Problém s přihlášením

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Problém s přihlášením

Příspěvek od Jozef51 »

Ked sa logujem, funguje mi az tretie prihlasenie ked zadam vysledok matematickej operacie. Samozrejme prihlasujem sa rovnakymi datami. Prve dve prihlasenia su ignorovane.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od mypower.cz »

2 otázky:
a) projevuje se to i v jiných prohlížečích?
b) projevuje se to i na jiném počítači ve vašem dosahu?
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od lzahradil »

mypower.cz píše:2 otázky:
a) projevuje se to i v jiných prohlížečích?
b) projevuje se to i na jiném počítači ve vašem dosahu?
Já zůstávám přihlášen.. ale vyzkoušel jsem se odhlásit a znovu přihlásit a dostal jsem tudle hlášku
"Překročil jste maximální počet pokusů o přihlášení. Nyní musíte kromě uživatelského jména zadat také ověřovací kód, který vidíte na obrázku níže."

Po zadání matematického výsledku přihlášení OK.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od Jozef51 »

lzahradil píše:
mypower.cz píše:2 otázky:
a) projevuje se to i v jiných prohlížečích?
b) projevuje se to i na jiném počítači ve vašem dosahu?
...
"Překročil jste maximální počet pokusů o přihlášení. Nyní musíte kromě uživatelského jména zadat také ověřovací kód, který vidíte na obrázku níže."
Po zadání matematického výsledku přihlášení OK.
Mam iba jeden pocitac na ktorom sa to da vyskusat. Chodim na zastaralych WinXpPro a je tam Mozila. Teras som to opat vyskusal a uz po prvom neuspesnom prihlaseni chcelo matematicku operaciu (spravilo to to iste ako popisuje Izahradil). Inak blokujem skripty - pre MyP su ale povolene.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od mypower.cz »

lzahradil píše:Já zůstávám přihlášen.. ale vyzkoušel jsem se odhlásit a znovu přihlásit a dostal jsem tudle hlášku
"Překročil jste maximální počet pokusů o přihlášení. Nyní musíte kromě uživatelského jména zadat také ověřovací kód, který vidíte na obrázku níže."

Po zadání matematického výsledku přihlášení OK.
hm .. uplne totez jsem vyzkousel s tim samym vysledkem .. Taky jsem porad prihlaseny.

:roll: pisu si, prozkoumam, proc se to deje.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od lzahradil »

mypower.cz píše:
lzahradil píše:Já zůstávám přihlášen.. ale vyzkoušel jsem se odhlásit a znovu přihlásit a dostal jsem tudle hlášku
"Překročil jste maximální počet pokusů o přihlášení. Nyní musíte kromě uživatelského jména zadat také ověřovací kód, který vidíte na obrázku níže."

Po zadání matematického výsledku přihlášení OK.
hm .. uplne totez jsem vyzkousel s tim samym vysledkem .. Taky jsem porad prihlaseny.

:roll: pisu si, prozkoumam, proc se to deje.
Nebude tam problém se sušenkama? Že by se jim nepřegeneroval čas a myslelo si to že to aktuální přihlášení už proběhlo dříve?
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od mypower.cz »

vubec zatim netusim, jak je realizovany mechanismus pocitani prihlaseni v phpbb, ale v administraci jsem to zkusil zvysit z 10ti na 20 a nic... Melo by to delat vsem ale zatim netusim proc... Vidim to zatim jako dalsi duvod k nasazeni vlastniho rozepsaneho reseni misto phpbb. :))
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od kodl69 »

mě to nedělá. odhlásím se a přihlásím bez problému.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od Jozef51 »

Dnes som sa prihlasoval niekolkokrat. Teras je to bez problemov.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od JonasPP »

Aj Ja môžem potvrdiť,že ma server začal odhlasovať hocijak,dokonca včera pri prihlasovani som musel zadavať kontrolnu otazku,bo vraj som prekročil povolene množstvo nespravnych prihlaseni.
Nenudia sa nahodou dajaky hackeri doma pre koronu,bo vraj celosvetovo mnohonasobne stuplo takychto utokov.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Problém s přihlášením

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravím, tento nepříjemný a občas objevující se problém by měl zřejmě být právě teď jednou pro vždy vyřešen.

Detaily: Problém se spamovými pokusy o přihlášení v souvislosti s neakceptováním hlavičky X-FORWARDED-FOR.

Akceptace tohoto headeru byla tedy zapnuta. Dříve se všichni uživatelé jevili fyzickému serveru, kde běží fórum, jako přístupy z jedné jediné privátní IP - je to tak nastaveno z určitých nezbytných důvodů.

Pokud tedy spammer vedl proti fóru slovníkový útok a pokoušel se neúspěšně přihlásit po 50té, vyčerpal i ostatním limit pokusů o přihlášení z výše zmíněné privátní IP adresy.

Pokud nikdo útok nevedl, přihlášení fungovalo normálně.

To je tedy příčina toho proč se problém jednou objevoval a z ničeho nic sám zmizel. Zmizel přesně po 21600 sekundách kdy expiroval limit počtu přihlášení na IP, a pokud to zároveň i spammer vzdal.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek