Clo na panely

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Clo na panely

Příspěvek od kybos »

To je jednoduché, to clo zaplatí dovozce ( ten je evidovaný) a je na něm, zda jej má potom komu přefakturovat nebo zda s ním při tvorbě ceny pro prodej počítal.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od xmasin »

Obávám se, že clo zaplatí konečný zákazník. Podle tohodle dokumentu http://www.i4wifi.cz/img.asp?attid=267920 musí prodejce nahlásit kolik a jakých panelů prodal konkrétnímu zákazníkovi včetně identifikačních údajů zákazníka přímo celnímu úřadu a ten případně vyměří clo, které musí zákazník zaplatit přímo celnímu úřadu.
steve
Příspěvky: 21
Registrován: sob úno 16, 2013 9:55 am

Re: Clo na panely

Příspěvek od steve »

xmasin píše:Obávám se, že clo zaplatí konečný zákazník. Podle tohodle dokumentu http://www.i4wifi.cz/img.asp?attid=267920 musí prodejce nahlásit kolik a jakých panelů prodal konkrétnímu zákazníkovi včetně identifikačních údajů zákazníka přímo celnímu úřadu a ten případně vyměří clo, které musí zákazník zaplatit přímo celnímu úřadu.
bohužel to vypadá,že to tak je,i když je to pěkná blbost kupovat něco a ani nevědět kolik to vlastně stojí
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Clo na panely

Příspěvek od LIX »

Aspon že na amorfy sa to nevzťahuje.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od xmasin »

LIX píše:Aspon že na amorfy sa to nevzťahuje.
A amorfy v Číně dělají? Zatím jsem viděl jen poly/mono krystaly.
steve
Příspěvky: 21
Registrován: sob úno 16, 2013 9:55 am

Re: Clo na panely

Příspěvek od steve »

LIX píše:Aspon že na amorfy sa to nevzťahuje.
Tak to bych měl být v klidu,pro mě je to asi jediná možná volby :) ,ale mě se nelíbí ten princip :(
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od Pan Taum »

Z laického pohledu vidím jednoduchou kličku - založí se sro na bílého koně, firma nakoupí mraky panelů, které prodá "bez dokladu" a až přijde čas na placení cla řízeně zkrachuje. Efektivní vyjebávka s celou slavnou EU.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Clo na panely

Příspěvek od gupa »

Jo to by muselo být tak rychlý, jak prodej ČSA za 68 milionů Korejcům.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Clo na panely

Příspěvek od PavelR »

rob.brno píše:
PavelR píše:Pochopil jsem správně že panel dnes koupím na 4563,- a v budoucnu mi můžou dovyměřit clo např 50%?
Ano.
Otázka je jak zpětně zjistí aktuálního majitele panelu. U on-grid FVE má ERU s/n. panelů evidovány, ale u jiných nemají moc čeho se chytit.

V tom pripade nemam problem. zaregistruju se pod fiktivnim jmenem a adresou, telefonem, objednam, prijedu, zaplatim hotove, pozbydu zaruku, strham stitky.

coze to je za panely? aaale to je uz dva roky staryyyy
steve
Příspěvky: 21
Registrován: sob úno 16, 2013 9:55 am

Re: Clo na panely

Příspěvek od steve »

PavelR píše:

V tom pripade nemam problem. zaregistruju se pod fiktivnim jmenem a adresou, telefonem, objednam, prijedu, zaplatim hotove, pozbydu zaruku, strham stitky.

coze to je za panely? aaale to je uz dva roky staryyyy
A neni tohle podvod? :oops: Jde v tomhle státě být poctivý ? To je otázka :roll:
Jestli nebudou prodejci chtít prokázat totožnost.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Clo na panely

Příspěvek od tomas »

rob.brno píše:
PavelR píše:Pochopil jsem správně že panel dnes koupím na 4563,- a v budoucnu mi můžou dovyměřit clo např 50%?
Ano.
Otázka je jak zpětně zjistí aktuálního majitele panelu. U on-grid FVE má ERU s/n. panelů evidovány, ale u jiných nemají moc čeho se chytit.
ERÚ s/n panelů neeviduje.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
rob.brno
Příspěvky: 960
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Clo na panely

Příspěvek od rob.brno »

tomas píše:
rob.brno píše:
PavelR píše:Pochopil jsem správně že panel dnes koupím na 4563,- a v budoucnu mi můžou dovyměřit clo např 50%?
Ano.
Otázka je jak zpětně zjistí aktuálního majitele panelu. U on-grid FVE má ERU s/n. panelů evidovány, ale u jiných nemají moc čeho se chytit.
ERÚ s/n panelů neeviduje.
Co mám informace, tak S/N panelů se dokládají spolu s elměrem a střídačem k žádosti o licenci.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Clo na panely

Příspěvek od PavelR »

steve píše:
PavelR píše:

V tom pripade nemam problem. zaregistruju se pod fiktivnim jmenem a adresou, telefonem, objednam, prijedu, zaplatim hotove, pozbydu zaruku, strham stitky.

coze to je za panely? aaale to je uz dva roky staryyyy
A neni tohle podvod? :oops: Jde v tomhle státě být poctivý ? To je otázka :roll:
Jestli nebudou prodejci chtít prokázat totožnost.
podvod? ano. za chvili bude clo a dane i za to ze se clovek narodi. nejdriv zakazou samoinstalaci zarizeni OZE pak clo co bude dal??? budou mi kotrolovat elmer za menice a budu platit dan ze slunce? to jsem se zas nas......

nemam problem z pravidly. ale do jiste miry. pokud se mnou chce vlada vyj....at tak se budu cukat.

prokazat totoznost jedine. ale ja jdu vyzvednout zbozi pro pana XX mam tu potvrzenou objednavku a hotovost nechcete?
tak ne no.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Clo na panely

Příspěvek od mypower.cz »

PavelR píše:dane i za to ze se clovek narodi
to uz existuje, jmenuje se to zdravotni pojisteni a vyvazat se z toho nejde.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Clo na panely

Příspěvek od PavelR »

mypower.cz píše:
PavelR píše:dane i za to ze se clovek narodi
to uz existuje, jmenuje se to zdravotni pojisteni a vyvazat se z toho nejde.
pravda. tento system mi nevyhovuje. neplatim zdravotni = jsem nemocny? muj problem
idealni by byl model soukr pojisteni.
clovek se pojisti na to co uzna za vhodne a pravdepodobne a na kolik si zvoli. zbytek bud doplati nebo pokryje pojistka.
napr. kouris drazsi pojistka nekouris levnejsi (jsem kurak)

proc to jde u aut kde je obrovske kryti za par tisic rocne a nejde u zdravotniho a socialniho. a tomuto rikaji svoboda.
steve
Příspěvky: 21
Registrován: sob úno 16, 2013 9:55 am

Re: Clo na panely

Příspěvek od steve »

PavelR píše:
mypower.cz píše:
PavelR píše:dane i za to ze se clovek narodi
to uz existuje, jmenuje se to zdravotni pojisteni a vyvazat se z toho nejde.
pravda. tento system mi nevyhovuje. neplatim zdravotni = jsem nemocny? muj problem
idealni by byl model soukr pojisteni.
clovek se pojisti na to co uzna za vhodne a pravdepodobne a na kolik si zvoli. zbytek bud doplati nebo pokryje pojistka.
napr. kouris drazsi pojistka nekouris levnejsi (jsem kurak)

proc to jde u aut kde je obrovske kryti za par tisic rocne a nejde u zdravotniho a socialniho. a tomuto rikaji svoboda.
jo,souhlas,každej svépravnej,plnoletej občan by měl mít sám za sebe odpovědnost,já od státu nic nechci,tak proč po mně pořád něco chce,já si jako OSVČ vydělám za měsíc 5000,-Kč,dám minimální zdravotní a sociální-to musim,2000 kč do benzínu a jsem v minusu.má to cenu? a nechci soc.dávky apod.,tak ať mě nechaj žít!!!už začínám byt nas...štvanej.tak toho radši nechám
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od drama »

Já osobně nemám nic proti clu na cokoliv z Číny. Mám k tomu hned několik důvodů. Předně nízká cena např. FV panelů je vykoupena tím, že továrny naprosto nehorázně devastují životní prostředí a současně tím, že dělníci dostávají mizerný plat, mají nesnesitelné životní podmínky a je nedostatečně chráněno jejich zdraví. Dále nakupovat cokoliv od tohoto totalitního státu znamená nepřímo podporovat teror a genocidu. V neposlední řadě vozit něco přes půl světa je rovněž značně nešetrné vůči ŽP.
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Clo na panely

Příspěvek od rimi »

Souhlas, myslim, ze clo je dobre i pro regulaci nezamestnanosti, spis nez plne obchody levneho nekvalitniho zbozi vyrabet neco doma.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Clo na panely

Příspěvek od PavelR »

drama píše:Já osobně nemám nic proti clu na cokoliv z Číny. Mám k tomu hned několik důvodů. Předně nízká cena např. FV panelů je vykoupena tím, že továrny naprosto nehorázně devastují životní prostředí a současně tím, že dělníci dostávají mizerný plat, mají nesnesitelné životní podmínky a je nedostatečně chráněno jejich zdraví. Dále nakupovat cokoliv od tohoto totalitního státu znamená nepřímo podporovat teror a genocidu. V neposlední řadě vozit něco přes půl světa je rovněž značně nešetrné vůči ŽP.
Videl jsem dokument o tom jak tam lide pracuji hruza a realita bez kamer bude horsi. Ale pokud by se uvalilo vysoky clo na vse z ciny a teoreticky by se zacalo vyrabet v mistech spotreby a v nasich koncinach se ekonomika tim padem roztocila a vse by bylo krasny tak si nemyslim ze by to lidem z ciny a podobnych zemi pomohlo. spise naopak. tovarny se zavrou a co pak?
neverim ze by to misni rezim jen tak zabalil jak u nas ....
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Clo na panely

Příspěvek od drama »

PavelR píše: Videl jsem dokument o tom jak tam lide pracuji hruza a realita bez kamer bude horsi. Ale pokud by se uvalilo vysoky clo na vse z ciny a teoreticky by se zacalo vyrabet v mistech spotreby a v nasich koncinach se ekonomika tim padem roztocila a vse by bylo krasny tak si nemyslim ze by to lidem z ciny a podobnych zemi pomohlo. spise naopak. tovarny se zavrou a co pak?
neverim ze by to misni rezim jen tak zabalil jak u nas ....
Já myslím, že by to pomohlo na obou stranách. Obě ekonomiky by se orientovaly na lokální poptávku a ten prvotní čínský šok by mohl být impulsem revoluce. Alespoň v dějinách je takových příkladů mnoho. Nedělejme si iluze, že nelidské podmínky v továrnách ve třetím světě jsou jedinou možnou cestou. Nakupováním těmto lidem pomůžete jen zdánlivě...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek