Nalisování kabelových ok (GPH) na CYA 70

Hledáte schopného elektrotechnika, programátora, návrháře projektů, montéra, realizátora vašeho projektu nebo někoho jiného? Máte volná pracovní místa, hledáte lidi.
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Nalisování kabelových ok (GPH) na CYA 70

Příspěvek od rokytna »

Kde v Brně a okolí (Jižní Morava) mi dobrá duše nalisuje čtyři kabelová oka na CYA 70, tj. kabel 70 mm2.
Zadarmo to nechci, byť by to potěšilo, ale beru že kleště něco stály a práce taky.

CYA vodič mám 2ks po 1m, a ten potřebuji zakončit na obou stranách.

Oka už mám tyto: https://eshop.elkov.cz/produkty/gph-oko ... 0-x-8-ku-l

GPH kleště se v mém blízkém okolí dají rozumně sehnat jen do 50 mm2,
takže prosím o informaci kde by mi to kdo udělal na tu 70.

Díky.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nalisování kabelových ok (GPH) na CYA 70

Příspěvek od pezizka »

Páč se chystám lisovat nemálo velkých průřezů, tak jsem si hydraulické kleště do 300mm2 koupil. Ale ještě nepoužil... Takže jestli chceš tak se stav, podívám se jak Ti to s nima půjde :P Aspoň uvidím jak fungují :lol: Kyjovsko
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Nalisování kabelových ok (GPH) na CYA 70

Příspěvek od diablo007 »

pezizka píše:Páč se chystám lisovat nemálo velkých průřezů, tak jsem si hydraulické kleště do 300mm2 koupil. Ale ještě nepoužil... Takže jestli chceš tak se stav, podívám se jak Ti to s nima půjde :P Aspoň uvidím jak fungují :lol: Kyjovsko
Jenže zněl dotaz která dobrá duše nalisuje ne kdo půjčí kleště takto o vypadá že si svoje kleště možná odpaníš sám :lol:
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Nalisování kabelových ok (GPH) na CYA 70

Příspěvek od zbek »

Když se staviš v Břeclavi tak ti to nalisuji tímto https://www.eibabo.cz/klauke/mechanicky ... eb10352874 . Nezapomen tam dat předtím smršťovací bužírku je dobry po zalisovaní to zasmrštit
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: Nalisování kabelových ok (GPH) na CYA 70

Příspěvek od rokytna »

Pánové skvělé, děkuji za reakce ! až se mi ty CYA70 káble dostanou do rukou tak se domluvím dále.
Stále čekám na dodavatele, běžně to mají na skladě ale teď to nějak drhne, hmm

Ty ruční kleště to zvládnou ? nikdy jsem to nedělal, ale jak se koukám na ty oka, tak bych řekl že to patří do nějakého lisu, podle toho jak jsou masivní... ale asi to funguje, proč by se to jinak vůbec prodávalo...
ostrovní FVE
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Nalisování kabelových ok (GPH) na CYA 70

Příspěvek od zbek »

V pohodě to zvladnou . Lisuji tim zemnici svařovaci kabely . Důležitý je mit spravny oko a k tomu kabel
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nalisování kabelových ok (GPH) na CYA 70

Příspěvek od PavelR »

rokytna píše:Pánové skvělé, děkuji za reakce ! až se mi ty CYA70 káble dostanou do rukou tak se domluvím dále.
Stále čekám na dodavatele, běžně to mají na skladě ale teď to nějak drhne, hmm

Ty ruční kleště to zvládnou ? nikdy jsem to nedělal, ale jak se koukám na ty oka, tak bych řekl že to patří do nějakého lisu, podle toho jak jsou masivní... ale asi to funguje, proč by se to jinak vůbec prodávalo...
70 neni zadnej velkej tlustokabl. Lisoval jsem pakovyma klestema nejvic 240 a jde to.
Samozrejme v praci davam prednost hydraulice...
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: Nalisování kabelových ok (GPH) na CYA 70

Příspěvek od rokytna »

Děkuji za nabídky, ocenil jsem je alespoň + bodem ve fóru.
Dnes došlo k tomu,
že mi jeden z místních členů prodal za půlku svoje kleště z ebay (tyhle. https://www.ebay.com/itm/12-Ton-Hydraul ... 4463820554 ) takže jakmile mi přijdou tak sem aspoň dám recenzi, jak jim to s těmi 70mm2 jde.
ostrovní FVE

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek