Anomalia panelu Amerisolar 260W

Problémy s vadnými panely, detekce závad, řešení závad, poškození panelů, zásah bleskem, nalezení vadného článku, vady z výroby, návrhy, prevence, opravy.
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od kvako1 »

starší panely už niky více.
jak tomu daš chvilku tak zjistíš že se to nijak nevyplatí. prostě pokaždé prodělaš.
jedině že by byli zadarmo..

co jsem koukal na videa tak ta pravděpodobnost poškození při převozu a montaži je dost velka, buh ví co se stěmi panely dělo..jak se snimi zachazelo...
pokuť to nemužeš vyskoušet ani ti neda zaruku na vyskoušení , tak za mě nebrat..

ja se nechal uplně zblbnout forem jak tam psali jak je to vyhodne atd.. ale není. za tu cenu jsem mohl mit nove panely...
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 691
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm
Reputace: 52

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od shuty »

no neviem. ja budem oponovat. mam 10 starych panelov za "par drobnych" a som spokojny. zalezi od toho aka je cena.
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•5kWh LiFePo4•
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od NOPARasito »

kvako1 píše:starší panely už niky více.
jak tomu daš chvilku tak zjistíš že se to nijak nevyplatí. prostě pokaždé prodělaš.
jedině že by byli zadarmo..

co jsem koukal na videa tak ta pravděpodobnost poškození při převozu a montaži je dost velka, buh ví co se stěmi panely dělo..jak se snimi zachazelo...
pokuť to nemužeš vyskoušet ani ti neda zaruku na vyskoušení , tak za mě nebrat..

ja se nechal uplně zblbnout forem jak tam psali jak je to vyhodne atd.. ale není. za tu cenu jsem mohl mit nove panely...
Ona cena tehdy byla dobra, ale melo to byt za panely A1. To, ze to byly A3-4, klamal prodejce. Nove panely jsou porad kolem 7-8kc/Wp i vice, pokud se bavime o standartni zaruce.
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od Marcus81 »

Teraz som fakt v pomykove, buduci tyzden by som mal ist pre jednu zdemontovanu FVE so vsetkym, menice, konstrukcia, haky, panely, nejaky elektromaterial za myslim si fakt dobru cenu. Ale ked neviem, ako sa manipulovalo s panelmi pri demontazi, je to fakt na zvazenie, ked by polovica panelov mohla byt v pase. Cislo na pana ktory to demotoval mam, ale nie som tak nainvny, ze budem cakat, ze mi povie uplnu pravdu...
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od dano »

Marcus81, este by ma zaujimalo, kolko mas tych Amerisolar panelov teraz.
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od kvako1 »

NOPARasito píše:
kvako1 píše:starší panely už niky více.
jak tomu daš chvilku tak zjistíš že se to nijak nevyplatí. prostě pokaždé prodělaš.
jedině že by byli zadarmo..

co jsem koukal na videa tak ta pravděpodobnost poškození při převozu a montaži je dost velka, buh ví co se stěmi panely dělo..jak se snimi zachazelo...
pokuť to nemužeš vyskoušet ani ti neda zaruku na vyskoušení , tak za mě nebrat..

ja se nechal uplně zblbnout forem jak tam psali jak je to vyhodne atd.. ale není. za tu cenu jsem mohl mit nove panely...
Ona cena tehdy byla dobra, ale melo to byt za panely A1. To, ze to byly A3-4, klamal prodejce. Nove panely jsou porad kolem 7-8kc/Wp i vice, pokud se bavime o standartni zaruce.
No diť jo, 7-8kč za nový.. pokuť vezmeš paletu tak i míň.
On prodaval za 8kč za Wp.

Newím proč pišeš tehdy diť je to pul roku, ne 10 let

tyhle byli kolem 1550 za 200w panel 210W nedava ani jeden !!
dneska koupiš za 3200 kč 390Wp panel. nový se zarukou.

ano je vědší ale cena na Wp je cca stejná jako za stare a ještě ušetříš půlku za držáky a ušetříš třetinu plochy.

Tady na foru se bohužel omilají některe bludy pořád dokola až to zlidoví a bere se to jako fakt ...
Panel je ta nejduležitější součastka FVE. na panelu zaleží nejvíc.
Pokuť chceš FVE, ne nabiječku na mobil tak na panelech nešetřit.

zbytek klidně starší, ele panely ne..
Můj osobní nazor.. nikomu nic nevnucuji.
A u starší baterky bych si dal taky pozor.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od kvako1 »

shuty píše:no neviem. ja budem oponovat. mam 10 starych panelov za "par drobnych" a som spokojny. zalezi od toho aka je cena.
asi si mal štěstí, přeju ti to :yes:

ja to štěstí neměl . ze 40ks co jsem koupil byl každej cca 4 vadnej..
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od kvako1 »

ještě zajimavost, vadný članek je pokaždé u kraje, který je dál od krabičky.
napadlo mě jestli ty panely nebyli na konstrukci něčím přetížené, třeba sněhem.. nebo led, ...

foto. ja mam krabičky uprostřed, vadne članky je vidět nahoře a dole..
Přílohy
111.jpg
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od NOPARasito »

kvako1 píše:
NOPARasito píše:
kvako1 píše:starší panely už niky více.
jak tomu daš chvilku tak zjistíš že se to nijak nevyplatí. prostě pokaždé prodělaš.
jedině že by byli zadarmo..

co jsem koukal na videa tak ta pravděpodobnost poškození při převozu a montaži je dost velka, buh ví co se stěmi panely dělo..jak se snimi zachazelo...
pokuť to nemužeš vyskoušet ani ti neda zaruku na vyskoušení , tak za mě nebrat..

ja se nechal uplně zblbnout forem jak tam psali jak je to vyhodne atd.. ale není. za tu cenu jsem mohl mit nove panely...
Ona cena tehdy byla dobra, ale melo to byt za panely A1. To, ze to byly A3-4, klamal prodejce. Nove panely jsou porad kolem 7-8kc/Wp i vice, pokud se bavime o standartni zaruce.
No diť jo, 7-8kč za nový.. pokuť vezmeš paletu tak i míň.
On prodaval za 8kč za Wp.

Newím proč pišeš tehdy diť je to pul roku, ne 10 let

tyhle byli kolem 1550 za 200w panel 210W nedava ani jeden !!
dneska koupiš za 3200 kč 390Wp panel. nový se zarukou.

ano je vědší ale cena na Wp je cca stejná jako za stare a ještě ušetříš půlku za držáky a ušetříš třetinu plochy.

Tady na foru se bohužel omilají některe bludy pořád dokola až to zlidoví a bere se to jako fakt ...
Panel je ta nejduležitější součastka FVE. na panelu zaleží nejvíc.
Pokuť chceš FVE, ne nabiječku na mobil tak na panelech nešetřit.

zbytek klidně starší, ele panely ne..
Můj osobní nazor.. nikomu nic nevnucuji.
A u starší baterky bych si dal taky pozor.
No ono je taky pravda, ze ja osobne za 1/2 roku nasel i jine panely za lepsi pomer jak 8kc/Wp.(a nebal jsem se ani kazovek)
A je taky dano moznostma osadit velkou ci malou plochu.(coz muze zase vzniknout, cim novejsi a konstrukcne osizena technologie toho taky moc nevydrzi)
Ohledne manipulace. Panely pokud jsou spatne udelane, tak je jedno jestli s nima budes manipulovat v rukavickach, tak i na instalaci je priroda overi. Musi prece jen neco snest.(samozrejme, kdyz do toho nekdo klekne bodove 60kilama, tak to neda zadnej polykrystal.
Ale souhlas s tebou, pokud bude u jetejch cena zadara nebo 4kc/Wp a je plocha, proc ne.
U tebe na Trackeru je ale lepsi pomer co nejvice Wp/m2.
S kazovym pomerem 1/4 me to mrzi, ale to mel zajistit prodejce.
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne sob led 18, 2020 10:21 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od Marcus81 »

dano píše:Marcus81, este by ma zaujimalo, kolko mas tych Amerisolar panelov teraz.
Amerisolarov mam iba 6ks, ostatne su mix...
Zaujimave je, ze dnes tu anomaliu nepozorujem, cely panel je kompletne zamrznuty...
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od NOPARasito »

kvako1 píše:ještě zajimavost, vadný članek je pokaždé u kraje, který je dál od krabičky.
napadlo mě jestli ty panely nebyli na konstrukci něčím přetížené, třeba sněhem.. nebo led, ...

foto. ja mam krabičky uprostřed, vadne članky je vidět nahoře a dole..
V tvem pripade to muze byt studenak na sbernici ;) .
Panel ma u tebe ponizenej proud nebo napeti????
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm
Reputace: 74

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od chatař »

To kvako1:
Vidím to stejně. Panely jsou nejdůležitější částí FV elektrárny. Vyrábějí totiž elektřinu. A že staré FV panely se vyplatí jedině zadarmo? Ani tak ne. Může ti vyhořet chalupa. :lol:
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od dano »

Ja som pozeral dnes ten moj panel a ten clanok mal podla termokamery teplotu vyssiu o cca 1°C. Panely davaju v tejto hmle spolu maximalne 12W. Skusim ten clanok detailne odfotit, ale ani pri skumani lupou som nesiel nic podozrive.
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od kvako1 »

NOPARasito píše:
kvako1 píše:ještě zajimavost, vadný članek je pokaždé u kraje, který je dál od krabičky.
napadlo mě jestli ty panely nebyli na konstrukci něčím přetížené, třeba sněhem.. nebo led, ...

foto. ja mam krabičky uprostřed, vadne članky je vidět nahoře a dole..
V tvem pripade to muze byt studenak na sbernici ;) .
Panel ma u tebe ponizenej proud nebo napeti????
napětí i proud..

v stringu jedna mam 1 vadný članek 1 panel, string dava o 2A a 30V víc než druhý string . ve druhem stringu je cca 10 vadných članku ve 4 panelech..
atd.. mam 4 stringy
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm
Reputace: 74

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od chatař »

dano píše:Ja som pozeral dnes ten moj panel a ten clanok mal podla termokamery teplotu vyssiu o cca 1°C. Panely davaju v tejto hmle spolu maximalne 12W. Skusim ten clanok detailne odfotit, ale ani pri skumani lupou som nesiel nic podozrive.
No vidíš, a mně těch 8xREC dávají momentálně v té mlze 110 až 130W. Ohřívám polívku na vařiči. Odpoledne, až to ještě stoupne určitě uvařím psovi těstoviny a případně něco dalšího. Na panelech sakra záleží. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od NOPARasito »

kvako1 píše:
NOPARasito píše:
kvako1 píše:ještě zajimavost, vadný članek je pokaždé u kraje, který je dál od krabičky.
napadlo mě jestli ty panely nebyli na konstrukci něčím přetížené, třeba sněhem.. nebo led, ...

foto. ja mam krabičky uprostřed, vadne članky je vidět nahoře a dole..
V tvem pripade to muze byt studenak na sbernici ;) .
Panel ma u tebe ponizenej proud nebo napeti????
napětí i proud..

v stringu jedna mam 1 vadný članek 1 panel, string dava o 2A a 30V víc než druhý string . ve druhem stringu je cca 10 vadných članku ve 4 panelech..
atd.. mam 4 stringy
To jsou na tom teda dost blbe, jestli by nestalo za to poprehazovat to, aby jsi mel stringy z dobrych a stringy z ponizenych, takze jak jsi rikal, bud blesk nebo vyrazeny z elektrarny kvuli omezovani tech jejich vysokonapetovych stringu.
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od kvako1 »

[/quote]
To jsou na tom teda dost blbe, jestli by nestalo za to poprehazovat to, aby jsi mel stringy z dobrych a stringy z ponizenych, takze jak jsi rikal, bud blesk nebo vyrazeny z elektrarny kvuli omezovani tech jejich vysokonapetovych stringu.[/quote]

jj chystam se na to na jaře, musim to popřehazovat a ty nejhorší pujdou na pokusy . připadně do šrotu...
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od Marcus81 »

Da sa toto vsetko nejako zistit aj inak ako v zime,ked vidime rozmznute casti panela, ale je to inak nezistitelne?
Chlapik, od ktoreho chcet panely kupovat mi povedal ze "ak bude niektory z panelov nefunkcny alebo poskodeny, nechce pocut o ziadnej reklamacii resp. navrateni penazi", hlavne sa chce toho zbavit.
Ja si to v hlave kompenzujem tak, ze mam v cene panelov konstrukciu, ongrid menice ktore su mi k nicomu, spojovaci a elektro material (prepatovky, dc istice atd).
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od NOPARasito »

Marcus81 píše:Da sa toto vsetko nejako zistit aj inak ako v zime,ked vidime rozmznute casti panela, ale je to inak nezistitelne?
Chlapik, od ktoreho chcet panely kupovat mi povedal ze "ak bude niektory z panelov nefunkcny alebo poskodeny, nechce pocut o ziadnej reklamacii resp. navrateni penazi", hlavne sa chce toho zbavit.
Ja si to v hlave kompenzujem tak, ze mam v cene panelov konstrukciu, ongrid menice ktore su mi k nicomu, spojovaci a elektro material (prepatovky, dc istice atd).
Jednoduse a rychle ne!!!
Duke
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 29, 2018 2:28 pm
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Anomalia panelu Amerisolar 260W

Příspěvek od Duke »

nevím o kolik se jedná panelů a tudíž zda by se to vyplatilo, ale my když prodávali ty Jinka do Č..u tak je chtěli všechny přeměřit na výkon a dále kontrolu luminiscence, takže se jich x tisíc měrilo, měření výkonu probíhalo na takovém prosvětlovacím stole a výsled byla taková ta VA křivka na které jde údajně poznat zda jsou někde zkraty, pak se to dalo do takové "ledničky" a z toho vypadl č/b obrázek něco ve stylu kubismu, koukal jsem na to hodně ale já tam nikdy nic nepoznal :),. ale ten co to měřil tím dokázal najít poškozené buňky, cena by se musela zjistit my měli hodně kusů, ale tímto by se 100% odhalily aktuální závady, pokud by byl zájem můžu sehnat kontak.
9× Jinko 225Wp + Siton210 + RPi(EmonHUb) = ohřev bojleru
http://193.165.151.70:5080/emoncms/Duke/bojler

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek