Logovanie FVE Studer, Axpert

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od mobilik »

Tak páni,

hľadám nejakého rozumného človeka, ktorý by vedel za úplatu vymyslieť a naprogramovať nejaké logovanie mojej a kamarátovej FVE. Kedže logovanie u studera je ako z minulého storočia, potrebujem to poriešiť inak...

Predstava u mňa: :comp:

Mám všetko studer a batérie pylontech, takže stačí asi z Canu, prípadne kľudne aj z LAN siete odchytiť komunikáciu a tým pádom sú dostupné všetky dáta. Tieto dáta následne hodiť na web a nejako prehľadne aby sa dali zobrazovať v grafoch a potom prehľadová obrazovka, kde budú dostupné dáta narýchlo keď sa pozriem.
Raspberry by som si kúpil, ale tam moje vedomosti končia, takže potrebujem človeka čo to bude vedieť aj spojazdniť... :comp:

Druhá FVE by bolo to isté, akurát tam treba odchytiť dáta z Axperta a pylontechu.

Ako som vravel, samozrejme to nechcem zadarmo, ale nechcem to dávať ani fime ktorá za to bude chcieť cenu auta... :wall:

Proste ak je niekto ochotný, kto má občas čas a chuť sa na to pozrieť tak budem len a len rád. :yes:

Ďakujem pekne. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od rokytna »

PIP-MK + pylontech, monitoring přes SDS(BIG) a RPI(4) (tam dávám InfluxDB+Grafana) právě skládám, ale nemám to jako hlavní náplň práce. Postupně to zkusím naskládat někam na web, ať se to dá zopakovat.
Dělám to takhle protože přes SDS měřím ještě teploty, odečítám elektroměry, vodu a plyn, řídím vytěžování a další relé atd. Později budu chtít měřit taky U/I pro jednotlivé stringy. Proto ten systém dimenzuji už od začátku takto, abych to postupně mohl realizovat.

Určitě už existuje něco co se dá už těd použít (SolPipLog, ICC), stačí snad jenom nainstalovat. Na fóru jsou různě rozeseté zmínky a zřejmě to i dost lidí používá.
Třeba tady: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 2&start=20

Pokud to je dotaz na to kdo to celé udělá na zakázku, tak snad se někdo najde :)
Já postupně přispěju jen návodem a zkušenostmi...
ostrovní FVE
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od redcrown »

Co všechno ti nevyhovuje na portálu Studer?, že se ti chce investovat úsilí a asi i peníze.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od mobilik »

Asi všetko! Studer ma milión velicin ktoré vie logovat a oni dajú na portál možno 10ks.
Neviem si sam zvoliť do jedného grafu sám co chcem.
Celkovo je to neohrabane...
Vedel by som pokračovať.

Radšej niečo poriadne ako si tu mnohý vytvorili, žiaľ nemám na to vlohy. :roll:

U Studera je fajn ze netreba periférie, všetko čo chcem sa už spracováva v komunikácii, už ju len odchytiť a spracovať.


Áno sds makro je cesta, ale to treba tiež nejako programovať a mne ide o to od chytiť to co už je. :wink:

Ale kľudne daj do vlákna návody, určite to pomôže ostatným ak nie mne. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od mobilik »

Moja ponuka stále platí.

Ďakujem. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od Frenky »

Ahoj solarnici.

Z minulosti jsem zaznamenal cca tři možnosti online dohledu a logovani systému STUDER

1) system používající PLC SIEMENS S7-1200 s následným ukládání hodnot do obyčejného PC s operačním systémem windows s vizualizací programem WINCC. Bližší informace u solárníka "netko".
2) system používající PLC arduino DUE s následným ukládáním hodnot do mini PC raspberry s operačním systémem linux (klon). (SQL databáze, php, apod). Bližší info u mne, solárník "frenky".
3) system používající jen mini PC raspberry. Bližší info u solárníka "dreambox".

Existuje asi tucet jiných možností, ale já mám v paměti tyto tři.

Pěkný solární den přeju.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm

Re: Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od dave »

mobilik píše:Moja ponuka stále platí.

Ďakujem. :wink:
Ahoj, vyriesil si to nejako? tiez by som to rad do Grafany dostal.

dik
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od mobilik »

Ešte nie...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od Plazivec »

Pro Studer nevím, ale pro toho Axperta vem kamarádovi ICC. Sice to není pro hračičky, ale základní přehled to dá, nastavit Axperta přes to taky jde a za mě je to graficky uděláno i pro laiky, čili domorodé obyvatele mají blíž k pochopení. Já jedno ICC mám a i když jsem měl ambice si hrát na grafomana, teď jsem za něj rád, protože jediným pohledem jde zhodnotit situaci okamžitě.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm

Re: Logovanie FVE Studer, Axpert

Příspěvek od dave »

Ja to mam na Studer.

@mobilik Su k tomu niekde nejake detaily, co si uz vyhladal alebo nic k tomu nemas?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek