Náhrada klasické UPS

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
Marek_
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 06, 2020 9:10 am

Náhrada klasické UPS

Příspěvek od Marek_ »

hledám řešení postavené na komponentech pro FV systémy a LiFePo4 pro dosluhující UPS (servery, switche). Potřebuji odzálohovat 1500 W po dobu cca 2 hod. nejlépe v ON-LINE režimu bez připojených FV panelů. Bylo by možné něco poskládat z dostupných komponent na trhu ?
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Náhrada klasické UPS

Příspěvek od Matess »

Ano, já takhle využívám axperty. Sám na tyto věci mám 3kW 24V verzi a používám (bazarové) 200Ah LiFePO4 baterie s reálnou kapacitou 180Ah. Vydrží mi to cca 3 hodiny (mám okolo 1000W+ odběr), což je dost času na dovezení a zprovoznění centrály...
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Náhrada klasické UPS

Příspěvek od PavelR »

Odbornici na axpert mozna opravi ale axpert king je vlastne AC-DC-AC tedy online ups.
K lifepo nejakou rozumnou bms a mas z toho peknou ups za rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Náhrada klasické UPS

Příspěvek od diablo007 »

Důležitá otázka je jestli se s připojením panelů do budoucna počítá. Každopádně není nutné brát jen Kinga funkci UPC umi defakto každý Axpert
Marek_
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 06, 2020 9:10 am

Re: Náhrada klasické UPS

Příspěvek od Marek_ »

Děkuji všem za příspěvky.

Sestava Axpert King 5kW + 1 x Pylontech 3000 by měla být dostačující pro danou délku zálohy ?
Marek_
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 06, 2020 9:10 am

Re: Náhrada klasické UPS

Příspěvek od Marek_ »

diablo007 píše:Důležitá otázka je jestli se s připojením panelů do budoucna počítá. Každopádně není nutné brát jen Kinga funkci UPC umi defakto každý Axpert
Zatím neuvažuji. S čím bych měl počítat před koupí s případným budoucím rozšířením o panely ?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Náhrada klasické UPS

Příspěvek od diablo007 »

No otázka směřovala tam že kupovat dráhy solární komplet bez toho aby jsi připojoval panely je nesmysl. Kupovat axpert king kvůli jeho konverzi a ztrátám jako UPC je opět nesmysl. Pokud jde jen o zálohu za UPC stačí jakýkoliv Ekw měnič s PWM regulátorem za 1/3 ceny Kinga a udělá svoji práci také
Marek_
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 06, 2020 9:10 am

Re: Náhrada klasické UPS

Příspěvek od Marek_ »

Zatím jsem narazil na jiné měniče, ale mají dobu přepnutí něco pod 20ms. Nejsem si jist jestli je to vhodné pro servery a switche.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Náhrada klasické UPS

Příspěvek od PavelR »

zdroje v PC umi preklenout urcitou dobu z kondenzatoru - obvykle UPS lineinteractiv zvladaji no problem.
nizko prikonovy haraburd jako jsou switche, routery, ruzne prevodniky atp je idealni napajet primo z napeti aku ktery je udrzovan adekvatnim nabijecem. Se serverem to uz je trosku potiz.
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Náhrada klasické UPS

Příspěvek od Matess »

osobně axpert běhá bez problému. Používáme servery vlastní konstrukce a zdroje od seasonicu a problém nikdy nebyl 20ms je opravdu prd. Jediné kdy to axpert nedal bylo když odešel switch a jeho zdroj byl ve zkratu. Bohužel tehdy padl celý bod, protože switch neměl vlastní jistič. Je otázka zda je třeba lifepo4 k ups... liion poslouží taky dobře. Beru co je zrovna levnější.

edit:
dokonce musim rict, ze kdyz tam vypadla elektrika a bylo to pred lety bez ups, tak zapnout to po nahozeni elektriny byl hrozny porod... Byl tam hlavni jistic u elektromeru a podruzny v rozvadeci... clovek nahodil jeden a vypadl druhy a v jednom bylo lepsi proste ze vsech veci vytahat elektriku nahodit to a potom postupne zapinat. Co je tam axpert tak tohle nebyl problem... tam kde to nedal 25A jistic to 3000VA verze zvladla rozjet na prvni dobrou...

Uz aktualne delame bud jen DC ups, nebo s axpertem... vsechny apc co jsme mely rusime... ty mrchy nici baterky jak svina.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek