Rekonstrukce elektroinstalace - příprava na FVE

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
Uživatelský avatar
antoni_sk
Příspěvky: 677
Registrován: pát lis 17, 2017 3:14 pm
Reputace: 80
Bydliště: Liptov

Re: Rekonstrukce elektroinstalace - příprava na FVE

Příspěvek od antoni_sk »

za mňa:
Plusy - značenia vodičou žltou bužirkou, väčšina vodičov ťahaná vzadu za komponentmi...
Mínusy - prečo niektoré vodiče sú ťahaní vpredu pred komponentmi (spodná časť) ? malá rezerva na ďalšie rozširovanie...
Za mňa 80% ;)
FV-1, 60°, 2019 3x Suntech STP280-20/Wfw (840Wp), EPSOLAR LS3024B (30A)
FV-2, 35°, 2020 3x CSUN 280-60P (840Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-3, 35°, 7/2020 4x Trinasolar TSM-235 (940Wp), SRNE ML 40A MPPT
FV-4, 35°, 10/2021 2x Moser 220Wp (440Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-5, 45°, 9/2022 6x Trinasolar 235Wp (1400Wp), Easun ISolar SPS 3kW
Meniče: Carspa 3000W (špičk.9000W), Easun ISolar SPS 3kW
batérie: 16x 200Ah LiFePo4 (24V) + 8x 280Ah LiFePo4 (24V)
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Rekonstrukce elektroinstalace - příprava na FVE

Příspěvek od Vitek »

::pv::
antoni_sk píše:za mňa:
Plusy - značenia vodičou žltou bužirkou, väčšina vodičov ťahaná vzadu za komponentmi...
Mínusy - prečo niektoré vodiče sú ťahaní vpredu pred komponentmi (spodná časť) ? malá rezerva na ďalšie rozširovanie...
Za mňa 80% ;)
K tomu znaceni je to o vkusu. Vsude po svete se to pouziva ruznymi zpusoby. Nekde se dokonce znaci i kabel jako takovy coz je spravne.
Dolni kaskada tam take vidim potencialni zlepseni. To ucesu ale az budu vedet ze to je nastalo.
Prave ze mala rezerva tady uz neni co zlepsovat. 6 okruhu na vytezovace nezavisly svetelny a zasuvk. Okruhy prepetovka masivno svorky z elektrarny 2x16 paralelne.. To unese tuny... Ale rekl bych ze to uz patri do mojeho vlakna...

Autorovi jsme poslali jak to nema vypadat. Mala rezerva a ja si toho jsem vedom... Ale vetsi oez fakt nedelal.... A mit 400 modulu v baraku to by me uz zabili. A pak ve finale kdo se v tom ma vyznat.
Džordžíno
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 30, 2020 6:51 pm
Reputace: 0

Re: Rekonstrukce elektroinstalace - příprava na FVE

Příspěvek od Džordžíno »

jars10 píše:Stálo by za to přidat i nějaké slabší, např 5x1,5 pro ovládání stykačů, motorizované přepínače, protažení signálu HDO...
UTP je fajn, ale nemá ani napěťovou ani proudovou zatížitelnost.
Ok, to bylo zmíněno i výše že mi to úplně vypadlo, to tam taky přihodím, už to mám zapsáno...
jars10 píše:Krabice by to možná řešily. Nebo změna cesty. Pokud zgruntu rekonstruuješ, možná by šlo použít podlahy, stropy.
Zgruntu budu rekonstruovat elektriku, protože je tu hroznej bastl (zřejmě x-částečnejch reko) než to luštit, opravovat předělávat, přepojovat, tak to doufám vše vyškubu a udělám znova ať vím co tu kde mám... rozjebat ještě podlahu nebo stropy to by mě ženská asi vykostila, ani s el nesouhlasí - když funguje tak zbytečnost že... dokud sem nerozdělal krabice a atd. tak sem to teda taky tak drasticky neviděl :D
jars10 píše:Viz výše. Rozvaděč si udělej tak, aby byl zaplněný na max 50% vším, o čem teď víš. Vlastní zkušenost. Mám FVE v kotelně a už mám 5 menších a větších rozvaděčů.
kdybych měl postupovat dle tohoto zadání tak 144... no uff, uvidím, je tu hodněkrát zmíněno že co největší, určitě s tím souhlasím, nicméně když vím jaké mimino nahradím něčím tak velkým, mám trošku obavy jak se to vleze... ale ono to půjde... bude muset...
Vitek píše: Autorovi jsme poslali jak to nema vypadat. Mala rezerva a ja si toho jsem vedom... Ale vetsi oez fakt nedelal.... A mit 400 modulu v baraku to by me uz zabili. A pak ve finale kdo se v tom ma vyznat.
Jo, jak to nemá vypadat... tohle je šílené, dobře že si dal foto, nikdy bych nevěřil že něco tak velkýho jde zaplnit :sm1:

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek