Srovnávač cen bazarových aku

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Srovnávač cen bazarových aku.
Zdravím,
Za tento příspěvek mně nebudou mít rádi prodejci bazarových aku, ale
Ocení to snad budoucí kupující starých ojetých aku.
Není dobré vstupovat s příspěvky do rubriky Bazar, ale zde do srovnávače cen aku
je vhodné a žádoucí dát odkaz na nějaký bazarový prodej a zde je žádoucí diskutovat.
Základním pilířem srovnávače cen aku jako nové rubriky pro ojeté aku je
kvalitní a poctivý názor od Josse. Ostatně i varování od Josse je na místě.
Dobře si vzpomínám, jak se s námi podělil o zkušenosti z požáru 3200ks článků 18650.
Příspěvek od josse , kde popisuje staré aku 18650 je zde i s obrázky
viewtopic.php?t=5496&start=20
Zde je kopie textu příspěvku od josse, obrázky se nezkopírovaly.
Ahoj, nedá mi to nereagovat, cenu řešit nechci, ale s některými body to prostě souvisí. Napřed si dovolím odpovědět na poslední otázku, za kolik bych nakupoval. Jsou to použité jako jsem nakupoval, tedy za 120Kč/kg to jest 6Kč/článek neznámého stavu. A teď komentář, který je nezbytný: Měřím je jinou metodou (což asi každý z nás bude mít trochu svou vlastní metodu) a proto by pro mě znamenalo je tak jako tak měřit znovu. Abych pak složil packy. Baterie stárnou a pokud měsíc-dva stáli, je třeba je znovu nabít a udělat zkoužku samovybíjení, ze zkušenosti zahodím minimálně 5% Pokaždé když takovou zkoužku udělám. Kontakty je třeba odstranit opatrně, na některé pásky se letovat nedá, když to člověk zjistí až když jich má 80 pod plastem je to k nas..ní. Jediné co je tedy ušetřené, je rozebírání a odvoz plastových futrálů.

Teď to důležitější co mám na srdci: Jak to že nereaguje nikdo z vás na:

kodl69 píše:A asi bych nesrovnával Lanzhd se značkovejma baterkama...
Většina článků způsobí problém po určitém čase a je jedno co to je za výrobce, a jak moc je opotřebovaná. Koukejte se vzpamatovat a nenechat začátečníky v problémech. Koupit tyhle články začátečník bez zkušeností prostě nesmí.

Článek který je v pořádku, za měsíc už v pořádku být nemusí. Z těch jak tu říkáte značkových odešlo víc jak 1% za půl roku prostě jen tak a je to na nich poznat vzhledem, spousta další je taky mrtvá, jen to není na první pohled vidět, to si iluze nedělám. Vyjímku v mé statistice tvoří hnědé LG a zelené Panasonic, ty jsem viděl vadné v packu, ale po zapojení do mého packu ještě žádný neodešel. Ostatní Samsung, Sanyo, Sony, LG, noname, všechny odchází. na to je třeba být připravený, čím déle budou ležet, tím menší mají hodnotu. To je pouze tím, že mám málo dat ve statistice, je to pouze otázka času kdy zaregistruju i tyto poslední vadné za čas.





Sony_1.jpg (87.18 KiB) Zobrazeno 269 krát

Upozorňuju, že ty drátky jsou 0.2mm a přepalují se až při 8A. Častěji v mých statistikách se článek odpojí vevnitř a nikoliv ten vnější 0.2mm drátek. Za patřičného vývinu tepla jak je vidět na fotkách


abrams píše:...Servíruju tu články připravený k sestavení dle Vašich potřeb a vono prd ?
To si dovolím nesouhlasit, pro tebe je to připravené, pro někoho jiného už ne.


abrams píše:...pardóóón že sem kupoval zaběhnutý kvalitní baterky v době kdy ceny novejch byly tříciferný...
Bohužel, už nejsou nejnovější a srovnání s Cenou nových je maximálně na místě.

Na závěr, se omlouvám, že to řešíme v Bazar vlákně, sem to nepatří, ale pro kupujícího je to maximálně nebezpečný zboží. Když už to někdo recykluje, má to použít sám se všemi důsledky, a ne to prodávat a lhát kupujícím. Není to první případ podobného inzerátu zde. Můj názor je jasný, prodejce použitých 18650 naprosto dobře ví co dělá a proč se toho chce zbavit, už ty články nejsou v pořádku. Hraje se o čas.
Konec citace Josse.
To podstatné je tedy, že ojetý , čí neznámý aku článek 18650 má cenu asi 6Kč / kus.
Pak tedy můžeme dát odkaz zde nějakého prodeje v rubrice bazar a srovnávat
A je žádoucí diskutovat co je drahé a co laciné oproti nějakému inzerátu, který je
Zpravidla hodně optimistický ,když popisuje ojeté nebo skoro nové, úplně nové,
Zánovní ,velmi zachovalé,s vynikající kapacitou , lepší kapacitou,
téměř nepoužívané , jen záložní či málo jeté aku na prodej.
Dále obecně např. velké kapalinové NiCd , tak u ojetých NiCd je obvyklá cena
0, 7Kč až 1Kč / 1Ah. Uvedu další příklad . Inzerát na staré NiCd je zde
viewtopic.php?t=5486#p109579
pak se mně zdá cena za ojeté NiCd příliš vysoká.
Obvykle je za 1kWh NiCd max 1tis.kč, Spíše i méně.
Stejně tak můžete do srovnávače bazarových aku dát další
ceny LIFEPO4 , které často i několikrát změní majitele a
skutečný důvod prodeje může být i to, že měknou a zvyšují vnitřní odpor,
srovnávat a diskutovat raději zde než v rubrice bazar , kde by se diskuze
Nad cenou prodávaného aku nebo jiného zboží neměly objevovat.
Pokud do srovnávače bazarových aku budete vkládat další
Žádoucí příklady , další žádoucí příspěvky a
žádoucí diskuze, může se stát srovnávač cen bazarových aku vítaným
Pomocníkem a průvodcem pro kupujícího starých ojetých aku všech druhů.
/ Čekám i negativní názory od prodejců , či obchodníků ojetých aku, kterým
se tato rubrika srovnávače cen bazarových aku nebude líbit. /
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od vla »

Lion jsem měl, prodal hlavně z estetických důvodů, právě po těch 6 Kč, byl jsem s nimi spokojen, nicméně nový majitel je proměřil, řekněme po jednom až dvou letech provozu u mě a asi polovinu z nich vyházel. Docela mě to překvapilo, jenže zřejmě jich v každém cca 120 P článku pošlo přibližně stejné množství, takže jsem na to nepřišel. Většina jich asi prostě umřela bez jakýchkoliv projevů. Vyjímečně se stalo, že některý článek mírně hřál a požíral energii z ostatních. Ty jsem vyhodil, ostatní dle kolegy pošlé jsem nepoznal a neměl o jejich smrti ani tušení. Tolik ode mě poznatky z použitých lion. Nahradil jsem je life, mám starší vyřazené z autobusu, i zánovní koupené na foru. Nakoupeno od různých lidí, důvodem jejich prodeje mohlo být i zmíněné měknutí při zátěži. Beru to jako jejich vlastnost, koupeny jako použité, za cenu jakou jsem sehnal. Neřeším jestli to je bylo hodně, nebo málo, cena těchto věcí je časem proměnná, zpravidla klesající, takže řešit, že pře dvěma lety či rokem, jsem zaplatil moc není relevantní. Vlastnost měknutí mají zcela určitě a to i ty zánovní, údajně ne moc uhoněné. Nicméně zvláště ty zánovní měly barevně zoxidované kontakty, takže asi dostávali zabrat. Ú myslně nepíšu kde a jak jsem koupil, o tom to není a jsem spokojen. Jen prostá zkušenost. A nějaké hodnoty u 24V/600Ah life: pokles napětí při zátěži 100A cca 0,4 V, možná 0,5V, měřeno na baterkách. Za co můžou aku a za co třeba propojky neřeším. Při montáži vše očistěno jemným mosazným kartáčkem, toť vše.
Nemám rád tenhle stát.
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od josse »

vla píše:..., jenže zřejmě jich v každém cca 120 P článku pošlo přibližně stejné množství, takže jsem na to nepřišel. Většina jich asi prostě umřela bez jakýchkoliv projevů. Vyjímečně se stalo, že některý článek mírně hřál a požíral energii z ostatních...
No, většinou se to stává normálně, když jich je dost, tak to ani tolik nevadí... Prostě statistika... Jak se začneme pohybovat v počtech 2000 ks a více, není problém, protože se to rozprostře rovnoměrně.

Já měl tu smůlu před skoro dvěma lety, že se mi to odehrálo všechno rychle za sebou v jednom místě a lavinově, dá se tomu trochu předejít: nepoužívat pod 1600 mAh (statistická informace), kdybych mohl, dal bych ještě slabší pojistkový drátek, nedávat stejné typy stejné výrobce, stejné stáří k sobě (prostřídat). Na vnějšku to nedělám ze vzhledových důvodů, baví mě ty barvy, uvnitř se to snažím rozprostřít (někdo z fóra to nazval "krabičkovou metodou", to označení se mi zalíbilo i když to nedělám přes krabičky, ale hromádky...)
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od Vitek »

Ahoj možná to sem nepatří,

Olovo má taky dost z nás,
Já nakoupil rok staré olovo 48 V 625Ah baterie, s reálnými 510 Ah při C5 (125A)
cena byla 42 tisíc
cena za 1 kwh 1,4 tisíce kč, při započítání (510Ah) 1,7 tisíce kč

použitelných je cca 40% respektive cyklování mezi SOC 100 a 60 % tzn k dispozici už jen 204 Ah to jest cena za kWh 4,3 tisíc kč

takže baterii olověnou s výrobní kapacitou 625 Ah je reálné provozovat 200 Ah a to máme tedy z původních 30kWh krásných 9,8 kWh...

9,8 kWh za 42 tisíc ?? tzn 1kwh reálný za 4,3 tisíce kč

no a poslední parametr je cena za olovo ( hmotnost) 900 kg čili 47 kč za kilogram baterky....

Dává to ještě někomu smysl ??
starost o baterky, stále dobitý požadavek atd atd

mě jo, mám to olovo rád.
Naposledy upravil(a) Vitek dne pát pro 13, 2019 9:43 am, celkem upraveno 1 x.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
samozřejmě, patří sem i olovo.
A tady mně např, zaujal inzerát, kde prodejce zdarma bez doplatku
vymění Vaše mrtvé olovo, za olovo co ještě trochu žije zde
viewtopic.php?t=5546
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od diablo007 »

Vitek píše:Ahoj možná to sem nepatří,

Olovo má taky dost z nás,
Já nakoupil rok staré olovo 48 V 625Ah baterie, s reálnými 510 Ah při C5 (125A)
cena byla 42 tisíc
cena za 1 kwh 1,4 tisíce kč, při započítání (510Ah) 1,7 tisíce kč

použitelných je cca 40% respektive cyklování mezi SOC 100 a 60 % tzn k dispozici už jen 204 Ah to jest cena za kWh 4,3 tisíc kč

takže baterii olověnou s výrobní kapacitou 625 Ah je reálné provozovat 200 Ah a to máme tedy z původních 30kWh krásných 9,8 kWh...

9,8 kWh za 42 tisíc ?? tzn 1kwh reálný za 4,3 tisíce kč

no a poslední parametr je cena za olovo ( hmotnost) 900 kg čili 47 kč za kilogram baterky....

Dává to ještě někomu smysl ??
starost o baterky, stále dobitý požadavek atd atd

mě jo, mám to olovo rád.
U té kalkulace bych možná pozměnil cenu a to že u olova můžeš rovnou počítat s tím že je i po smrti dobře prodatelne oproti mrtvé Lion či lifepo4. Takže z ceny co jsi za ně dál se dá rovnou odečíst výkupní cena šrotu takže se pak cena baterky sníží a teď nevím přesně za co se vykupuje ale i dalších cca 13t zpět za těch 900kg? Pak ti ta kWh vychází lépe. Ale jak zde občas počítá ekonomiku rottenkiwi a to na uloženou kwh/Kč je dobré započít přibližně kolik ještě zažije cyklu a tím rozloží cenu baterie do uložené energie tam už vychází samozřejmě olovo nejhůře. Pokud se někdo dostane ke kupu stylem vyměnil funkční olovo za mrtvé olovo je to super tam je to pak někde jinde ale nedá se na to spoléhat
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od PavelR »

[quote=
Dává to ještě někomu smysl ??
starost o baterky, stále dobitý požadavek atd atd

mě jo, mám to olovo rád.[/quote]

Dava to smysl ale ne pro kazdeho.

Ano takto jak pises vypada olovo paradne, i vyuzitelna kapacita / cena vyborne.
Hmotnost, rozmery ... to by me vubec nevadilo.
Jen ten stale nabity pozadavek. Pro me to je bolest kterou neprekonam, pac bych to musel dotovat ze site a to ja proste neudelam. To driv pojede cert na bruslich do prace :D
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

Ale tohle je přece záležitostí trhu a použité baterie jsou obchodní komoditou na celém světě.
Pokud není poptávka tak není nabídka. Jsou i firmy které se tomu plně věnují, třeba nexun.pl.
Co se týká ceny, je snad na každém kolik je ochoten zaplatit a za co.
Nechápu tohle téma kde kyocera hned v úvodu úzkým výběrem z diskuzí straší jak bílá paní na cimbuří.
Kdo a co za kolik koupí nebo prodá je přece jen a jen věc toho kterého člověka.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
k tomu co píše Volente, samozřejmě vše je záležitost trhu.
A prodejce je rád, když kupující drží pusu a krok, nereptá
a platí. Ale tady je srovnávač a můžeme si svobodně vyměnit
názory. Srovnávač cen by mohl strašit prodejce, že kupující budou
mít více informací a nebudou ochotni jen platit zbytečně moc za ojeté aku
před smrtí. Baterku potřebujeme, ale je to nutné spotřební zlo, za které
musíme platit ale platit pokud možno co nejméně.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od diablo007 »

volente píše:Ale tohle je přece záležitostí trhu a použité baterie jsou obchodní komoditou na celém světě.
Pokud není poptávka tak není nabídka. Jsou i firmy které se tomu plně věnují, třeba nexun.pl.
Co se týká ceny, je snad na každém kolik je ochoten zaplatit a za co.
Nechápu tohle téma kde kyocera hned v úvodu úzkým výběrem z diskuzí straší jak bílá paní na cimbuří.
Kdo a co za kolik koupí nebo prodá je přece jen a jen věc toho kterého člověka.
Kdo a co a za kolik koupi je opravdu na kupujícím ale mnohokrát zde již proběhly korekce cen díky uživatelům kteří vysvětlili že ta cena není reálná a je přemrštěná takže to jen plní funkci fóra a to je vyměňovat si poznatky a radit si takže za mne toto téma má nějakou logiku a ano než řešit jestli je cena adekvátní ve vláknu bazaru prodejce kůže se to řešit zde a není to bráno jako ot v inzerátu ne?
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
ano je to tak jak píše diablo007. Učel srovnávače jsem vysvětlil na začátku.
A diskuze skutečně pomáhají ke korekci nadsazených cen. Zejména
v oblasti aku. Pokud je kupující dobře informovaný vysokou cenu
neakceptuje a prodávající sníží. Takto se trh sám začíná regulovat
ve prospěch kupujícího.Ne celosvětově, ale třeba jen tady v malém měřítku.
Naposledy upravil(a) kyocera dne pát pro 13, 2019 11:17 am, celkem upraveno 1 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

A hned v jiném příspěvku čtu "instalační krabice stojí cca 6Kč. A kdo mi za 7Kč vyseká (vyvrtá) díru, usadí krabici a zasádruje sádrou v ceně 1Kč ? jestli o někom víte,hned ho beru na celej rok dopředu"
A tak se musím zeptat "A kdo mi ty baterie po 6,-Kč/ks rozebere, přebere (výsledkem bývá poměr 50 na 50), proměří a prodá za 12,-Kč?" Taky asi nikdo.
A pokud je chce prodat dráž, už je v očích některých lump a vydřiduch.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Diskuze skutečně pomáhají ke korekci nadsazených cen. Zejména
v oblasti aku. Pokud je kupující dobře informovaný vysokou cenu
neakceptuje a prodávající sníží. Takto se trh sám začíná regulovat
ve prospěch kupujícího.Ne celosvětově, ale třeba jen tady v malém měřítku.
A diskuze by mohla pomoci i Volentemu. Jednou psal cenu za kterou draze vyrábí
svoje aku po započtení mat. času atd. Možná pak i Volente a když ne Volente, tak
někdo jiný zjistí, že se lepit z použitých 18650 prostě nevyplatí.
Ta cena co uvedl Volente byla vysoká a zaskočila mně. Musel bych ji dohledat.
Ale tímto příspěvkem nechci Volentemu brát chut lepit aku z použitých 18650.
A když lepení z 19650 , tedy i třídění atd. vychází draze a časově náročné, přimlouvám
se za to, aby ten kdo takto zachraňuje 18650 před smrtí, měl tyto použité články
18650 alespoň zdarma.
Naposledy upravil(a) kyocera dne pát pro 13, 2019 11:25 am, celkem upraveno 1 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od diablo007 »

Já mám pocit že se uváděla cena 6kc za jakoukoliv baterií ne za přeměřenou a očištěnou ty se pohybují kolem těch 10kc/Ah to se asi zhodneme a už se vlastně dostáváme k nějakému konkrétnímu vysledku cen které jsou zde všeobecné respektované ne?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

již jen občas sem nakouknu zda-li je diskutováno něco zajímavého či podnětného . Má osobní očekávání a přání se doposud nedějí , ba naopak :? . Žvásty , kecy a hemzy jak od korporátních zmrdů :cry: či marketingových manažerů .
Fakt už nemám chuť opakovaně psát relevantní argumenty k blábolům .
Svůj čas hodlám věnovat přínosným záležitostem , tudíž Good Bye ::cry2:: .

Elektronům zdar a sbohem
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
už na začátku jsem uvedl, že očekávám i negativní názory,. Třeba Ota ihned
přispěchal dát mně negativní bod, že se mu nelíbí osobní argumenty proti Volente.
V tom není nic osobního. Volente kdysi dávno uvedl cenu svých vyráběných aku z 18650
po započtení času, třídění a měření z použitých 18650. To mně osobně odradilo.
Ta cena se skoro blížila LIFEPO4 hotový aku. No a ani není nic osobního na tom, že
se přimlouvám,když je někdo ochotný lepit z použitých aku aby je snad dostal zdarma.
Tedy pokud by to bylo možné. Je to jen názor, za který mně hned Ota potrestal.
Těm kdo mně dávají negativní body nebo dělají výpady, tak říkám, nic proto Vám
osobně nemám. Nechci Vám kazit kšefty. Jen shodou okolností se diskuze dostala trochu
jinam, než jsem zamýšlel, ale to tak někdy v diskuzích bývá, že se téma posunuje
nebo vrací.Mělo to být o aku všech druzích obecně,
Naposledy upravil(a) kyocera dne pát pro 13, 2019 11:55 am, celkem upraveno 2 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od vlkazajac »

"...Ale jak zde občas počítá ekonomiku rottenkiwi a to na uloženou kwh/Kč je dobré započít přibližně kolik ještě zažije cyklu a tím rozloží cenu baterie do uložené energie tam už vychází samozřejmě olovo nejhůře...."

Len či je to pravda ?
Počítajme - Vitek spočítal 4 300 Kč / 1 kWh a bol veľmi slušný, keď si neodrátal cenu olova. Na nkon.nl môžem kúpiť za to sotva 80 ks 18650, berúc do úvahy aj nejaké centy za dopravu. Z 80 kusov nedostanem viac ako 800 Wh. Problém je, že pri plnom využití kapacity článkov vydržia obvyklých 300 cyklov, do úplnej smrti možno 500 cyklov. Nehovorím o tom, že trafiť sa v reálnom systéme do takéhoto režimu nie je len tak.

Pochopiteľne, ak mám šúlky z iných zdrojov, cena padá a môžeme porovnávať a diskutovať o tom do rána. Prvá batéria, ktorú som z použitých článkov postavil, nebola drahá. Cena za medený terminál ( cca 32 m drôtu 4 mm2 ) a očká sú podstatnou položkou v nákladoch. Teraz ju cyklujem tak v rozsahu do 1 kWh s horným limitom 3,8 V. Koľko rokov sa dožije, koľko kWh cez ňu prejde ?

Na týchto dvoch príkladoch chcem ukázať, že pre porovnávanie cien batérií treba presne stanoviť štandard ich používania. Ešte sme nehovorili o NiCd a iných.

Príklad ďalší. Kúpil som nové štartovacie olovo 280 Ah / 12 V za rovnú stovku, teda 2500 Kč. Bolo to drahé ?
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

kyocera "měl tyto použité články18650 alespoň zdarma."
Zdarma není nic, a už vůbec ne obchodovatelná komodita.
Můj výpočet ceny výroby baterie z 18650 byl si myslím správný, a hodně lidí, kteří viděli co z různých článků stavím, to komentovali slovy "To musí bavit". A ano měli pravdu mě to baví.
K otázce jestli lepit či ne bych řekl jen že je to na chuti každého soudruha.
Záleží na tom jestli chce věnovat baterii méně financí + práci nebo jen finance.
Lidé po celém světě takhle staví i docela obří baterie a nyslím že jsou na svoje výtvory právem hrdi.
Tak proč ne my a ne tady? Také jsem na svoje úložiště hrdý, i když je "slepeno" s kdejakých článků.
Jsem na ně hrdý protože funguje podle mých představ a k mé velké spokojenosti.
Kdysi jsem napsal že pokud bude fungovat pouze rok tak budu nas-aný, pokud 2 roky tak budu spokojený, a pokud déle tak budu šťastný. Po 3 letech provozu JSEM ŠŤASTNÝ. :lol: :lol:
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od diablo007 »

vlkazajac píše:"...Ale jak zde občas počítá ekonomiku rottenkiwi a to na uloženou kwh/Kč je dobré započít přibližně kolik ještě zažije cyklu a tím rozloží cenu baterie do uložené energie tam už vychází samozřejmě olovo nejhůře...."

Len či je to pravda ?
Počítajme - Vitek spočítal 4 300 Kč / 1 kWh a bol veľmi slušný, keď si neodrátal cenu olova. Na nkon.nl môžem kúpiť za to sotva 80 ks 18650, berúc do úvahy aj nejaké centy za dopravu. Z 80 kusov nedostanem viac ako 800 Wh. Problém je, že pri plnom využití kapacity článkov vydržia obvyklých 300 cyklov, do úplnej smrti možno 500 cyklov. Nehovorím o tom, že trafiť sa v reálnom systéme do takéhoto režimu nie je len tak.

Pochopiteľne, ak mám šúlky z iných zdrojov, cena padá a môžeme porovnávať a diskutovať o tom do rána. Prvá batéria, ktorú som z použitých článkov postavil, nebola drahá. Cena za medený terminál ( cca 32 m drôtu 4 mm2 ) a očká sú podstatnou položkou v nákladoch. Teraz ju cyklujem tak v rozsahu do 1 kWh s horným limitom 3,8 V. Koľko rokov sa dožije, koľko kWh cez ňu prejde ?

Na týchto dvoch príkladoch chcem ukázať, že pre porovnávanie cien batérií treba presne stanoviť štandard ich používania. Ešte sme nehovorili o NiCd a iných.

Príklad ďalší. Kúpil som nové štartovacie olovo 280 Ah / 12 V za rovnú stovku, teda 2500 Kč. Bolo to drahé ?
Tady by na porovnání asi bylo nejlepší říci kolik má kterou baterie cenu za kwh v nové abychom tedy neporovnavali ojeté kolik dle výrobce zvládne cyklu a v jakém rozsahu a zkusili vypočítat kolik která technologie uloží za život kWh s jakou účinnosti pokud jde o ztráty a samovybíjení a asi se shodneme že olovo v tomto případě výherce nebude
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od rottenkiwi »

Teraz sa dajú zohnať Samsung INR18650-29E 2900 mAh za 1.37 €.
28*14*2*1.37 € = 1080 € za 8.3 kWh,
čo je 130 € za kWh.

Ak to budem používať od 30 do 80 %, tak to možno dá 3000 cyklov.
To bude 8.3*.5*3000 = 12450 kWh,
1080/12450 = 0.0867 € za kWh.

Ale pokles kapacity by mal byť lineárny a aj po 3000 cykloch by sa ešte dala bat. použiť.

No ak je akcia, tak sa 3100 až 3400 mAh článok dá zohnať za 1.1  €,
to potom vychádza ešte výhodnejšie.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek