Dávam baterke na frak? Alebo je to v pohode?

Nezařaditelné
Odpovědět
Michael_jasom
Příspěvky: 75
Registrován: čtv led 04, 2018 8:11 pm
Reputace: 0

Dávam baterke na frak? Alebo je to v pohode?

Příspěvek od Michael_jasom »

Ahojte. Po dlhšej dobe som sem opäť zavítal pre radu.

Vzhľadom k tomu že mám málo cez deň slnka nastavil som nabijanie mojej 100AH
batérie na nabijacie napätie 15-15,5V I=10A po dobu 3 h. Počas tohto napätia je na svorkach
batérie 13,9-14,0V.(gel)

Je to moc alebo je to pohode?

Nabijacku co mam, tak ta nabíja v manuálom mode aj 16V.

Potrebujem nájsť nejaký zlatý stred aby som dáku energiu doatal do batérie ale aby skoro neumrela.
Chcel som pridať foto ale neviem prečo mi neberie prílohy.

Ďakujem za vaše rady a postrehy. Miso
Balkónovica - 250Wp poly, 1x NordStar Pure Lead 100Ah, Epever 30A, menič Victron 12/500VA
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: Dávam baterke na frak? Alebo je to v pohode?

Příspěvek od mati »

Michael_jasom píše:Ahojte. Po dlhšej dobe som sem opäť zavítal pre radu.

Vzhľadom k tomu že mám málo cez deň slnka nastavil som nabijanie mojej 100AH
batérie na nabijacie napätie 15-15,5V I=10A po dobu 3 h. Počas tohto napätia je na svorkach
batérie 13,9-14,0V.(gel)

Je to moc alebo je to pohode?

Nabijacku co mam, tak ta nabíja v manuálom mode aj 16V.

Potrebujem nájsť nejaký zlatý stred aby som dáku energiu doatal do batérie ale aby skoro neumrela.
Chcel som pridať foto ale neviem prečo mi neberie prílohy.

Ďakujem za vaše rady a postrehy. Miso
Nejlepší je nabíjecí napětí ( asi bulk a float ) načíst z datasheeetu baterií u výrobce .
Ten rozdíl napětí tebou zapsaný je divný - to tam v době měření musí téct docela velký proud , nebo jsou vodiče poňekud poddimenzované..

U příloh , to píše ( většinou ) , proč nejde vložit - třeba max. velikost 2MB - vlastní zkušenost..

M.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Michael_jasom
Příspěvky: 75
Registrován: čtv led 04, 2018 8:11 pm
Reputace: 0

Re: Dávam baterke na frak? Alebo je to v pohode?

Příspěvek od Michael_jasom »

Zaznamenal som úbytok napätia na výstupe regulátora je napr. 14,5V a na svorkach baterii je vždy o cca 0,7V menej. Buď to je vodičmi alebo úbytkom napätia na batérií alebo úbytkom napätia na spotrebicoch 12V... Neviem... Každopádne môžem nastaviť vyššie nabíjacie napatie na boost pokiaľ nejako veľmi neprekročí prúd 10A?
Ďakujem
Balkónovica - 250Wp poly, 1x NordStar Pure Lead 100Ah, Epever 30A, menič Victron 12/500VA

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek