale u majoritní části populace ano. A dokud nebudeme stát před opravdovými problémy, bude se to dále prohlubovat.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Plazivec »

Dlouhodobě se zabývám teorií informačního pole. Zdálo by se, že s danou témou to nikterak nesouvisí, ale opak je pravdou. Jelikož z podstaty teorie vyplývá, že samotné informační pole nemá fyzikální podstatu, nelze jej tudíž pozorovat, což ale lze, je analyzovat části informačního pole, dělit, segregovat, studovat jednotlivé části. Dva z nejdůležitéjších parametrů informace jsou weight a duration. Snad není nutno vysvětlovat.
Jednou z takových částí je i pole sociálních informací, kam patří veškeré informace, týkající se interakce živých organismů od jednobuňečných po, dejme tomu - lidských. Mé analýzy ukazují, že s evoluční křivkou hodnoty parametrů W a D klesají.
Vysvětluji si to tím, že v evolučním procesu, nazval bych jej vývojem HW, je zjevné, že pokud máme lepší HW než náš interagující protějšek, dokážeme zpracovat více informací s vyšší efektivitou. To je vlastně i jedna z podmínek evoluce.
Co se ale stane v momentě, kdy náš lepší HW bude zahlcen spoustou informací s nízkým W a D? Efektivita klesá, protože HW musí zpracovávat velké množství informací s nízkou váhou. Tento fenomén lze pozorovat na lidské populaci zhruba od roku někdy kolem 1975, kdy nám začala pomáhat ve zpracování informací výpočetní technika. Paradox. VT by nás měla od zpracovávání velkého množtví informací odbřemenit. Ale neděje se tak.
Proč? Protože s tím, jak se informace stávají dostupnější, rozšiřuje se podpole sociálních informací lidské populace s nízkou, téměř nulovou W a D. Lidově řečeno, lidi se zabývají blbostma typu jak se máš, co říkáš na tohle nebo támhleto.

No a už jsme se dostali k příčině poklesu průměrného IQ lidské populace. Čím dál víc lidí produkuje informace s nízkými hodnotami W a D a a rozšiřuje se množina lidí, kteří se zabývají jen těmito informacemi.

Já se ale ptám, jestli je to záměr určité skupiny lidí, nebo přirozený vývoj. Přikláním se k tomu prvnímu.
Naposledy upravil(a) Plazivec dne ned čer 07, 2020 9:39 am, celkem upraveno 1 x.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
jahodovák
Příspěvky: 1933
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od jahodovák »

Protože internet je mocný nástroj,který může lidi vézt správným směrem,jsou skoro všude placení trolové,kteří vyhledávají a cíleně infiltrují a znechucují ldi,kteří to mají v hlavě srovnané a mohli by ohrozit dnešní systém založený jen na využívání lidí a tím je znechucují a zavádí vždy diskuzi jiným směrem a pokud se jim to povede,jsou za to dobře honorováni.Je jen třeba je ignorovat ,přeji hezký den
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od youda »

chatař píše:Jestli tě to, Youdo aspoň trochu potěší, s přibývajícím věkem ti idioti budou vadit čím dál, tím míň. Přestaneš si jich všímat. Těžko říct, jestli je to rezignací, anebo zafungováním pudu sebezáchovy duševního zdraví. Kdyby se měl člověk zabývat každým idiotem, skončil by v Bohnicích.
Já mám naopak právě obavu, že se postupně transformuji do podoby nerudného dědka.
Právě toho, kterého hrál pan Kodet ve snímku Pelíšky :?
2_-_noky.jpg
Každopádně, vždy jsem zastával názor, že lidé jsou si rovni a pokud má někdo potřebu diskutovat svoje problémy či nápady s nějakým zkušeným profesorem, odborníkem nebo docentem Youdou, že by mu v tom nemělo býti bráněno.

Dnes už si to nemyslím. Lidi je potřeba kastovat, idi0ty filtrovat, zavírat do lágrů a mlátit po hlavách.

Smysluplná debata je totiž možná pouze tehdy, jsou-li všechny zúčastněné strany na přibližně stejné úrovni vzdělání, empatie, životních zkušeností. V opačném případě je to na infarkt.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 141
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Nautilus »

youda píše:Prosím Vás, máte podobné zážitky, ano, bohužel ano
nebo se ze mne jen stává čím dál tím nerudnější dědek? ano, to je vývoj, který nezastavíš...
Má smysl, snažit se o edukaci laiků, nebo je to předem ztracené? říkám ne, přestože sám se chovám většinou přesně opačně

PS: Přemýšlel jsem, jak je možné, že počet vypatlaných idi0tů, na které narážím, se zvětšuje. Evoluce by přece měla (ale kde jsou důkazy?) náš genetický fond upravovat zcela opačně.
A teď naprosto vážně
Naprosto souhlasím s předcházejícími reakcemi. Kdykoli si omylem pustím telku, tak jen udiveně hledím kam se svět propadá....
Navzdory tomu nesdílím klasickou mantru staříků: "To je ta dnešní mládež, to my jsme bývali (a následuje výčet všech negativ dnešní mládeže a všech pozitiv našeho mládí..)".
Několik roků pracuji s v zájmovém kroužku při ZŠ s dětmi mezi šestým a patnáctým rokem věku. Ano mají úplně jíné zájmy, návyky, dělají úplně jiné věci, ale když se oprostíme od detailů a zobecníme trochu pohled na jejich život a chování, tak jsou úplně stejní jako jsme byli kdysi my.

Možná, že tady je tak trochu vysvětlení. Snad není svět víc naplněn idi0ty, možná je idi0cie jenom víc viditelná.
unicast
Příspěvky: 1230
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od unicast »

Já bych byl opatrnější s těmi lágry, protože to vždycky nakonec skončilo tak, že idioti byli vně, někteří z nich tam dělali stráž a ti správní končili vevnitř. Proti mlácení blbců po hlavách ovšem nenamítám ničehož, vážné škody to nenapáchá.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od diablo007 »

Trošku odbočím a budu možná za trola ale kolik z těch kteří zde napsali příspěvek (klidně kdokoliv) své dítě je či bylo schopno vychovat do stádia kdy sociální sítě a nesmyslné trávení času na nich neprovozuje a učilo ho hodnotám které kdysi byli automatické a místo toho aby sedl k PC TV a virtuálně žil radši jde ven za deckama nebo na zahradu pomáhá rodičům samo bez nějaké finanční či jiné odmenovovaci motivaci?
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od youda »

Nautilus píše:Možná, že tady je tak trochu vysvětlení. Snad není svět víc naplněn idi0ty, možná je idi0cie jenom víc viditelná.
Ano, tahle teorie mne také napadla. Dřív se idi0t do novin nebo do televize prostě neměl šanci dostat. Pokud se rozkecal v hospodě, tak došlo k automatické stratifikaci. Tedy, že stejně postižení si k němu přisedli, zatímco ti inteligentnější se raději přemístili jinam, aby mu nemuseli dát přes hubu.

Naopak dnes má možnost veřejného vyprázdnění obsahu svého mozku každý, neboť defacto každý má chytrý telefon a internet. Navíc, osobní komunikace z očí do očí má mnohem vyšší informační a emoční hodnotu, než psaný text. Bohužel, většina informací je dnes předávána právě neosobně. To je velká škoda.

Podobné to možná bude s černou kronikou - strašné věci se na světě děly vždycky, jen jsme o nich nevěděli. Dnes, pokud na druhé straně světa někoho přejede tramvaj, dozvím se tuto informaci do pěti minut. Díky tomu to možná vypadá, že celý svět se řítí do zkázy. On se ale do zkázy řítí konstantní rychlostí už od svého vzniku :(
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od chatař »

youda píše:
chatař píše:Jestli tě to, Youdo aspoň trochu potěší, s přibývajícím věkem ti idioti budou vadit čím dál, tím míň. Přestaneš si jich všímat. Těžko říct, jestli je to rezignací, anebo zafungováním pudu sebezáchovy duševního zdraví. Kdyby se měl člověk zabývat každým idiotem, skončil by v Bohnicích.
Já mám naopak právě obavu, že se postupně transformuji do podoby nerudného dědka.
Právě toho, kterého hrál pan Kodet ve snímku Pelíšky :?
2_-_noky.jpg
Každopádně, vždy jsem zastával názor, že lidé jsou si rovni a pokud má někdo potřebu diskutovat svoje problémy či nápady s nějakým zkušeným profesorem, odborníkem nebo docentem Youdou, že by mu v tom nemělo býti bráněno.

Dnes už si to nemyslím. Lidi je potřeba kastovat, idi0ty filtrovat, zavírat do lágrů a mlátit po hlavách.

Smysluplná debata je totiž možná pouze tehdy, jsou-li všechny zúčastněné strany na přibližně stejné úrovni vzdělání, empatie, životních zkušeností. V opačném případě je to na infarkt.
No jo, Kodet, to byl PAN herec. Na něm jsem obdivoval, jak si dokázal i s epizodní rolí (jiné mu minulý režim nenabídl) vyhrát, jak ji dokázal dotáhnout k dokonalosti. Ti jeho různí podvodníčci, padouši a dekadentní aristokraté byli prostě dokonalí.
Já bych lidi nekastoval, idioty neposílal do lágrů, stačí je ignorovat. Kdo by o tom rozhodoval? Co kdybych byl mezi idioty zařazen i já? Do lágru by se mi nechtělo. Pokud jde o vztah velikosti IQ k výši empatie, mám pocit, že oba konce stupnice IQ se zde prolínají. Génius je často stejně empatický, jako blbec. Nevím, jak na tom byl Einstein, ale na nějakou velkou empatii bych u něj nesázel. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 141
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Nautilus »

diablo007 píše:Trošku odbočím a budu možná za trola ...
Neberu to jako trolení...Jak jsem napsal výše, jsem skeptikem, ale přesto doufám...
Nautilus píše:Má smysl, snažit se o edukaci laiků, nebo je to předem ztracené? říkám ne, přestože sám se chovám většinou přesně opačně
Vzhledem k mému datu narození jsem svoje vlastní děti vzládnul ještě docela dobře. V době kdy dospívaly nebyly mobily a internet byl v plenkách. Snažím se svůj životní názor roubovat i na vnoučata. Jak se mi to zadaří ukáže čas.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od youda »

Chatař, ano, rozhodně.
IQ, empatie, charakter, vzdělání a životní zkušenosti jsou samostatné veličiny, mezi kterými nepanuje přímá úměra.
V populaci jsou pak zastoupeny všechny možné kombinace a to včetně bezcharakterních vzdělanců.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od rottenkiwi »

Ak má človek IQ, empatiu a skúsenosti + vedomosti, tak je schopný pomáhať iným,
bez nároku na odmenu.
Človek by mal byť schopny opustit svoje JA a pozriet sa na seba každý večer očami
iných a zhodnotiť, či dnes niekomu neublížil.
Nosili sme nedávno rúška, aby sme neublížili človeku, ktorý má hyperaktívny
alebo hypoaktívny imunitný systém.

Ono by mali fungovať aj nejaké duševné rúška, lebo napr. depresiu či psychózu
u decka nevidno ihneď. Je to ako stalagmit či stalaktit v jaskyni,
možem tam stáť tri dni a nevidím ako rastie.
Ale príjdem tam o 5 rokov a zmenu uvidím.
Tak aj u toho decka, ak sa z okolia naščitujú negatívne zážitky, sposobené
neempatickými ľudmi, tak tí ľudia si to nevšimnú, to decko si to možno trochu
všimne v podobe únavy, ale až o 5 rokov bude vidno, že pomožu mu už len elektrošoky.

Nemyslím si, že by určité skupiny ľudí, národy, či rasy napr. na Aljaške,
v Peru či na Madagaskare mali iné IQ či EQ.

Tiež ľudia s vysokým IQ a vedomosťami nemusia byť empatickí.
Taký lekár si kúpi auto za 250 000 €, ale človeku čo má 160 €
dochodku povie, že on platí dane, ergo tých 160 e musí invalidovi na mesiac stačiť.

A čo sa týka sociálnych sietí a UT, som rád, že vďaka nim možem spoznať ľudí,
z USA či Austrálie, ktorí si robia svoje FVE.

Tiež kritizujem ľudí na UT, ak majú časti videa so zvukom normalizovaným na -1 dB
a potom ich kolega v inej časti videa hovorí na mikrofón a tá časť videa má zvuk -20 dB
a vobec nepočuť čo hovorí, musím vstať z postele, pridať zvuk, potom zase ubrať a tak dookola.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Matess
Příspěvky: 1520
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Matess »

diablo007 píše:Trošku odbočím a budu možná za trola ale kolik z těch kteří zde napsali příspěvek (klidně kdokoliv) své dítě je či bylo schopno vychovat do stádia kdy sociální sítě a nesmyslné trávení času na nich neprovozuje a učilo ho hodnotám které kdysi byli automatické a místo toho aby sedl k PC TV a virtuálně žil radši jde ven za deckama nebo na zahradu pomáhá rodičům samo bez nějaké finanční či jiné odmenovovaci motivaci?

Já jsem bezdětný, ale mám kamaráda, který své děti takhle vede. Je to zvláštní tento sociální experiment pozorovat.

Rodina je postavená na tom, že se uživí doma, otec za mlada makal jako blázen až to s ním seklo a nyní je v invalidním důchodu a má papíry na hlavu. Je to ale velice schopný a šikovný člověk a když něco dělá stojí to za to. Není ale schopen pracovat moc dlouho - není to denní limit spíše měsíční limit. Někdy má týden kdy dělá normálně a jindy týden není schopen vstát z postele. Nedá se mu upřít to, že má výborné organizační schopnosti. Se ženou (na kterou je podnikání psané) nějakým způsobem fungují a vydělávají a nemají se zle. Děti (15-20 let) jsou vedeny k pomoci doma, za kterou jsou ale náležitě odměňováni - můžeme tomu říkat brigáda. Sice mají počítače i smartphony, ale jsou vedeny k tomu aby to co tam dělají mělo nějaký smysl a hodně je to tam o komunikaci - mezi prací kolem domu a výdělečnou činností se schází u jídla a u kafe několikrát denně a prostě komunikují - baví se navzájem jako sobě rovni. Ti kluci mají nadhled na svět, dění kolem nás, politiku i historii zmáknutou asi lépe než já.

Má to i nevýhody... otec je v pozici vychovatele, otce a generála současně a přijde mi, že klukům prostě tak nějak chybí ten zbytek - neoblečou se pěkně a nejdou v pátek do hospody či na zábavu poznávat jiné lidi, nebo se bavit za holkama. Já jsem taky nebyl nějaký svůdník a najít si slečnu (co by za to stála) pro mě nebylo lehké a obávám se že u nich to bude ještě horší pokud nebudou mít fakt prostě štěstí.

Bavíme se spolu normálně a říkám mu co si myslím, ale nemám nějaký tlak u něj něco měnit (ani se necítím být v pozici že bych měl být ten co radí). On je starší než já a zkušeností má o mnoho víc. Tak z toho mám kamaráda a sociální experiment v jednom. Navštěvuji je ale rád... jsou to dobří lidé a vždy jsem měl rád ty co umí něco tvořit a moc takových lidí neznám.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od vlkazajac »

S mnohým musím súhlasiť, niečomu sa stále viac podivujem. Máme bohaté obidva jazyky, češtinu aj slovenčinu a na mnoho cudzích výrazov máme plnohodnotné ekvivalenty. Vošiel som nedávno do veľkého obchoďáku a nebolo tam jediného slovenského slova na prečítanie. Open, black fridey, massage, fast food, open, sale, ....... ( Chudák stará mama ! ) Všetko nápisy podľa vzoru "Říkej mi p..., zní to tak italsky !" Ak to má byť ústretovosť voči cudzincom, musí to v nich vyvolávať skôr otázku - tí domáci idioti nemajú vlastný jazyk ?
Že táto sebaúcta voči sebe a vlastnému jazyku absentuje kde-kade, nemusím zložito vysvetľovať, veď :
"...Dva z nejdůležitéjších parametrů informace jsou weight a duration. Snad není nutno vysvětlovat."
Naozaj netreba vysvetľovať.
A tak môžme zapochybovať aj o tom, či "...Taková blbost a kolik to dá práce !..." nebude musieť byť zanedlho "predabovaná" na "Ve kterém workshopu jste to šéroval ?"

Naozaj nie som empatický k zbytočnému strácaniu národnej identity, v tom sa jasne identifikujem. Ale súhlasím s tým, ako tu bolo naznačené, že sme nestrávili obrovský nárast a ľahký prístup k netriedeným informáciam rôzneho druhu. Pán učiteľ ich naopak "edukoval" veľmi kultivovanie, aspoň v minulosti to tak bolo.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Plazivec »

Shrnul bych to asi tím, že se tady vesměs bavíme o tzv. "trvalých životních hodnotách". Což jsou také jen informace a už jejich nazvání vypovídá o vysoké hodnotě W a D. Tyto tzv. hodnoty zahrnují nejen jednoduché informace, ale také vzorce, nebo jinak, algoritmy zpracování. Algorytmus určuje, jakým způsobem naloží jednotka se získanou informací. Příklad, jestliže do jednotlivce byl uložen algorytmus úcty chování k starším lidem, bude se jím řídit po celou dobu existence a bude jej předávat dál. Sem patří také algorytmy empatie, jedním ze základních je nevysmívat se neštěstí druhých. Začíná to tím, že dítě upozorníme na to, aby se nesmálo, když druhé dítě spadne a nabije si držku, nebo rozbije kolínko.
Já osobně za svůj život pozoruji, a to už u svých rovesníků, dokonce i přímých příbuzných, jako je bratr, obecnídegradaci těchto základních algorytmů chování. Zde v řetězci předávání informací selhal někde nějaký článek, špatná výchova, učitel, nebo příklad okolí. Tato degradace je vystupňována institutem ochrany osobních informací, jak je poslední dobou preferován i legislativně. Mluvím o zatajení, nebo skrytí identity na internetu v zájmu ochrany osobní bezpečnosti. Mám za to, že se vše děje cíleně, degradace hodnot je zřejmě v zájmu jisté skupiny lidí.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek