Hromadný nákup panelů

Máte k dispozici nabídku na výhodný nákup, ale prodejce tuto výhodnou nabídku poskytuje jen při větším odběru? V tomto tématu je možné se dohodnout ve více lidech a po dohodě více zájemců provést hromadný nákup.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od jmachi88 »

FCC píše:Zdravím ve spolek,

Ješte bylo kuprospěchu věci celkové náklady na :


1) Clo
2) DPH
3) Přihlášení do REMA

Tak, abychom to moli přičíst k celkové ceně panelu. Předpokládám, že ve větším množství nebudeme řešit dovoz na "prasáka" a kolega určitě nebude chtít ( a já bych taky nechtěl na jeho místě) přebírat záruky za sankce, které z nepřihlášení mohly nastat.

Pavel

Přesně tak. v tomto množství nic na prasáka.

DPH je jasná věc.
Reklamace nevím, ale já je na sebe nechci brát. Zjistím jaké mají podmínky.
CLO a doprava je kapitola sama o sobě. požádal jsem ji o cenu dopravy do ČR a ještě nic nenapsala.
Je dost možné, že cena ještě vyleze a zájemci budou odpadávat, proto zatím neberu nic co se tu napsalo od nikoho jako závazné.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od Madra »

Kluci, teď jedna technická (data sheet přečtu až doma) pokud by to vycházelo nevýhodně, jestli je to z Číny. Co se kouknout na ty stránky jak se nabízejí panely (všiml jsem si i ze tam je Varnsdorf) a tam se spojit a domluvit potřebný počet palet. Je mi jasné, že mne se 4 panely pošlou do kopru, ale i takto by to bylo zajímavé.
Madra
FCC
Příspěvky: 211
Registrován: čtv říj 16, 2014 8:43 pm

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od FCC »

jmachi88 píše:
FCC píše:Zdravím ve spolek,

Ješte bylo kuprospěchu věci celkové náklady na :


1) Clo
2) DPH
3) Přihlášení do REMA

Tak, abychom to moli přičíst k celkové ceně panelu. Předpokládám, že ve větším množství nebudeme řešit dovoz na "prasáka" a kolega určitě nebude chtít ( a já bych taky nechtěl na jeho místě) přebírat záruky za sankce, které z nepřihlášení mohly nastat.



Přesně tak. v tomto množství nic na prasáka.

DPH je jasná věc.
Reklamace nevím, ale já je na sebe nechci brát. Zjistím jaké mají podmínky.
CLO a doprava je kapitola sama o sobě. požádal jsem ji o cenu dopravy do ČR a ještě nic nenapsala.
Je dost možné, že cena ještě vyleze a zájemci budou odpadávat, proto zatím neberu nic co se tu napsalo od nikoho jako závazné.

Záruka na panely je daná - na vlastní nebezpečí. Každý musí uznat za vhodné, jestli si vezme panel, dva do zásoby nebo bude spoléhat na kvalitu produktu a individuálně uplatňovat reklamační nároky v PRC. Podle mě je riziko vyvážené cenou.

P.
Panely 10 kWp; Conext MPPT 150 60 2x; Conext MPPT 600 100 1x, Conext XW+ 8548; Conext Gateway; BYD Battery-Box Premium LVS 11,5kWh
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od diablo007 »

Clo pokud je to v EU se neplatí. Pokud je zboží pro vlastní spotřebu tak se nějaké eko výpalné a hlášení nejspíš taky nedělá ne?
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od Madra »

Taky myslím.
Madra
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od jmachi88 »

Dodávka je z číny.
Jediné co mohu zkusit poptat je to, aby dodávka šla třeba přes Polsko.(je otázka jaký to bude mít vliv na cenu.)
Vlastní spotřeba asi nepřipadá v úvahu, pokud budu kupovat třeba 6 palet a prodávat vám je po paletách :-)
To totiž vypadá skoro jako nákup za účelem dalšího prodeje :-D
uvidíme co mi napíše, napsal jsem ji souhrn dotazů, tak uvidíme.
Docela rád bych to měl z krku :-) potřebuju max 20 panelů a už je z toho poměrně zajímavá akce se kterou mám zatim jen starosti a spaleny cas bez vidiny jakehokoli zisku. Ale kdyz uz jsme to rozjeli, tak to dotahnem.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
vhml
Příspěvky: 30
Registrován: pát úno 08, 2019 6:38 pm

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od vhml »

Ty bláho 5,5 za watt. Já dával loni 7,5 za watt v jetých panelech a myslel si jakej nejsem pán. Teď mám zas akorát dilema jestli to neposlat dál a nepořídit tohle :x
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od diablo007 »

Jestli tomu činy tonje pase to spíš tedy využít nabídku hned druhého prispevku tady ve vlákně protože se na ty 2t u té 280 nakonec dostaneš taky
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od jmachi88 »

diablo007 píše:Jestli tomu činy tonje pase to spíš tedy využít nabídku hned druhého prispevku tady ve vlákně protože se na ty 2t u té 280 nakonec dostaneš taky
Nabídka druhého příspěvku ve vlákně už nejspíš nění aktuální ..... prověřoval jsem :-)
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od Mikel »

jmachi88 píše:Dodávka je z číny.
Nechci vam brat iluze ale aby vas pak neprekvapila finalni cena za dopravu. Cina naceni za levno lodni dopravu do nejakeho pristavu v EU ale pak osatni poplatky jako vylozeni kontajneru, manipulace v pristavu, doprava do CZ, vycleni atd... bude finalne treba 4x drazsi nez samotna lodni doprava. :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 874
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od beethowen »

Osobně si myslím, že pokud toho nebude celý kontejner, tak to extra výhodné nebude. Věřím, že za dobré peníze se v určitém množství dá domluvit třeba v nanosun.cz nebo iftech.cz, apod. Bude k tomu česká záruka, atd. Zboží bude v ČR a vyclené.
Oni to takto v těch přístavech prodávají jakože i po paletách, ale velkoobchodní jednotku stejně berou kontejner. A to je nějakých cca 840 panelů.
Běžná MO cena je teď cca 0,25 EUR/Wp bez VAT (DPH) při paletovém odběru někde blízko moře, tzn. plus doprava do ČR.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od jmachi88 »

Mikel píše:
jmachi88 píše:Dodávka je z číny.
Nechci vam brat iluze ale aby vas pak neprekvapila finalni cena za dopravu. Cina naceni za levno lodni dopravu do nejakeho pristavu v EU ale pak osatni poplatky jako vylozeni kontajneru, manipulace v pristavu, doprava do CZ, vycleni atd... bude finalne treba 4x drazsi nez samotna lodni doprava. :)

:-D a proto uz jsem asi 10x psal, ze jsem poptal primo u nich dopravu az do CR... staci cist a neshazovat to na prvni dobrou.
Je dost mozne ze budes mit pravdu, ale zatim je to jen domnenka. Az to bude podlozene faktem, tak se muzeme dal svobodne rozhodovat.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od Mikel »

jmachi88 píše:
Mikel píše:
jmachi88 píše:Dodávka je z číny.
Nechci vam brat iluze ale aby vas pak neprekvapila finalni cena za dopravu. Cina naceni za levno lodni dopravu do nejakeho pristavu v EU ale pak osatni poplatky jako vylozeni kontajneru, manipulace v pristavu, doprava do CZ, vycleni atd... bude finalne treba 4x drazsi nez samotna lodni doprava. :)

:-D a proto uz jsem asi 10x psal, ze jsem poptal primo u nich dopravu az do CR... staci cist a neshazovat to na prvni dobrou.
Je dost mozne ze budes mit pravdu, ale zatim je to jen domnenka. Az to bude podlozene faktem, tak se muzeme dal svobodne rozhodovat.
Po 20ti letech importu z Ciny uz znam procedury i to jak cinane nabizeni dopravu :). Bylo to jen upozorneni na mozne problemy. V umyslu jsem nemel neco shazovat. Problem je, ze ty dodatecne poplatky douctuje az pak nasledne agent zde v CZ.
Po zapocteni vsech poplatku se podle sezony muzete dostat az na castku kolem 300USD za m3 na terminal do Prahy, pokud to neni cely kontajner.
Naposledy upravil(a) Mikel dne pát úno 21, 2020 3:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od jmachi88 »

koukam, ze nazoru pribyva.. to je v poradku..pockejme si tedy na fakta a nedelejme zavery na zaklade toho, co si nekdo mysli..
porad dokola rikam, ze je to jen faze vyjednavani. a nic neni zavazne.
jak rikam..je dost mozne ze cena vyleze na cislo, kdy to vyhodne nebude a kazdy si nakoupime v alze :-) ale ja si na nabidku pockam (stejne cekam na povoleni od CEZu) :-)

Narovinu muzu rict, ze me prekvapuji nektere reakce clenu, kteri mi napsali pozitivni zpravu, pochvalili dobrou praci ze jsem neco vubec sehnal atd...

Dale jsem ale dostal i negativni zpravy a to me mrzi. Snazim se tu bez zisku rozsirit objednavku(na foru o fotovoltaice fakt divna vec) a nekdo, kdo ma nakoupeno za vic, nebo si neumim vysvetlit duvod tak me nazyva podvodnikem atd. Ze na tom chci zbohatnout, nebo ostatni podvest.
Uz jsem premyslel ze celou akci odpiskam a nakoupim si sam, protoze me to za urazky a reseni nejakych podobnych nesmyslu vazne nestoji.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od jmachi88 »

Po 20ti letech importu z Ciny uz znam procedury i to jak cinane nabizeni dopravu :). Bylo to jen upozorneni na mozne problemy. V umyslu jsem nemel neco shazovat. Problem je, ze ty dodatecne poplatky douctuje az pak nasledne agent zde v CZ.
Po zapocteni vsech poplatku se podle sezony muzete dostat az na castku kolem 300USD za m3 na terminal do Prahy, pokud to neni cely kontajner.[/quote]

OK beru a proto jsem poptral dopravu ne tak, ze chci dopravu jen CR, ale poskytl jsem i presnou adresu pro finalni dopravu na misto az pred barak.
Ale ok. mozna mas pravdu.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od Mikel »

jmachi88 píše:
Narovinu muzu rict, ze me prekvapuji nektere reakce clenu, kteri mi napsali pozitivni zpravu, pochvalili dobrou praci ze jsem neco vubec sehnal atd...

Dale jsem ale dostal i negativni zpravy a to me mrzi.
Ber to tak, ze nekteri se snazi jen upozornit na ruzne problemy na ktere je mozne narazit pri importu z Ciny. Stejne jako napriklad pres celnici neprojde nic, pokud neprokazes CU, ze mam uzavrenou smlouvu na likvidaci obalu u Ekokomu. Bez Ekokomu neuvolni zbozi do volneho obehu. Ono jedna vec je najit si nekde v Cine nejake zbozi za nejakou cenu a druha vec je ten obal sracek kolem :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od jmachi88 »

Mikel píše:
jmachi88 píše:
Narovinu muzu rict, ze me prekvapuji nektere reakce clenu, kteri mi napsali pozitivni zpravu, pochvalili dobrou praci ze jsem neco vubec sehnal atd...

Dale jsem ale dostal i negativni zpravy a to me mrzi.
Ber to tak, ze nekteri se snazi jen upozornit na ruzne problemy na ktere je mozne narazit pri importu z Ciny. Stejne jako napriklad pres celnici neprojde nic, pokud neprokazes CU, ze mam uzavrenou smlouvu na likvidaci obalu u Ekokomu. Bez Ekokomu neuvolni zbozi do volneho obehu. Ono jedna vec je najit si nekde v Cine nejake zbozi za nejakou cenu a druha vec je ten obal sracek kolem :)
Ja tomu rozumim a osobne bych import ani rersit nechtel.. proto jsem poptal finalni dopravu az pred barak a nejspis bych to nakoupil pres polaky, kde maji zastoupeni. to by mi spousta starosti odpadlo.
Pripominky a upozorneni na mozne problemy jsou ok, proti tomu nic nemam..
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 874
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od beethowen »

Doporučuji se mrknout sem, až ti nacení tu dopravu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Incoterms
Ty zkratky jsou dost důležité. Pokud nebude minimálně DAP, tak s tím bude ještě dost nákladů. Neber to jako nic negativního, spíš jako preventivní rady, aby nebyla potom velká ztráta iluzí.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od jmachi88 »

beethowen píše:Doporučuji se mrknout sem, až ti nacení tu dopravu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Incoterms
Ty zkratky jsou dost důležité. Pokud nebude minimálně DAP, tak s tím bude ještě dost nákladů. Neber to jako nic negativního, spíš jako preventivní rady, aby nebyla potom velká ztráta iluzí.
tyhle zpravy neberu jako negativni..
negativni zpravy mi chodi mailem...
asi maji spatne nakoupeno, tak jim vadi, ze to jde lepe.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
panpepe
Příspěvky: 18
Registrován: ned lis 12, 2017 5:04 pm

Re: Hromadný nákup panelů

Příspěvek od panpepe »

V první řadě určitě chválím jmachi88, že se snaží toto zorganizovat. Rád bych se přidal k hromadnému nákupu. Jen pro info letos poptávané panely u iftechu 270 Wp polykrystal za cenu 2000 Kč s DPH. Věřím v to, že by se s iftechem dalo při vetším počtu domluvit na lepší cenu - velmi vstřícný přístup.
---> JV 4,7 kWp ++ SZ 5,5 kWp <--- 3x PIP5048MG --- 30 kWh LiFePO4 (Winston + CALB)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek