Srovnávač cen bazarových aku

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

rasto1 píše:Nevidíte problém v tom že spájkujete dokopy rôzne články ktoré môžu spôsobiť požiar a v zlomku sekundy môžete prísť o všetko?
Len kvôli tomu, aby ste ušetrili pár tisícok a prídete o státisíce!
Ja kvôli tomu plánujem kúpiť minimálne 60 amper hodinové články ktoré sú samé o sebe bezpečné a i tie si samozrejme poistím monitoringom.
Bude to stat par tisic evri, ale srat na to bude to poriadne riesenie.
Já v tom problém nevidím, a to ani když už jsem pár baterií hořet viděl. A tady na foru i jinde ve světě je nás takových víc.
Ostatně jsme se zde pokoušeli článek zapálit a pokud vím tak se nikdo nepochlubil s úspěchem.
Nic 100%ně bezpečného stejně neexistuje.
Je prostě potřeba pečlivě články přebrat, správně je zapojit, správně se k nim chovat a případně je umístit do nehořlavé krabice.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od rasto1 »

volente píše:
rasto1 píše:Nevidíte problém v tom že spájkujete dokopy rôzne články ktoré môžu spôsobiť požiar a v zlomku sekundy môžete prísť o všetko?
Len kvôli tomu, aby ste ušetrili pár tisícok a prídete o státisíce!
Ja kvôli tomu plánujem kúpiť minimálne 60 amper hodinové články ktoré sú samé o sebe bezpečné a i tie si samozrejme poistím monitoringom.
Bude to stat par tisic evri, ale srat na to bude to poriadne riesenie.
Já v tom problém nevidím, a to ani když už jsem pár baterií hořet viděl. A tady na foru i jinde ve světě je nás takových víc.
Ostatně jsme se zde pokoušeli článek zapálit a pokud vím tak se nikdo nepochlubil s úspěchem.
Nic 100%ně bezpečného stejně neexistuje.
Je prostě potřeba pečlivě články přebrat, správně je zapojit, správně se k nim chovat a případně je umístit do nehořlavé krabice.
Mozno keby som mal clanky zdarma tak by som sa s tym zaoberal, ale zhanat ich , platit ich a polku z nich vyhodit lebo su nepouzitelne na to proste nemam cas ani nervy = zijem iba raz :mrgreen:
Akurat dorabam barak a v plane na dochodok je i fotovoltaika s bateriou, lebo energie budu len a len drahsie, ale po zhliadnuti trhu som zistil, ze najjednoduchsie a najspolahlivejsie je vyskladat bateriu z desiatok clankov ako z tisicok pouzitych baterii.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

kyocera píše:Zdravím,
podle Vlkzajac doplním více údajů Nákup NiCd v roce 2015, měli kapacitu kolem 80%
původní kapacity, cena vyšla na 1tis.Kč / kWh včetně vlastní dopravy ,původ vyřazené ze železnice ,
jaký mají výrobní rok jsem nezjištoval. Nevýhoda - mají větší vnitřní odpor.
Ještě jsi zapoměl na mizernou účinnost kolem 60%, což v létě nevadí, ale když už tolik nesvítí je to základní problém.
Jinak výhody bezúdržbovosti a absolutní blbuvzdornosti jsou jasné.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

to rasto1,
Každému jak je libo. Ty nemáš čas ani náladu, ale máš peníze. U mně je to naopak.
A jinak už se tady zase straší s hořením, že?
To je tady snad národní sport. Mě hořela Li ionka v ruce a stejně je používám. Byla to totiž jen a jen moje chyba, ne chyba technologie.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od PavelR »

volente píše:
kyocera píše:Zdravím,
podle Vlkzajac doplním více údajů Nákup NiCd v roce 2015, měli kapacitu kolem 80%
původní kapacity, cena vyšla na 1tis.Kč / kWh včetně vlastní dopravy ,původ vyřazené ze železnice ,
jaký mají výrobní rok jsem nezjištoval. Nevýhoda - mají větší vnitřní odpor.
Ještě jsi zapoměl na mizernou účinnost kolem 60%, což v létě nevadí, ale když už tolik nesvítí je to základní problém.
Jinak výhody bezúdržbovosti a absolutní blbuvzdornosti jsou jasné.
Ony ty nicd zas tak tragickou ucinnost nemaji. Dost to zavisi na tom kam to pri nabijeni napetove vysroubujes - pokud dobijis uplne nadoraz tak cast energie pozere elektrolyza.
Ja se aktualne pohybuju v napetovym rozmezi ktery me dovoli powerjack tedy nejakych 43V-60V idealne bych potreboval jit na nejakych 66V (dle datasheetu) ale bohuzel. Takze jednou za rok je musim odpojit a dat jim poradnou prebijeci lecbu aby se porovnali.
V tomto rozsahu jsem jeste za posledni 4 roky nedolival vodu coz znamena elektrolyza da se rict zadna. Letos jsem instaloval BVM od victronu a pamatuju si stav pocitadel dodana/odebrana energie 1000kwh/892kwh. Samotnyho me to celkem prekvapilo.
O ucinnosti litia se nebavim ta je nekde jinde.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od PavelR »

volente píše:to rasto1,
Každému jak je libo. Ty nemáš čas ani náladu, ale máš peníze. U mně je to naopak.
A jinak už se tady zase straší s hořením, že?
To je tady snad národní sport. Mě hořela Li ionka v ruce a stejně je používám. Byla to totiž jen a jen moje chyba, ne chyba technologie.

Bohajeho s tim horenim litia. Zaklad je dorzovat nejaky parametry co aku vyzaduji a taky si nebudu baterkarnu delat ve drevniku, nebo je montovat na zed z osb desky ze.
Pokud umistim baterky tam kde proste nema co jinyho horet tak jaksi nemuzu vyhoret i kdyby zacali horet.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od KubisKV »

Ona ta baterkarna ve drevniku je skoro normální. Teda nemyslím u mne, ale pokud kouknete na YouTube, tak hodně našich předků ( 18650 žebráci, stavitelé a pro mnohé z nás inspirace) své elektrárny staví v drevostavbách, videí je tam dost. Hodně z nich spojují články natvrdo a používají i bms. Hodně z nich asi od volenteho odkoukali pojistné dratky a jedou i bez bms.
Jak psal už volente, nic není 100% bezpečný, ale pokud nestavime 20P a netahame z baterky (stará ntb) 50A, používáme selekci horších kapacit a pojistných dratků, šance na požár je minimální. Ale šance samozřejmě je!
Občas mi některé příspěvky o nebezpečí 18650 přijdou jako touha po pruseru a né varování. Olovo je taky pruser! Volentemu už taky bouchla baterka, protože vlitla jiskra do elektrolytu. Zakažte olovo!
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od PavelR »

100 pro bezpecny neni ani jit do nemocnice ...
Delat takove veci v drevniku riziko zhorsuje, ale urcite jde udelat opatreni, ktere zvysuji pozarni odolnost okoli.
Kdyz vidim jaky se dneska stavi baraky, tak je to mnohdy hruza. Pripomina me to byt ale na pozemku - technicka mistnost pokud vubec nejaka tak miniaturni, dvorni staveni max pergola ... no jsem rad ze bydlim ve stare zastavbe a tech mistnost mam v dvornim staveni, dostatecne velkou a v pripade pruseru jen tak nehrozi ze bych podpalil celej barak.

Provozovat litium bez bms je taky tema samo pro sebe. Me se to porad nejak nezda. Diskutoval jsem o tom tady a to ze nekomu staci obcasna kontrola napeti a ono to funguje je krasny ale nikdo mi neodpovedel co bude az to fungovat prestane a strojnik baterek bude pryc. Ale to bych tady neresil.
Uživatelský avatar
antoni_sk
Příspěvky: 677
Registrován: pát lis 17, 2017 3:14 pm
Bydliště: Liptov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od antoni_sk »

No ja už vidím kde je problém ! Nie baterky, ale VOLENTE !!!
volente píše: To je tady snad národní sport. Mě hořela Li ionka v ruce a stejně je používám. Byla to totiž jen a jen moje chyba, ne chyba technologie.
KubisKV píše:Volentemu už taky bouchla baterka, protože vlitla jiskra do elektrolytu.
;) :lol:
FV-1, 60°, 2019 3x Suntech STP280-20/Wfw (840Wp), EPSOLAR LS3024B (30A)
FV-2, 35°, 2020 3x CSUN 280-60P (840Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-3, 35°, 7/2020 4x Trinasolar TSM-235 (940Wp), SRNE ML 40A MPPT
FV-4, 35°, 10/2021 2x Moser 220Wp (440Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-5, 45°, 9/2022 6x Trinasolar 235Wp (1400Wp), Easun ISolar SPS 3kW
Meniče: Carspa 3000W (špičk.9000W), Easun ISolar SPS 3kW
batérie: 16x 200Ah LiFePo4 (24V) + 8x 280Ah LiFePo4 (24V)
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

Jasně, hoďte to na mě, já jsem zvyklý že můžu za všechno. :cry: :cry:
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kodl69 »

Je zajímavý, že kdejakýmu automechanikovi bouchlo olovo při nabíjení, když je odpojoval bez vypnutí nabíječky, nebo kolem letěly prskavky od flexy. A to se nikde moc neventiluje, to se jenom vymaluje v dílně, případně zasklívá nějaký okno...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od KubisKV »

PavelR píše:100 pro bezpecny neni ani jit do nemocnice ...
Delat takove veci v drevniku riziko zhorsuje, ale urcite jde udelat opatreni, ktere zvysuji pozarni odolnost okoli.
Kdyz vidim jaky se dneska stavi baraky, tak je to mnohdy hruza. Pripomina me to byt ale na pozemku - technicka mistnost pokud vubec nejaka tak miniaturni, dvorni staveni max pergola ... no jsem rad ze bydlim ve stare zastavbe a tech mistnost mam v dvornim staveni, dostatecne velkou a v pripade pruseru jen tak nehrozi ze bych podpalil celej barak.

Provozovat litium bez bms je taky tema samo pro sebe. Me se to porad nejak nezda. Diskutoval jsem o tom tady a to ze nekomu staci obcasna kontrola napeti a ono to funguje je krasny ale nikdo mi neodpovedel co bude az to fungovat prestane a strojnik baterek bude pryc. Ale to bych tady neresil.
Já bych byl pro udělat nové vlákno o (NE)BEZPEČNOSTI 18650 u nás v provozu. Jen se bojím zbytečných příspěvků typu “hoří, četl jsem to na internetu. Teslu hasiči hodili na x týdnů do vody a i voda jim shořela.”

Ono topak tady vypadá, že kdo používá 18650, nesmí opustit dům ani na nákup.
Ještě k nebezpečnému Volentemu, tu Pb baterku nezapalil on, ale někdo jiný. Volente byl jen svědkem. A u hořící 18650 v ruce, by se měl k tomu vyjádřit sám.
Toto je můj poslední příspěvek zde ve vlákně ohledně hoření. Už nebudu plevelit
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
KubisKV, tady nic není plevel, srovnávač cen je i srovnávač názorů.
Všechny příspěvky jsou vítané. Hlavně ty o cenách bazarových aku. Kč / 1kWh
O požáru 18650 co prodělal Josse, ten odkaz jsem zde umístil já.
Není to z důvodu, že bych chtěl dělat senzaci, nebo strašit jak myslel Volente,
spíše tím vyjadřuji vlastní strach.
A chci tím také říci, chytří se poučí z chyby druhého i když se říká, že zkušenost je nesdělitelná.
Co se týče strachu , tak když mně bylo 40 , cítil jsem se v oblasti zdraví téměř
nesmrtelný a z obyčejných věcí jako je požár , úder blesku
nebo jiná malá nehoda jsem se nebal.
Protože když člověk nemá zdravotní problémy, má dost sebevědomí a snadno
překoná všechny překážky.
Nyní je mně o dost víc a zdraví 2 x závažně selhalo v minulé době. Najednou vnímám
Věci trochu jinak a mám strach i z obyčejných věcí jako je požár nebo že
Selžu za volantem a někoho zraním. Najel jsem sice přes mil.km bez nehody, ale
To mně plně sloužilo zdraví a ani doprava nebyla tak hustá. Tak snad jsem to
Trochu vysvětlil.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od KubisKV »

Zdravím kyocero,
k bazarovým aku nemám moc co říct. Již to pro mne není aktuální, protože se snažím baterie získávat zdarma. Pokud jsou ještě možnosti, že baterie leží ve sběrném dvoře, raději je vezmu a vytřídím dle vlastní potřeby. Jinak co se týče nabídky prodávajících, 18650 se pohybují od 10Kč/ks neznámá kapacita i napětí až do 35Kč/ks s hystorií.
Měl jsem i zdroj článků z dětských vozítek a cena článků byla 15Kč/ks. Každá věc má svého kupce. Nevím jestli se dá zde vyčíslit, jaká cena za článek je ještě superkauf, nebo předražený šmejd. Vše je individuální.

Problematiku bezpečnosti bych opravdu řešil jinde. Pokud tedy bude mít někdo zájem a hlavně nové poznatky, nejen doměnky. Zde je srovnavač cen aku.

konec hlášení
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Dnes jsem si všiml nežádoucí diskuze z hlediska prodávajícího v rubrice bazar.
Zde
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=64&t=4646
Nemecla má ještě málo zkušeností a tak by měl diskutující
Odkázat zde do srovnávače cen bazarových aku. Zatímco v inzerátu
Nejsou diskuze žádoucí , tak ve srovnávači mohou probíhat
Nezávisle na prodeji bouřlivé diskuze o předmětném aku ,
Zatímco pod inzerátem z rubriky bazar se často zájemci v klidu řadí do fronty
na koupi daného produktu.
Jen připomínám, že diskuzi ve srovnávači cen je vhodné zahájit přepočtem
Ceny Kč / 1 kWh a uvést druh a rok výroby předmětného aku.
A pak diskutovat podle potřeby .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od matobabetak »

KubisKV píše:Zdravím kyocero,
k bazarovým aku nemám moc co říct. Již to pro mne není aktuální, protože se snažím baterie získávat zdarma. Pokud jsou ještě možnosti, že baterie leží ve sběrném dvoře, raději je vezmu a vytřídím dle vlastní potřeby. Jinak co se týče nabídky prodávajících, 18650 se pohybují od 10Kč/ks neznámá kapacita i napětí až do 35Kč/ks s hystorií.
Měl jsem i zdroj článků z dětských vozítek a cena článků byla 15Kč/ks. Každá věc má svého kupce. Nevím jestli se dá zde vyčíslit, jaká cena za článek je ještě superkauf, nebo předražený šmejd. Vše je individuální.

Problematiku bezpečnosti bych opravdu řešil jinde. Pokud tedy bude mít někdo zájem a hlavně nové poznatky, nejen doměnky. Zde je srovnavač cen aku.

konec hlášení
taka otazocka, baterie zo zberneho dvora myslis nejaky vykup ? lebo tu ked som obchadzal zberny dvor pre mesto, aj vykupy tak o bateriach z NB ani nepoculi :D vsade mali jedine autobaterky
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od KubisKV »

Myslím tím sběrný dvůr elektroodpadu, já mám to štěstí, že je zde firma, která dělá recyklaci, nebo spíše elektroodpad rozebere a třídí dle materiálů a co jde prodat (měď, hliník atd.) prodají, plasty a papír dají na sběrný dvůr na likvidaci. Baterie od nich odebírá jiná firma.
Zatím jsem o výkupu LiOnek neslyšel, Ale vím, že pokud přineseš ntb do sběrného dvora, tak potom putuje jako elektroodpad do třídírny. Asi je to o štěstí a někdy taky o komunikaci. V každém sběrném dvoře co jsem byl, byly nějaké lionky. Jen záleží na personálu.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od matobabetak »

Mame vo veľkom orvisti veľkú firmu na recykláciu elektro odpadu. Tvária sa neviem jak ekologicky ale asi len berú dotácie a ťažia kovy do zberu. Ak donesieš sú milí a samé bla bla, neplatia nič.... Ale keď chceš niečo ty napr skriňu na PC, baterku a pod tak dobre ze na teba nezavolaju políciu a začnú sa oháňať zákonom o odpadoch.
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od KubisKV »

Ano, to tak bývá. Oni ti nemůžou dávat nic, co někdo vyhodil. Ale pokud vezmes například Pb baterku, nebo pro ně něco z čeho mají peníze a nabídneš výměnou za lion, třeba budeš mít stesti. Někdy stačí láhev pálenky. Nejdříve bych si zmapoval terén, abys viděl, kolik je tam už roztrideneho materiálu (kontejner lion a ostatních baterii) Pb baterky budou zvlášť. Pak se zeptej, kdo a za kolik jim odebírá lionky a najeď na to, že ty jsi schopný z těch baterek třeba 50% získat z5 k životu a životní prostředí neohrozis. Je to jen o komunikaci. Pokud je to firma, co likviduje elektroodpad, tak lionky tam jsou.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

Co jednou peklu propadlo, už v pekle zůstane. :lol:
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek