Prosím o RADU.

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od mobilik »

Lenže toto je od pôvodného Oplockeho uplne niekde inde.
Ale to je jedno, každý nech si kúpy to čo chce. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od JonasPP »

Hladaj aspoň 2kWp v paneloch,
150-300l obojživelnik,že na zimne obdobie ho napojiš k jestvujucemu kureniu,obšem,ak nekuriš elektrinou,po tom je obojživelnik na 2 veci a zasobnik musi mať 2x špiralu. No to zasa zaleži od toho,ake maš a budeš mať kurenie TUV.
Podstatna vec. Nekupuj bojler,čo je priamo napojeny na panele,bo prideš o poriadnu časť použitelnej energie tym padom,ak použiješ dajake mppt zariadenie,tak bojler nemusi obsahovať suchu špiralu,čo je zasa cenovo inde.
Posledna vec,ako bolo spomenute,z jedlom stupa chuť,teda jak sa otukaš a zistiš,že v lete bude ostavať polovica energie na streche,tak začneš hutať,ako ju použiť. To zas pride na rad toto forum.

Tak vela zdaru z hladanim a hlavne preratavanim.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od chatař »

Tak tak, potvrzuji co píše JonasPP. Můj případ. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
BARNEY
Příspěvky: 13
Registrován: úte led 28, 2020 5:44 pm

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od BARNEY »

Díky za rady ,máte krásný koníček ale fakt nemám čas to studovat jak kde co zapojovat aby to nejlépe fachčilo. :-) Už jsem se rozhodl valit to do té vody. Ted jenom vybrat správnou firmu. Ve čtvrtek ke mě domu přijde pán ohlídnout misto a představit systém který jsem si vybral,ještě nic závazně. Zkusím si na něj připravit dotazy. Jsem z Moravskoslezska, tak mám ještě 10 procent vetší dotaci. Takže tu první variantu s 3,4kWp. Viz odkaz: https://www.s-power.cz/fotovoltaicka-el ... ower-mini/
jahodovák
Příspěvky: 1926
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od jahodovák »

Což o to,času máme všichni stejně,ale jak by řekl soused,každý máme jiné priority.Nakonec je to tak správně,asi by byla nuda,kdyby všichni byli stejní..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od JonasPP »

No obzrel som si to cele a je to celkom slušne,aj neslušne riešenie.
Slušne je pre to,že je tam prifazovaci menič,čo bude šetriť omnoho viac energie,ale neslušne je cele ovladanie a to,že je prifazovaci.
Chcel by som to vidieť v chode,počas celeho dňa,hlavne to pripajanie reladka k zataži. Isto budu pretoky do siete,alebo si bojler často cucne zo siete. Teda bude treba dajake papierovačky s dodavatelom energie o prietokoch do siete.
Inak ak bude cena po odratani prispevku a spolu s montažou pod 70 000kč,tak to bude fajn.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
BARNEY
Příspěvky: 13
Registrován: úte led 28, 2020 5:44 pm

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od BARNEY »

JonasPP píše:No obzrel som si to cele a je to celkom slušne,aj neslušne riešenie.
Slušne je pre to,že je tam prifazovaci menič,čo bude šetriť omnoho viac energie,ale neslušne je cele ovladanie a to,že je prifazovaci.
Chcel by som to vidieť v chode,počas celeho dňa,hlavne to pripajanie reladka k zataži. Isto budu pretoky do siete,alebo si bojler často cucne zo siete. Teda bude treba dajake papierovačky s dodavatelom energie o prietokoch do siete.
Inak ak bude cena po odratani prispevku a spolu s montažou pod 70 000kč,tak to bude fajn.
No dnes byl u mě pán a všechno mi vysvětlil, měl jsem na něho milion dotazů hlavně teda na ten Měnič ,střídač, jak je to s tou jednou fází a přetoky. Přetoky mají nasmlouvané Bohemia energy a ti to odkupují za aktuální tržní cenu.cca 0.5-1.6 kč za kWh.Ráno jiná cena než k večeru. Měnič, jediné z čeho mám strach je 5 let záruka. Chtěl bych aspon 25 let.podle videí na youtube solidní firma. Jinak 65000,- takovou el. 3.42kWp nikdo nenabízí. Snad se ten měnič po pěti letech nepo....
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od chatař »

"Bohemia Energy", nejsou to náhodou "energetičtí šmejdi?" https://www.zkusenosti.biz/bohemia-energy
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
BARNEY
Příspěvky: 13
Registrován: úte led 28, 2020 5:44 pm

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od BARNEY »

chatař píše:"Bohemia Energy", nejsou to náhodou "energetičtí šmejdi?" https://www.zkusenosti.biz/bohemia-energy
Jo jo taky už jsem o tom kdysi dávno slyšel. Musím to pořádně zjistit.
unicast
Příspěvky: 1219
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím o RADU.

Příspěvek od unicast »

Jo, jsou to oni.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek