Rušení PC monitoru domovní anténou

Bedny, zesilovače, rádia, televize, videopřehrávače, audiosestavy
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od mypower.cz »

brumlaj píše:kodl69 vyhrál s odkazem nejnižší cenu.
No nevyhral :D. Koupil jsem nakonec prave predchvili na alze za 224, tedy 179 + 45 za doruceni na prodejnu Brno Stred.
U ostatnich shopu je problem draha doprava. To cenu vysroubuje jeste o vic jak stovku navrch :D

https://www.alza.cz/hama-antenni-galvan ... 638139.htm
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od kodl69 »

napětí tam bude 0.1V-1V, víc jistě ne. Ale spíš je zajímavá hodnota protékajícího proudu... Zemní smyčka se řeší běžně v MaR a audiosystémech. Jde o to, že na PEN vodiči vzniká v instalaci nějaký úbytek napětí, navíc vodič uzemnění spojený s anténou přes koax a svorku PE na spotřebiči tvoří smyčku, která může mít plochu i několik desítek metrů čtverečních, do které se indukují rušivá elektromagnetická pole. Kondenzátor řádu stovek pF pro 50Hz je v reálném světě nekonečná impedance, ale pro 500MHz což je začátek TV pásma, už je to prakticky zkrat. Takže proud na kmitočtech pod 1MHz prakticky neprotéká, tj neindukují se rušivá napětí do propoje mezi settopboxem a monitorem, a o to jde.
Trochu od jinud: v nedaleké vesnici je odběrné místo, které bylo připojeno k jednomu bodu sítě provizorní přípojkou, a mělo se přepojit na stálý přívod z místa vzdáleného cca 300m od původního připojení (300m po ulici, ale propojovací kabel byl pod 50m, ulice se sbíhají do jednoho bodu). Při spojení PEN vodičů na mě vyskočil celkem pěknej blesk. Napětí pod 1V, ale vyrovnávací proud cca 20A, měřeno klešťovým ampérmetrem. Co všechno způsobí nerovnoměrné zatížení sítě a přechodové odpory v PEN vodiči...
Další nepěkný věci způsobují vyrovnávací proudy od elektrifikovanejch tratí a katodická ochrana plynovodu...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od brumlaj »

kodl69 píše:napětí tam bude 0.1V-1V, víc jistě ne. ........
Tak to jsi ještě nedostal ránu (teda jinak - příjemné brnění) a neviděl jiskření při zásunu konektoru ;-) Zvlášť Oravan v systému STA s IPSALO zdrojem byla chuťovka.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od mypower.cz »

Ja si pamatuju na takzvanych Jiznich svazich ve Zline, ze kdyz jsme tam bydleli, tak me antena kopala. Male decko jsem byl kolem 10-15 let. Tam muselo byt vic jak 48V.
neviděl jiskření při zásunu konektoru
Zasun konektoru ? Jiskreni ? Tak to uz je jine tema :D :D :D
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od kodl69 »

Ale to seš zase jinde, Oravan, Tesla color a jiný podobný "mezitypy" měl jako zdroj "srážecí odpor" a byl přímo spojenej se sítí, u antény byly vn kondenzátory a audio výstup byl přes transformátor, jestli se dobře pamatuju, a ne spínanej zdroj třídy I, co je u "normálního" monitoru standart. Ale to je historie elektroniky a ne řešení současnýho problému.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od gupa »

Ještě mne napadá, že v nastavení výstupu přes ovladač a menu toho set top boxu nastavit hodnotu 576i pokud je 1080. Potom ještě se porejpat v menu toho monitoru a vyzkoušet nějaké varianty jestli pruhy nezmizí.

https://www.czc.cz/hewlett-packard-pavi ... e2/diskuse

Edit: ještě jestli jde vypnout to napájení antény uvnitř settopboxu ovladačem tak zkusit, také přeměřit polaritu, mA, vzadu na škatuli vidím nějaké hodnoty tak jestli je ta polarita antény shodná s interním napájení, atd. atp. a ty potištěné hodnoty souhlasí.

Omlouvám se za stupidní nápady ale v nějakém filmu jsem viděl že i US tank zdechl když se mu nesepnul malý větráček co chladil nějaký jeho procesor. Tak si myslím, že všechno je možné.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
k tomu co píše kodl69 o starých TV, tak to potvzuji. Staré elektronkové TV měly
vstup 300ohm a na vstupu těch 300ohm byly 2ks rozměrově velké oddělovací
keramické kondenzátory. Velké proto, že byly dimenzované na VN. Zdroje tehdy v TV nebyly
spínané jako je tomu dnes.
Já žádné problémy jak popisuje admin nemám,ale jen
jsem dnes jen pro zajímavost změřil napětí i proud mezi zeměmi v rozpojené
spojce F konektoru od antény. Anténa není vůbec společná, ale vlastní
a jen 1ks a bez předzesilovače . Tedy úplně to nejjednodušší co může být.
Naměřil jsem AC napětí 82V a AC proud 2mikroA. To odpovídá skutečnosti, že a
anténa není uzeměná a ten malý proud 2mikroA je potvrzení toho, že i zed , kde
je konzole od antény přišroubovaná je vodivá. I když se jedná o vysoký odpor zdi.
No , jsem zvědavý, zda zakoupený galvanický oddělovač adminovi pomůže.
K tomu co píše gupa, jsem si vzpoměl, že některé setoboxy pro DVB-T vyžadovaly
přilepit na procesor uvnitř setoboxu pro DVB-T malý chladič na procesor a pak problémy
se zamrznutím procesoru při dekodování DVB-T signálu přestaly. Nevím
přesně kterého typu setoboxu se úprava týkala, ale někdy i přehřátí procesoru
v setoboxu vede k sekání obrazu či zamrznutí obrazu.
Ale to je jiný typ poruchy, než popsal admin v úvodu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
feliz navidad
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 10, 2012 8:31 pm
Reputace: 22

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od feliz navidad »

kyocera píše:Zdravím,
k tomu co píše kodl69 o starých TV, tak to potvzuji. Staré elektronkové TV měly
vstup 300ohm a na vstupu těch 300ohm byly 2ks rozměrově velké oddělovací
keramické kondenzátory. Velké proto, že byly dimenzované na VN. Zdroje tehdy v TV nebyly
spínané jako je tomu dnes.
Ty VN kondenzátory tam byly z důvodu ochrany před dotykovým napětím.
Staré elektronkové TV neměly oddělovací transformátor, šasí bylo přímo spojeno se sítí a pokud se síťová vidlice vložila do zásuvky obráceně, což bylo 50 na 50, tak na šasí byla fáze. K ochraně před dotykem na anténní vstup sloužily právě tyto kondenzátory. Na VN proto, aby byla zajištěna jejich provozní spolehlivost. Kapacita byla cca 80-330pF.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
ale to už jen opakujete co kodl69 napsal a já to potvrdil. Znalci starých
elektronkových TV to ví. I to, že se takové TV přijímače ve státní opravně
opravovaly a seřizovaly přes bezpečnostní oddělovací trafo 220V/220V.
Ale už se dostáváme mimo původní téma.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od mypower.cz »

Tak nevim, koupil jsem tedy https://www.alza.cz/hama-antenni-galvan ... 638139.htm, právě jsem přijel z alzy, místo asi 99 kanálů je jen 23, samé DVBT, ČT nikde, přiznám se že mě to už celkem neba. Strávená hodina touhle diskuzí, hodina cestování do alzy a zpět, 3 kila v háji, a výsledek nula. Asi odhlásím koncesinářské poplatky a kašlu na to Způsobilý přijímač odteď nemám. Abych platil za ČT a ještě valil prachy do techniky, abych tu placenou ČT propagandu mohl vůbec vidět, já už fakt nevím. To asi ať to strčí do zadních partií kde slunce nesvítí a ulozto a youtube rullez. Pak se někdo diví, že lidi stahujou zadarmo. Doháje už s tímle DVBT2 srancem. :hell:
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 139
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm
Reputace: 28

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od Nautilus »

mypower.cz píše: ...místo asi 99 kanálů je jen 23, samé DVBT, ČT nikde,...
To je divné... Co tam ta společná anténa posílá?

Vzhledem k tomu, že Brno je signálem TV "zajádřeno" převelice, zkusil bych strčit do vstupního konektoru od DVBT jenom půl metru drátu. Mohlo by to fungovat. Dovolí-li to místní podmínky, přesunout tuner s náhradní anténou blíž oknu, aby případně lépe viděl na vysílač.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od vla »

Je tady snad někdo, kdo staví FVE a nemá ani voltmetr? To samý je s anténou, pokud nevíš co a v jaké kvalitě a síle je rozvedeno v STA nemá smysl na cokoli nadávat.Takže je třeba měřit. Chce to obrátit se na správce, ten bude snad vědět je -li anténa pro požadovaný příjem upravena. Pokud je, je v každém paneláku spousta šťouralů, kteří tomu rozumí a zmrší co se dá, takže jim to zpravidla hraje a sousedi je netrápí. Za svých 30let co se tím živím už jsem viděl neuvěřitelné věci.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od mypower.cz »

Nautilus píše:
mypower.cz píše: ...místo asi 99 kanálů je jen 23, samé DVBT, ČT nikde,...
To je divné... Co tam ta společná anténa posílá?

Vzhledem k tomu, že Brno je signálem TV "zajádřeno" převelice, zkusil bych strčit do vstupního konektoru od DVBT jenom půl metru drátu. Mohlo by to fungovat. Dovolí-li to místní podmínky, přesunout tuner s náhradní anténou blíž oknu, aby případně lépe viděl na vysílač.
Zkusím, ale nevím jestli najdu kus káblu. Věci na bastlení mám všechny na chatě, na bytě celkem nic, takže je to o tom při odjezdu z chaty na to myslet.
vla píše:Je tady snad někdo, kdo staví FVE a nemá ani voltmetr? To samý je s anténou, pokud nevíš co a v jaké kvalitě a síle je rozvedeno v STA nemá smysl na cokoli nadávat.Takže je třeba měřit. Chce to obrátit se na správce, ten bude snad vědět je -li anténa pro požadovaný příjem upravena. Pokud je, je v každém paneláku spousta šťouralů, kteří tomu rozumí a zmrší co se dá, takže jim to zpravidla hraje a sousedi je netrápí. Za svých 30let co se tím živím už jsem viděl neuvěřitelné věci.
Já FVE nestavím, já mám jednu svou na chatě, tu si stavím, a tím pro mě stavění FVE hasne. Voltmetr je na chatě taky (100km daleko), takže zase ho musím buď koupit nebo sem dotáhnout. A ono to je o tom .. Chce se to "obrátit se na", chce to zkusit to, koupit ono, jenže to je všechno čas, který mi nikdo nezaplatí a spousta peněz, za který můžu třeba něco hezkého koupit malému synkovi. Nakonec abych si pořídil za 50K i osciloskop s analýzou modulovaných digitálních videosignálů. A já mám platit za ČT? Za co? Ať mi zajistí kvalitní příjem signálu na své náklady, když mi chce cpát svůj obsah do hlavy a když mám za to ještě platit téhle placené instituci. Nezajistí, tak ať si nakašle. Nedostane ani korunu a jejich obsah mě pak nezajímá, mohou ho klidně vyzářit třeba až do vesmíru pro ufony, kteří se ve vzdálenosti několika desítek světelných let podívají na několik desítek let staré vysílání ČéTé. :D

Upřímě TV je jen na ČT D pro syna, ovšem leckdy ty pohádky co tam vysílají, pro 3letého synka, to by jeden blil. Některé jsou samozřejmě ok, ale většina toho je na ulozto a na youtube v poho. To už spíš místo settopboxu koupit další RPi3 a připojit ho jako přehrávač s wifi a je vymalováno. Ostatně takto jsem jel kdysi video do projektoru co mám na bytě. Ovládání přes SSH, omxplayer rulez, youtube-dl rulez, naprosto v pohodě, až jsem se divil, co vše RPi se svou HW podporou zvládne. Jako přehrávač a zdroj videosignálu total paráda. Mám ho teď taky na chatě.

Kdysi mi doma říkali pan promítač :D

No já nevím, ale nějak se mi do toho hrnout nechce. Spousta úsilí, času, který můžu věnovat účelněji a ještě za to zaplatím nějaké podělané české televizi koncesi. Pffff a to se vyplatí.

Promiňte mi mou frustraci, chápu že zním nasraně, ale tohle je fakt jedině pro zlost. Pak to člověk naladí a dívá se beztak na tuny reklam a u zpráv se maximálně tak jen nas*re po tom celém úsilí dokopat to k bezchybné činnosti. Pfff2.

Uvidím. Nechám to teď chvíli odpočnout, vychladnout mou frustraci a pak se uvidí co dál. Settopbox je teď tedy jen jako přehrávač, co bohužel ze sw důvodů neumí při přehrávání ani otočit video, které je hlavou vzhůru (například natočeno mobilem a uloženo na flashku v settopboxu). Což RPI a omxplayer dělá automaticky, což jem čučel.

A toš tak chlapi. Já myslel taky, že to galvanické oddělení bude fungovat ale je tam prostě ještě nějaký problém. Každopádně nikomu nevyčítám radu galvanického oddělení. Mělo by to být řešení to si myslím taky.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od vla »

Já ti neradím, abys něco kupoval, voltmetrem anténu nezměříš. V této oblasti nemáš vybavení ani zkušenosti a proto radím obrátit se na správu nemovitosti. Pokud sis to doma nerozhrabal sám mohl to rozhrabat nějaký tvůj soused, může to být špatně nastaveno na STA atd. Fakticky to asi nemáš šanci zjistit, ani nemá smysl se s tím nějak zabývat, to je práce pro správu nemovitosti, či někoho komu bude zajištěn přístup pro potřebná měření. Bývá zvykem, že se za STA platí nějaká malá částka,která je určena na servis a obnovu zařízení. Takže ty platíš a správci se starají. Jakou tam máte správu je jen vaše věc. Pokud danému tématu nerozumíš a chceš ho řešit sám, opravdu se může jednat o ztrátu času a frustraci, že se to nedaří. Zavedení DVBT2 kupodivu není o tom, co říkají v TV, tedy koupit STB za pětistovku a je hotovo. Hodně často není! Už dlouho jsem neměl tolik práce, jako po "jednoduchém a nenáročném" přechodu na DVBT 2. Takže doporučuji problém přehodit tam, kde jsou zodpovědni za jeho řešení.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od mypower.cz »

No to je zas druhá věc, že jsem tu jen v nájmu, nejsem majitelem bytu, takže bych to musel přehodit na majitele bytu, aby to vyřešil se správou. No a nebo to řešit sám a počkat až bude pan správce paneláku doma, nebo mu hodit lístek do schránky nebo za dveře nebo na nástěnku. Ten by musel zavolat firmu. Uf ... Zítra třeba.... Jenže to je o tom. Já mám problém se zemní smyčkou při mém zapojení monitoru. Aby to nebylo "tak si kupte normální TV s DVBT2, jako ostatní". To by samozřejmě fungovalo. Ale ty prachy sakryš.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od mypower.cz »

Na druhou stranu jedna dulezita vec co jsem nenapsal, pruhy v obraze samozrejme galvanickym oddelenim zmizely na stanicich, ktere naladit lze a samozrejme i pri prehravani z USB pri pripojene antene. Obraz je cisty. Zajimave je, ze cas se settopboxu neaktualizoval a je tam ted 5 rano (ve 12 v poledne). Tusim, ze on si to nacital nekde z DVB signalu, pac nikdy jsem na nem cas nenastavoval za tu kratkou dobu co settopbox mam a po naladeni drive byl presny. Drive jsem settopbox jel pres projektor, ktery pruhy netrpel, coz samozrejme muzu zapojit zpet, ale leckdy je proste monitor lepsi nez za plneho slunce drtit projektor a zatemnovat mistnost. Byl pripojeny primo na HDMI a cele to zpracovani obrazu je v projektoru asi uplne jine nez pri prevodu na VGA a krmeni pocitacoveho monitoru timto signalem.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od vla »

To rušení jsem neřešil, z toho co jsi napsal jsem pochopil, že nemáš programy ČT, proč a jsou -li v STA z nehrajícího STB nezjistíš. Nechá se laborovat s čímkoli, ale bez proměření jsou to jen pokusy. Běžně se setkávám s tím, že v paneláku někomu nehraje TV, nebo STB, přestože ostatním ano. když tam dáme něco jiného, tak to hraje a zařízení, které tam nehraje bez problému hraji na jiné anténě. Tím chci říci, že ani výrobci se s kvalitou produkce nijak nepřetrhnou, hlavně echo dělá některým výrobkům velké problémy. Zatím jsem to vždy zvládl, ale bylo vylepšit nějaký parametr signálu tak, aby s tím hrál kdejaký šmejd. Kamarád co má prodejnu má spousty "reklamací " na nefunkční STB a je to vždy vinou nekvalitní antény. A nakonec, taky jsem shodou okolností správce v paneláku a pokud za mnou přide nějaký nájemník, beru to nastejno jako by to byl majitel bytu. Řešit to budu muset tak jako tak, není důvod k odkladu s tím, že žádost musí podat majitel bytu.
Nemám rád tenhle stát.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Vylepšit parametry signálu v DVB-T v rozvodu dříve bylo jednoduché pomocí regenerátoru signálu DVB-T signálu.
I z nevyhovujícího vstupního signálu se špatným MER
Na vstupu byl pak na výstupu regenerátoru DVB-T signálu výborný signál dostatečné
Úrovně a s parametrem MER více jak 30dB. Pro T2 žádné
regenerátory na trhu zatím nejsou pro vylepšeníparametrů DVB-T v rozvodu.
Česká republika je i v této oblasti malý trh a záleží na
tom, jestli bude zájem z Německa, zda se nějaké regenerátory pro T2 budou vůbec vyrábět.
Anténářům pak zbývá jen vylepšovat kvalitu pomocí
přijímací antény, vyhodnocovat odrazy, dívat se, zda není rušení od LTE , filtry LTE se
prodávají jak samostatně, tak zabudované v přijímacích anténách.
Za současné problémy nemůže moc ani výrobce STB nebo TV přijímačů , ani
tak ani změna normy T na T2, jako spíše snaha šetřit kmitočty a takový Praděd
při své výškové poloze
dokáže v SNF síti zarušit za inverze počasí i střední Čechy. Všimněte si, že
v DVB-T jsou všechny velké základní TV vysílače 17ks kmitočtově rozprostřené.
To má velký vliv na
dlouhodobou stabilitu DVB-T parametrů TV signálu v času bez ohledu na stav počasí.
V současné době se s kmitočty šetří jako s komoditou, které je jen omezené konečné
množství. Viz pak tvorba SNF sítí. A výsledek pak je rozdíl dlouhodobé
stability např. parametru MER v síti DVB-T , kde jsou kmitočty základních TV vysílačů
rozprostřené v pozemním TV pásmu nebo např.parametru MER v současná
jednofrekvenční sít SNF pro DVB-T2.
Všichni jsme svědky, jak se ořezává TV pásmo a uvolněné kmitočty se
Poskytují za účelem vytváření nových telekomunikačních služeb. Dříve bylo
Pozemní vysílání důležité jako jediný možný zdroj TV příjmu. Dnes je možnost satelitního
Příjmu, TV kabelový rozvod nebo pomocí IPTV. Také mobilní TV operátoři mají
Dnes již stovky tis. zákazníků, kteří platí za mobilní TV příjem . Je tedy možné, že
Za nějakou desítku roků klasické pozemní TV vysílání zanikne v té podobě jak je
známe dnes a v kmitočtovém pásmu, které jsou dnes pro pozemní TV vysílání vyhrazené.
Zatím ale ‚Česká republika ve využívání pozemního DVB-T TV vysílání má
prvenství v celé EU. Jediný důvod tohoto prvenství je ten, že je zatím pozemní
TV vysílání zadarmo.Tedy pozemní TV příjem je pro diváky zdarma.
Tedy kromě koncesionářského poplatku. Koncesionářský souvisí pouze z vlastnictví TV
přijímače, nikoliv na možnosti TV příjmu nebo na množství přijímaných TV programů.
Ale TV koncesionářské poplatky se vybírají i v jiných zemích. A např. v Anglii má
Právo strážník zazvonit u Vašich dveří a kontrolovat nahodile, zda máte zaplacený
Koncesionářský poplatek. Tak to je ve stručnosti náhled na problematiku
DVB-T i DVB-T2.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Kostěj
Příspěvky: 576
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Reputace: 70
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od Kostěj »

Podle recenzí na Alze má oddělovač velký útlum a tak zmizí některé vysílače. Další recenze upozorňuje, že kontakty v konektorech nedoléhají a je potřeba jim trochu pomoci (pak je ten velký útlum logický). Já jsem jim občas vyhnul střední kolík, případně zmáčknul dutinku.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Rušení PC monitoru domovní anténou

Příspěvek od vla »

No jo, jenže to jsou zase rady, jak se v tom hrabat a možná ztrácet čas. Kolega kyocera má pravdu, DVBT2 má komplikovanější příjem a bez měření nevíme kam šáhnout a co řešit.
Nemám rád tenhle stát.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek