Návrh FVE Rodinný dům

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
unicast
Příspěvky: 1216
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návrh FVE Rodinný dům

Příspěvek od unicast »

chatař píše:Topná sezóna za 3000 kč, (tiše závidím) investice do zateplení 100 000. A to se tvrdě vyplatí. Návratnost po 33,333 letech. :lol:
Ještě později, protože ani s tím vylepšeným zateplením nebudou ty náklady nulové, ale jen o cca 10 % nižší. Takže po 250 - 300 letech.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Návrh FVE Rodinný dům

Příspěvek od brumlaj »

marko250 píše:Nevidím tam 3f spotřebič,což je dobře a dá se tedy stavět do 200tKč: .........
Vše co jsi napsal je fajn, jenže jsi možná nepochopil o co zadavateli jde.

1. dům nemá, bude stavět. FVE potřebuje kvůli stavebnímu povolení.
2. nebo vyžaduje využití dotace což vzhledem k tomu, že trvá na firmě je záruka alespoň základní funkčnosti. (nikoli efektivity) Byť je to draze zaplacené.
3. vyplývá z 1) nebo 2) - bude muset mít vyjádření distributora a proto nad 3,5kWp na střeše mít na 1f nemůže. Mimochodem uvádí třífáz a chce zálohovat vše.

Takže zase jeden příchozí pacient kterého buď vyléčíme z bludů a on prozře, nebo se znechuceně postaví do fronty těch, kteří si nechají slíbit co nikdo nedokáže vyrobit. A ještě to rád zaplatí včetně distributorových zisků ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3341
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Návrh FVE Rodinný dům

Příspěvek od marko250 »

Tajně doufám,že je to chytrý chlap :-) ,co má rád svobodu a maximální smysluplnost své budoucí investice.Asi mu to dojde až po oficiálních nabídkách za 460tKč-150 dotace za 3F 1.3kW na fázi s 4.7kWh baterkou a 4.3kWp panely.
Pokud je tedy jeho dotaz veden v souladu s novostavbou a FVE jako prvek schválení této stavby,pak nechápu proč chodí sem ke kutilům co z hovna pletou účinný bič :-) .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návrh FVE Rodinný dům

Příspěvek od PavelR »

Pokud se chce FVE protoze se musi a vic se v tom nevidi tak by bylo idealni tam protlacit fve ohrev vody se sytonem a pripadny prebytek do topeni. Nejlevnejsi a nejlepe navratne. Pritom uzitecne a i pekne procento energie to taky uspori.
Zvlast pokud ma pan doma holky kachny ... :)

No jestli budou muset byt fve podminkou kolaudace tak to potes. To bude hromada nestastnych lidi a polofunkcich a odstavenych instalaci... kdyz vidim jaky se tady obcas vyskytnou nabidky.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Návrh FVE Rodinný dům

Příspěvek od brumlaj »

Dnes existuje něco jako že stavba musí být energeticky "téměř" nulová. Podrobnosti nevím. Ale už jsem zaznamenal žádosti projektantů domů po pomoci s FVE. Dokonce se posuzuje množství spotřeby neobnovitelné energie ....... Ony existují celkem přesné statisticky zprůměrované grafy spotřeby energií. Sám jsem byl v šoku jak to sedí (ne na mne, ale na běžného Pepu vodvedle který se choval jak mu zobák narostl - já jej pouze z dáli pozoroval).
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek