Srovnávač cen bazarových aku

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od marko250 »

kyocera>Špiclování je úplně přesné a už se toho nezbavíš.Vybízíš k cílenému sledování subjektu ostatní ne/uvědomělé jedince Tvé založené skupiny a bez jeho svolení a vědomí jej chceš na základě smyšlenek dehonestovat.

Už jsem Tě soukromě žádal ještě dříve před tímto tématem,ať mou osobu vynecháš ze svých konspirací ,komunikace a přestaneš mě veřejně označovat a používat,nyní Tě o to žádám znova a přede všema!
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
K tomu co píše Pavel IR, motiv, poslání a způsob využití srovnávače jsem vysvětlil. Ale
Ne každý a ne všichni nějak všechny informace na mypower využijí. Pro
Mně je 99,8% informací na mypower nevyužitelných. Nemám žádný měnič
Přirázovaný k DS ani neocením informace z návodů co si zde někdo vymění.
Jen málo informací bylo pro mě využitelných. A sice třeba o aku. Bezpečnost je
Důležitá a josse měl odvahu se podělit o požár vlastních 3200ks li ion zde
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... =20#p76094
Takže staré li ion 18650 bych z důvodu bezpečnosti neskládal.
Cenná informace byla i od Volente, že 5700Kč / 1kWh ze starých 18650 nedává
pro mě smysl. A měl jsem pro něho nabídku přes SZ ne proto abych se mu
posmíval , ale byla tehdy možnost skoro za stejné peníze koupit nové li-ion jako
náhradní díl do motorky.
A v nějaké diskuzi už to zaznělo, že skládat z 18650 má smysl, jedině když jsou nové.
Ale pro někoho to smysl dávat může, to připouštím a někdo prostě ani
Na bezpečnost nekouká, nebo si řekne to se stalo jen 1x někomu a mně se to nestane.
Tím odpovídám i kubisKV
Antoni sk- tabulka je užitečná a patří do srovnávače cen.
Pro vlkzajac. Asi došlo k nedorozumění. Vývoj v čase není možný ihned.
Ani jsem to nepožadoval Ale
Pokud se podívám na ceny jednotlivých aku Kč / 1KWh např. za 3 roky do srovnávače
Tak ten rozdíl uvidím. Ani jsem nemyslel, že by se mělo dělat srovnání v čase ihned, jak
Se pokouší mně pomoci Youda s anketami. Díky Youdo za pomoc se srovnávačem.
Myslel jsem jen základní srovnání různých typů bazarových aku Kč / 1kWh
A jen v letošním roce. Srovnávat bude možné až za několik roků.
K tomu co píše Volente, no já jsem jel pro 900kg NiCd více jak 200km. A není to jen
O tom, že tady se napíší ceny různých typů aku Kč / 1kWh,ale i to , že zde
Mohou lidi napsat názory, za které by je někde v rubrice bazar by je setřel jako
Hadr.
No a k tomu co píše Youda, tak pokud mám základní kriterium srovnávače
Kč / 1kWh, tak si myslím, že je možné srovnat i NiCd, i LIFE i olovo všechny druhy aku.
Já osobně jsem nedělal výběr aku podle toho, která technologie je nejnovější, ale
Bezpečná. A nikde jsem se nedočetl, že by hořely NiCd a druhé
kriterium byla nejnižší cen za 1kWh u NicCd. Naopak vím, že existují i
velké kapalinové staniční NiCd co jsou provozovány 50 roku.
A už i nyní můžeme vidět posun
v připojování článků. Doba letovací , tím myslím pájení článků , doba šroubovací, tím
myslím jak se články šroubují bude výhledově nahrazena dobou laserovou.
Tedy poly z článku už nebudou mít šrouby, ale terminály se přivaří a nikdy
Nebude třeba řešit přechodové odpory atd. Takto to dělá třeba Toshiba u svých
Nových SCiB TM. A nejsou v této technologii spojování jediní.
Pokud chcete napsat nějaký bazarový aku, napište cenu v Kč / 1kWh a druh
Článkú. Žádné srovnání v čase jsem nepožadoval.
A ještě vidím příspěvek od Marko 250. Slovo špiclování je není na místě . Pracujeme s otevřenými
veřejnými zdroji a do diskuze jsi se zapojil dobrovolně sám a jen jsem Ti odpověděl jako
ostaním.Pokud by jsi nevstupoval do diskuze srovnávače tak bych Ti neodpověděl.
A soukromě jsi mně sám poslal hodně dotazů na nejrůznější téma a někdy to bylo pro mně až časově
vyčerpávající na všechny Tvé soukromé dotazy , které jsi sám poslal podrobně odpovědět.
Pokud má někdo pochybnosti, může se zeptat admina, zda jsem porušil pravidla fora
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od vlkazajac »

"...Pro vlkzajac. Asi došlo k nedorozumění. Vývoj v čase není možný ihned.
Ani jsem to nepožadoval Ale
Pokud se podívám na ceny jednotlivých aku Kč / 1KWh např. za 3 roky do srovnávače
Tak ten rozdíl uvidím. Ani jsem nemyslel, že by se mělo dělat srovnání v čase ihned, jak..."

Dobre, tak zostáva nejakých 5 parametrov.

Skús napísať formát príspevku do srovnávača, nech sa netočíme len dokola...
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
antoni_sk
Příspěvky: 677
Registrován: pát lis 17, 2017 3:14 pm
Bydliště: Liptov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od antoni_sk »

KubisKV píše: Zdravím antoni.
To vypadá, že jsi zaujatý proti nám žebrákům 18650.
Žebrák a strojník 18650 ze západu.
No ja dúfam že si to myslel zo srandy ! V tom prípade by si tam mal dať nejakého smajlíka...
Absolútne nie som zaujatý proti 18650, ani tým ktorí si robia z nich baterky.
Sám som v tom prípade "žebrák z východu" pretože keby sa mi nevyskytla možnosť dostať sa zdarma k VRLA baterkám, tak sa do FV asi ani nepúšťam.

Treba si dobre prečítať čo som napísal:
- nemám zdroj použitých Li-Ion - keby som mal asi by som si tiež niečo postavil, ale asi radšej z nových
- nemám zlé skúsenosti s Li-Ion 18650 - písal som že po tom čo som sa na tomto fore o nich dočítal by som asi šiel radšej do LiFePo - vid niektoré "skúsenosti" niektorích "starých" členov
- ja nemám tak isto nemám peňazí nazvyš - takže tiež by som chcel baterky "zadarmo" alebo respektíve za minimálnu cenu ;) :D
Zdraví "žebrák z východu" :cheers:
FV-1, 60°, 2019 3x Suntech STP280-20/Wfw (840Wp), EPSOLAR LS3024B (30A)
FV-2, 35°, 2020 3x CSUN 280-60P (840Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-3, 35°, 7/2020 4x Trinasolar TSM-235 (940Wp), SRNE ML 40A MPPT
FV-4, 35°, 10/2021 2x Moser 220Wp (440Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-5, 45°, 9/2022 6x Trinasolar 235Wp (1400Wp), Easun ISolar SPS 3kW
Meniče: Carspa 3000W (špičk.9000W), Easun ISolar SPS 3kW
batérie: 16x 200Ah LiFePo4 (24V) + 8x 280Ah LiFePo4 (24V)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od PavelR »

A to je presne ono o cem jsem psal vyse. Graf je moc peknej hezka klikata modra cara.
Ok a pokud chci koupit aku dnes nakupuju za ceny dnesni, ne vcerejsi. K cemu mi muze takovy graf jako nakupujicimu poslouzit?

Jediny co z toho vidim ze lifepo4 je drahe. Ale to se vi tak nejak vseobecne.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od youda »

I historický graf má vypovídací hodnotu:
1) Pokud ceny ostatních aku klesají a Winston se drží, tak mi to říká, že něco smrdí (asi kartel).
2) Také mi to říká, že pokud chci Winstony nakoupit, tak nemá smysl šetřit a čekat na pokles ceny.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od PavelR »

Ano to chapu. Jenze tyto informace nemaji zadny vliv na velikost odchozi platby takze nepodstatne pro kupujiciho ktery z jakychkoliv duvodu chce nebo musi koupit ten onen vyrobek.

Kdybych mel informaci ze zitra shori winstnu fabrika takze nakoupit winstny za ucelem investice ma smyls to by byla jina ale to jaksi mozne neni. Uplne idealni by bylo mit cisla nedelniho tahu :)
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Pro Vlkzajac. Mám za to, že srovnávací parametr Kč / 1kWh je jen jeden jediný parametr
Pro různé druhy bazarových aku. Pokud je 5 druhů baterek, nepovažuji to za 5 parametrů,ale
Stále jeden druh parametru pro 5 různých aku. A protože uživatelé nejsou moc ochotni
Uvádět aku s cenou práce, která může být různá, tak asi cena Kč / 1KWh pro různé
Druhy aku a to jen nákup mat. aku bez práce při stavbě aku a bez BMS. Pak je to jeden
Jeden jediný parametr i když
Rozbor nákladů na stavbu z 18650 od Volente jsem považoval za hodně užitečný a
Může mnoha lidem otevřít oči při skrytých nákladech, které si stavitel neuvědomí na
Počátku. Myslel jsem, že se napíše nějaká čísla v letošním roce . Tedy jen
Cena Kč / 1KWh pro aku , které nejčastěji požíváme. To považuji jen za jeden parametr
Pro srovnávač cen. A pokud se tady objeví další diskuze o bazarových aku
tak to není zakázané.
A jen zrychlleně dávám za pravdu Youdovi bod 1 a bod 2. Youda umí jít hodně pod povrch
v moha problémech ihned. Mně to trvá déle . Pavel IR nikdo neumí využít informace z mypower na 100%
Pravděpobně ani Vy nevyužijete srovnávače cen. Ale někdo jiný využije ale ne na 100% a v
iformačním koláči mohou informace ze srovnávače cen představovat méně jak 1%
pro někoho jiného. A ve srovnávači cen jsem uvedl, že jsem se osobně rozhodoval podle bezpečnosti a ceny.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od PavelR »

ja mluvil ne o uspesnoti vyuziti informaci, ale o tom ze nechapu k cemu je me uzitecna cena aku napr 18650 v 1Q 2017 ? k cemu to vyuziji? jak tato informace ovlivni cenu za kterou kupuji dnes? podle me nijak.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

Hodiny práce jsou pořád stejné a záleží na tom jak si je kdo ohodnotí.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od KubisKV »

antoni_sk píše:Za mna:

- skladanie z použitých Li-Ion 18650 článkov - nemám zdroj starých bateriek, nemám ani chuť ich od niekoho "žobrať", navyše si tiež myslím že použitie takýchto starých článkov môže byť naozaj nebezpečné... navyše ked sa dajú kúpiť nové 18650 s kapacitou aspoň 2600mAh pod 2€ za kus
- skladanie z nových Li-Ion 18650 článkov - ja osobne by som radšej kupoval články s čo najvyššou kapacitou - teda asi cca 3300 mAh. No potom čo som sa tu dočítal o ich "bezpečnosti" asi radšej by som šiel do LiFePo4
ceny Li-Ion.JPG
Nebylo to tak úplně v žertu.
Jen jsem chtěl poukázat na to, že ikdyž ŽEBRÁM 18650, není to špatný pocit, že baterka se dá postavit a hlavně že funguje. Proto jsem taky psal o druhé šanci pro baterky, které někdo vyřadil a jsou nepoužitelné v prvotním záměru, pro co byly vyrobeny.
Koupit a vyhodit nějakou věc umí každej blbec, ale používat již vyhozenou a pro někoho nefunkční je tak trochu lepší i pro přírodu. Když už bereme energii ze slunce, tak já se snažím brát energii ze šrotu.
Zatím mám v systému cca 2100 ks 18650. Velkou část tvoří staré NTB. Když bych články raději kupoval nové, musel by je číńan vyrobit, já proclít a zaplatit. Takhle jsem na tom finančně líp a funkce zůstala - baterka baterkuje. Jako bonus mám dobrý pocit s odvedené práce.
Tím nechci říkat, že si všichni musí stavět jen ze starých článků, je to na každém a jeho možnostech. Já kdybych si měl uvařit, tak taky chcípnu hlady :D
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od rottenkiwi »

HOdiny práce sa dajú vypočítať takto:
784 článkov - refurbished - 860 spájka 15 €.
starý Cu kábel 1.5 mm2 - povala - 0 €.

Dokopy 16 hod všetko napájkovať na 28x14x2.

Výsledný výrobok 10 kWh 18650 - NMC za 880 € porovnateľný
s baterkou 10 kWh, ktorá stojí v obchode 5400 €.

Cena práce 5400-880 = 4520 per day
alebo 4520 / 16 = 282 per hour.

Kde zarobím ako ťažko chorý bez možnosti cestovať do roboty 282 € na hodinu ?
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od vlkazajac »

No stále nevidím žiadny formát pre nejakú databázu. Tak sa pousilujem a dám ho sám. Nákup bude definovaný :

stav / druh / cena za kWh / v tom doprava / bloček

Dám nahliadnuť do mojej portmonky :

1/ staré / 18650 / 620 Kč/kWh / áno / nie
2/ nové / 12V štartovacie olovo / 744 Kč/kWh / áno / nie

No a teraz čo s tým ? Nemám v rukách žiadny nástroj na jednanie o cene pri ďalšom nákupe. Nanajvýš sa poteším, ak sa zadarí lepšie.
Každému musí byť jasné, že kým v bode 2/ môžem udať plnú kapacitu, v bode 1/ je to vyslovene nemožné a dal som tam zmeranú kapacitu batérie v skutočnom pracovnom rozsahu. Dôvody sú tu :

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 40#p110030
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od rottenkiwi »

Asi tam ešte treba druh:

LCO LMO NCA NMC LFP LTO atď.

typ : Cyl Prism Pouch

rozmer: 18650 21700 26600 atď. 142*67*220 mm ....

faktúra / záruka A/N 3 6 12 mesiacov

platba : IBAN, PayPal, BTC, ETH, LTC, dobierka, Visa/MasterC.

doprava: typ / počet dní / max. hmotnosť DHL / UPS / ... 24 hod 1, 2 ... 7 dní. atď. 5 10 15 kg.

pomer nevyhovujúcich
napr. 2 / 1600 článkov.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

KubisKV "Koupit a vyhodit nějakou věc umí každej blbec, ale používat již vyhozenou a pro někoho nefunkční je tak trochu lepší i pro přírodu. Když už bereme energii ze slunce, tak já se snažím brát energii ze šrotu."

Aspoň ti nehrozí enviromentální žal s nutkavou potřebou se lepit sekundovým lepidlem k silnici. :lol: :lol:
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od KubisKV »

volente píše:KubisKV "Koupit a vyhodit nějakou věc umí každej blbec, ale používat již vyhozenou a pro někoho nefunkční je tak trochu lepší i pro přírodu. Když už bereme energii ze slunce, tak já se snažím brát energii ze šrotu."

Aspoň ti nehrozí enviromentální žal s nutkavou potřebou se lepit sekundovým lepidlem k silnici. :lol: :lol:
Já to zkoušel, ale vždycky mě odtrhli a bolelo to :D
Proto raději lepim doma v tichosti články k sobě
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od rasto1 »

Nevidíte problém v tom že spájkujete dokopy rôzne články ktoré môžu spôsobiť požiar a v zlomku sekundy môžete prísť o všetko?
Len kvôli tomu, aby ste ušetrili pár tisícok a prídete o státisíce!
Ja kvôli tomu plánujem kúpiť minimálne 60 amper hodinové články ktoré sú samé o sebe bezpečné a i tie si samozrejme poistím monitoringom.
Bude to stat par tisic evri, ale srat na to bude to poriadne riesenie.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od zbek »

Chtělo by to udělat srovnavač novych baterek za 1kwh jako etalon .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od KubisKV »

rasto1 píše:Nevidíte problém v tom že spájkujete dokopy rôzne články ktoré môžu spôsobiť požiar a v zlomku sekundy môžete prísť o všetko?
Len kvôli tomu, aby ste ušetrili pár tisícok a prídete o státisíce!
Ja kvôli tomu plánujem kúpiť minimálne 60 amper hodinové články ktoré sú samé o sebe bezpečné a i tie si samozrejme poistím monitoringom.
Bude to stat par tisic evri, ale srat na to bude to poriadne riesenie.
Problem v tom nevidím.
Já ty různé články nejdříve seznámím a pokud si začnou tykat, spojim je do packu.
60Ah je stále málo. Chce to víc a natvrdo.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
podle Vlkzajac doplním více údajů Nákup NiCd v roce 2015, měli kapacitu kolem 80%
původní kapacity, cena vyšla na 1tis.Kč / kWh včetně vlastní dopravy ,původ vyřazené ze železnice ,
jaký mají výrobní rok jsem nezjištoval. Nevýhoda - mají větší vnitřní odpor.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek