Instalace 16 panelů na RD, Jihomoravský kraj

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Instalace 16 panelů na RD, Jihomoravský kraj

Příspěvek od rokytna »

Sháním někoho, kdo se nebojí práce na střeše a nainstaluje mi 16ks FV panelů (Suntech STP 300S – 20/Wfw MX).
Jde čistě o montáž konstrukce a na ní montáž panelů.
Manželka mi to zakázala dělat samotnému (...) takže prosím o spolupráci respektive celé řešení.

Popis instalované ostrovní FVE zde: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=55&t=5753

Střecha je sedlová, sklon 35 stupňů, montáž bude v jedné řade (16 panelů), pod hřebenem
Materiál střechy - tašky "Francouzská 14 závod Hranice, CGK". Dřevěné trámy a lišty (334).
Výška půdy je 3.3 m. Délka strany střechy je 5 m.
Panely půjdou na JJV stranu (azimut 156 deg).

Dům je přízemní, s prostornou prázdnou půdou.
Umístění v Moravském Krumlově (část Rokytná).

Kabely z každého panelu přijdou vhodně protáhnout pod/mezi taškama na půdu, dále už si to zapojím sám.
Bude potřeba vyřešit zamezení protékání vody, např. po kabelech (udělat nějaký průhyb).
Právě tady bych ocenil někoho, kdo má zkušenost.
Plánoval jsem koupit tzv. "solární komplet" (Tondach), tzn. tašky s dírou pro kabel, které by perfektně seděli.
Ale cena přes 3 tis. za tašku - to je jako cena za jeden panel.
Takže v tomto detailu to bude potřebovat vymyslet a provést optimálnější řešení.... detail.


Montážní materiál mám (sada of ifTechu - viz jejich web, tzn. háky, montážní materiál, profily, klipy pro úchyt panelů),
respektive je v transportu.


Samozřejmě to nechci zadarmo, domluva je jistá.
Buď to zaplatím (to není problém), nebo mohu vypomoct jinak zase já (nebo kombinace).
Potřebuji hlavně někoho, kdo s tímto (montáž) už má nějakou praxi.
(např. bude vědět vhodné rozteče pro lišty, správný technologický postup připevnění háků, a panelů, atd.).

Realizace bude možná od konce února (teď mi ještě dodělávají opravu starých vršků komínů, budou jak nové).

Montáž půjde udělat buď z venku, nebo teoreticky by šel dát žebřík zevnitř z půdy a posouvat se...
ašky se musí sundat (a vrátit) tak jak tak, ale u těchto tašek je to běžné.

Samozřejmě vždy nejlepší je zhodnotit situaci na místě.

Další detaily doplním dle potřeby, stačí napsat.
Do SZ mohu poslat souřadnice (ideálně se pak podívat přes mapy.cz - panorama - tam je to pěkně vše vidět).

Díky za nabídky.
ostrovní FVE
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: Instalace 16 panelů na RD, Jihomoravský kraj

Příspěvek od rokytna »

Instalace domluvena s jedním ze členemů fóra - díky.

@admin : prosím smazat celé toto vlákno, děkuji
ostrovní FVE

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek