MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Diskuze o regulátorech Victron
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od chatař »

Zdravím. Má někdo zkušenosti s tímto regulátorem od Victrona? Nebo s podobným ve stejné napěťové třídě? Na iftechu je k mání za 11948 Kč. Ta cena je zajímavá, protože třeba na Neosolaru ho mají za 17382 Kč. Docela rozdíl. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od PavelR »

Mam zkusenost se 150/60 a 150/45 250/60 bude to samy teda podle verze smart/blue solar.
Ja mam verzi bez bluetooth nelituju - nikdy jsem to nepotreboval. Jen bych nekupoval verzi s canbusem.

Jsou to dobry regly co se funkce tyce. Je treba pocitat s tim ze to victron neopravuje - v zaruce pokud uzna tak meni po zaruce ti rekne kup jinej. Je to nerozdelatelny bez destrukce.

Krom tohoto tak staci pripojit k aku, raspberry, seriovej prevodnik na usb idealne bvm monitor a mas DC stranu vyresenou vcetne monitoringu a vzdaleneho pristupu zdarma na vrm portale. Pokud pouzijes jako aku treba pylony, nebo bms s canem, tak si system i prebere nastaveni nabijeni z bms.

Samozrejme jde jen jednoduse pripojit pc a nastavit nabijeci parametry a nechat tak bez niceho, ale to je myslim skoda potencialu.
Za me dobra volba.

Jo a tento regl prezije pripojeni panelu bez aku - omylem overeno, ale podruhy bych to uz nedelal
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od chatař »

Děkuji za reakci, PavleR. Tak to mě Victron s tím pozáručním servisem trochu zklamal.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od dano »

Victron poskytuje 5 rocnu zaruku, co je fajn. Pozarucny servis je v dnesnej dobe uz prezitok. Pokial vyrobca pouziva dobry navrh a spolahlive suciastky, moze si dovolit vyrabat zariadenia, ktore su neopravitelne, v opacnom pripade je problem hlavne pre vyrobcu.
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od camel1cz »

dano píše:Pozarucny servis je v dnesnej dobe uz prezitok.
Zajímavý názor... A co až se toho chytí výrobci třeba aut? :)

IMO se dobrý výrobce pozná právě na tom servisu mimo záruku... Když se vrátím do říše aut, tak má zkušenost s hyundai servisem je zkušenost k nezaplacení. Věděl jsem už dřív, že to nesmí do baráku, a jen se mi to potvrdilo.
Když budu pokračovat, tak tu mate škodovku, která je profi kvalita a BMW, které by si měl každý zkusit jako vzor služeb zákazníkovi.
Omlouvám se za OT
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od dano »

To nieje nazor ale skutocnost, mal som moznost sledovat "vyvoj" ako sef servisu (elektroniky). Servis je proste draha zalezitost a pri dnesnej produkcii "spotrebneho" tovaru je uz zbytocny a to tym myslim aj ten zarucny, lepsie menit kus za kus. Pri autach sa tiez k tomu blizime, aka je dnes realna zivotnost auta... Pri vyrobe aut sa tiez vyrobne naklady optimalizuju, co sa odrazi v zivotnosti, samozrejme treba rozlisovat cenovu triedu.
Tomano79
Příspěvky: 83
Registrován: stř úno 19, 2020 6:28 pm
Lokalita: Bystřice pod Hostýnem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 16000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od Tomano79 »

PavelR píše:Jen bych nekupoval verzi s canbusem
Mohl bych se zeptat na důvod, mimo ceny? Beru, že pokud je jeden regulátor na celý systém, tak to asi smysl nemá. Pokud by byly v systému tři regulátory (např. stringy na tři světové strany) tak už by ten canbus kvůli komunikaci mezi regly smysl měl nebo se pletu? Docela by mě to zajímalo, jak to s tím canem je, moc info o tom není. Díky za případné info :)
12 panelů východ, 24 panelů západ, 18 panelů jih Amerisolar, Victron Smartsolar 1x150/70 + 2x150/100 -Tr VE.Can, 3x Victron Multiplus I 48/5000, BMV 700, Color Control GX, Baterie Li-Ion 8x Tesla battery pack + SimpBMS, ET340, ostrovní režim s možností přepnutí na síť, spuštěno 27.4.2020, Wall box smart EVSE, e-Golf.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od diablo007 »

camel1cz píše:
dano píše:Pozarucny servis je v dnesnej dobe uz prezitok.
Zajímavý názor... A co až se toho chytí výrobci třeba aut? :)

IMO se dobrý výrobce pozná právě na tom servisu mimo záruku... Když se vrátím do říše aut, tak má zkušenost s hyundai servisem je zkušenost k nezaplacení. Věděl jsem už dřív, že to nesmí do baráku, a jen se mi to potvrdilo.
Když budu pokračovat, tak tu mate škodovku, která je profi kvalita a BMW, které by si měl každý zkusit jako vzor služeb zákazníkovi.
Omlouvám se za OT
No ono když vezmeš kolem a kolem tak jednotku v motoru ti taky neopraví v záruce vymění a po záruce si kup novou takže je tu dávno doba kdy televizi v době zaruky vymění celou zakladovku místo aby vyměnili součástku a po záruce zjistíš že celá zadní deska tě vyjde jako nová televize .
Takže pozáruční servis se sice nabízí ale upřímně ho dost často stejně použít nechceš kvůli nesmyslné ceně
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od dumi »

Sorry za offtipik, ale tohl me.vzdycky nadzvedne.
Z dnesniho pristuku k vecem se mi chce blejt. Kpupit, pouzit vyhodit. Fakt skvelej pristup. Nase deti a jejich deti nam podekujou. Nejsem zadnej zelenej magor, ale.tohle se mi prici. Proate pouzivam vec dokud to.jde a pak ji pokusim opravit. Casto lidi vyhodi vec ktera sla.opravit. viz ta televize, casto i ta jednotka z auta. A to radove za par korun (kondik, studenej spoj) jen chtit.

Ale chapu to, aby ekonomika mohla porad rust, musi se zvysovat spotreba. Jenze jeden chytrej clocek (uz nevim kdo), prohlasil pamatnou vetu:
"Myslet si, ze na konecne planete muze ekonomika trvale rust, muze jen blbec nebo ekonom."
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od PavelR »

chatař píše:Děkuji za reakci, PavleR. Tak to mě Victron s tím pozáručním servisem trochu zklamal.
stridace servisuje ale mppt ne.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od PavelR »

Tomano79 píše:
PavelR píše:Jen bych nekupoval verzi s canbusem
Mohl bych se zeptat na důvod, mimo ceny? Beru, že pokud je jeden regulátor na celý systém, tak to asi smysl nemá. Pokud by byly v systému tři regulátory (např. stringy na tři světové strany) tak už by ten canbus kvůli komunikaci mezi regly smysl měl nebo se pletu? Docela by mě to zajímalo, jak to s tím canem je, moc info o tom není. Díky za případné info :)
pokud jsem dobre pochopil povidani kolem canbus reglu tak neumi rizeni proudu z nadrazene bms. Rad bych se pletl.
Kazdpopadne Ve.direct je obycejnej serial coz se v domacich podminkach lepe implementuje, dokonce se ty piny daji konfigurovat i k jinym funkcim. Nepamatuju se presne - to je v navodu. Podle me je can na takovou blbost jako je regl je jak jit s kladivem na komara. Regly mezi sebou nekomunikuji. Bud jen sypou data do venusu, nebo je venus ridi pokud ma BMSku

Pro integraci do venusu staci serial to usb
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od chatař »

PavelR píše:
chatař píše:Děkuji za reakci, PavleR. Tak to mě Victron s tím pozáručním servisem trochu zklamal.
stridace servisuje ale mppt ne.
Tak to potom asi investice do dražšího mppt nemá moc smysl. Když odejde levnější regl, aspoň to tak nebolí. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od dumi »

Chces levnej regl? Zkus.mrknout do myho.topicu je tam seznam na vyprodej z jednoho eshopu. Pocitam ze v pondeli mi to dorazi tak to muzu ozkouset
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od DanoP »

Problem je ze levnejsi regulator co zvladne pracovat do 250V proste nie je.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od dumi »

Aha on chce 250V to sem.prehledl. tam maj max 150V omlouvam se.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od dano »

Synchronizovat viac MPPT regulatorov bez Venusu by malo byt mozne bluetoothom cez ten ich VE.Smart Networking, tusim az 10 zariadeni.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od chatař »

DanoP píše:Problem je ze levnejsi regulator co zvladne pracovat do 250V proste nie je.
Pokud bych se spokojil s 200V, tak je ještě EP solar 200/50 za skoro poloviční cenu.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od PavelR »

chatař píše:
PavelR píše:
chatař píše:Děkuji za reakci, PavleR. Tak to mě Victron s tím pozáručním servisem trochu zklamal.
stridace servisuje ale mppt ne.
Tak to potom asi investice do dražšího mppt nemá moc smysl. Když odejde levnější regl, aspoň to tak nebolí. :D
zalezi co od toho cekas. Pokud chces jen regl a vubec nic vic tak to smysl nema. Pokud chces cokoli dalsiho tak muzes s timto reglem vyuzivat celej victroni ekosystem
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MPPT SmartSolar solární regulátor 250/60-Tr

Příspěvek od PavelR »

dano píše:Synchronizovat viac MPPT regulatorov bez Venusu by malo byt mozne bluetoothom cez ten ich VE.Smart Networking, tusim az 10 zariadeni.
to treba ani nevim, ale on ten venus na raspberry neni moc nakladnej. Stoji to jednu malinu a usb/ttl za stovku.
Dokud jsem mel jen mppt venus a bvm tak se nic nesynchronizovalo. Regly mely pevny nastaveni a jen odesilaly data nic vic. On ten venus ma peknej datovej vystup se kterym jde krasne automatizovat prebytky, vizualizovat, atp.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek