IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Setkávání komunity fóra MyPower.CZ, minisrazy, srazy, megasrazy, oficiální i neoficiální akce, osobní sekání, diskuze ...
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od Lui »

Tak nekoniec a na poslednú chvílu sa mi podarilo predsa len dostať na zraz vdaka členovi reksohc :yes:
týmto mu zároveň aj dakujem za možnosť zúčastniť sa ;)

PS:Marshal64 dakujem za super jedlo,bolo fakt super ;) ,škoda že sa Ti nepodarilo prísť :?
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

super setkání :yes: díky Volente a Marshal64-ovi díky za supr pečený masíčko :D .

K fotkám - já si myslel že sou prohnaný ňákým anonymizačním filtrem či pořízený ala vnímání při 3-promile :lol: .

Těším se na příště ::rolleyes:: nebude-li zvanej virus19 :? .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od ikovlabs »

Sklo na krytu kamery jde vetsinou vymenit - vetsinou je to lepeno na zadnim deklu.
Zatim stale sance na nahubek a rozestupy na vzdalenost naprazenych vidli :-)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od mypower.cz »

ikovlabs píše:Sklo na krytu kamery jde vetsinou vymenit - vetsinou je to lepeno na zadnim deklu.
Bohuzel u asus zenfone 2 to tak vetsinou neni, ac samozrejme dava to smysl, vymenit kryt a je vyreseno lec tady to konstrukteri znacne podcenili a zadni kryt ma jen diru. Sklo je tady u tohohle modelu nalepeno nebo navareno na plastovem dilu pod krytem, coz je uz soucast mobilu s X malymi sroubky a do toho se mi lezt fakt nehce. No ja myslim ze pro predstavu o srazu i takove fotky staci a priste tedy, pokud sklo bude jeste aspon trochu pouzitelne, to zkusim trosku vytahnout jeste kontrastem ve fotoshopu, dobrá tedy :D Na druhou stranu. pokud ma nekdo paradnejsi fotky, nevahejte a sem s nimi :))
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od zbek »

Diky za supr akci . Tak zas za rok
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
dsmal
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 18, 2012 1:19 pm
Bydliště: Břeclav

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od dsmal »

Taky děkuji Volente za akci a Marshal64 za sponsoring masíčka :)
140WP SCHUTTEN Mono, TR-1210RN, UCG100-12 (12V - 100Ah) VRLA, 280Wp Amerisolar, XTRA3210, baterie winston 12v 90Ah LiFePO₄
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od ikovlabs »

mypower.cz píše:
ikovlabs píše:Sklo na krytu kamery jde vetsinou vymenit - vetsinou je to lepeno na zadnim deklu.
Bohuzel u asus zenfone 2 to tak vetsinou neni, ac samozrejme dava to smysl, vymenit kryt a je vyreseno lec tady to konstrukteri znacne podcenili a zadni kryt ma jen diru. Sklo je tady u tohohle modelu nalepeno nebo navareno na plastovem dilu pod krytem, coz je uz soucast mobilu s X malymi sroubky a do toho se mi lezt fakt nehce. No ja myslim ze pro predstavu o srazu i takove fotky staci a priste tedy, pokud sklo bude jeste aspon trochu pouzitelne, to zkusim trosku vytahnout jeste kontrastem ve fotoshopu, dobrá tedy :D Na druhou stranu. pokud ma nekdo paradnejsi fotky, nevahejte a sem s nimi :))
https://www.aliexpress.com/item/3285655 ... FNPhB&mp=1
Posli - klidne to prekopu(po dodani dilu..)
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od mobilik »

Tak Mobilikovci práve dorazili domov konečne.

Volente, ďakujeme za super zraz a odreagovanie sa od každodenných povinnosti.
Marshal64, super mäso, dobre padlo.
Zbytok osadenstva ďakujem za zábavu, bolo fajn, na budúce dáme dve noci isto.
Admin dik za fórum na budúce oslavujeme.
A nakoniec republika, ďakujem ti za včerajšiu zábavu a aj za dnešny trest po ceste domov. :mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Josef
Příspěvky: 13
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:22 pm

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od Josef »

Pepa děkuje Všem za krásnou akci.
Jidlo, pití,elektrika do eauta,to nemělo chybu. No a odborně hlavně baterky a baterky...zrovna ty mobilní nabíjím z ds, protože ty stacionární jsou kapacitně malý baterky.
Pro zajímavost asi 5 nabíjení,cca 5-20 min a pak kolona D1 na hodinu.Jak je čas relativní.
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od zbek »

ty jsi cestou domu 5x nabijel? Pak ses kousl v koloně ? Ty jsi jel ze srazu do Chorvatska ? :D
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od ota »

Tímto apeluji na Sosnu aby se konečně na fóru zaregistroval ... :)
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od diablo007 »

ota píše:Tímto apeluji na Sosnu aby se konečně na fóru zaregistroval ... :)
Sosna to pod tíhou argumentů provedl ještě v sobotu a admin mu to tváří v tvář potvrdil :lol:
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od JonasPP »

diablo007 píše:
ota píše:Tímto apeluji na Sosnu aby se konečně na fóru zaregistroval ... :)
Sosna to pod tíhou argumentů provedl ještě v sobotu a admin mu to tváří v tvář potvrdil :lol:
Akože takto??? :cheers:
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od youda »

Ano ano, byla to výborná akcička. Děkuji za skvělý pokec, získal jsem spoustu nových poznatků!

Ačkoliv jak se připozdívalo, tak se mi zdálo, že někteří zasloužilí členové již mluvili značně z cesty. Jejich večerní komunikační protokol totiž obsahoval hodně prodlev, opakování slov či celých větných celků a tak trochu tam chyběla možnost přepínání mezi režimy vysílání a příjem. Ale to bude asi moje chyba - abstinent to má na akcích vždycky těžké.

Speciální poděkování potom směřuji k Abramsovi, který mne na místě podaroval větší verzí Temelínského hasičáku. Dodnes si však nejsem jist, jestli ten hasičák vteřinu předtím nesundal ze zdi hospody. Snad ne...

Každopádně nový plašič průserů jsem umístil na čestné místo, hned vedle bateriového odpojovače:
IMG_20200713_154902.jpg
Starší menší plašič průserů, který jsem od Abramse dostal již dávno, jsem pak nad ránem obřadně předal Vítkovi, neboť jsem zjistil, že ten má u svojí FVE detektor CO, CO2, NOx i Metanu, ale nemá plašič! Tak teď už ho má a doufám, že nám sem pak plácne i foto, kam ho umístil.

Díky všem!
Youda
Naposledy upravil(a) youda dne pon črc 13, 2020 9:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od hurvayz »

moje chyba - abstinent to má na akcích vždycky těžké.
Přijeď heslo: opít Youdu!
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
atlas
Příspěvky: 9
Registrován: pon kvě 13, 2019 9:27 pm

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od atlas »

byla to paráda :), moc děkuju honza
Cyberon
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 13, 2017 9:34 am
Bydliště: Votice

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od Cyberon »

Sraz se povedl a jsem rád, že jsem se i s některými osobně poznal. Včetně admina, který fórum založil. Osobně jsme spolu i podiskutovali. A rád se dostavím na plánovanou výroční akci.
Děkuji Volente za pořádání akce a Marshal64 za masíčko. Vítkovi ještě jednou děkuji za bočníky, které mi přenechal JonasPP.
I když tedy skoro nepiju, ale občas něco ochutnám, tak bych chtěl poděkovat beethowenovi za ochutnávku jeho tekutého ovoce.
A všem ostatním děkuji za přátelskou atmosféru, která na srazu nás solárně postižených panovala.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od Vitek »

youda píše:Ano ano, byla to výborná akcička. Děkuji za skvělý pokec, získal jsem spoustu nových poznatků!

Ačkoliv jak se připozdívalo, tak se mi zdálo, že někteří zasloužilí členové již mluvili značně z cesty. Jejich večerní komunikační protokol totiž obsahoval hodně prodlev, opakování slov či celých větných celků a tak trochu tam chyběla možnost přepínání mezi režimy vysílání a příjem. Ale to bude asi moje chyba - abstinent to má na akcích vždycky těžké.

Speciální poděkování potom směřuji k Abramsovi, který mne na místě podaroval větší verzí Temelínského hasičáku. Dodnes si však nejsem jist, jestli ten hasičák vteřinu předtím nesundal ze zdi hospody. Snad ne...

Každopádně nový plašič průserů jsem umístil na čestné místo, hned vedle bateriového odpojovače:
Příloha IMG_20200713_154902.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Starší menší plašič průserů, který jsem od Abramse dostal již dávno, jsem pak nad ránem obřadně předal Vítkovi, neboť jsem zjistil, že ten má u svojí FVE detektor CO, CO2, NOx i Metanu, ale nemá plašič! Tak teď už ho má a doufám, že nám sem pak plácne i foto, kam ho umístil.

Díky všem!
Youda

Zdar zdar, chci upřímně poděkovat docentovi za luxusní jízdu po našem tankodromu, a dál Vám všem kterým sem stihnul na srazu podat ruku...
Jak píše youda, byl jsem obdarován a plašič je namontován... tak aby to bylo co neztěžší jak sundat tak použít. doufám že nebudu hledat klíče moc dlouho neboť jsem zjistil že 50CU lano už nemůže posloužit jako ochrana před zkratem...
20200714_202028.jpg

taky vidíte na přiložených fotografiích výbavičku proti přepětí, zkratu, případně dle vlastního uvážení. některé nástroje jsou slušně odizolovány, doporučuji zvážit také jejich pořízení a případně vhodné umístění.


ahoj V.
20200714_202022.jpg
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od mypower.cz »

Přidávám další fotky od dvojice, která byla také na srazu: reksohc a Mária
sraz0001.jpg
sraz0002.jpg
sraz0003.jpg
sraz0004.jpg
sraz0005.jpg
sraz0006.jpg
sraz0007.jpg
sraz0008.jpg
sraz0009.jpg
sraz0010.jpg
Padádní fotky. Moc díky.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: IV. sraz příznivců FV a tohoto fóra 11.7 2020

Příspěvek od diablo007 »

Teda většina těch fotek vypadá jak od nějakého paparazzi z dálky aby o něm nikdo nevěděl

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek