Mereni domacich spotrebicu

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Mereni domacich spotrebicu

Příspěvek od jahodovák »

Ono to chce taky trochu spočítat aby náhodou neplatil i víc,on tam je i jiný poplatek za elměr,mě už dělají poplatky víc než za odebranou elektřinu..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Durgroda
Příspěvky: 93
Registrován: stř říj 30, 2019 7:13 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Mereni domacich spotrebicu

Příspěvek od Durgroda »

Zatim co mam zmereno:

Lednicka stara asi 7 let A+ minimalne cca 370Wh denne.
TV s detma doma plus ji mam jako monitor cca 500Wh denne
Mycka jeden cyklus na 65°C cca 1.6kWh jela 1.5 hodiny.


Pracku, susicku, troubu, varnou desku zatim nemam ale pracka a susicka co jsem dohledal max 1kWh cyklus, takze zatim pocitam cca 2 až 3 kWh denne tyto spotrebice jelikoz nejedou porad.
Svetla mam ledky vsude do toho router, takze stridmej odhad muj je cca 4 az 5kWh denne pro 3 dospělí a 2 maly deti.
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 141
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm

Re: Mereni domacich spotrebicu

Příspěvek od Nautilus »

Jestli ti to pomůže....
Moje pračka při praní na 40°C bez předpírky:
Motor praní 100-250W
Pvních 10 min. netopí
pak topení 1400W
cca 18min. =420Wh
Ždímání 210W, šp.600W
Máchání 250-300W
Celk. 1h37min 678Wh

Dále v tabulce jsou pro info moje průměrné dlouhodobé denní spotřeby.
Jen pro úplnost údaje spotřeby jsou ve Wh, součty pak v kWh
Trochu se z toho vymyká trouba. Spotřeba odpovídá jednomu upečení (např.) kuřete. To se pochopitelně každý den nekoná. Jinak už ty údaje sedí. Spotřebiče používané jen velice sporadicky jsem z lediska průměrné spotřeby ignoroval. Pár minut svařování, nebo půlhodina s flexou jsou v celoročním průměru zanedbatelné. Pochopitelně pro spotřebiče jako PC, TV a pod si musí každý svoji vytíženost spočítat sám.
Spotreby.JPG
JiTr
Příspěvky: 83
Registrován: ned kvě 20, 2018 5:00 pm
Lokalita: Uprostřed republiky

Re: Mereni domacich spotrebicu

Příspěvek od JiTr »

Ahoj, ja mam delsi dobu zapojem 3f elmer s Modbusem a merim si minutove maximuma a minutove prumery cinneho a zdanliveho vykonu na fazi, kterou zamyslim krmit z FVE... Data posilam na Thingspeak (Vzorkovaci fr. je 1Hz = max co elmer umi). Vysledky za posledni 4 dny jsou v grafech nize ... Upravil jsem podle soubehu spotrebice na dane fazi tak, abych max pokryl zakladni spotrebu s min. menicem ...ObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého BLN-L21 pomocí Tapatalk

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek