FV systém pre rodinný dom

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
teslabike
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 09, 2012 12:21 pm

FV systém pre rodinný dom

Příspěvek od teslabike »

Dobrý deň FV sledujem už cca 7 rokov a teraz nadišiel čas realizacie prosím o vašu pomoc resp nasmerovanie.

Spotrebiče - požiadavky

Tepelne Čerpadlo Daikin altherma HT - FotoVolt. systém by mohol zúčastniť tohto napájania
El truba ,pračka,umývačka - FotoVolt. systém by mohol zúčastniť tohto napájania
Osvetlenie, zásuvkové spotrebite - Fotovolt systém


Tu potrebujem nasmerovať aby som mal navratnosť

Pripad 1 Trojfázový menič 400V

Trojfázový menič 400V by bol pripojený na sieť a zásoboval by spotrebiče do siete distributútorovi by nedodával el energiu. Dodával by energiu i pre pre Tč daikin nerobím si iluzie v zime je malo svetla ale sú aj pekné jasné dni preto by menič mal zvládať dodávať energiu z FV systému baterii+fotovolt súbežne dodávkou el prúdu so siete ?
Ak by sa minula energia so FV systému plynule by prešiel na plno na energiu zo siete
Batérie by nenabíjal zo siete (vybíjanie zakončené pred hranicou vybitia aby sa udržala dobrá životnosť)
Existuje takýto menič :?:


Prípad 2 Jednofázový menič 230V

Na menič by sa napájali kuchynske spotrebiče varna doska trúba , pračka umávačka + zasuvky a osvetlenie lenže na jednu fázu toho by mohlo byť veľa , ako to riešite :?:
potom sú také meniče že ak by nestíhala energia zo systému tak by pridružilo el energiu zo siete (bez výpadku) :?:

Stačí mi dať len odkaz resp nasmerovať moc by mi to pomohlo
Dakujem za Váš čas



----------------------------------------------------------------------------------------------
Mimo veci
Daikin čerpadlo ide dobre ale v standby režime žere 1.4A trojfáz (pre ohrev oleja v kompresore) a to som ho mal vypnute 8 hodín, ak to bude žrať aj cez leto (20 minut ohrievam teplu vodu) budem pekne nasraty - 12K € za takého žrúta by ma pekne napálilo
Moja stranka o elektrobicykloch http://teslabike.sk

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek