Anomalia panelu Amerisolar 260W

Problémy s vadnými panely, detekce závad, řešení závad, poškození panelů, zásah bleskem, nalezení vadného článku, vady z výroby, návrhy, prevence, opravy.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od dumi »

Ja to mam takhle.

Dole.ty 4 jsou z foru od.pana z Blovic, 210W. Vadny pole nevidim.

Ty horni tak.dva jsou novu z iftech.cz a dva od pana z kladna. Udajne take nove.

zajimavy je ze vykonove jsou vyrovnany. Nepozoruju, ze by ty vlevo vyrabeli min.[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/202001 ... e9002b.jpg[/img]
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od Marcus81 »

Duke píše:nevím o kolik se jedná panelů a tudíž zda by se to vyplatilo, ale my když prodávali ty Jinka do Č..u tak je chtěli všechny přeměřit na výkon a dále kontrolu luminiscence, takže se jich x tisíc měrilo, měření výkonu probíhalo na takovém prosvětlovacím stole a výsled byla taková ta VA křivka na které jde údajně poznat zda jsou někde zkraty, pak se to dalo do takové "ledničky" a z toho vypadl č/b obrázek něco ve stylu kubismu, koukal jsem na to hodně ale já tam nikdy nic nepoznal :),. ale ten co to měřil tím dokázal najít poškozené buňky, cena by se musela zjistit my měli hodně kusů, ale tímto by se 100% odhalily aktuální závady, pokud by byl zájem můžu sehnat kontak.
Ide o 80ks 245Wp, no ten chlapik to chce mat zo skadu prec, urcite by nepristupil na nejake testovanie a ked to nebude vyhovovat, tak mu to vratim a on mne peniaze.
On kupil budovu, kde to vsetko bolo namontovane a spustene zrejme cez dotacie "zelena usporam" ale, budova mala sindlovu strechu, zacalo zatekat, skusali to vsemozne zalepit, nepodarilo sa, tak to museli zdemontovat a opravit strechu.
Kamen urazu bol vraj v tom, ze zmluva na "zelenu dotaciam" bola viazana na predosleho majitela a tym ze on nehnutelnost predal, zmluva z elektrarnami zanikla kedze bol dodavatel ako mikrozdroj a novemu uz to obnovit nechcu, preto to vsetko predava.
Testy by boli fajn, ale dozviem sa tam ze kolko ich je k nicomu, tak by ma asi je.lo.
Niekedy je lepsie nevediet a byt v domienke ze je to ok :D
Risk je niekedy zisk a ked bude lepsie pocasie, postupne ich zacat nejako doma testovat jeden po druhom, neviem este ako ale skusim :lol:
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm
Reputace: 7

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ARPAD »

mam to iste panely su 2 roky v prevadzke. kupovane uplne nove, nepouzite, od pana z kosic . lavy panel ma len 1 taketo miesto, a pravy ich ma az 2.
Přílohy
20180512_110915.jpg
20200119_132440.jpg
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od rasto1 »

ARPAD píše:mam to iste panely su 2 roky v prevadzke. kupovane uplne nove, nepouzite, od pana z kosic . lavy panel ma len 1 taketo miesto, a pravy ich ma az 2.
Ako tak pozeram na instalacny material, tak ta to po silnejsich vetroch uz nebude trapit.
Tie sroby s podlozkami to je snad zly zart!
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm
Reputace: 7

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ARPAD »

podlozky su vypalok z merezu 6mm hrubeho. a skrutky su nerez M8. v pvodnych otvoroch su zapustene skmerezove skrutky ktore ten panel vlastne drzia. komplet cela konstrukcia je vyrobena na mieri. je z pozinkovanej ocele, ale osetrena katodickym nanesenim zakladnej farby, vapalena, a nasledne praskova farba, a taktiez vypalena. vsetko so je nejaky spoj je z nezeru. svetky skrutky su poitene este lepidlom na zavity. inac len tak pre srandu, poculi ste ze vychodnym slovenskom sa pred rokom prehnalo tornado? urcite ano bolo to v spravach,no a nic sa nestalo, panely su tu dodnes.
Přílohy
20180512_110821.jpg
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm
Reputace: 7

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ARPAD »

pardon, tieto nie, tieto podlozky su z nerezu o hrubke 2.5mm. tie 6mm
mam na inom poli.
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm
Reputace: 7

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ARPAD »

tu mam tie 6mm hrube. sposob uchytenia je totozny. musel som to zvetsit lebo nebolo to dobre vidiet.
Přílohy
20190811_100508.jpg
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od NOPARasito »

ARPAD píše:podlozky su vypalok z merezu 6mm hrubeho. a skrutky su nerez M8. v pvodnych otvoroch su zapustene skmerezove skrutky ktore ten panel vlastne drzia. komplet cela konstrukcia je vyrobena na mieri. je z pozinkovanej ocele, ale osetrena katodickym nanesenim zakladnej farby, vapalena, a nasledne praskova farba, a taktiez vypalena. vsetko so je nejaky spoj je z nezeru. svetky skrutky su poitene este lepidlom na zavity. inac len tak pre srandu, poculi ste ze vychodnym slovenskom sa pred rokom prehnalo tornado? urcite ano bolo to v spravach,no a nic sa nestalo, panely su tu dodnes.
Tak asi tyto 2 panely budou po 10 letech jako testovaci vzor. Rekl bych ze konstrukce bude mit hodne jinou roztaznost jako panely. Tak kdyby pribyly dalsi mista tak nebude divu :roll:
Jinak plechova strecha jede :yes:
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne ned led 19, 2020 9:39 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ota »

Z hloupých komentářů si nic nedělej. Máš to moc hezké! Dík za inspiraci!
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm
Reputace: 7

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ARPAD »

ako jasne, kazdy ma svoj nazor, niekomu sa to pacit nemusi, niekomu ale ano. hlavne je ze ma konstrukcia nestala nic, a nerezove skrutky stoja takmer nic. je presne na mieru vyrobena, a osetrena. inac pozeral som teplotnu dlzkovu roztiaznost, a ocel vychadza ku sklu o dost lepsie, ako kombinacia hlinik a sklo. a ked nepocitam ram, tak panel je v podstate sklo. konstrukcia je zadarmo cize aj to sa rata. navyse to z danym problemom nesuvisi nijako.
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od NOPARasito »

ARPAD píše:ako jasne, kazdy ma svoj nazor, niekomu sa to pacit nemusi, niekomu ale ano. hlavne je ze ma konstrukcia nestala nic, a nerezove skrutky stoja takmer nic. je presne na mieru vyrobena, a osetrena. inac pozeral som teplotnu dlzkovu roztiaznost, a ocel vychadza ku sklu o dost lepsie, ako kombinacia hlinik a sklo. a ked nepocitam ram, tak panel je v podstate sklo. konstrukcia je zadarmo cize aj to sa rata. navyse to z danym problemom nesuvisi nijako.
Ja to myslel prave v dobrem. Kdyz to po 10letech vse probehne bez uhony, tak byl zbytecny strach z konstrukce v kombinaci ocel a hlinikove ramy.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od rasto1 »

Poznam to co je "skoro" zadarmo, to sa pocita, ale usetril si presne 6Evro za stredove a krajne originál prichytky :-)
Ja som si tiez kupil nove panely z druhej ruky aocakavam podobny vydledok, skurat sa s tym nebudem zapodievat, lebo je to vec ktoru neovplivnim :-(
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm
Reputace: 7

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ARPAD »

no mam pocit ze original profily na konstrukciu pod panely si uz nezapocital do tych 6 eur. ja som kupoval iba nerezove sktrutky, a panely. nic viac co sa montaze tyka.
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od rasto1 »

ARPAD píše:no mam pocit ze original profily na konstrukciu pod panely si uz nezapocital do tych 6 eur. ja som kupoval iba nerezove sktrutky, a panely. nic viac co sa montaze tyka.
V poho mne udreli do oci len tie smiesne podlozky.
V stredu mi privezu konstrukciu na 42 panelov a bude ma to stat 873,4Evri (vratane 100m 6mm kabla)
Musim ku tomu len prikupit nerezove sroby a uz len elektroinstalacny material a hor sa na strechu.
Potom to pofotim a mozes mi to ofrflat :lol:
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm
Reputace: 7

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ARPAD »

no mozno vyzeraju smiesne, ale je to vypalok z nerezu, a ten hoc je smiesny, tak vydrzi toho dost. ak neveris, mozes prist, a ak tie panely vytrhnes, mozes si ich vziat :) ale nepohlo z nimi ani to tornado ci co to bolo. drzia velmi dobre, hoc to tak nevyzera. ak by som tomu neveril, alebo mal pochybnosti, tak by som ich vymenil za vetsie. lenze ako sa ukazalo nieje to potrebne. skor vietor znici altanok, ako vytrhne z neho panely. na dalsej konstrukcii ktora je uz na pristavbe domu mam vetsie. inac je konstrrukcia presne to iste. a aj tretia ktoru budem robit v jari bude totozna a + tie vetsie podlozky. teraz sa venujem vnutornej casti.
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ota »

O panel bych strach nemel.
Muzu se zeptat jak jsou ty nerezové výpalky zakotvené do plechové střechy? Ty srouby se mi nezdají.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od FRSO »

Dle mě jsou v místě těch šroubů pod plechem střešní latě, to drží docela dobře, taky jsem tak montoval panel na chatě.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
ARPAD
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 26, 2019 6:57 pm
Reputace: 7

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od ARPAD »

presne tak. plechom to prechadza do drevennej konstrukcie.
3F FVE: panely 36x sunergy 335W, menice 3x easun sml-5k + paralel kit, zapejene do 3 fazovej prevadzky. bateria trakcna, olovo, tekuty elektrolyt 48v/420AH. ohrev vody: panely 6x amerisoar 285W, regulator vlastna vyroba, pulzny, pevne vystupne napetie podla mppt udaju stitku panelov, zmena spinacej frekvencie frekvencie v zavislosti na mnozstve prudu dodavaneho panelmy.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek