Koronavirus a nákupy z číny

Nezařaditelné
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od mypower.cz »

lzahradil píše:nekdo sem pastne prispevek, kterym napadne nejakeho clena fora. Ten to nezkousne a poda oznameni na PCR. Prvni co se stane bude, ze te jako admina bude PCR kontaktovat zda nevis kdo konkretne to pastnul, pokud ne, budou chtit alespon IP. Podle IP dojdou k ISP. To same vyzkousi u nej. A protoze je povinost logovat netflow data, neuchrani te ani to ze za jednou ip je stovka zakazniku toho isp. V tech datech je cas s delkou spojeni, z jake verejne ip na jakou cilovou ip to spojeni bylo, z jake vnitrni ip atd... muzes si zadat do google napr IPFIX pro prehled co se loguje. Zakon z toho templatu neuklada logovat vse, ale tohle se vicemene loguje. Takze tebe defakto nepraskne admin, ale aby pruser nenechal na sobe tak praskne aspon IP. A stejne se zachovaji vsichni, vcetne toho ISP.
Takze oni to zadne velke data najsou. Na provoz prispiva stat.
Ale tak jisteze, ale tady byla rec o zaspamovani celni spravy za jejich nenazranost at si to uzijou. To kdyz nekdo udela ze zahranici nekde z nejakeho serveru na karibiku skrze VPNku nekde v internetove kavarne ze spanelska, nebo z nejakeho botnetu tak PCR muze delat maximalne to, ze prislusnici posili celniky a budou vyrizovat zakazky, ktere dorazily k procleni ale nikdo je nechce a na ulici neuvidis policajta. Kdyz na me osobne zaklekne PCR a rekne ze tu nekdo prodava drogy, tak pochopitelne IP uzivatele budu muset sdelit o tom zadna, jinak na me zakleknou financne. Pokud IP bude z thaiwanu, maroka, ulanbataru a moskvy pro daneho uzivatele na kazdy prispevek a zpravu jina, tak s tim nic neudelam.
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od unicast »

Jenomže Tobě nikdo a nic neukládá povinnost vést a ukládat logy, čili Ty tu IP adresu vůbec znát nemusíš (odpověď tedy nebude "nesdělím", nýbrž "neznám"). Hezké zařízení pro takové ukládání logů pro účely potřeb státní správy je /dev/null, protože tam je místa dost.
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od unicast »

jars10 píše: Všichni ISP, provozovatelé mailserverů, webů, atd. musí na našem území logovat a ukládat na 6 měsíců veškerý zákaznický provoz.
Tohle rozhodně není pravda. Jediná povinnost, týkající se data retention, vyplývá z prováděcí vyhlášky č. 357/2012 Sb. Tato dopadá na pouze na podnikatele v elektronických komunikacích a to ještě jen u některých služeb, konkrétně "u služby přístupu k internetu podle písmene a) nebo b) s překladem adres IP" ve smyslu ustanovení § 2 odst. 3 písm. f). Pokud ISP nepřekládá adresy, stačí mu evidovat, komu přidělil kterou veřejnou IP adresu.

Co se týče provozovatelů mailserverů, tam taková povinnost dopadá na ty, kdo si za služby elektronické pošty nechávají platit. Ostatní tak činí zcela dobrovolně (ale když už ty logy mají, tak mají povinnost je vydat ve smyslu ustanovení § 78, § 79, § 158 atd. trestního řádu).
jars10
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 07, 2016 8:26 pm
Reputace: 8

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od jars10 »

unicast píše:
jars10 píše: Všichni ISP, provozovatelé mailserverů, webů, atd. musí na našem území logovat a ukládat na 6 měsíců veškerý zákaznický provoz.
Tohle rozhodně není pravda. Jediná povinnost, týkající se data retention, vyplývá z prováděcí vyhlášky č. 357/2012 Sb. Tato dopadá na pouze na podnikatele v elektronických komunikacích a to ještě jen u některých služeb, konkrétně "u služby přístupu k internetu podle písmene a) nebo b) s překladem adres IP" ve smyslu ustanovení § 2 odst. 3 písm. f). Pokud ISP nepřekládá adresy, stačí mu evidovat, komu přidělil kterou veřejnou IP adresu.

Co se týče provozovatelů mailserverů, tam taková povinnost dopadá na ty, kdo si za služby elektronické pošty nechávají platit. Ostatní tak činí zcela dobrovolně (ale když už ty logy mají, tak mají povinnost je vydat ve smyslu ustanovení § 78, § 79, § 158 atd. trestního řádu).
Nebudu se pouštět do právničiny, ale teď, když to po sobě čtu, myslím, že oba to neříkáme přesně.
Já si nejsem jistý jak konkrétně přesně u webserverů, ale vím, že velké společnosti je logují taky.
Maily ale jasně zmiňují další písmena c a d. Zákon 127/2005 a ani vyhláška zase v uvedených paragrafech nezmiňuje podnikatele nebo nutnost placení. Říká "Právnická nebo fyzická osoba zajišťující veřejnou komunikační síť nebo poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací je povinna uchovávat provozní a lokalizační údaje ..."
A jak se posuzuje veřejně dostupná, případně fyzická osoba, teď z hlavy nevím.
Mým příspěvkem mělo být to, že anonymita na internetu je pouze dojem, nikoliv fakt.
V to počítám i různé anonymizační metody. Ani ty nezajistí 100% bezpečí. Vždy nakonec nějaká cestička k tomu konkrétnímu člověku vede. Jde jen o to, jak to považují za závažné a jak se jim vyplatí si s tím dát práci.
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od unicast »

jars10 píše: Nebudu se pouštět do právničiny ale teď, když to po sobě čtu, myslím, že oba to neříkáme přesně.
Já si nejsem jistý jak konkrétně přesně u webserverů, ale vím, že velké společnosti je logují taky.
Maily ale jasně zmiňují další písmena c a d. Zákon 127/2005 a ani vyhláška zase v uvedených paragrafech nezmiňuje podnikatele nebo nutnost placení. Říká "Právnická nebo fyzická osoba zajišťující veřejnou komunikační síť nebo poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací je povinna uchovávat provozní a lokalizační údaje ..."
Ale pouštíš se. a když už se do právničiny pouštíš, musíš (mimo jiné) číst i definice:

§ 2
Vymezení pojmů

n) službou elektronických komunikací služba obvykle poskytovaná za úplatu, která spočívá zcela nebo převážně v přenosu signálů po sítích elektronických komunikací, včetně telekomunikačních služeb a přenosových služeb v sítích používaných pro rozhlasové a televizní vysílání a v sítích kabelové televize, s výjimkou služeb, které nabízejí obsah prostřednictvím sítí a služeb elektronických komunikací nebo vykonávají redakční dohled nad obsahem přenášeným sítěmi a poskytovaným službami elektronických komunikací; nezahrnuje služby informační společnosti, které nespočívají zcela nebo převážně v přenosu signálů po sítích elektronických komunikací,
o) veřejně dostupnou službou elektronických komunikací služba elektronických komunikací, z jejíhož využívání není nikdo předem vyloučen,
jars10 píše: Mým příspěvkem mělo být to, že anonymita na internetu je pouze dojem, nikoliv fakt.
V to počítám i různé anonymizační metody. Ani ty nezajistí 100% bezpečí. Vždy nakonec nějaká cestička k tomu konkrétnímu člověku vede. Jde jen o to, jak to považují za závažné a jak se jim vyplatí si s tím dát práci.
Podstatou je vždy to, kdo je ochoten investovat víc zdrojů, zda útočník nebo obránce. A je tomu tak i s tou anonymitou. Klasiční kyberzločinci to dělají tak, že na ukradená čísla kreditních karet koupí na darknetu nějaký hacknutý host, na něm si udělají C&C centrum pro botnet, pak koupí malware, začnou s ním zkoušet infiltrovat nějaká děravá zařízení, počítače, routery, kamery, kávovary, lžíce na boty :D a tak. a z těch zařízení pak dělají další nepěkné věci. Nebudu tady rozebírat i další metody, ale existují a není jich úplně málo.
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Reputace: 133
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od marsal64 »

Tak stále čekám na zboží z Číny objednané 27.2. (BMS), komunikuji s prodejcem (RJXZS store) a trochu je mi těch Číňanů líto, celkem věřím tomu, co tam ten prodejce píše. Jsou pojištěni nebo je to jejich ztráta?

26/03 10:40
During this time, an emergency occurred in China. There is too much parcel in the post office. The parcel I sent to you is lost. Then I don't have any inventory on hand. I won't have a new board until April 1st. I will reissue it with DHL.
If you can't wait, I can use PayPal to refund you.
03/04 20:21
Thank you, sorry to hear this. I need your boards... So can you please send it via DHL?
06/04 07:31
i will update the DHL track information.
11/04 16:59
today, DHL agent pick up the parcel. tomorrow, DHL will update the track information.
Yesterday 12:40
DHL track number: ... www.dhl.com
02:49
Thank you very much for the information. Looking forward!
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 19, 2019 8:03 pm
Reputace: 21
Bydliště: Vychod SK

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od rege »

ja som od toho predajcu objednaval Bms 13.3 a uz je tyzden u mna.
MisaBure83
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:54 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od MisaBure83 »

Balíčky z Číny jsem si během karantény hodně objednal, a když to všechno začalo, zpočátku kurýři podivně reagovali na to, co jsem jim řekl, aby balíček vložili do mého balíčku, ale postupem času bylo jasné.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am
Reputace: 28

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od matobabetak »

asi 30 balickov objednanych, same konektory bms, moduly, drziaky 18650 ale aj zavlahove hadice, korona nrkorona do 3 tyzdnov vzdy doma, ale zacali vyuzivat zasielkovnu do obchodov kde skoro nik nieje tak este lepsie jak cakat na poste
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od rasto1 »

Tak to mas stastie ja cakam na moje i 3 mesiace a stale nic!
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od kodl69 »

Mě teď přišlo cosi, na co už jsem dostal i refund po více než dvou měsících, a to jsem ještě dobrovolně dobu prodloužil skoro o měsíc... Ale asi se sem tam něco ztratilo, holt taková je doba.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Novo
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 19, 2020 9:32 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od Novo »

Také jsem měl několik objednávek, dříve byla dodací lhůtak tak měsíc, nyní se mi to protáhlo o jeden měsíc.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od brin »

Mě některé zgarby přišly i víc než po 6 měsících. Některé 3 měsíce, ale teď už se to začíná normalizovat a chodí to tak do 1–2 měsíců.
Novo
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 19, 2020 9:32 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od Novo »

Tak to je nářez, takhle dlouho mi zásilka ještě nešla. Ano teď už se to zas vrací tak nějak do normálu, to souhlas.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od kybos »

Čekám na dodávku od firmy MPP Solar už sedmý měsíc a zatím, pokud ještě na urgence odpovídali lidé, jsem dostal jen výmluvy na problémy s dodavateli, na koronavirus, na zastavenou výrobu a nebo sliby že už to bude příští měsíc. Na poslední urgenci už mi odpověděl jen automat, který mi sdělil jen to, že má zpráva byla přijata...
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od NOPARasito »

brin píše:Mě některé zgarby přišly i víc než po 6 měsících. Některé 3 měsíce, ale teď už se to začíná normalizovat a chodí to tak do 1–2 měsíců.
Vzdy se ceka na naplneni kontajneru atd. Jj EU se to ohrome hodilo do kramu
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od Vitek »

kybos píše:Čekám na dodávku od firmy MPP Solar už sedmý měsíc a zatím, pokud ještě na urgence odpovídali lidé, jsem dostal jen výmluvy na problémy s dodavateli, na koronavirus, na zastavenou výrobu a nebo sliby že už to bude příští měsíc. Na poslední urgenci už mi odpověděl jen automat, který mi sdělil jen to, že má zpráva byla přijata...
Ahoj 15.5. jsem objednal od MPP solaru měnič. 19.5. zvoní DHL u domu a je u mě... takže odkud jsi nakupoval? já to nechal poslat z polskeho skladu... a přímo tam jsem to i objednával
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od rasto1 »

kybos píše:Čekám na dodávku od firmy MPP Solar už sedmý měsíc a zatím, pokud ještě na urgence odpovídali lidé, jsem dostal jen výmluvy na problémy s dodavateli, na koronavirus, na zastavenou výrobu a nebo sliby že už to bude příští měsíc. Na poslední urgenci už mi odpověděl jen automat, který mi sdělil jen to, že má zpráva byla přijata...
Neviem cez aky portal si to objednaval, ale okamzite by som otvoril dispute - case a vypytal si full refund.
Urcite mas na neho narok, pricom by sa mohlo stat, ze ked medzicasom to odoslali budes mat i tovar i peniaze :lol:
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od kybos »

Objednával jsem desku do střídače přímo od servisního oddělení MPP Solaru z Taiwanu. Full refund mi nabízeli už v dubnu. Platil jsem přes paypal, tak by to nebyl problém dostat peníze zpět. To bych ale mohl odepsat celý střídač za cca 60 000 kvůli desce za 15 000Kč. Původní deska je bohužel neopravitelná a jako náhradní díl jsem ji schopen sehnat jedině od MPP Solaru. Tak jsem v pasti a musím čekat, až mi desku milosrdně pošlou, jelikož je to pozáruční oprava. Je to od nich poněkud neseriózní jednání. Slíbili desku do 30 pracovních dnů od zaplacení.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Koronavirus a nákupy z číny

Příspěvek od ikovlabs »

Tak novy poznatek - balik z Post NL - tedy Nizozemsko a tim padem EU - naprudko zabaveny a procleny.
Proc?
Pane to je v NL jen prebaleno a zbozi je z ciny - takze zaplat....

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek