Clo na panely

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Clo na panely

Příspěvek od PavelR »

drama píše:
PavelR píše: Videl jsem dokument o tom jak tam lide pracuji hruza a realita bez kamer bude horsi. Ale pokud by se uvalilo vysoky clo na vse z ciny a teoreticky by se zacalo vyrabet v mistech spotreby a v nasich koncinach se ekonomika tim padem roztocila a vse by bylo krasny tak si nemyslim ze by to lidem z ciny a podobnych zemi pomohlo. spise naopak. tovarny se zavrou a co pak?
neverim ze by to misni rezim jen tak zabalil jak u nas ....
Já myslím, že by to pomohlo na obou stranách. Obě ekonomiky by se orientovaly na lokální poptávku a ten prvotní čínský šok by mohl být impulsem revoluce. Alespoň v dějinách je takových příkladů mnoho. Nedělejme si iluze, že nelidské podmínky v továrnách ve třetím světě jsou jedinou možnou cestou. Nakupováním těmto lidem pomůžete jen zdánlivě...
Mame na to halt jinej nazor. Myslim ze v tech koncinach vladne jina mentalita. Nedokazu si predstavit tu revoluci.Lide co tam vladnou to bez boje do konce nepusti .... dalsi priklad by byla sev korea ten pitomec by byl snad schopnej odpalit atomovku nez revoluci ....
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od drama »

Já mám naději i pro Severní Koreu a Kubu :).
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Clo na panely

Příspěvek od PavelR »

drama píše:Já mám naději i pro Severní Koreu a Kubu :).
S tim souhlas taky doufam ze to v techto zemich dobre dopadne a pujde k lepsimu
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Clo na panely

Příspěvek od joseff »

???
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Clo na panely

Příspěvek od rimi »

drama píše:Já mám naději i pro Severní Koreu a Kubu :).
Jak kuba prezila ropny zlom:
http://vimeo.com/41758983
Myslim, ze mozna nas to ceka vsechny, diktatury i korporatury
Pavel.Simon
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:13 pm
Bydliště: Liptov

Re: Clo na panely

Příspěvek od Pavel.Simon »

drama píše:
PavelR píše: Videl jsem dokument o tom jak tam lide pracuji hruza a realita bez kamer bude horsi. Ale pokud by se uvalilo vysoky clo na vse z ciny a teoreticky by se zacalo vyrabet v mistech spotreby a v nasich koncinach se ekonomika tim padem roztocila a vse by bylo krasny tak si nemyslim ze by to lidem z ciny a podobnych zemi pomohlo. spise naopak. tovarny se zavrou a co pak?
neverim ze by to misni rezim jen tak zabalil jak u nas ....
Já myslím, že by to pomohlo na obou stranách. Obě ekonomiky by se orientovaly na lokální poptávku a ten prvotní čínský šok by mohl být impulsem revoluce. Alespoň v dějinách je takových příkladů mnoho. Nedělejme si iluze, že nelidské podmínky v továrnách ve třetím světě jsou jedinou možnou cestou. Nakupováním těmto lidem pomůžete jen zdánlivě...
Do tohto stavu sme sa dostavali za posledných 50 rokov. A to bola zmena "k dobrému" - k pohodlnejsiemu. Ak si niekto myslí, že zmena bude ľahká a ľen malým šokom a ktorom si prečíta na webe pri ranajkach, tak je naivný.
Clo Nic nevyriesilo nikdy, len veci zhoršilo. Revolúcia tiež nie je pohodové riešenie, po ktorom sa všetci zrazu majú lepšie a sú šťastní. Pomali zabudame na to ako bolo pred 1989 u nás, o com sme snivali po revolúcii a kam sme sa dostali. A to nezabudajte, že to bola "nežná" a spotrebná revolúcia.
P.S.: docitali ste sa kde skončí to vybrané clo? Na čo sa vlastne použije? V 2012 sa nainštalovalo v Európe okolo 13 GW FVE. Ceny panelov sú okolo 0,42 €/Wp, clo ma byt až 95%, povedzme len 50%. Povedzme, že len polovičná panelov bude z činy a tento rok sa kúpi, nainstaluje 10 GW - stále je to cez 1 000 000 000 € cez jednu miliardu EURO. A kde skončia? V rozvoji nášho FV priemyslu? Sotva.
1. 4 x 225 Wp Sunway do 24/135 AGM do 1 x Involar 250 W z i4WiFi - beží večer
2. 4 x 225 do 4 Involar od i4WiFi - beží občas (riešim druhý akumulátor)...
https://EnergiaWeb.sk
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od drama »

Omlouvám se, ale nějak Váš příspěvek nechápu. Do jakého "tohto stavu" jsme se dostávali posledních 50 let? A proč zrovna "50 let"?
Rozhodně jsme na tom řádově lépe než před rokem 1989 a všem lidem v totalitních režimech bych tuto změnu doporučil. To, že to není ideální, je spíše už otázka morálního jednání jednotlivce a ta se k lepšímu mění těžko a pomalu.
Pokud je volba, věci z Číny nekupuji a u FV panelů ta volba naštěstí je.
Nevidím problém v tom, že peníze z cla půjdou jinam, FV průmyslu pomůže právě to clo. Není důvod jim ještě vybrané clo dát.
Pavel.Simon
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:13 pm
Bydliště: Liptov

Re: Clo na panely

Příspěvek od Pavel.Simon »

drama píše:Omlouvám se, ale nějak Váš příspěvek nechápu. Do jakého "tohto stavu" jsme se dostávali posledních 50 let? A proč zrovna "50 let"?
Rozhodně jsme na tom řádově lépe než před rokem 1989 a všem lidem v totalitních režimech bych tuto změnu doporučil. To, že to není ideální, je spíše už otázka morálního jednání jednotlivce a ta se k lepšímu mění těžko a pomalu.
Pokud je volba, věci z Číny nekupuji a u FV panelů ta volba naštěstí je.
Nevidím problém v tom, že peníze z cla půjdou jinam, FV průmyslu pomůže právě to clo. Není důvod jim ještě vybrané clo dát.
Do stavu, že väčšinu veci vozime z Činy. Prečo 50: možno 39, možno 66, proste krátko po WWII.
A áno je to lepšie ako pred 1989, ja si ten cas pamätám. Ale lepšie nemusí byť dobré alebo najlepšie.
A podľa mna to clo nie je o tom, že čínske panely sú dotované alebo podobne, je to v niečom inom. A je to podstatne širšie...
K rozhodnutiu nekupovat čínske veci gratulujem.
Ale s tým, že ako strašne vykoristujeme čínskych ľudí sa dá súhlasiť ale iba čiastočne. I pre množstvo z nich je to obrovský krok k lepšiemu (opäť to neznamená že perfektne).
A opakujem clo je utlacaelsky nástroj a nie je pozitívny.
1. 4 x 225 Wp Sunway do 24/135 AGM do 1 x Involar 250 W z i4WiFi - beží večer
2. 4 x 225 do 4 Involar od i4WiFi - beží občas (riešim druhý akumulátor)...
https://EnergiaWeb.sk
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od střídač »

Pokud si odmyslíme veškeré politické ekonomické teorie, pak je nezpochybnitelné, že nákup jakéhokoli zboží ze zahraničí škodí. Ono totiž s nákupem čehokoli předáváme i zisk. No a když nebudeme mít zisk doma, postupně a vcelku bezpečně zchudneme. Ono je to totiž stejně jak v zaměstnání. Pokud zisk utratíme za blbosti, nezbude na výplaty, což je jistě nepříjemnost. Stejně, pokud stát vykrmuje armádu úředníků, zbytek prostředků občanů se zmenšuje, což zase jen vede k stavu dneška.
Z krátkodobého hlediska ony nákupy z Číny šetří naše kapsy, leč a to je podstatné, po jistém čase onen stav se stává neudržitelný. Politická reakce ve všech případech je: napaříme na to clo. Pokud to bylo před clen špatný, pak po tomto kroku je k mizérii vcelku nedaleko. Ono to clo ve své podstatě putuje do státního rozpočtu, kde se s ním mohou stát dvě věci. Vyztuží rozpočet, což vždy vede k nárůstu úředníků, a nebo zadotujeme vybrané. No a tento scénář je tím posledním a k tomu definitivním podlomením ekonomiky.

V každém případě jde o hloupost vlády. Tentokrát té Unijní. Čert nám byt tu zasranou unii dlužen. Ale houby čet, Klaus nás do toho svrabu dostal. Podpálit, pochcat a zasypat vápnem.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od drama »

Hloupost EU? To mi přijde jako silné tvrzení. Vezmu modelový příklad. Někdo vyrábí produkt A při kterém vzniká jed B, který buď unikne do prostředí, nebo se složitým a drahým procesem rozštěpí na neškodný produkt C. V zemi X je vypouštění B zakázáno, v zemi Y povoleno. Je opravdu tak hloupé v zemi X uvalit clo na produkt A dovážený z Y?
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Clo na panely

Příspěvek od rimi »

drama píše:Hloupost EU? To mi přijde jako silné tvrzení. Vezmu modelový příklad. Někdo vyrábí produkt A při kterém vzniká jed B, který buď unikne do prostředí, nebo se složitým a drahým procesem rozštěpí na neškodný produkt C. V zemi X je vypouštění B zakázáno, v zemi Y povoleno. Je opravdu tak hloupé v zemi X uvalit clo na produkt A dovážený z Y?
Pokud to mame ted nastaveno tak, ze emise se vykupuji povolenkama, je levnejsi vyrabet tam, kde se vypalne neplati.
A k tomu clu, myslim, ze je to mene skodlive nez veskere dotace.
Nac musi EU dotovat vyrobu cukru a vyvazet ho do trtinovych zemi?
K cemu nam je spolecny trh, kdyz mame rozdilne dotace?
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od střídač »

drama píše:Hloupost EU? To mi přijde jako silné tvrzení. Vezmu modelový příklad. Někdo vyrábí produkt A při kterém vzniká jed B, který buď unikne do prostředí, nebo se složitým a drahým procesem rozštěpí na neškodný produkt C. V zemi X je vypouštění B zakázáno, v zemi Y povoleno. Je opravdu tak hloupé v zemi X uvalit clo na produkt A dovážený z Y?
Úmyslně jsem uvedl příspěvek "Pokud si odmyslíme veškeré politické ekonomické teorie" a předpokládal jsem, že to stačí. No, jak vidím, nestačí, je nutno doplnit: a veškeré ENVIROMENTÁLNÍ POLITICKÉ kecy.
Pavel.Simon
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:13 pm
Bydliště: Liptov

Re: Clo na panely

Příspěvek od Pavel.Simon »

střídač píše:
drama píše:Hloupost EU? To mi přijde jako silné tvrzení. Vezmu modelový příklad. Někdo vyrábí produkt A při kterém vzniká jed B, který buď unikne do prostředí, nebo se složitým a drahým procesem rozštěpí na neškodný produkt C. V zemi X je vypouštění B zakázáno, v zemi Y povoleno. Je opravdu tak hloupé v zemi X uvalit clo na produkt A dovážený z Y?
Úmyslně jsem uvedl příspěvek "Pokud si odmyslíme veškeré politické ekonomické teorie" a předpokládal jsem, že to stačí. No, jak vidím, nestačí, je nutno doplnit: a veškeré ENVIROMENTÁLNÍ POLITICKÉ kecy.
Akýkoľvek mantinelizmus, napr. "veškeré ENVIROMENTÁLNÍ POLITICKÉ kecy" je veľmi škodlivý. Lebo blondíny sú sprosté, policajti tupí, politici skorumpovaní, enviromentalisti klamári, ... česi ..., slováci ..., jadrová energia je lacná, jadrová energia je zlá, ...
Vždy je to o konkrétnej situácii.
Tuto je fórum o ostrovných systémoch - je to najmä z dôvodu ekonomiky ale aj práve tej zodpovednosti za to čo po nás zostane našim potomkom. A to, že produkujeme viac svinstva a škodíme Zemi ako väčšina našich predkov som hlboko presvedčený. A nemyslím, že sú to kecy.
A znovu opakujem a pridám - clá, regulácie a dotácie sú viac škodlivé a zlé nástroje. Najmä pri súčasnej nezodpovednej politike (štátnej, EU aj celosvetovej).
1. 4 x 225 Wp Sunway do 24/135 AGM do 1 x Involar 250 W z i4WiFi - beží večer
2. 4 x 225 do 4 Involar od i4WiFi - beží občas (riešim druhý akumulátor)...
https://EnergiaWeb.sk
Pavel.Simon
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:13 pm
Bydliště: Liptov

Re: Clo na panely

Příspěvek od Pavel.Simon »

střídač píše:Pokud si odmyslíme veškeré politické ekonomické teorie, pak je nezpochybnitelné, že nákup jakéhokoli zboží ze zahraničí škodí. Ono totiž s nákupem čehokoli předáváme i zisk. N....
A keď pôjdem do krajností: akýkoľvek nákup škodí. Ono totiž s nákupem čehokoli předáváme i zisk. Tak je vlastne dobré si všetko vyrobiť sami. No len keď budeme zmenšovať merítko, tak sa to týka aj jednotlivcov a rodín. A tam je každému jasné, že je to nezmysel. Prečo by to mal byť zmysel pri väčšom meradle (štátnom).
Problém nie je nákup v zahraničí, ale práve tá nevyváženosť: nakupovať o mnoho viac vonku ako si vyrobiť doma - i napriek tomu, že je tu priestor na vlastnú produkciu....
1. 4 x 225 Wp Sunway do 24/135 AGM do 1 x Involar 250 W z i4WiFi - beží večer
2. 4 x 225 do 4 Involar od i4WiFi - beží občas (riešim druhý akumulátor)...
https://EnergiaWeb.sk
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od střídač »

Pavel.Simon píše:A keď pôjdem do krajností:
Ano, každá krajnost je pitomost. Přichází k úvaze Pareto optimální stav. Je to stav, kdy je možné si zlepšovat pozici jen na úkor jiného. Máme li dva krajní body (soběstačnost závislost), pak je mezi těmito krajními body spojitá křivka s maximem jenž právě charakterizuje ono Paretovo optimum. Křivku neumíme spočítat, dokonce neumíme spočítat ani to optimum, je to jen myšlenková konstrukce jenž ale koreluje se skutečným stavem. Dovozuji: je hloupost dovážet panely z Číny, je hloupost si dělat panely domy. Mezi těmito krajními body se optimálně pohybujeme. Clo tento proces jen krajně pokřiví, až zhorší a zlikviduje.

No z druhé strany, za ty peníze z Číny, no nekup to. Pareto optimální stav je silně nachýlen ve prospěch Číny.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od drama »

Inu, já považuji enviroNmentální otázky za jedny z nejdůležitějších a EU není myšlenkový konstrukt u kterého bychom mohli tu či onu část zanedbat. Ale asi je zbytečné o tom dále polemizovat.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od střídač »

drama píše:Inu, já považuji enviroNmentální otázky za jedny z nejdůležitějších a EU není myšlenkový konstrukt u kterého bychom mohli tu či onu část zanedbat. Ale asi je zbytečné o tom dále polemizovat.
Usuzuji, že zdroj vašeho příjmu ústí z peněz EU, které jsme tam plnými hrstmi nasypali. Ach jo!
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od drama »

Tak to se opravdu mýlíte. Zdroj mého příjmu nemá s EU nic společného :). A jen pro Vaši informaci EU sype plnými hrstmi nám, bilanci lze lehce dohledat.
Ondřej

Re: Clo na panely

Příspěvek od Ondřej »

Čínská lekce americkým a evropským výrobcům fotovoltaiky (Publikováno: 01.03.2013)
http://news.e-republika.cz/article1538- ... tovoltaiky
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Clo na panely

Příspěvek od mypower.cz »

lwq píše:Kua do prd_le uz s Evropskou Unii ... To je porad neco ... A korun tomu nasadi ti nasi vysoce placeni debilo_e ve vlade !!! Sakra !

... Kanada volaaa ...
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1943 ... u-v-kanade

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek