Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od tomas »

Aktuálně nainstalováno 9kW, 24 x Suntech STP375S-24/Vfw s akumulátorem 12kWh, 5 x Pylontech H48050 a střídačem Solax X3-Hybrid 10.0T.
střecha 1
střecha 1
střecha 2
střecha 2
střecha 2
střecha 2
střecha 3
střecha 3
střídač s akumulátory v RACK rámu na kolečkách vedle tepelného čerpadla IVT v technické místnosti domu
střídač s akumulátory v RACK rámu na kolečkách vedle tepelného čerpadla IVT v technické místnosti domu
Start tepelného čerpadla IVT s kompresorem 4,5kW elektrárnu v provozu bez distribuční sítě přetížil a shodil. Tento problém vyřešil softstart který jsme dali do tepelného čerpadla místo stávajícího stykače. Bylo nutné nastavit i větší prodlevu na ochranném relé HRN-55N z 0s na 4s, protože start kompresoru způsobí krátkodobý pokles napětí a to ochranné relé ten kompresor vypínal. Do 4 sekund se kompresor rozběhne. Teď tedy běží i tepelné čerpadlo při výpadku distribuční sítě jak si zákazník přál.
doplněný softstart do tepelného čerpadla
doplněný softstart do tepelného čerpadla
ochranné relé v tepelném čerpadlu
ochranné relé v tepelném čerpadlu
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od DanoP »

Pekna strojovna, ale s bleskozvodom ste sa moc nehrali, podla fotiek zo strechy.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od rasto1 »

Pekne riesenie. Ked vidim tie rozvody vody a kurenia okolo tej drahej elektroniky uz len dufat ze nebude havaria.
Ivt nema invertor musel si dat softstart?
Ja mam cinske cerpadlo s invertorom a na prikon 2kW mi stupa od 0W cca 30s cize mi ani kratkodobo nepretazi fazu.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od tomas »

Fotky na střeše nejsou z doby kdy to bylo hotové, na fotkách ještě nejsou ani kabelové trasy a uzemnění panelů. Zákazník úpravu hromosvodu nechtěl/nezaplatil a zadarmo to dělat nebudeme. Navíc na rodinné domy není v ČR hromosvod povinný. A když jsem viděl tu nejvyšší trojnožku na antény bez uzemnění a s kabely omotanými kolem hromosvodu, tak tady to žádná úprava hromosvodu už stejně nezachrání.
Je to nějaké starší tepelné čerpadlo země/voda bez invertoru a softstartu. Prý už ale mají i verze se sofstartem i invertorem, případně se dá softstarér dokoupit od výrobce tepelného čerpadla. Ale prý tam nejde vůbec nic nastavit a je tedy lepší i levnější použít jakýkoliv jiný softstart než ten co dodává výrobce tepelného čerpadla.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 19, 2019 8:03 pm
Reputace: 21
Bydliště: Vychod SK

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od rege »

ta instalacia okolo rozvodov vody je trosku loteria....
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od youda »

Však je to na kolečkách... Když začnou praskat trubky, obsluha celou skříň vytáhne navijákem :)

Já osobně bych strojovnu FVE na takové místo taky nedal, ale dovedu si představit, že jinam to prostě nešlo. Blahoslaven každý, kdo si může dovolit ten luxus, projektovat barák rovnou na existenci FVE strojovny a všech potřebných kabelových tras.

A ruku na srdce, hromada z nás má baterky a měniče taky hned u bojleru, u akumulační nádrže nebo v technické místnosti, kde je prostě nalepené dohromady všecko. Však já teď musel do strojovny FVE také umístit pračku, viz poslední zápisy v mém vlákně :(
Naposledy upravil(a) youda dne stř čer 03, 2020 2:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Dagus
Příspěvky: 1938
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Reputace: 202
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od Dagus »

To i na takovou nevýšku používáte labutě (plošinu)?
Nešel by softstart použít na lednici co při startu přetíží měnič?
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od zbek »

Ta konstrukce na uchyceni baterek a měniče je hezka . Kdepak se to prodava?
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od youda »

Je to klasický 19" rack bez oplechování, jaké se používají třeba v LABech nebo pro Telco zařízení.
Vybrat se dá třeba tady: https://www.rackshop.cz/rsx-otevrene-stojany
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Třanovice 9kW

Příspěvek od tomas »

Do akumulátoru doplněny další dva moduly po 2,4kWh.
Aktuálně celkem 7 x Pylontech H48050 = 16,8kWh
Při doplňování akumulátorů je důležité je doplňovat při nabitém stavu, protože ty nové se prodávají nabité. Což jsem nevěděl a po přípojení dvou nových k 5 úplně vybitým to vypadalo že to bude nepoužitelné a balancovat několik dnů.
Takže jsem při nabití těch dvou nových je zase odpojit a nabil těch 5 původních a znovu je spojil dohromady a už je to OK.
Do elektrárny je ještě možné jednoduše jeden modul přidat. S dalšími by to bylo složitější, BMS by se musela vyměnit a také už tam není prostor na další RACK, ale jinak maximální kapacita není nijak omezena.

Dále jsem zjistil že se střídač Solax X3-Hybrid 10.0T v noci při paralelním provozu s distribuční sítí při nižší spotřebě než 150W po dobu 10min. vypne - přejde do režimu IdleMode. Je to z důvodu že nemá význam plýtvat energii s ohledem na vlastní spotřebu střídače na tak malé zatížení a je vhodnější pokrýt větší zátěže pro vyšší účinnost střídače.
Při nárůstu spotřeby se zase sám zapne a začne ji pokrývat.
V režimu bez distribuční sítě nebo když je energie z panelů tak se samozřejmě nevypíná.

Není tedy vhodné si pořizovat takovou hybridní elektrárnu po pokrytí trvalé (např noční) spotřeby do 150W.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od Quickyprd »

Za tuto informaci děkuji, jelikož vybírám mezi 1F a 3F měniči. A v době instalace bude způsob fungování domu cca 12hodin IDLE (cca 100-150W). Čili 10kW 3F asymetrický byla jediná 3F volba...tímto tedy by to trochu ztrácelo smysl (4hodiny bude spotřeba cca 600W a zbylých 8hodin mezi příchodem domů a spánkem bude dle praček a myček :-) 90-95% spotřeby je nyní na jedné fázi. Jediná výhoda 3F by byla legální možnost většího PV pole. Ale i při aktuálním výkonu 3,6kWp je produkce od dubna do října vyšší než celá spotřeba domu (až 2x tolik). Jsou HV baterie nějak výrazně účinnější něž 48V baterie. Většina hybridních střídačů nyní vyžaduje právě HV baterie, které jsou ale dražší a méně bezpečné. A veliký rack se mě nevejde do technické místnosti. max. 5x2,4kW. 48W bych tam narval více.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od tomas »

Quickyprd píše:Jediná výhoda 3F by byla legální možnost většího PV pole. Ale i při aktuálním výkonu 3,6kWp je produkce od dubna do října vyšší než celá spotřeba domu (až 2x tolik). Jsou HV baterie nějak výrazně účinnější něž 48V baterie. Většina hybridních střídačů nyní vyžaduje právě HV baterie, které jsou ale dražší a méně bezpečné. A veliký rack se mě nevejde do technické místnosti. max. 5x2,4kW. 48W bych tam narval více.
Podle chystaných PPDS se výkon u toho jednofázového limitu z hlediska připojení do DS bude zase posuzovat podle výkonu střídače, tak jak to bylo v minulosti:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... DS#p123610
Quickyprd píše:Jsou HV baterie nějak výrazně účinnější něž 48V baterie. Většina hybridních střídačů nyní vyžaduje právě HV baterie, které jsou ale dražší a méně bezpečné. A veliký rack se mě nevejde do technické místnosti. max. 5x2,4kW. 48W bych tam narval více.
No hlavně je účinnější střídač ve kterém již její měnič 48/565Vdc 10kW který např. v Infinisolaru a je to to technicky nejnáročnější nejdražší a nejporuchovější.
RACK se má nedávno podařilo nacpat pod schody do výšky 118cm a stále je tam místo na 8 kusů Pylontech H48050.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od Quickyprd »

Děkuji, pokud tedy je pravda jak píšeš, tak stejně počkám co bude za ten rok/dva co to plánuju, jelikož proč zase kupovat jednofázový střídač, když je 3F GoodWee jen o málo drazší. No zatím budu dále šetřit, protože fakt, že to bude drahé je jistý :-D, ať to bude co to bude.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od tomas »

Jak to vidí distributor v den 3.3.2021 kdy svítilo celý den slunce a v 12 hodin došlo k nabití akumulátoru a v 15:30 začalo jeho vybíjení a v 23:00 byl již vybitý a střídač se potom uspal.

První 4 grafy jsou z distribučního fakturačního elektroměru vytažené z distribučního portálu, jak to vidí distributor. Jsou to průměrné 15 minutové hodnoty.
Další grafy jsou z monitoringu střídače, kde jsou okamžité hodnoty jednou za 5 min.

Spotřeba z DS od 8:30 kdy výkon elektrárny přesáhl aktuální spotřebu domu a začal nabíjet akumulátor do 15:30 a následně vybíjet do 23:00.
spotřeba z DS
spotřeba z DS
Solax reguloval svůj výkon tak, že z distribuční sítě bylo spotřebováno 0,596kWh, maximum bylo 110W těsně před vybitím akumulátoru, průměr 41W. V tomto období docházelo i k většímu fázovému zatížení střídače než 15A (starty tepelného čerpadla), takže ta hodnota spotřeby by mohla být možná o něco menší při nižším fázovém zatížení.

Dodávka do DS ve stejném období:
dodávka do DS
dodávka do DS
Kolem 12 hodiny již začal být omezován výkon do nabitého akumulátoru a začal být povolený přetok do distribuční sítě až do 15:30.

Dodávka do distribuční sítě při nabíjení akumulátoru od 8:30 do 12:00
dodávka do DS při nabíjení akumulátoru
dodávka do DS při nabíjení akumulátoru
Při nabíjení akumulátoru do sítě uteklo 0,038kWh při maximálním výkonu 31W těsně před nabitím akumulátoru, průměr 11W.

Dodávka do distribuční sítě při vybíjení akumulátoru od 15:30 do 23:00
dodávka při vybíjení akumulátoru
dodávka při vybíjení akumulátoru
Při vybíjení akumulátoru do sítě uteklo 0,113kWh při maximálním výkonu 59W těsně před vybitím akumulátoru, průměr 15W.

Celkem tedy střídači nechtěně uteklo do distribuční sítě vlivem tolerance regulace a měřících přístrojů 0,038+0,113=0,151kWh.

Výroba a výkon elektrárny a DS
Výroba a výkon elektrárny a DS
Výroba a výkon elektrárny a DS
Tady je vidět že ráno byla spotřeba z DS kolem 3kW kdy běželo tepelné čerpadlo a potom dodávalo energii slunce, kdy spotřeba spadla na z DS až kolem 0W. Kolem 12 hodin začal být přetok do sítě a kolem 15:30 začal spotřebu pokrývat akumulátor až do 23 hodin kdy při dodávaném výkonu přes 6kW se vybil. Aktuálně je tam nastaveno aby v akumulátoru zůstalo 10% energie. To si může provozovatel zdroje dálkově jakkoliv nastavit v rozsahu 10-100%.
Za tento den 3.3.2021 elektrárna vyrobila 36kWh.

Grafy energie
grafy energie
grafy energie
z panelů šlo až kolem 7kW

Výroba
výroba
výroba
Spotřebováno bylo 28,15kWh a do distribuční sítě bylo dodáno 8,05kW, celkem vyrobeno 36,2kWh

Spotřeba
spotřeba
spotřeba
Spotřeba vlastní energie 28,15kWh a z DS 29,09kWh, celkem 57,24kWh. Je vidět z v domě je spotřeba v tomto období i kolem 90kWh za 24 hodin.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od beethowen »

Co se týče velikosti instalace je to lehce podobné s tou mojí. Donedávna jsem provozoval podobnou aku (15kWh) a situace byla v tomto období podobná. Tj. když hezky zasvítilo, tak byly hned nabité aku, potom jsem jel do vytěžování (do sítě nemůžu a nechci) a v noci nebo k ránu jsem už neměl v aku skoro nic (taky topím TČ, ale spotřebu mám o kus menší, mám nižší TZ).
Po doplnění aku na aktuálních cca 45kWh je to v tomto období už dost jiné. Jedu od druhé půlky února prakticky v ostrovu včetně toho topení. Už jsem se dostal do situace, že jsem bohužel něco musel nechat na střeše. TUV bylo na 92 stupních a v baráku už bylo fakt dost teplo.
Myslím si, že by se k tomuto systému hodilo ještě dalších pák kWh, ale chápu že je to dost o penězích a když jsou přetoky povolené a domluvená třeba i nějaká rozumná cena za dodávku, tak to potom nedává moc smysl. Ono i na těch 60kWh za den by to chtělo ještě nějaké panely.
Neměl bys data ze včerejška. U nás bylo celkem vzorově a výrobu jsem měl z 8kWp cca 47,5kWh, tak bych si to rád porovnal.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od kodl69 »

Sice offtopic, malej kousek mi včera zůstal na střeše, ale špatný stanoviště (vysokej horizont a směr JV) mi nikdy nedokázaly dát víc než 22kWh z 4.5kWp, z toho 480Wp na severozápadní střeše funguje až v plným létě v podvečer a ještě mizerně.
Včera mám info o systému přesně na jih, střecha sklon 35°, 12.5kWh z 2.4kWp, ohřev vody ve velké bečce, to je taky míň než u tebe, a to je čistej jih, s poměrně nízkým horizontem...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od dave »

@tomas dik sa temu a popis, s tymi spotrebami, ak to chapem spravne tak aby mohol dom tahat v noci z baterii, tak menic aby dodal nieco do domu , musi napajat aj sam seba okolo 110w. Niekde uvadzaju za moze ist az do 150-170w.

Teda ak mi dom v noci taha 350w tak so Solaxom to bude pernamentne -+ 500w.

Mas aj nejaku realizaciu s GoodWe ze by si to vedel porovnat?
Pripadne ake ma Solax vyhody oproti GoodWe?
Hlavny taky rozdiel co som nasiel je Solax EPS (extra box za 10k) vs GoodWe UPS integrovane (ked vypnem backup tak nizsia spotreba)

Dik
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od tomas »

S těmi spotřebami nevím, to budu muset ještě nějak změřit, ale oproti Infinisolaru je to úžasné i to ticho a bez prachu. Myslím že to bude hodně podobné jako i u GoodWe.
Když Solax vybije v noci akumulátor nebo spotřeba klesne pod nějakých 150W (u 10kW střídače) tak se uspí a běží pouze komunikace, spotřebu odhaduji do 10W. Těch 150W je 50W na fázi, což je i pro elektroměry dost malá hodnota a měřitelná s větší nepřesností než u větších výkonů, takže pokrývat tak malé výkony tak výkonným střídačem na nulovou hodnotu je dost neefektivní a nepřesné, je to výhodnější uspat.
Solax EPS není nutný pro využití funkce nouzového zdroje, je v něm pouze stykačový přepínač, nic víc. Jde to realizovat libovolným přepínačem sítě ať ručním nebo automatickým. A tím že je přepínač externí, tak může být v hlavním rozvaděči v domě a střídač kdekoliv jinde a nemusí se přes střídač tahat celá spotřeba domu pokud se zálohuje celý dům. Což je výhodné i pro průmyslové použití jelikož jdou Solaxy zapojovat paralelně i na nouzovém výstupu a tahat přes to třeba 30kW by byla šílenost. I když asi i u GoodWe by šlo udělat externí přepínaní, ale zase by to degradovalo tu jeho UPS funkci. U nové varianty Solaxu G4 bude i interní přepínač s časem přepnutí do 10ms. a výkon 15kW, 5kW na fázi. Jednofázové varianty by měly být na trhu v ČR do několika týdnů. Ty třífázové ještě nevím.
+ záruka 10let, displej a tlačítka pro nastavení, jde nastavit i pro olovo a tedy jakýkoliv akumulátor v rozsahu 160-800V.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od dave »

Dik za vysvetlenie, opat som o nieco mudrejsi ;)
---
Vadi mi ze X montaznych firiem, mi tieto detaily bud mlzi alebo sami nevedia, len to nainstalovat, zaplat a nazdar.

Ked porovname tieto 2 menice GoodWe/Solax, tak asi to bude dost podobne pripadne aj ta spotreba. Tak bude jedno co si vyberiem...mas ine dovody preco radsej Solax?

V popise som nasiel ze Solax (45kg) Vazi 2x tolko co GoodWe (25kg) kvalitnejsia elektronika?
--
Detaily co som riesil s "GBC Solino" distibutor pre Solax, co som sa dostal konecne na nejake zmysluplne odpovede.
--

Ohladom prifazovania, ak to teda chapem spravne...

1. Panely budu vyrabat 300w, prifazuje sa s odberom cca 170w a do domu/baterie mi doda 130w - ANO

2. Baterie su nabite, dom bude spotrebovavat 300w, menic sa prifazuje a celkovo to bude brat cca 470w z baterii? - ANO

3. Bavime sa o ktorej generacii Hybrid menica? resp v 4 poslednej bude nejaka zmena?
- Neznám dělení Solaxů dle generací. Byly staré typy SK-SU a nové typy X3 Hybrid. Mají vyjít nové typy X-ESS, které by měli mít integrované back-up přepínání a možnost provozovat baterky venku i při -20°C.
Ale kdy budou k dostání a jestli budou splňovat to co deklarují nemohu potvrdit. Nemám otestováno.



Zo skustenosti ak spocitame len Chladnicku, mraznicku, nejaka zakladna automatizacia...tak spotreba domu mi asi neklesne pod 250-300w, teda menic sa do "idle" asi nikdy nedostane a k celkovej spotrebe sa mi pripocita 170w.
– ANO, z baterky. Až se baterka vybije, měnič se uspí. Bohužel to není perpetuum mobile. Buď to tu stejnosměrnou energii z baterky na střídavou převede se ztrátou nebo jí to nepřevede vůbec.

Zvazujem tento menic alebo GoodWe ET 10kw ku ktoremu som dostal 2 nezavisle merania spotreby (v prilohe) a v pripadne vypnuteho "backup" modu (ktory mi netreba) som na urovni 15-100w max.
- Žádná příloha nepřišla. Backup přepínač není potřeba ani u Solaxu, je to volitelné příslušenství. Na 15 Wattů se 10kW měnič prostě dostat nemůže.
Při 100W by 10kW měnič pracoval s účinností 99%... Tomu bych možná věřil u nějakého symetrického šestitranzistorového měniče… Ne u dvanáctitranzistorového asymetrického měniče.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Třanovice 9kW Solax X3-Hybrid Pylontech H48050

Příspěvek od tomas »

dave píše:Tak bude jedno co si vyberiem...mas ine dovody preco radsej Solax?

V popise som nasiel ze Solax (45kg) Vazi 2x tolko co GoodWe (25kg) kvalitnejsia elektronika?
Jo ještě jeden důvod, Solax má přístupné nastavení sítě (heslo je docela jednoduše dohledatelné na internetu), takže vím co distributorovi podepíšu a za co ručím že jsem tam nastavil (jestli to tak skutečně funguje nebo nefunguje už je druhá věc, ale to já nemám šanci ověřit, tedy mám, musel bych to dát do mikrosítě a hýbat s frekvencí a sledovat reakci střídače, ale to mi nikdo nezaplatí to mají dělat zkušebny). Těch certifikátů od střídačů GoodWe má dovozce na webu více a v každém je to jinak. Nedávno jsem řešil připojení elektrárny (15kW) kterou stavěla začínající konkurence, chtěli vyřídit připojení, dokumentaci a revizi, atd... Distributor požadoval 3. stupeň nadpěťové ochrany, instalační firma i dovozce mi tvrdili že to střídač má a abych to do dokumentace uvedl, ale v žádném certifikátu co jsem dostal to není, ale že to nastaví že to není problém. Takže do dokumentace jsem to tedy napsal. No a pak při revizi chtěli abych jim dal protokol o nastavení ochran a pak z nich vypadlo že do toho nastavení nemají přístup a vůbec nevědí jaké hodnoty jsou tam nastavené. Takže jsem jim řekl že jim protokol o nastavení ochran nedám že nebudu zodpovídat za něco co nemám možnost zkontrolovat a ať jim dá protokol o nastavení ochran dodavatel střídače. Takže teď čekám jak to dopadne. A jsem rád že takové věci nemusím řešit.

A k té váze. Nevím jak GoodWe, ale Solax má dost masivní šasi možná ta váha navíc bude v tom. Nebo možná ve filtračních tlumivkách, jinak ta elektronika by měla být váhově zhruba stejná.

Co mne vadí na nové verzi Solaxu G3 oproti předchozí co byla cca před dvěma lety, je jiná konzole na uchycení. Na té staré ten střídač byl zajištěn z boku šroubem, na té novější konzoli jen visí, nepřešel jsem na to, jak to zajistit aby to nevypadlo když by ten střídač někdo nadzvedl.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek