Ohrev vody FV panelmi

Popis a ukázky systémů určených pro vytápění či ohřev vody, které jsou určeny pro výrobu tepla a nevyrábí elektrickou energii.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Ohrev vody FV panelmi

Příspěvek od diablo007 »

No takže máš technickou podporu a realizatora v jednom po ruce značka ideál
Jomko
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 28, 2020 2:51 pm
Reputace: 0
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrev vody FV panelmi

Příspěvek od Jomko »

mobilik píše:Tak to som blízko. :)
V SNV a okolí mate takéto systémy už asi 5 kusov. :)
Jeden je neďaleko Madarasu.
To je fajn. Po tom všetkom čo ste mi tu napísali som sa rozhodol že kúpim od teba ten MPPT regulátor. Páči sa mi aj verzia riešenia ktorú navrhol vlkazajac
vlkazajac píše:Nie.
Urob všetko tak, ako to má byť. Zavolaj elektrikára, nech Ti očistí kontakty na batériach a nech ich prepojí do série, teda na 24 V a nech Ti pripojí nový menič 2 kW sin, napr. tento :
https://www.hadex.cz/g542a-menic-24v230 ... -ovladani/
Potom Ti pripojí ešte buď kybosov regulátor ( nájdeš na fóre ), alebo časový spínač a relé HRN 64 so stykačom, ktorými nastaví časový a napäťový interval, kedy sa bude bojler nabíjať. Budeš mať za meničom samozrejme zásuvku na pripojenie najrozmanitejších spotrebičov.
Pôvodné 12 V meniče predaj.
Ešte by som vymenil špirálu v bojleri za cca 1500 W.

Možností je veľa, toto je jedna zo zmysluplných.

ale úprimne neverím že tie batérie budú OK, zapojil som na to pri plne nabitých batériách 500W sušičku a o 1,5h boli batérie vybité a menič začal pípať. Takže asi by som musel kúpiť nové a na to momentálne nemám. Ďalej k tomu budem potrebovať ešte nový menič a tie ostatné veci.

8 panelov zapojím na regulátor od mobilik a na zvyšné dva si kúpim z aliexpres kybosov regulátor a zapojím na to po vyčistení kontaktov batérie ktoré mám + mám ešte dve ktoré tam ešte niesu ani zapojené a budem na tom skúšať, hrať sa a hlavne budem sa na tom učiť čo a ako to celé funguje aby som sa trocha zorientoval. Rád sa učím nové veci na to treba čas a už chcem aby tých 10 panelov na streche robilo aj niečo iné ako len napájalo 25W rekuperáciu.

Potom keď budem múdrejší a budem mať na to čas tak to možno celé prerobím tak ako to navrhoval vlkazajac
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Ohrev vody FV panelmi

Příspěvek od diablo007 »

Kybosuv vytezovac na Aliexpress nejspíš nekoupíš jelikož kybos je místní uživatel tedy pokud to nerozjely ve velkém a před námi to zatajil :lol: ale každopádně by měl být problém to nějak vyřešit s mobilikem
Jomko
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 28, 2020 2:51 pm
Reputace: 0
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrev vody FV panelmi

Příspěvek od Jomko »

Pre systém s ohrevom vody je výhodné použiť kybosov regulátor.
Potom to môže fungovať jednoducho :
1/ Necháš vždy ráno dobiť najprv batériu a potom pripneš ohrev vody.
2/ Necháš pracovať regulátor od rána, resp. on začne pracovať až od nastaveného napätia na regulátore ( = cca 13,6 V ) a podvečer necháš vypnutím regulátora dobiť batériu v absorpcii.
No mal som na mysli to to. Myslel som že je to nejaký odborný názov po nejakom vedcovi :D
Jomko
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 28, 2020 2:51 pm
Reputace: 0
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrev vody FV panelmi

Příspěvek od Jomko »

dal som do google "kybosov regulátor" a našlo my to to:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=63&t=3654

a našiel som taký aj na aliexprese za 25€ tak som si fakt myslel že je to odborný nazov :D
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Ohrev vody FV panelmi

Příspěvek od diablo007 »

On to není regulátor ale spíš vytěžovač (asi to snese obojí oznaceni ale to vytěžování je přesnější) a je to jen shoda náhod a chyba co ti to našlo jinak název to je po nějakém vědci má to ano :lol:
Uživatelský avatar
Legolienka7
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 19, 2022 1:55 pm
Reputace: 0

Re: Ohrev vody FV panelmi

Příspěvek od Legolienka7 »

Vedel by mi niekto povedať ako dlho trvá realizácia fotovoltaickéj elektrárne na dom? Myslím si, že fotovoltaika má buducnosť.. celkom zaujímavý článok som našla tu:
https://www.daibau.sk/clanok/280/fotovo ... elektraren
thomas.007
Příspěvky: 346
Registrován: pát říj 28, 2016 2:30 pm
Reputace: 50

Re: Ohrev vody FV panelmi

Příspěvek od thomas.007 »

Legolienka7 píše:Vedel by mi niekto povedať ako dlho trvá realizácia fotovoltaickéj elektrárne na dom?
Asi tak dlouho, jako si já vydělám na nové auto...

Sice v tomto vlákně je to offtopic, ale budiž.
Vím že pro začátečníka je to trochu nepřehledné, ale je třeba začít tímto:
- chci tím zásobovat celý barák nebo jen ohřívat vodu?
- jakou mám denní spotřebu?
- jaké nejsilnější spotřebiče můžou jet v jednu chvíli (žehlička + pračka + sušička + sporák...atd.)?
- je v domě 3F spotřebič (domácí vodárna)?
- bude to připojené k síti nebo je to čistý ostrov (bez přípojky k el. síti, např. chata)?
- na jak dlouho má vystačit baterie v případě že třeba týden nesvítí?
- jakou plochu střechy (nebo jiné plochy, třeba plot) mám k dispozici (pokud možno bez stínů) a jak orientovanou?
- umíte si to namontovat a zapojit sama (nebo s někým známým)?

Otázek je dost, ale bez toho zde nikdo nic neporadí, musíte začít u sebe.
Jinak rada na závěr, zdejší fórum se zabývá jen ostrovním provozem FV elektráren s možností přepnutí na distribuční síť. Je to v podmínkách registrace a prodej elektřiny se ziskem zde opravdu neřešte.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek