Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od tomas »

Dagus píše:To i na takovou nevýšku používáte labutě (plošinu)?
Nešel by softstart použít na lednici co při startu přetíží měnič?
Ano dost často používáme plošinu, máme tam držák na panely: :D
plošina
plošina
Myslím že na lednici by šel použít také, ale musel by se nainstalovat do elektroinstalace lednice a ovládání (termostat).
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od tomas »

youda píše:Však je to na kolečkách... Když začnou praskat trubky, obsluha celou skříň vytáhne navijákem :)

Já osobně bych strojovnu FVE na takové místo taky nedal, ale dovedu si představit, že jinam to prostě nešlo. Blahoslaven každý, kdo si může dovolit ten luxus, projektovat barák rovnou na existenci FVE strojovny a všech potřebných kabelových tras.

A ruku na srdce, hromada z nás má baterky a měniče taky hned u bojleru, u akumulační nádrže nebo v technické místnosti, kde je prostě nalepené dohromady všecko. Však já teď musel do strojovny FVE také umístit pračku, viz poslední zápisy v mém vlákně :(
Přesně tak. Možná by bylo vhodné nad tím udělat ještě stříšku.
Když je místo
do RACKU vleze až 33,6 kWh
do RACKU vleze až 33,6 kWh
A když není místo:
pod schody
pod schody
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Dagus
Příspěvky: 1946
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od Dagus »

Plošinu už po dvanácti panelech na střechu dvoupatrového domu chápu a asi bych to na klíč už bez ní nedělal. Takže v tomto ti dávám za pravdu a nemá smysl se dřít pro jednoho Palackého za plošinu. Já se dřel, ale cizímu bych to netahal.
Celkem se mi líbí malé řešení držák pylonu+solax na kolečkách pod schody. Hezké čisté řešení.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
ladik
Příspěvky: 113
Registrován: stř bře 25, 2015 4:13 pm

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od ladik »

Ahoj, da se tento Solax provozovat bez jejich cloudu? Jsem zastance toho mit vse doma a na sve serveru. A velice se mi libi, ze tato Vase instalace umi komunikovat s Pylontechem.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od tomas »

Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek