Řídící jednotka na kolo

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Řídící jednotka na kolo

Příspěvek od Matess »

Uvažuji o přestavbě kola. Mám tam aktuálně magicpie controller na 48V a je to hrozná nuda. Nechce to nějak jet přes 20A přestože je tam nastaveno víc. Měl jsem na starém kole 60V 34A řídící jednotku a to byla docela zábava a chtěl bych aby kolo bylo opět zábavné.

Motor mám magicpie2 a ten něco snese.

Držet se toho motoru nebo nějaký jiný?

hub motor nebo středový?

Legální provoz (asistence, limit rychlosti)?

Pokud hub motor tak bych se asi chtěl zbavit obdelníku a chtěl bych sinus.

Display, bms, wattmetr?

Co doporučíte?
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Řídící jednotka na kolo

Příspěvek od Matess »

zvažoval jsem nějakou lepší řídící jednotku a k tomu cycle analyst, ale nevím zda se držet 48V, nebo jít po hlavě do 72V (20s)...
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Řídící jednotka na kolo

Příspěvek od Matess »

Rozhodl jsem se jít cestou střední to jest 16s liion. Díky všem co ode mě koupili moje 18650... přihodil jsem jednou tolik a nakoupil nové 21700. Pokud tam dostanu všech 144 článků (o čemž pochybuji) bude to mít asi 2,5kWh. Včerejšek jsem strávil kreslením, tiskem a lepením krabice kterou bych chtěl dostat do rámu kola - prakticky se tam vleze jen řídící jednotka, baterka a bms - nabíječka není šance a i tak se obávám že článků bude muset být o 16 méně.

Rozebral jsem prapůvodní baterii a chtěl ji dostat z rámu ven což teda nebyl vůbec lehký úkol. Co mě ale překvapilo tak na článcích úplně dole je vidět něco jako koroze. Původně jsem si myslel že je to neočištěné tavidlo, ale všiml jsem si že čím níže to je tím je to více rezavé. Že by články svoji hmotností praskly ty spodní kousky a vytekl ven elektrolyt?

Stara Baterie
stara baterka.jpg
Detail koroze
koroze.jpg
Navrh nove krabice
batbox.png
Testfit papírové verze
papirovy box.jpg
Uživatelský avatar
Klasik
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 20, 2022 5:55 pm

Re: Řídící jednotka na kolo

Příspěvek od Klasik »

Spodní články jsou nejspíš rozdrcené tou hmotností a vibracemi za jízdy.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Řídící jednotka na kolo

Příspěvek od Matess »

došel jsem ke stejnému závěru.... jen doufám že nová baterie tím že bude v plastových úchytech tohle neudělá.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek