Koronavirus a nákupy z číny

Nezařaditelné
Odpovědět
miroslav608
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 08, 2017 2:38 pm
Reputace: 1

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od miroslav608 »

No to si mě nepotěšil. Objednával jsem baterie, první dodávka přes alipoštu free (ještě nedorazilo 51 dní), a druhá dodávka už na výběr jenom post NL za příplatek cca 5$ a taky ještě nedorazilo - 48 dní.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od mobilik »

Ikovlabs, tak toto je na súd. Ak to raz bolo poslane z NL tak to nemôže ísť na colnicu! Sme v EÚ.
Clo sa malo platiť z TW do NL.
Takže ak by to spravili mne, určite by som to riešil inak.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od rasto1 »

ked to je poslane NL alebo swedskou postou neznamena ze to islo z ciny do NL a odtial sem, proste len to je NL posta ktora ti doruci baliz cina-SK.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od youda »

Je úplně normální, že balíček se po cestě 3x zastaví v různých zemích. Jelikož na letecké spojení Čína-ČR se zrovna moc spolehnout nedá, tak to ani jinak doručit nejde. Zboží prostě letí do NL, tam týden počká v celním skladu a až si někdo vzpomene, tak to nabere letadlo NL-ČR a vysype na Ruzyni.

Dokud je zboží na cestě, tak pořád zůstává v překladištích pošt či spedičních firem. DPH a clo se zaplatí až předtím, než je zboží propuštěno do volného oběhu, tedy v ČR.

Něco jiného by bylo, kdyby balíček šel Ignácovi Klepáčovi do NL, ten si ho vyzvedl, zaplatil DPH i CLO a pak to přeposlal Igorovi Kovářovi do CZ. Tam už by se znovu DPH a CLO neplatilo.

Jinak ten systém je vymyšlený celkem dobře, byť je složitý jako prase. Počítá i s tím, že se výrobek pokazí, člověk jej reklamuje a prodejce mu to buď opraví, vymění za nový kus nebo pošle náhradní díl. Stejně tak systém počítá s tím, že nějaké zboží nebo technologie se pošle na výstavu do EU a potom se opět vrací do země původu atd. Firmy obchodující se zahraničím v tomto umí chodit, protože pro ně je servis denní chleba. Pro nás čučkaře je kolikrát lepší proclít znovu i náhradní díl, než se s tím drbat.

Takže většinou se na celní řízení zlobí jen vychcánci, kteří si mysleli že systém ojebou a nezaplatí nic, ale teď jim s balíkem přišel i výměr k doplacení jednoho či dvou tisíců Kč.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od mobilik »

Aha, tak beriem späť svoju predošlú odpoveď.
Pretože bežné majú skaldy v EÚ a tam to ma byt preclene.
To ze v Číne operuje NL pošta viem, len mi netuklo že je to tak.
Takže oprávnené clo.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od ikovlabs »

OK Youdo - proc tedy ma balik komplet stitek s NL post vcetne NL zpetne adresy - kdyz to tedy jen preskladnily ?
O cine ani slovo.To tedy znamena ze filtruji vsechnu postu i z EU.Co se jim libi zastavi a poslou vypalne.
V prvni odpovedi mi sami napsali ze to je prebaleno v EU .Poslal jsem jim dotaz jestli maji nejaky dukaz ze to je prima zasilka z ciny a ne z EU skladu - zatim odpoved nemam...
Nevim koho mas na mysli tim vychcankem? Cloveka ktery dostane balik z NL a chteji po nem nejen clo ale vsechno kolem- osobne mi prijde zvracene zaplatit 650 "vypalne" za zbozi v hodnote 1800 vcetne posty?Nebo po zaplaceni,dodani viditelne rozslapaneho baliku na zadost o vraceni cla a dph pri odeslani zpet do Ciny - hromada pozadavku vcetne UREDNIHO prekladu reklamacniho listu ?To je ten "dobre vymysleny system" ?
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od ota »

Činské firmy mívají v EU výdejní sklady aby dodávali rychle a deklarují je jako EU storage.

Háček je v tom ze tyto sklady jsou někde v přístavu za EU celní hranicí. Takže zboží jde geograficky z EU ale proclívá se bo jde z celního skladu mimo EU celní jurisdikci.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od youda »

ikovlabs píše:Nevim koho mas na mysli tim vychcankem? Cloveka ktery dostane balik z NL a chteji po nem nejen clo ale vsechno kolem- osobne mi prijde zvracene zaplatit 650 "vypalne" za zbozi v hodnote 1800 vcetne posty?
Objednal sis zboží u Číňana, tak prostě musíš zaplatit DPH, CLO, zastupování v celním řízení. Ano, je to zlodějina, ale tak to prostě je. Štve mne to taky, ale nenadělám nic.

Celník balíčky vůbec nemusí rozbalovat. S každou zásilkou jdou papíry co vtom je, odkud a kam to jde. U tvojí zásilky byla poznámka "Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the function of the European Union". Napsala ji tam sama pošta NL a je to informace pro Českou poštu, že zásilka obsahuje zboží, které podléhá celnímu řízení.

Když můžu, objednávám si vše v ČR, ikdyž je to třeba o něco dražší, protože všichni víme, že levná věc bývá 2x zaplacená.
Bohužel, něco v ČR prostě koupit nejde a tak když si objednám mimo EU, rovnou počítám s tím, že budu platit jak mourovatej.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od ikovlabs »

To vsechno vim. Co nevim je koho mas za vychcanka.Dle toho co jsi napsal tak to bylo zrejme osobni.
Pokud ano tak to taky nechapu - zaplatil jsem statu "chytrou" sazbu ,nelibi se mi to , napisu to do fora a proto jsem vychcany..?
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od youda »

Já to vidím tak, že nasranost při placení výpalného je v pořádku. Sám ji zažívám každou chvíli, když mi dorazí email z adresy "Pošta120".

Co mi už přijde jako vychcanost je, aktivně se bránit zaplacení výpalného tím, že pošlu loupežníkům manipulační dotaz typu: "Proč musím proclít balík, který mi posílá PoštaNL z EU?"...a přitom vím, že jsem si to objednal z Číny.

Ale podobný názor mám i na toho, kdo si třeba koupí čínský klon Studeru (Fangpusun) a o měsíc později se zlobí, že logovací cloud firmy Studer má výpadky. Samotné pořízení klonu bych ještě zkousnul, neboť většinou(ne vždy) se jedná o člověka, který by si originál stejně nekoupil. Ale koupit si klon a pak jej roubovat na servery původního výrobce, tak to je fakt drzost.

Každopádně, z mého názoru si určitě nedělej těžkou hlavu. Vím, že jsem v tomto dost divnej, jinej než ostatní. To dokládá i fakt, že když jsem se tuhle ptal, jak nejlépe v daňovém přiznání vykázat zisk z prodeje bitcoinů, rozumných odpovědí moc nedorazilo. Asi to nikdo nedaní: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=127813#p127813
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od ikovlabs »

Zvlastni pristup- takze kdyz ja chci neco po statu tak musim prokazat kde co a kdyz chci aby mi stat prokazal svuj narok na clo za zasilku z EU jsem vychcany.Navic ja opravdu cinanovy nevidim do kseftu.
Vim ja jestli to resi primo z ciny nebo z EU skladu?Nevim.
Ohledne manipulativniho dotazu - no zasmal jsem se - tak jsem je zmanipuloval a tim vysachoval ze mi dodnes neodpovedeli :-)
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od youda »

Přesně tak to je. Občan tahá vždy za kratší konec provazu. A pokud má někdy pocit že vyhrává, tak je to jen cílená mystifikace, aby polevil v ostražitosti a vzápětí dostal přes čumák.

A proto je nejlepší ty skvělé "občanské benefity" jako jsou dešťovky, kotlíky, soláry, čističky, zateplováky, brýlové obruby, lázeňské poukazy, amalgámové plomby, čipové občanky a sociální dávky úplně ignorovat. Co potřebuju, to si zařídím sám a všichni byrokrati ať mi vlezou na záda.

PS:
Pokud chceš, aby ti státem řízená organizace na něco skutečně odpověděla, tak je potřeba podat dotaz písemně či datovou schránkou, položit ho v obecné rovině, a do předmětu napsat, že žádáš o "Informace dle zákona 106".
Na tohle zaklínadlo ti odpovědět musí. V praxi ta odpověď bývá ode zdi - ke zdi. Buď tě odbudou a nedozvíš se nic užitečného, nebo ti naopak pošlou hromady lejster a seznamů, kterými se můžeš prohrabovat celé dny. Pokud je chceš nasrat, sedni k PC a pošli to české poště či generálnímu ředitelství cel do datovky právě takto.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od brumlaj »

ikovlabs píše:.... Vim ja jestli to resi primo z ciny nebo z EU skladu?Nevim. .....
Neřeš slovíčka, řeš podstatu. Je ještě možnost, že to opravdu šlo fyzicky z EU, ale byl to sklad v takzvané "free zóně". Zboží v těchto přísně střežených zónách jakoby nikdy neprošlo hranicemi. Je to právě z důvodů "rejže to nacpe do kontejneru", potom to levně přepluje na druhou stranu zeměkoule a nakonec v takovéto Free zóně se to rozebere na jednotlivé kusy, dle dodáku zabalí a když to překročí hranice free-zóny tak se to teprve proclí.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

také raději kupuji chtěné zboží v EU , jenže mnohdy je koupitelné pouze v chině :? . Když už v EU najdu cosi podobného , strávím nemálo času přizpůsobováním k mému účelu . Nezřídka končíc v ::phocos-cx:: a koupí od chiňana . Je-li celková mnou placená suma do bezcelního EU limitu , bývávám klidný . Je-li nad , čekám co jak bude .
doposud dorazivší zásilky s podacími čísly končíc NL , BE , RO , PL a IT dorazili bez výpalného . Mnohdy je zásilka několik týdnů nesledovatelná , teprve až po příjezdu do výše zmíněných zemí začne existovat a putovat přímo k adresátovi .
NL , BE a IT nejčastěji doručuje ČP a někdy PPL . RO a PL nejčastěji zásilkovna a párkrát ČP .

Poslední pekelné výpalné jsem platil za zboří v hodnotě 18€ + 62€ DHL poštovný + 1.384Kč (poplatek za zastupování v celním řízení + DPH z 80€ + dobírečné) :sm1: . V době "největšího" rozmachu Covidu v chině a počínajícího chrmlání taliánů . Supr .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od NOPARasito »

V poslední dobe "kramy" z EU konci v kosi.
Holt jiz EU nestiha tempu a konecne "kvalite", ktera se da take vyselektovat.
Kdyby nebyli prodejci z EU nenazrani, tak by to fungovalo
Abramsi s tema priplatkama jsi me dostal.
To je EU hnus.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od hurvayz »

Me dosel onehda do jednoho kramu ventilator, ktery jsem reklamoval vyrobci. Poslali druhy zdarma ale uvedli hodnotu a postou pres limit. Marne jsem sw to snazil vysvetlit, ze je to zbozi ze zaruky. Presto chteli tusim 450Kc.Ani kopie mailu nepomohli. No tak jsem jim rekl at si ho pichnou do .....
Nas rozhovor jsem ukoncil.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od ikovlabs »

NJN - vitej v klubu vychcanych :-)
Simply clever reseni - pro stat....
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od josse »

Aktuální zprávy z bojiště levných nákupů:
Dnes dorazil balík z Ali s 18650, Order time: 04:55 Jul. 11 2020, mám pro vás pár obrázků jak dlouho to trvalo, Hmotnost zásilky: 1.981 kg, Výše dobírky: 0 Kč, Počet kusů: 1 kus. Žádné clo se nekonalo, označené to bylo jak to má být tím číslem a že jsou v tom baterie. cena cca $100.
CN: co poskytuje aliexpress, NL: co poskytuje to Track&Trace PostNL, CZ: co píše česká pošta (té se to objevilo v systému zpětně, až během asi posledních 4 dnů.
Nákup 20200715 - CN.png
Nákup 20200715 - NL.png
Nákup 20200715 - CZ.png
Nákup 20200715 - CZ.png (11.8 KiB) Zobrazeno 489 x
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Reputace: 133
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od marsal64 »

Dnes jsem dával Open dispute na Mandiny balancery objednané 9. května. Podle trackingu to vypadá, že neodešly ani z Číny.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od ikovlabs »

INFO:Dostal jsem odpoved jak je to s tim clem na NL zasilky - ve zkratce - Je tam zluta nalepka ze to neni ve shode s EU rovna se clo.Nejaka dokumentace o puvodu zbozi? Nic nemame - ZAPLAT.
Tak hlavne ze kdyz chci svoji zasilku musim posilat vypis z uctu a fakturu.Nedejboze kdyby tam byl freeshipinng to by automaticky chteli dan za postu DO ciny i kdyz vlastne nevi odkud to je.
Stat nemusi nic.
Ja vim - jsem vychcany....

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek