Přechod z hybridu na ostrov

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Odpovědět
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am
Reputace: 6

Přechod z hybridu na ostrov

Příspěvek od Mojm10 »

Ahoj, chystám svému měniči pořídit bat. uložiště a není mi jasných několik věci. Jsem začátečník.

5,4 kWp + asymetrický GoodWe 5k-ET

1. Jaký proud dodá měnič na fázi v případě požadavku 2,5 kW a) když svítí, b) když nesvítí. Já myslím (doufám), že bat. je z pohledu měniče jako DS a jediným omezením je proudový limit bat. Tzn. a) 1600 FV+900 bat., b)1600 z bat. a měnič se restartuje?

2. Lze připojit centrálu při zakázaných přetocích?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Přechod z hybridu na ostrov

Příspěvek od diablo007 »

Ty máš teď zakázané pretoky když jedeš bez baterie?
Ostrov už z definice nemá Ds takže pak by pretok do něj neměl nastat
Pokud má centrála nahradit Ds musíš mít přepínač síti kdy si pro měnič zvolíš zdroj a to buď ds nebo centrálu
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am
Reputace: 6

Re: Přechod z hybridu na ostrov

Příspěvek od Mojm10 »

Přetoky mám v měniči povoleny. V tuto chvíli je měnič v hybridním režimu, v rozvaděči přepínač DS/centrála mám. Předpokládám, že pokud bych chtěl jet na centrálu+FVe musím zakázat přetoky. Stačí to ale? Nemůžu se měnič nebo centrála poškodit?

Když bych měnič nastavil jako ostrovní, tak předpokládám že vstup DS bude neaktivní. Jiný vstup není. Anebo centrálou nějak nabíjet bat?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek