dialkove ovladanie po elktrickom rozvode.

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm

dialkove ovladanie po elktrickom rozvode.

Příspěvek od ARPAD »

zdravim, neviem ci sa tu uz nieco take riesilo, ale nenasiel som odpoved na moj problem. kolega ma solarny termicky ohrev TUV, a tiez podporu kurenia. na kurenie sluzi nadrz o objeme 500 litrov, a ako zasobnik TUV nadrz o objeme 265 litrov. svetko pracuje ako ma. svieti slnko, zohrieva sa voda pre kurenie, a tiez aj TUV. polial je zima a slnko nesvieti, voda sa zohrieva pomocov vymennika z kurenia len v nadrzi TUV. ale hlavny kamen urazu je elektricke vyhrevne teleso 6kw/400v v nadrzi TUV. no ani nie tak teleso ako jeho ovladanie. povodne bol v dome klasicky zasobnikovy ohrievac. zapojeny v okruhu blokovanom v pripade vysokej tarify. ten sa zrusil a namontoval sa spominany system. sice je k nemu aj modul HDO, lenze ten nieje nic platny, lebo VSD uz signal nevysiela, hoc pritomny je, ale kto ho vysiela tak to netusim. VSD riadi prepinanie tarif, a teda aj aktivaciu okruhu ktory povodne napajal zdroj TUV, pomocov GSM signalu. data jednoducho nahraju do pamate v elektromeri a vybavene. cize neriesil niekto nahodov ako docielit, aby sa vykonovy prvok sucastneho systemu, ktory je inac na uplne inom mieste,spinal sucastne z povelom elektromera pre zopnutie stykaca pvovodneho ohruhu? zial nevedie a ani nieje mozne natiahnut medzi systemom a vyvodm elektromera kabel, hoc len ovladaci. taktiez nieje mozne vypinat pramo pri elektromeri napajanie toho zasobnika v zavislosti na tarife, lebo z neho je riadene a pohanane vsetko, vratane cirkulacneho cerpadla kolektorov, cize napajanie je potrebne nepretrzite, nie len v case nizkej tarify. nasiel som clanok v ktorom je taky obvod vyrobeny na principe vysielaca a prijimaca, a prenos je rieseny priamo elektrickym vedenim. vyrabal to uz niekto? alebo je mozne zakupi nieco na tomto principe? najlepsie modularne prevedenie. viem ze na prenos internetu taketo prvky su. pripadne riesil niekto podobny problem?
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
rva
Příspěvky: 3511
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: dialkove ovladanie po elktrickom rozvode.

Příspěvek od rva »

Třeba jde trochu předělat zapojení. Teda vypínat přímo v elektroměru "napájení zásobníku" a u zásobníku jeho napájení rozdělit na dvě části - na té regulované od elektroměru ponechat jenom vlastní topné spirály a zbytek přepojit na něco jiného - snad je tam někde zásuvka, která je stále pod napětím.
Bezdrátově krátkodobě vypínám spotřebiče dle https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... 140#p69330 ale nefunguje to na vyšší vzdálenost. V tomto případě bych vše trochu modifikoval tak, aby se signál k zapnutí, popřípadě vypnutí nevysílal stále. Jeden vysílač by po dobu NT tedy vysílal např. každých 5 minut signál k zapnutí spirál a druhý vysílač by zase v době VT každých 5 minut vysílal signál k vypnutí spirál.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm

Re: dialkove ovladanie po elktrickom rozvode.

Příspěvek od ARPAD »

nuz k systemu sa pritiaholl 4 zilovy kabel pre napajanie 3x400v od najblizsej krabice . je to obvod ktory napaja domacu vodaren, darling sigma. ina zasuvka ani nic take nikde po blizku nieje. ak by to bol okruh niecoho ineho, a nie elektromotora, tak by som to vyriesil tak tak ze ako prijimac by som pouzil cinsky modul na sled faz a ako vysielac by bolo zapojenie z reverzacie z 2 stykacmy. lenze takto to realizovat nemozem. ten vysielac je sice zaujimavy, ale ked si predstavim ich dom, tak vlastne signal by musel prechadzat uplne celov dlzkov domu a pristavbov, murmi, a tak. nieco ako opakovace by som nerad, ale najlepsie by bolo na prenos signalu pouzit to vedenie ktore tam uz je. nejako ho namodulovat priamo k 50hz. dalsia vec je ze v tom clanku co sa tomu venuje sa spomina ze signal dom neopusti, lebo vraj cievky elektrtomera pren predstavuju prekazku. lenze tie moderne asi ziadne cievky nemaju, len prudove transformatotry, a tie asi tomu signalu nezabrania cestovat kade tade. ale mozno je aj nieco na digitalnom principe.
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm

Re: dialkove ovladanie po elktrickom rozvode.

Příspěvek od ARPAD »

3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: dialkove ovladanie po elktrickom rozvode.

Příspěvek od DanoP »

Pouzil by som "modelarsku" telemetriu na 433 Mhz https://www.aliexpress.com/item/32824752760.html- mam overene ze to funguje aj cez 60cm zelezobeton (na rozdiel od wifi). Original je to navrhnute na seriovy prenos - pouzil som to na prenos udajov z a do Axpertu.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm

Re: dialkove ovladanie po elktrickom rozvode.

Příspěvek od ARPAD »

no teoreticky by to slo pouzit, ale este potrebujem nieco co prevedie zopnutie kontaktu na seriovy povel, a na druhej strane z toho povelu spravi zopnutie kontaktu.
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek