2600W Žabčice

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od rimi »

PavelR píše:Damy a panove pokud by nekdo chtel videt BLBCE tak reknete a ja Vam poslu svoji fotku.
Je to blby, ale stane se, nikdoi neni neomylny. Jsem koukal do menice co mam a tam je hned za pojistkou dioda, ktera ma za ukol hlidat prepolovani, a to je blbej CARSPA. Skoda, ze ten tvuj to nemel.
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od mopadzi »

Taky jsem dva dny opravoval 3kw měnič...našel jsem problém opravil a ve finále jsem si spletl svorky a výstup měniče jsem připojil 230vAC...(byl to frekvenční měnič na pohony..) tak šel do šrotu....stane se
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od vata »

Zdravím a soucítím :( Když je člověk utahaný, ztrácí opatrnost.
Mimochodem, divné je, že to nechytly ty pojistky. I můj Volcraft má na vstupu diodu, která při obrácené polaritě svede proud nakrátko přes pojistky.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1230
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od Lui »

Ahoj...no to je fakt škoda... :( ...a ešte s tak velkým výkonom...ale teraz je to už aj tak jedno...
Ja som bol tiež "šikovný",keď som do výstupu trojfázového meniča (5kw) pripojil sieťovú elektriku...iba to puklo a fr. menič bol k ničomu... :( ...a to som ho mal ešte požičaný...odvtedy si dávam fakt večší pozor...
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od mopadzi »

LUI píše:Ahoj...no to je fakt škoda... :( ...a ešte s tak velkým výkonom...ale teraz je to už aj tak jedno...
Ja som bol tiež "šikovný",keď som do výstupu trojfázového meniča (5kw) pripojil sieťovú elektriku...iba to puklo a fr. menič bol k ničomu... :( ...a to som ho mal ešte požičaný...odvtedy si dávam fakt večší pozor...
:lol: koukám, že tohle je běžné....můj kolega i já jsme také "zabodovali"... Mají to líp značit! U Miniregu se mi to nikdy nestalo...
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od PavelR »

luge píše:
PavelR píše: Rozvadec se krasne zeslozituje. Doplnil jsem proudove rele pac kdyz me jel bojler 2200W a zapla do toho lednicka tak to menic nedal. Ted kdyz vykon do baraku je vyzsi nez cca 300W tak me relatko pres stykac odpoji bojler. Zvlada i proudovy spicky takze menic nepada a ja jsem veselejsi :-)
Zdravím.
Ten menič ma mrzí. :(
Aby si myšlienkami od toho odbočil.Ako si presne zapojil a aké prudové relé s relátkom že ti odopne bojler keď ti ide do baráku viac ako 300W?Dobrí nápad.
Toto sa mi páči.Je to vlastne zužitkovanie prebytkov.To by som vedel využiť keď dopojím ďalšie panely.

Proudovou civkou rele proteka proud do baraku. pokud prekroci 1.6A cca tak rele vybavi a pres stykac odepne bojler.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od PavelR »

K tomu menici chtel jsem jen v rychlosti prehodit 2500w za 5000w ajit delat neco jinyho. a kapku se nezadarilo. Ale muze byt hur.Proste pujdu do kseftu koupim sucastky a pak to na laboratornim zdroji zapnu a budto budu mit radost a nebo se pujdu vyplakat. :-)

To vata tam by musely byt sakra veliky diody aby to chytla dioda pres pojistku.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od PavelR »

Tak menic opraven. funguje ..... cekam uz jen na par poslednich soucastek. :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2:
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1230
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od Lui »

No tak to gratulujem.... :yes: :yes: :yes: ...to sa len tak hocikomu nepodarí opraviť.... ;)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od PavelR »

LUI píše:No tak to gratulujem.... :yes: :yes: :yes: ...to sa len tak hocikomu nepodarí opraviť.... ;)
nebylo to tak zly. 48x tranzistor na primaru 24 pojistek jeden tranzistor nevykonovy a 8vykonovych na sekundaru drahych jako cert
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od luge »

PavelR píše:
LUI píše:No tak to gratulujem.... :yes: :yes: :yes: ...to sa len tak hocikomu nepodarí opraviť.... ;)
nebylo to tak zly. 48x tranzistor na primaru 24 pojistek jeden tranzistor nevykonovy a 8vykonovych na sekundaru drahych jako cert
No fajn.Neviem čo sa deje včera sa mi porúčal môj menič. :( Neviem čo sa stalo večer vypol.Vymenil som jednu zo štyroch 20A poistiek ktorá bola vypálená, zapnem prásk znovu zhorela.Narozdiel od teba som nijako do ničoho nezasahoval.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od PavelR »

luge píše:
PavelR píše:
LUI píše:No tak to gratulujem.... :yes: :yes: :yes: ...to sa len tak hocikomu nepodarí opraviť.... ;)
nebylo to tak zly. 48x tranzistor na primaru 24 pojistek jeden tranzistor nevykonovy a 8vykonovych na sekundaru drahych jako cert
No fajn.Neviem čo sa deje včera sa mi porúčal môj menič. :( Neviem čo sa stalo večer vypol.Vymenil som jednu zo štyroch 20A poistiek ktorá bola vypálená, zapnem prásk znovu zhorela.Narozdiel od teba som nijako do ničoho nezasahoval.
K tomuto velkej pozor pokud shori pojistka nejdriv vse omerit pak az menit. asi ti odesly nejaky spinaci tranzistory na primaru. hod fotku.
Druha vec kterou jsem zjistil.
Pote co jsem menic odpalil, rozdelal a dal se do opravy tak jsem nasel u dvou vykonovych tranzistoru nezapajeny !!! :shock: nozky. Takze si ted nejsem jisty zda by menic menil i kdyz bych jej neodpalil.
Po teto zkusenosti by asi bylo vzdycky nejlepsi novej menic z ciny rozebrat a prohlednout zda li je vse pripajene :!:
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od luge »

PavelR píše: K tomuto velkej pozor pokud shori pojistka nejdriv vse omerit pak az menit. asi ti odesly nejaky spinaci tranzistory na primaru. hod fotku.
Druha vec kterou jsem zjistil.
Pote co jsem menic odpalil, rozdelal a dal se do opravy tak jsem nasel u dvou vykonovych tranzistoru nezapajeny !!! :shock: nozky. Takze si ted nejsem jisty zda by menic menil i kdyz bych jej neodpalil.
Po teto zkusenosti by asi bylo vzdycky nejlepsi novej menic z ciny rozebrat a prohlednout zda li je vse pripajene :!:
No ja som hneď menil.Aj tak neviem čo kde merať.Nevidno nikde žiadnu zmenu. :dontknow: Toto je nemecký Volcraft.Vyzerá to dnu kvalitne spracované.Pošlem ho na reklamáciu.Zatial budem musieť na malé spotrebiče zapojiť 300W trapez Victron.Len neviem ako sa budú správať led žiarovky.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od PavelR »

luge píše:
PavelR píše: K tomuto velkej pozor pokud shori pojistka nejdriv vse omerit pak az menit. asi ti odesly nejaky spinaci tranzistory na primaru. hod fotku.
Druha vec kterou jsem zjistil.
Pote co jsem menic odpalil, rozdelal a dal se do opravy tak jsem nasel u dvou vykonovych tranzistoru nezapajeny !!! :shock: nozky. Takze si ted nejsem jisty zda by menic menil i kdyz bych jej neodpalil.
Po teto zkusenosti by asi bylo vzdycky nejlepsi novej menic z ciny rozebrat a prohlednout zda li je vse pripajene :!:
No ja som hneď menil.Aj tak neviem čo kde merať.Nevidno nikde žiadnu zmenu. :dontknow: Toto je nemecký Volcraft.Vyzerá to dnu kvalitne spracované.Pošlem ho na reklamáciu.Zatial budem musieť na malé spotrebiče zapojiť 300W trapez Victron.Len neviem ako sa budú správať led žiarovky.
Pokud je v zaruce je to dobry.
Prorazenej tranzistor nepoznas okem. no ikdyz nekdy kdyz se rozleti tak jo. Uvidis co reknou na reklamci. Jakej to byl vlastne vykon?
Ja ted jedu na 2500W menic a uz se tesim az pridam ten 5000W at jde vecer zapnout konvice a clovek se nemusi bat ze mu to shodi lednicka :)
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od luge »

SDC12912.JPG
SDC12914.JPG
PavelR píše:
luge píše:
PavelR píše: K tomuto velkej pozor pokud shori pojistka nejdriv vse omerit pak az menit. asi ti odesly nejaky spinaci tranzistory na primaru. hod fotku.
Druha vec kterou jsem zjistil.
Pote co jsem menic odpalil, rozdelal a dal se do opravy tak jsem nasel u dvou vykonovych tranzistoru nezapajeny !!! :shock: nozky. Takze si ted nejsem jisty zda by menic menil i kdyz bych jej neodpalil.
Po teto zkusenosti by asi bylo vzdycky nejlepsi novej menic z ciny rozebrat a prohlednout zda li je vse pripajene :!:
No ja som hneď menil.Aj tak neviem čo kde merať.Nevidno nikde žiadnu zmenu. :dontknow: Toto je nemecký Volcraft.Vyzerá to dnu kvalitne spracované.Pošlem ho na reklamáciu.Zatial budem musieť na malé spotrebiče zapojiť 300W trapez Victron.Len neviem ako sa budú správať led žiarovky.
Pokud je v zaruce je to dobry.
Prorazenej tranzistor nepoznas okem. no ikdyz nekdy kdyz se rozleti tak jo. Uvidis co reknou na reklamci. Jakej to byl vlastne vykon?
Ja ted jedu na 2500W menic a uz se tesim az pridam ten 5000W at jde vecer zapnout konvice a clovek se nemusi bat ze mu to shodi lednicka :)
Je to len 1200W zatial.Ten 2500W má naprázno 0,5A?Bodol by mi viac presne keď zopne chladnička sú tam špičky.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od PavelR »

To zatim nevim jakej ma proud na prazdno uz 14dni kupuju baterku do meraku :-D
Tam kde ti hori ta pojistka budes mit na 99% prorazeny tranzistory co jsou na chladici u te pojistky.
Vypada to podle fotek jako pekna prace oproti cine. Akorat se me zdaji byt ty chladice maly i kdyz na ne funi vetraky. By me zajimalo jestli vydrzi nekolik hodin na 95% vykonu.
Ale pokud to mas v zaruce tak to resit nemusis.
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od Toul »

TAk mám taky od i4wifi měnič 12V a 2500kW pure sine, zatim jsme ho pořádně nezatížil, tak ho raději ještě rozeberu a prohlídnu pájení. trošku mě zklamal odběr na prázdno cca 21W. výstup jsem měřil při zatížení nabíječkou na mobil a je tam skutečně krásná sinusovka.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od PavelR »

Toul píše:TAk mám taky od i4wifi měnič 12V a 2500kW pure sine, zatim jsme ho pořádně nezatížil, tak ho raději ještě rozeberu a prohlídnu pájení. trošku mě zklamal odběr na prázdno cca 21W. výstup jsem měřil při zatížení nabíječkou na mobil a je tam skutečně krásná sinusovka.
ja u svyho proud na prazdno nemeril ale asi to bude stejny. co se da delat. sinus ma peknej a vydrzi i dlouhodobe plnou zatez
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od luge »

PavelR píše:To zatim nevim jakej ma proud na prazdno uz 14dni kupuju baterku do meraku :-D
Tam kde ti hori ta pojistka budes mit na 99% prorazeny tranzistory co jsou na chladici u te pojistky.
Vypada to podle fotek jako pekna prace oproti cine. Akorat se me zdaji byt ty chladice maly i kdyz na ne funi vetraky. By me zajimalo jestli vydrzi nekolik hodin na 95% vykonu.
Ale pokud to mas v zaruce tak to resit nemusis.
Menič odoslaný na opravu.Silno návyková tato energia.Za pár týždňov si človek tak zvykne,nazreť na ampermeter,voltmeter kolko kilowatov máme dnes :? TV bedna nemá šancu.Teraz tma.
Možno predsa to bola moja chyba keďže menič má na vstupe podla parametrov max 62A.A ja mám samozrejme poistku od batérií 70A :sm1: Bežali navyše ako obyčajne dve čerpadlá a asi keď zapla chladnička tak prask. :dontknow:
Neriešim to už len čakám. :)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2600W Žabčice

Příspěvek od PavelR »

Tak uz mam na elmeru 90kwh a to ho nemam uplne od zacatku. snad pocasi dovoli a zitra udelam stovku :-)