Srovnávač cen bazarových aku

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od Vitek »

Diablo nadpis je srovnávač cen bazarových.
proto jsem napsal správně cenu za kolik sem to koupil a cenu za kwh. je k tomu něco nepochopitelného? je jasné že nový olovo je dražší...
to stejné je lithium lipol life NiCd, atd.

Můžeš založit jiné téma kde se tím budeš zaobírat. a nebud proti olovu vysazený. olovo tu bylo dávno před life, a kdyby to stálo tolik zahovno tak to nikdo nepoužívá.

A ještě bych rád přidal jeden parametr... Celková maximální akumulovaná energie kde vás to olovo hravě překoná to že ho budeme používat 100 - 60 SOC je pro životnost kde vydrží stovky cyklů... ale to že v tom je reálně někde schovaných pro průser nějakých 24 kWh to samozřejmě zase všechny zdroje mnou opěvované olovo hravě rozválcuje...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od vlkazajac »

To diablo007 :
Ale bude, celkom si to viem predstaviť. Keď Ti na Bazáre niekto daruje olovo, ktoré ešte rok pobeží a Ty ho zhodnotíš v zberných surovinách, nemáš potom konkurenta. Iné batérie zatiaľ pokiaľ viem nikto za odplatu neberie. Tu je garantom takéhoto "víťazstva" sám nadpis - Bazárové !!!
Ale kyocera mal iste na mysli niečo iného. Chce zmapovať možnosti, za aké peniaze sa dá aká kvalita obstarať, aby sa dalo orientovať.

Ja som jeden konkrétny prípad uviedol.
Druhý prípad je z mojej skúsenosti - dajú sa obstarať mimo bazáru ojazdené batérie z NB aj zadarmo. Stáva sa, že niekto už za to úplatu vyžaduje, cca 2 EUR za batériu, v ktorej nájdete v priemere tak 70 % kusov s použiteľnou kapacitou. Je to v podstate tiež bazárový predaj, takže je to relevantný údaj.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
kyocera píše:Zdravím,
Diskuze skutečně pomáhají ke korekci nadsazených cen. Zejména
v oblasti aku. Pokud je kupující dobře informovaný vysokou cenu
neakceptuje a prodávající sníží. Takto se trh sám začíná regulovat
ve prospěch kupujícího.Ne celosvětově, ale třeba jen tady v malém měřítku.
A diskuze by mohla pomoci i Volentemu. Jednou psal cenu za kterou draze vyrábí
svoje aku po započtení mat. času atd. Možná pak i Volente a když ne Volente, tak
někdo jiný zjistí, že se lepit z použitých 18650 prostě nevyplatí.
Ta cena co uvedl Volente byla vysoká a zaskočila mně. Musel bych ji dohledat.
Ale tímto příspěvkem nechci Volentemu brát chut lepit aku z použitých 18650.
A když lepení z 19650 , tedy i třídění atd. vychází draze a časově náročné, přimlouvám
se za to, aby ten kdo takto zachraňuje 18650 před smrtí, měl tyto použité články
18650 alespoň zdarma.
Na toto ještě musím reagovat .
Chápu správně celou tuto Vaši snahu pane Kyocero jako další socio-ekonomický experiment ? Nevím jak ostatní , ja jsem si hned vzpoměl na Vaši "akci" 500kWh baterií pro členy fóra zdarma , jež i mne v prvním okamžiku hnala si ukousnou kus pro sebe , leč po naštěstí rychlé analýze rozumnější částí mozku jsem couvnul a čekal co z toho vyleze . Popravdě jsem rád že jsem se v tom Vašem promyšleném socio-ekonomickém pokusu neztrapnil :fuuu: .
Další vysvětlení mne napadá , že již žijete z věcí pouze zadarmo .

Elektronům zdar .
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od ota »

Já si také myslím že Kyocera tady s námi na fóru zase hraje nějaký svůj nechutný socio-ekonomický experiment.
Zatím byl jen úvod mě a mrzí že jsem dosud neprokouknul jaký bude průběh a závěr.

Budete zase nabízet baterky zadarmo?
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
kyocera
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pro Volente, napsal jsem jen že se přimlouvám, nikomu nemohu nařizovat aby někdo
někomu něco daroval.
No a pro ostatní měl by to být hlavně srovnávač různých typů bazarových aku.
Může se uvést cena za Ah nebo za 1kWh, odkaz na prodejce, jak jsem uvedl příklad
v případě NiCd, nejde tady o to dělat s někoho lumpa, jak píše Volente, ale uvádět ceny
a zkušenosti s nákupem bazarových. Mně osobně se loni jeden člen fora svěřil přes SZ, že koupil
LIFEPO4 ojeté a není s nimi spokojený, ale veřejně se to nechtěl vůbec napsat.
Ceny bazarových aku se dají srovnávat i s novými aku.
K tomu co píše Abrams. 500KWh nebyl žádný experiment, ale vyšel jsem z veřejného
příslibu firmy v USA. Ta udělala to, že během 3 dnů změnila své www stránky.
Pokud by se dovoz povedl, tak by většina z nás byla spokojená.
No já žiju z některých věcí zadarmo jak píše Abrams. to je pravda. Je tu čistý vzduch
u lesa, když svítí sluníčko, nastavím tvář zadarmo se nechám pohladit sluncem a také vím, že v ten okamžik už
i FV panely dávají energii atd. Těch věcí zdarma na světě je hodně Abramsi a zapamatujte
si, že nejkrásnější věci na světě nestojí vůbec žádné peníze. Tím myslím třeba vztahy a pocity
blízkých lidí. Tady na foru jsme také ve vztahu s jinými lidmi a musíme umět s nimi vyjít.
Zkuste se usmát a ne mračit Abramsi.
Ne Oto, já nic nehraji a svůj negativní bod jste mně již dal.A podle Vaší otázky jste ve
špatném vláknu diskuze.
No a závěr bude takový, že zde budou napsané nějaké ceny.Ale raději k věci.
Držme se záměru jak je uvedené nahoře.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od vlkazajac »

Časť fóra sa šla poserkať, trhala sa o iluzórne batérie a lajky na kyoceru sa množili. Mám dosť profesionálnych skúseností v nákupe a na tú aktivitu som jednoducho nereagoval. Ale ukazuje sa stará pravda - kto má škodu, má aj posmech.
Osobne nevidím dôvod dávať tamtej aktivite drbnuté prívlastky. Nevyšlo to a basta.

Tak ako je téma nadpísaná, je zrozumiteľná a ak mám čo povedať, môžem prispieť.

A zrazu aká hrdosť, niektorí by zadarmo nevzali, to robia predsa len sociopati. Stratou pamäti netrpím, stačí prezrieť históriu fóra a slovko "zadarmo" tu nebolo nikdy neobvyklé. Celkom 757 výskytov.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

Ještě k té ceně za kWh. kiwi to spočítal správně, ale podle mých výpočtů špatně. Já totiž uvádím třeba v mém podpisu VYUŽITELNOU kapacitu. Takže já z těch svých baterek opravdu reálně vytáhnu 19kWh při napěťovém rozsahu 4,05 - 3,35.
Takže třeba ten uváděný článek 2900mAh má u mě využitelnou kapacitu kolem 2200mAh. A rázem nemáme za ty peníze 8,3kWh ale pouze 6,2kWh
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od diablo007 »

Vitek píše:Diablo nadpis je srovnávač cen bazarových.
proto jsem napsal správně cenu za kolik sem to koupil a cenu za kwh. je k tomu něco nepochopitelného? je jasné že nový olovo je dražší...
to stejné je lithium lipol life NiCd, atd.

Můžeš založit jiné téma kde se tím budeš zaobírat. a nebud proti olovu vysazený. olovo tu bylo dávno před life, a kdyby to stálo tolik zahovno tak to nikdo nepoužívá.

A ještě bych rád přidal jeden parametr... Celková maximální akumulovaná energie kde vás to olovo hravě překoná to že ho budeme používat 100 - 60 SOC je pro životnost kde vydrží stovky cyklů... ale to že v tom je reálně někde schovaných pro průser nějakých 24 kWh to samozřejmě zase všechny zdroje mnou opěvované olovo hravě rozválcuje...
Neřekl sem ani slovo proti olovu které by jsi mohl považovat za to že jsem vysazeny.
Dokonce sem řekl že vyhoda olova je že i po smrti má svoji hodnotu ostatni typy článku nikoli za kg Lion ve zberu asi moc nedostanu Každopádně pokud jde o argument že využíváš 100-60 soc tak věř že i u Lion co máme doma ho nejedem 100-10 také si necháváme rezervu na spodku i když ne 60%. Článek je o použitých baterií to já vím jen se debata strhla ne na cenu za použité ale na celkový užitek z dané technologie tak jelikož vycházet z ceny použité baterie je dosti zavádějící někdo sežene kWh jetyho olova za 3t za kWh někdy se zadarmo ale i tom zde uvedl tak pak olovo nemá konkurenci o tom žádná tak sem směřoval tedy k jasné prokazatelnému srovnání a to je cena v novotě
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

Takže teď mohu počítat.
Nákup 6,-Kč/ks, výtěžnost použitelných článků 60%, průměrná využitelná kapacita článků 1,75Ah což je 6,475Wh. Cena jednoho použitelného článku stoupne na 10,-Kč.
Na 1kWh (využitelnou) baterii potřebuji 155 článků takže cena za 1kWh bude 1550,-Kč za články. Pro zahraniční účastníky je to asi 60 Euro. Chce mi ještě někdo říkat že se to nevyplatí?
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od Vitek »

Ahoj Diablo dobře tak nové olovo třeba zde... at to je srovnatelné
https://www.battery-import.cz/fgforte-2 ... 625ah--2v/
jeden článek 6000 kč, v packu máme 24 článků = 144 000 kč za 30kWh cena za 1ah na 48V 144 000 / 24 /625= 9,6 kč

Aby šlo porovnávat porovnatelné napište zde přpočet na 10 kWh baterie ( muj střídmý odhad dostatečné kapacity )

TZN OLOVO nové, 10 kWh 48 000 kč ( využitelná kapacita 4kWh )
OLOVO JETÉ (dle dohody na tržnici) , 10kWh 14 000 kč (využitelná kapacita 4 kWh)
kyocera
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím
když jsi jednou počítal své aku Volente, tak jsi tam započítal i svůj čas, měl
jsi uvedenou hodinovou práci a bylo to myslím 6500Kč za 1kWh , píši to správně ?
Někde jsi to číslo v diskuzi napsal. No a myslím, že v případě těch malých 18650
byl to správný postup i výpočet. Protože se to nedá srovnat s tím, že někdo
koupí hotovou baterku krabičku od výrobce z druhé ruky např. 100A a má to ihned bez práce
Takže počítej práci Volente , vše jako posledně
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od youda »

Drazí kolegové,

chápu Kyocerovu snahu o dobrou věc, ale obávám se, že to opět nedopadne: Cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly.

Srovnat ceny nových AKU jedné konkrétní technologie lze, stačí zohlednit pouze zda-li je:
  • nabízena včetně BMS či nikoliv
  • včetně obalu či jako samostatné články
Srovnat ceny nových AKU různých technologií už bývá horší, jelikož pro každého jsou důležité jiné parametry, liší se:
  • životnost
  • zatížitelnost
  • skutečně využitelná kapacita
Srovnat ceny bazarových AKU různých technologií je bláhové úplně. Zde do výpočtu vstupuje vše výše uvedené, navíc pak ještě:
  • stáří
  • opotřebení
  • "záruka"
Všichni víme, že absolutně nejlevnější způsob stavby AKU je z ukradených článků.
Hned poté následují použité 18650 a to i po započtení alespoň základní BMS, obalu a práce.
Všechno ostatní bude vždycky dražší a aby vycházela cena, tak se už nesmí započítávat obal, BMS ani práce. Toto platí zejména pro články Winston, ať už nové či použité.

Nějak jednoduše srovnávat cenu bazarových AKU, při tolika proměnných, prostě opravdu nelze. Způsobí to jen zlost a mrzení. Ať si do svědomí sáhne každý prodejce i každý nakupující. Mluvit i psát snad umí oba a pokud je zájem, vždy se dá dohodnout.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:Drazí kolegové,

chápu Kyocerovu snahu o dobrou věc, ale obávám se, že to opět nedopadne: Cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly.

Srovnat ceny nových AKU jedné konkrétní technologie lze, stačí zohlednit pouze zda-li je:
  • nabízena včetně BMS či nikoliv
  • včetně obalu či jako samostatné články
Srovnat ceny nových AKU různých technologií už bývá horší, jelikož pro každého jsou důležité jiné parametry, liší se:
  • životnost
  • zatížitelnost
  • skutečně využitelná kapacita
Srovnat ceny bazarových AKU různých technologií je bláhové úplně. Zde do výpočtu vstupuje vše výše uvedené, navíc pak ještě:
  • stáří
  • opotřebení
  • "záruka"
Všichni víme, že absolutně nejlevnější způsob stavby AKU je z ukradených článků.
Hned poté následují použité 18650 a to i po započtení alespoň základní BMS, obalu a práce.
Všechno ostatní bude vždycky dražší a aby vycházela cena, tak se už nesmí započítávat obal, BMS ani práce. Toto platí zejména pro články Winston, ať už nové či použité.

Nějak jednoduše srovnávat cenu bazarových AKU, při tolika proměnných, prostě opravdu nelze. Způsobí to jen zlost a mrzení. Ať si do svědomí sáhne každý prodejce i každý nakupující. Mluvit i psát snad umí oba a pokud je zájem, vždy se dá dohodnout.
Pokud jde o lifepo4 tak se tu prodávali teď v ceně 3t/kWh což už je hodně dobrá cena pak samozřejmě důležitý balast k tomu ale základ cena krásná.
Pokud bude mít člověk známého na vrakovišti a baterky olověné místo vyhození ještě najdou uplatnění v fve je cena bez diskuze tam není co řešit. Ale pokud se olovo nakoupí jako "repasované desulfstovane a tedy defakto nové " tam někdy dojde k velkému zklamání a toto měl být podle mne i trošku záměr autora aby na takové bláboly co někdo potká na bazosi bylo zkušenějšími poukázáno a kdyžtak navrhnuta vhodnější alternativa vždyť jsme tu od toho si pomoct nadávat si do ignorantu a kolenovrtu můžeme pak nad rumem ne?
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

kyocera píše:Takže počítej práci Volente , vše jako posledně
Tu práci mohu počítat pokud ji dostanu zaplacenu, pro sebe ji počítat nebudu, bylo by to stejné jako když si vypěstuju rajčata a počítal bych k nákladům ještě svoji práci.To si je můžu koupit v supermarketu.
Kolik by stála tvoje modrá trojka kdyby jsi započítal veškeré náklady a práci? Asi by byla neprodejná že?
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kyocera
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
k tomu co píše Youda, tak nějaké základní srovnání Kč / KWh se dá napsat už i z inzerce
třeba na mypower nebo má někdo osobní zkušenost a pak mu také vyšla nějaká cena
na 1kWh a určitě to srovnával a řekl si, nebylo lepší koupit nové ?
K tomu co píše Volente, posledně jsi to měl krásně vyčislené, práce uváděl
jsi 150Kč / hod, cena cínu, cena dalšího mat. psal jsi 6500 Kč za KWh
z použitých aku 18650 ? Nebo to mám dohledat to číslo, co jsi jednou napsal a nyní
nechceš napsat ? Co se týče modré trojky nebo dalšího měniče, to jsem i dříve napsal
a netajím to, že náklady jen na mat. byly mnohem vyšší než je cena hotového výrobku.
Byl to cenový propadák a nijak jsem to netajil a už dříve napsal. Prodat nějaký
měnič doma vyrobený ani nepřipadá v úvahu, protože nemá certifikaci. Bez
certifikace bych mohl narazit. Ale zpět k cenám bazarových aku, diskuze není uzavřená a stále
může každý doplnit co myslí i když tato diskuze vzbudila u pár lidí takové negativní
emoce, že mně to trochu překvapilo, ale nezaskočilo a to ani snaha někoho mně jen zesměšnit.
A tuto diskuzi zadusit.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

Co jsem napsal si pamatuji, Baterie 4,5kWh využitelných byla vyčíslena asi na 26000. Práce ja na tom hodně, ale jak jsem napsal dnes tak záleží na každém jestli chce hotovku, nebo si to po chvilkách postaví sám. Je to prostě jak s těma rajčatama.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kyocera
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
neber to prosím Volente, tak že Tě napadám, kdy uvedu co jsi dříve napsal.
tedy napřed to byla cena 5700Kč, později jsi to zaokrouhlil na 4600Kč
dnes píšeš 1500Kč. Tady je kopie příspěvku s uvedením data .
A jen uvádím, že té ceně 5700Kč se dá věřit a tak at se nikdo nezlobí, ale
to že jsem se přimlouval aby Ti co jsou ochotni lepit sestavy z 19650 by si fakt zasloužily
tyhle použitý aku 18650 zdarma. Protože ta pracnost je tam velká i velká spotřeba
dalšího mat. A hodně času Zde je kopie textu :
ned zář 23, 2018 2:08 pm

Zdravím,
tedy ptal jsem se na cenu 1kWh Josef 51, ale s odpovědí přispěchal i Volente a uvádí částku 4600Kč /kWh
hm, to je zajímavé, přitom je to pár měsíců , kdy uváděl Volente částku 5700Kč / kWh , tedy dělím
čísla od Volente 25100Kč : 4,4kWh. je 5700Kč / 1kWh pro použité 18650 Volente
cituji Volente zde včetně data příspěvku od Volente.
Příspěvek od Volente » ned úno 11, 2018 9:37 pm
Pro ty co by zajímala ekonomická stránka věci.
Stavím další úložiště z použitých 18650 (NTB baterie) 96p7s.
Potřebuji asi 700ks článků s minimální kapacitou 1650mAh, tzn. asi jednou tolik (1400ks) vypreparovat z baterií, přebrat, nabít, vybít a změřit kapacitu. To dělá asi 250 hodin práce (no z větší části jen dohledu, ale čas to spotřebuje), takže počítejme polovinu, tj 125hodin. Pocínování, slepení článků, pospojování to jsou další 3 hodiny práce na článek 96 čl. 18650, takže 3x7 je 21 hodin. Sečteno to dělá 146 hodin x 100,-Kč/h je 14600,- Kč
Při ceně 7,-Kč za článek jsme na 9800,- za potřebný počet článků.
Materiál na stavbu jsou zanedbatelné položky (cín 250,-, lepidlo 150,-, vodiče 300,-).
14600 + 9800 + 700 = 25100,-Kč
Takže to je cena asi za 4,4 kWh energie v bateriích složených z použitých článků z NTB baterií.
Samozřejmě můžete využít i články s menší kapacitou na další baterie, opravdu vadných na vyhození je tak 10%.
Konec citace Volente.
Tak asi se Volentemu nyní 5700Kč / kWh zdálo moc a tak prostě ubral - zmenšil původní číslo 5700Kč
na číslo číslo na 4600Kč /kWh a už to určitě opticky vypadá líp.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kyocera
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
tak cenu bazarových Nicd jsem uvedl na začátku asi 1tis.kč / kWh
dále tady máme li-ion s cenou asi 5700Kč / kWh při ceně práce 100Kč / hod
a nákupní bazar ceně 7Kč /1ks li - ion 18650.
Zbývá ještě aby byla nějaká shoda na bazarový olovo a na bazarový LIFEPOE 4 a
mohlo by být nějaké základní srovnání bazarových aku, Uvádějme ceny bez BMS.
Naposledy upravil(a) kyocera dne pát pro 13, 2019 3:56 pm, celkem upraveno 1 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od volente »

No vidíš zaspals dobu, já už to sem napsal. A protože zrovna stavím baterie jednomu členovi, jehož jméno ti neřeknu aby jsi mu to nerozmlouval, tak nemám čas hledat svoje příspěvky. Ty máš asi času dost, tak jsi si tu práci dal.

P.S. Stejně by jsi mu to nerozmluvil, protože má zdravý rozum. :lol:
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kyocera
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Srovnávač cen bazarových aku

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Volente , nezaspal jsem, ale hledal jsem v textu. A tohle je srovnávač bazarových
aku. Mým cílem je vytvořit informace pro rozhodování kupujících . Mým cílem není
někomu psát a něco někomu rozmlouvat. Každý má odpovědnost sám za sebe
a za svoje rozhodnutí. Tak jestli Ti co mají olovo nebo LIFEPO4 bazarový, jestli
by mohli přispět do srovnávače cen bazarových aku. Aby byl základní přehled o těch nejvíce
používaných.Uvádějte ceny bez BMS.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek