Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od diablo007 »

Nevím proč máte všichni pocit že budou bojlery vybuchovat krom termostatu je součástí každé instalace i pojistný ventil který přetlak prostě pošle do odpadu a žádné vybuchovani se nekoná
jahodovák
Příspěvky: 1932
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od jahodovák »

diablo007 píše:Nevím proč máte všichni pocit že budou bojlery vybuchovat krom termostatu je součástí každé instalace i pojistný ventil který přetlak prostě pošle do odpadu a žádné vybuchovani se nekoná
Ano i pojistný ventil je součástí boileru,docela často jsme je měnili,protože podcházely,mezi nima byl i občas kus,který nepodcházel a to jen proto,že byl tak zarostlý kamencem že byl neprůchozí...nebo i potrubí k těm pojištovákům ;)
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Matess
Příspěvky: 1520
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od Matess »

Kamarád měl bojler se slepeným termostatem, pojistný ventil nepojistil nic, když se pustila voda začala z baterie proudit pára. Říkal že nevěděl co má dělat, tak volal vodaři a ten poradil vypnout bojler na pojistkách aby už dál nehřál a pomalu odpouštět aby se snížil tlak. V momentě kdy tohle udělal a horká pára se dostala do trubek, tak mu roztavila plastové trubky a bojler začal nekontrolovatelně veškerý svůj obsah vypouštět na záchod (asi jsem zapomněl zmínit že měl bojler na záchodě) a hlavní uzávěr vody byl taky na záchodě. Ukazoval mi potom fotky těch plastových trubek, nebo teda toho co z nich zbylo... Rozhodně bych to nepodceňoval.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od diablo007 »

Pojistný ventil je na přívodu do bojleru pokud zaroste tak tam ani nenatika voda. Žádný systém není dokonalý ale je to velmi mizivé procento to se asi shodneme
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od goodbie »

Matess píše:Kamarád měl bojler se slepeným termostatem, pojistný ventil nepojistil nic, když se pustila voda začala z baterie proudit pára. Říkal že nevěděl co má dělat, tak volal vodaři a ten poradil vypnout bojler na pojistkách aby už dál nehřál a pomalu odpouštět aby se snížil tlak. V momentě kdy tohle udělal a horká pára se dostala do trubek, tak mu roztavila plastové trubky a bojler začal nekontrolovatelně veškerý svůj obsah vypouštět na záchod (asi jsem zapomněl zmínit že měl bojler na záchodě) a hlavní uzávěr vody byl taky na záchodě. Ukazoval mi potom fotky těch plastových trubek, nebo teda toho co z nich zbylo... Rozhodně bych to nepodceňoval.
problém je to,že nikdo to nekontroluje a řeší se to až v konéčném stádiu průseru,pokud pojišťovák v době ohřívání neodkapává je to špatně
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od diablo007 »

Matess píše:Kamarád měl bojler se slepeným termostatem, pojistný ventil nepojistil nic, když se pustila voda začala z baterie proudit pára. Říkal že nevěděl co má dělat, tak volal vodaři a ten poradil vypnout bojler na pojistkách aby už dál nehřál a pomalu odpouštět aby se snížil tlak. V momentě kdy tohle udělal a horká pára se dostala do trubek, tak mu roztavila plastové trubky a bojler začal nekontrolovatelně veškerý svůj obsah vypouštět na záchod (asi jsem zapomněl zmínit že měl bojler na záchodě) a hlavní uzávěr vody byl taky na záchodě. Ukazoval mi potom fotky těch plastových trubek, nebo teda toho co z nich zbylo... Rozhodně bych to nepodceňoval.
Jenže teď popisujes to že selhaly hned 3 ochrane prvky provozní havarijní termostat a pojistný ventil takže statisticky velmi malé číslo
jahodovák
Příspěvky: 1932
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od jahodovák »

diablo007 píše:Pojistný ventil je na přívodu do bojleru pokud zaroste tak tam ani nenatika voda. Žádný systém není dokonalý ale je to velmi mizivé procento to se asi shodneme
To je pravda,že se kombinace nestává často,většinou je to chyba uživatele,mnohdy se na vývod té vstupní ypětné klapky s pojištovákem pokud odkapává voda,tento vývod zaslepí a pak se riziko o něco zvýší.Jinak u mnoha boilerů se už dává pojištovák solo a tam je riziko o něco větší,zvláště,pokud je v horní horké části boileru,na přívodu nebo u dna to moc nehrozí,pokud to není přímo na dně,kam dopadá odlupující se kámen,nebo písek vracející se z cirkulace.Jinak jsem opravdu nikde neviděl boiler poškozený přehřátím,spíš naopak,boiler který nehřál byl hlavně o víkendech,o svátcích a v noci častým obveselením v práci... :D :D
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od chatař »

goodbie píše:
Matess píše:Kamarád měl bojler se slepeným termostatem, pojistný ventil nepojistil nic, když se pustila voda začala z baterie proudit pára. Říkal že nevěděl co má dělat, tak volal vodaři a ten poradil vypnout bojler na pojistkách aby už dál nehřál a pomalu odpouštět aby se snížil tlak. V momentě kdy tohle udělal a horká pára se dostala do trubek, tak mu roztavila plastové trubky a bojler začal nekontrolovatelně veškerý svůj obsah vypouštět na záchod (asi jsem zapomněl zmínit že měl bojler na záchodě) a hlavní uzávěr vody byl taky na záchodě. Ukazoval mi potom fotky těch plastových trubek, nebo teda toho co z nich zbylo... Rozhodně bych to nepodceňoval.
problém je to,že nikdo to nekontroluje a řeší se to až v konéčném stádiu průseru,pokud pojišťovák v době ohřívání neodkapává je to špatně
Pojišťovák má nahoře takovou vrtulku, kterou je třeba čas od času otočit o 90 st., čím se otevře, aby tlak z něj mohl unikat. Tím se vlastně rozhýbe. Pokud se to dělá pravidelně, mělo by být vše O.K. Ale to už jsme silně OT. Mně zajímá spolehlivost/poruchovost Axperta. :)
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od kodl69 »

já to znám jinak. Havarijní termostat se z nějakýho důvodu přeruší. Není čas, tak se to "na chvilku" propojí natvrdo. A to, že v krasové oblasti zaroste jakákoliv armatura, je nediskutovatelný. Pak už je tam jenom provozní termostat...
Podle mě stačilo boiler vypnout a nedělat nic. Tlak už by nerostl a teplota taky ne.
Shodou okolností měly místní vodárny problém s tlakem, tak mi všechny přetlakový ventily nechtěně otestovali...
U dvou jsem zjistil, že upadla odtoková hadička. Proti odkapávání ventilu se používá tlaková expanzka na vstupu studené vody, teda aspoň v evropě v 21-století.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jahodovák
Příspěvky: 1932
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od jahodovák »

kodl69 píše:já to znám jinak. Havarijní termostat se z nějakýho důvodu přeruší. Není čas, tak se to "na chvilku" propojí natvrdo. A to, že v krasové oblasti zaroste jakákoliv armatura, je nediskutovatelný. Pak už je tam jenom provozní termostat...
Podle mě stačilo boiler vypnout a nedělat nic. Tlak už by nerostl a teplota taky ne.
Shodou okolností měly místní vodárny problém s tlakem, tak mi všechny přetlakový ventily nechtěně otestovali...
U dvou jsem zjistil, že upadla odtoková hadička. Proti odkapávání ventilu se používá tlaková expanzka na vstupu studené vody, teda aspoň v evropě v 21-století.
Vevropě možná ano ale někde určitě ne,ono některé ty tlakové expanzky vydrží ještě méně než ten pojištovák...mám vypozorováno,že čím mín věcí,tím néně poruch a delší životnost,nehledě na částku za vše...ale je pravda,že k ohřevu vody na koupání v brutaru se vracet nebudu... :D :D :D :D
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od JiříK »

Jo jo. Pojišťovák jsem nedávno musel vyměnit...po 25 letech... Jeho kontrola však probíhala když ne každý měsíc, tak 4x do roka určitě... Prostě denně jej musím vidět kapat, resp. kýbl pod ním musí být po třech dnech plný.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Matess
Příspěvky: 1520
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od Matess »

abychom se chataři vrátili k tvému dotazu... viděl jsem za celou dobu tohoto fóra jeden špatný axpert a to byl kus zakoupený z číny a jeho majitel se přiznal že jej omylem poslal do zkratu. Řešilo se co s tím, protože by měl být zkratuvzdorný... jak to dopadlo nevím.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od chatař »

Matess píše:abychom se chataři vrátili k tvému dotazu... viděl jsem za celou dobu tohoto fóra jeden špatný axpert a to byl kus zakoupený z číny a jeho majitel se přiznal že jej omylem poslal do zkratu. Řešilo se co s tím, protože by měl být zkratuvzdorný... jak to dopadlo nevím.
No tak to je přímo skvělá zpráva. Dík. A ještě jeden možná blbý dotaz. Axpert má určitou doporučenou minimální kapacitu baterie dle výkonu. Třeba 100Ah. Pokud ta kapacita bude menší (když bude časem odcházet baterka), nemělo by to podle mě vadit. Důležitá je existence baterie, i kdyby měla být její kapacita minimální. Pak samozřejmě pro měnič půjde vše jen z panelů a baterie bude fungovat jen jako nějaký stabilizátor, kondenzátor, nebo jak to nazvat.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od ota »

Já Axperta přepóloval a vystřílely všechny FETy.
Jinym způsobem se mi nepovedlo mu ublížit a trápil jsem ho hodně.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od chatař »

ota píše:Já Axperta přepóloval a vystřílely všechny FETy.
Jinym způsobem se mi nepovedlo mu ublížit a trápil jsem ho hodně.
To nemá ochranu proti přepólování? :shock:
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od Vitek »

Z proc myslis ze by ten axpert mel bejt ochranen proti prepolovani? Vzdyt menic musi instalovat clovek ktery vi co kam dava. Pokud si neveri tak to delat nema. A pokud ma blbe oznacene kabely je to chyba lidska.... Nicmene ochranu si muzes doplnit externi. Stejne ale nechapu tvuj dotaz...
Je neco nepochopitelneho na pv + a pv - svorce a taky bat + a bat- ? Dale L N a PE a vystup L a N ? Dle me vse jednoznacne dane.....
Zdar Vita
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od chatař »

Jasně, promiň blbý dotaz. Jen mě to tak napadlo, když dnes má ochranu proti přepólování kdejaká kravina. Já osobně než jsem připojil panely k Sitonu, tak jsem polaritu zkontroloval multimetrem, a to Siton ochranu má.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od ota »

Ochranu proti přepólování má kdejaká kravina. Ale u některých přístrojů se prostě počítá že je zapojují odborníci. A když si odborník nedá bacha a udělá chybu tak ví ze si musí jít koupit nový přístroj nebo ho v lepším případě nechat opravit. Na laické chyby je také výluka ze záruky.
Prostě se to musí zapojit správně hned napoprvé. Co je na tom nepochopitelného?
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od chatař »

Omylný je každý. I ten největší odborník nemá někdy svůj den. Dobré zařízení se pozná podle toho, že se snaží co nejvíc vyloučit, "lidský faktor". V jaderné elektrárně pracují jen ti nejlepší odborníci, a jak tam mají všechno jištěné.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Spolehlivost kombinovaného měniče Axpert

Příspěvek od goodbie »

chatař píše:Omylný je každý. I ten největší odborník nemá někdy svůj den. Dobré zařízení se pozná podle toho, že se snaží co nejvíc vyloučit, "lidský faktor". V jaderné elektrárně pracují jen ti nejlepší odborníci, a jak tam mají všechno jištěné.
ano v černobylu to byl samej odborník evidentně.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek