Baterie "chudého solárníka."

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od Jozef51 »

Vitek píše:...ja používám články 5PzS625 - z vysokozdvižky- Opzs jsou staniční akumulátory ty se asi blbě seženou ale trh je přesycen těma olovama jako mám já a další...
Základ je koupit co největší kapacitu tak aby baterka necyklovala na víc než 50% DOD protože pak se muže stát že 2 až 5 po sobě jdoucích hnusných dní a tvůj poloostrov to nedá... Baterii použitou na 48V koupíš cca za 40 tisíc
Ponuka. Napr.
https://www.sbazar.cz/menabidky/detail/ ... 016-kap-91
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od goodbie »

Jozef51 píše:
Vitek píše:...ja používám články 5PzS625 - z vysokozdvižky- Opzs jsou staniční akumulátory ty se asi blbě seženou ale trh je přesycen těma olovama jako mám já a další...
Základ je koupit co největší kapacitu tak aby baterka necyklovala na víc než 50% DOD protože pak se muže stát že 2 až 5 po sobě jdoucích hnusných dní a tvůj poloostrov to nedá... Baterii použitou na 48V koupíš cca za 40 tisíc
Ponuka. Napr.
https://www.sbazar.cz/menabidky/detail/ ... 016-kap-91
no to už by byla slušná baterka sice by jí zapojil na 24V ale to vůbec nevadí,ono PZs A Opzs jsou si velice podobné baterie konstrukce desek je v podstatě stejná
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od Vitek »

ano já osobně koupil baterii zde
https://www.bch-battery.cz/KONTAKTY-a2_0.htm
nicméně telefon je stejný jako ten přerovský, pan David Jakubec, s tím jsem jednal, napiš mu mail a dohodnete se
Vítek
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od diablo007 »

Pokud chce baterie nabíjet 2 panelama tak všechny velkokapacitní baterie co se tu uvadeji to bude mít problém udržovat
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od goodbie »

diablo007 píše:Pokud chce baterie nabíjet 2 panelama tak všechny velkokapacitní baterie co se tu uvadeji to bude mít problém udržovat
toho bych se nebál,ty panely tam přidat bude muset beztak,
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od KubisKV »

chatař píše:
ota píše:Je to marný, je to marný, je to marný...
NÉÉÉ, ta Varta není OPzS! ! !
To že píšou že se používá do vysokozdvižky nic neznamená.
A že je na ní napsáno Deep cycle by mělo být varování.
Ty sis tu baterku prostě vybral a chceš po nás abysme ti řekli že je to dobré a že to bude fungovat, nic jiného nechceš slyšet.
Bojíš se koupit si secondhand baterku jak ti tu všichni doporučují a radši si koupíš novou ale nevhodnou. Nechceš koupit lithiovou protože je moc drahá a její životnost přesahuje tvůj horizont.
Nechceš uvažovat o vice než 2 panelech.
Tak si tu Vartu kup a neptej se, netahej z fóra informace, které nedokážeš pochopit a zpracovat, ani se nenamáháš vygooglit co je OPzS a ptáš se na fóru.
Obávám se že ti není pomoci.
Omlouvám se za to, že jsem měl tu drzost na něco se ptát. Už takovou blbost neudělám. Já kurva nevím, která baterka je OPzS. Že by mi tady někdo napsal přímo typ, odkaz na stránky kde je prodávají, to bych chtěl asi moc. To je jen samé: olovo nekupuj, kup si lithium. Nic, seru na baterie, zůstanu u Sitonu, funguje skvěle a hovno stojí.
Konecne chatari něco kloudnyho z tebe vypadlo.
Přesně jak psal Ota. Jen a jen mas v hlavě Vartu a nic jinyho slyšet nechceš. Pro nezkuseneho solarnika s dvěma panelama je nové olovo docela drahej pokus. Ale ty radši budeš argumentovat nesmyslama o něčem jiném.
To že nevíš, co je Jakej druh baterky, za to ti nikdo koule neutrhne, ale je třeba naslouchat i ostatním!!
Když ti tu někdo chce poradit, tak ty si asi myslíš, že ti radí schválně špatně, abys nekoupil nejlepší baterku na světě a předběhl všechny zde na fóru.
Všichni co ti zde radí, tak proto, abys neudelal chybu na začátku a ušetřil i nějakou korunu!!!
Mnoho úspěchu a málo sulfátu ti přeju ze západu.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od Matess »

jj... i já těch vart nakoupil nových v naději že to bude lepší jak bazar... a ono to vydrží stejně :) Nejlevnější startovací baterie vydrží polovinu deep cycle varty a stojí 1/3 peněz...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od vlkazajac »

Varty ma nikdy neoslnily ( mimo FVE ).

Som v miernej depresii.... nikto ma asi neberie vážne ! Tak zopakujem - akýkoľvek prívlastok pri olovenej batérii sú vyhnané peniaze z portmonky.

Chatař, ešte malý detail k 8 V blokom. Ak budeš mať potrebu dať medzi batérie balancéry ( dva ), neviem, či budú nejaké vhodné dostupné.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od chatař »

Vlkazajac: To s těma balancérama už jsem zjistil. Žádný jsem na netu nenašel. O.K. Varta je sice levná, ale je to shit.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od JonasPP »

2 dni Mi trvalo kym som sa prekusal tymto vlaknom a jednej veci skutočne nechapem. Aky je problem zavrhnuť olovo do kuta a použiť NiCd za desatinovu,až stotinovu cenu oproti najlacnejšiemu olovu. Však nik nepovedal,že tam luhovky ostanu navždy. Prvotne to treba odskušať,otestovať,či ma človek na to sklony a toto je ta prava cesta,presne podla nazvu vlakna.
Na vysvetľovanie dôvodov pre čo,tak to sa na fore prebralo,teda to nejdem ani spomenuť.
Ja tiež nemam financie na rozhadzovanie do litioviek a okrem opzs olova som mal na solarkach zavesenu každu bežne dostupnu technologiu baterii,tak viem čo vravim.
Vbehnem tu do bazara,do 5000kč kupim NiCd v super stave,alebo lacnejšie v horšiom,zapojim doma,fungujem dajaku dobu,pri čom 2x za rok dolejem vodu a tak sa rozhodnem,či to bola spravna voľba,alebo nie. Nepači sa Mi,tak za rovnaku cenu predam.
Bežne olovo kupim,rok použivam,strati kapacitu podstatne,lebo mam taku nie jednu skusenosť a už sa to neoplati ani predať,bo hodnota bude niekde pri šrote.
Životnosť bežneho olova je vždy spečatena na určity čas a tym,ako sa k nemu človek sprava,tak skracuje jeho životnosť.
Dodržať zasady prežitia bežneho olova,aby splnilo to,čo je napisane na papier je v solarnej elektrarni nemožne.

Inak trocha nechapem. Buď bateria,alebo Egypt. Však najlacnejšia dovolenka v Egypte,aby som sa aj živi vratil nejde pod 500€ -13 000kč na osobu a horna finančna hranica asi ani nejestvuje,tak za dovolenku pre dvoch zostrojim celu elektraren,ktora dokaže zasobiť dvoch ľudi najmenej pol roka v roku elektrinou,nie kupim iba bateriu.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od jahodovák »

Ono je někdy lepší pro klid doma radši jet na tu dovolenou než ohluchnout......
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od chatař »

To JonasPP:
"Inak trocha nechapem. Buď bateria,alebo Egypt. Však najlacnejšia dovolenka v Egypte,aby som sa aj živi vratil nejde pod 500€ -13 000kč na osobu a horna finančna hranica asi ani nejestvuje,tak za dovolenku pre dvoch zostrojim celu elektraren,ktora dokaže zasobiť dvoch ľudi najmenej pol roka v roku elektrinou,nie kupim iba bateriu."

Otázka bohužel nestojí baterie, anebo Egypt, ale baterie + Egypt. Egypt prostě musí být. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od ota »

Tak víš kam jeď, nekupuj baterky, nejezdi do Egypta, jeď do Pelehřimova, prohlídni si krematorium, ať víš do čeho jdeš.

https://www.youtube.com/watch?v=xrUNbsz9DZQ
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od chatař »

Srandičky, srandičky...
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od diablo007 »

chatař píše:Srandičky, srandičky...
On zbytek tohoto vlákna je místy spíš k pláči tak to beru jako podstatné zlepšení
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 708
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od shuty »

ja si myslim ze tu plati to zlate pravidlo ze: nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci. treba zobrat rozum, teda vlastne peniaze do hrsti a kupit poriadne baterie a mas uz navzdy pokoj. kvalitna litiovka ta pri troske stastia prezije.
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od jahodovák »

shuty píše:ja si myslim ze tu plati to zlate pravidlo ze: nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci. treba zobrat rozum, teda vlastne peniaze do hrsti a kupit poriadne baterie a mas uz navzdy pokoj. kvalitna litiovka ta pri troske stastia prezije.
To platí za předpokladu,že o tom rozhoduješ sám a ne zhejčkaná panička,co ti do toho kafrá a pokud ji neposlechneš,není s ní k vydržení...sice to není můj případ ale možná,že i tací existují,to víš klid je někdy lepší....v tomto případě nehledej žádnou souvislost s logikou.... :D :D :D :D ;)
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od vlkazajac »

Ľudia neblbnite, mám Vás rád !!!

Celé toto vlákno je jeden des. Predsa ak mám dennú spotrebu domácnosti z DS ( a tejto sa nezbavím ) povedzme 5 kWh a nebudem do batérie tlačiť viac ako 20 A, postráda batéria ako úložisko energie zmysel a potrebná je len z hľadiska funkcie. Má totiž len napájať menič, na ktorý sú zavesené spotrebiče na 230 V. Potom pri malom FV poli je určená kapacita batérie najväčším spotrebičom ( aj v súbehu ).
Netreba žiadnu značku, stačí no name olovo, ktoré na noc treba uložiť nabité. Potom lacné štartovačky vydržia tak dlho, ako v aute.
S olovom je potrebné zaobchádzať ako s olovom, toť múdrosť praveká. Nemôžem nechať bežať mrazák, router ani TV celú noc, keď mám nad hlavou dva panely - zima či leto.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od chatař »

jahodovák píše:
shuty píše:ja si myslim ze tu plati to zlate pravidlo ze: nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci. treba zobrat rozum, teda vlastne peniaze do hrsti a kupit poriadne baterie a mas uz navzdy pokoj. kvalitna litiovka ta pri troske stastia prezije.
To platí za předpokladu,že o tom rozhoduješ sám a ne zhejčkaná panička,co ti do toho kafrá a pokud ji neposlechneš,není s ní k vydržení...sice to není můj případ ale možná,že i tací existují,to víš klid je někdy lepší....v tomto případě nehledej žádnou souvislost s logikou.... :D :D :D :D ;)
Zhejčkanou paničku určitě nemám. Kdyby to tak bylo, neměl bych na střeše ani těch 8 panelů na ohřev vody, a místo toho by se možná letělo jednou za dva roky na Maledivy. Já vlastně můžu být rád, že je to vcelku skromná žena a Egypt se jí neekluje. :lol:
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Baterie "chudého solárníka."

Příspěvek od chatař »

To vlkazajac:
Jestli je to vlákno jeden děs, není problém požádat admina o jeho smazání.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek